برگزیده های پرشین تولز

تغيير يا ويرايش فايل هاي پي دي اف (pdf)

akhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
يه سوال دارم در مورد تغيير كاراكترهاي يك فايل pdf
ببينيد بعضي از فايلهاي پي دي اف فارسي كه ما داريم قابل سرچ نيستند و بجاي كدهاي يونيكد از كدهاي اسكي توش استفاده شده (البته فكر مي‌كنم)‌ من مي خوام با وي بي كانورتوري بنويسم كه بياد طبق يك كاراكتر مپ كدهاي اسكي رو از توي فايل پيدا كنه و با كدهاي يونيكد معادل اون جابجا كنه.
اگه بخوام دقيقتر توضيح بدم مي‌تونيد به اين دو تا فايل پي دي اف نگاه كنيد. اين يك فايل يونيكده وقتي حرف ب را سلكت مي‌كنيد و توي كليپ بورد كپي مي‌كنيد با پيست كردن توي برنامه نت‌پد حرف ب فارسي را به درستي مي‌بينيد.
اما اين يكي يك فايل غير يونيكده و اگر همين عمليات رو روش انجام بديم توي نت‌پد بجاي حرف ب فارسي حرف J انگليسي نوشته مي‌شه.
حالا چطور مي‌شه اين فايل غير يونيكد رو به يه فايل يونيكد تبديل كرد.

(اگه توي به كار بردن كلماتي مثل يونيكد يا اسكي براي اين مورد اشتباه كردم ببخشيد ولي فكر كنم اين‌طوري بهتر مي‌تونستم منظورم رو برسونم.)

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام
خوب هستيد
ببنيد من دقيقا نميدونم فايل دوم كدش اسكي است يا خير ولي اگر اسكي بود كد ان بالاي 128 ميشد نه كمتر از ان
بهتر است بگويم از يك مپ ديگر استفاده ميكند
شما براي اين كار ميتونيد ايتدا كاركتر را گرفته و بعد بر اساس مپ ان را به كاركتر فارسي معادل تبديل كنيد و با دستور vb strconv اون رو به يونيكد تبديل نماييد
اميدوارم كمك كنه
به اميد ديدار

akhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنماييتون
ولي اينجا يه مشكل وجود داره و اون پيدا كردن ساختار فايل pdf هستش. اول من بايد بفهمم اون كاراكتر كجاي فايل قرار داره تا بتونم با يه دستور جايگزني اون كاراكتر را به يه كاراكتر يونيكد تبديل كنم. پيدا كردن محل دقيق قرار گرفتن كاراكتر توي فايل برام خيلي مهمه.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام
خوب هستيد بگذاريد يك سرچي كنم و فايل هاتون رو مقايسه كنم ببينم چي ميشه
اگر يك فايل متني داشته باشيد كه بصورت غير يونيكد است و متن زيادي داشته باشه بهتر ميشه كار كرد
به اميد ديدار

akhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست خوبم
اين هم يك نمونه فايل غير يونيكد.
ممنونم واسه وقتي كه مي‌گذاريد...

فایل های ضمیمه

• pish.pdf
    173.7 KB · نمایش ها: 7

akhale