برگزیده های پرشین تولز

تغییر دامنه یک وبسایت بدون زیان به سئو و جایگاه گوگل

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان اگر یک وبسایت با نزدیک به 20 پست داشته باشیم چگونه می تونیم یک دامنه ی جدید تهیه کنیم و دامنه ی قدیمی رو به دامنه ی جدید انتقال بدیم بدون اینکه مشکلی برای سئو پست های درج شده در وبسایت ایجاد بشه؟

2- آیا می تونم مطالب یک سایت دیگر که دارم رو در سایت دیگری ادغام کنم؟

یعنی یک سری پست توی یک وبسایت دیگه دارم که نوشتم اما رسیدگی به دو سایت سخت باشه و بخوام اون پست ها رو بیارم به سایت جدید. چطور می شه این کارو کرد؟

لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید.

با سپاس

Last edited:

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
:) با سلام و خسته نباشید

شاید شما هم با این مشکل برخوردید که مثلا اخطاریه آمده و باید آدرس وب خودتون رو عوض کنید و یا شاید سایت شما فیلتر شده !

یک راه بیشتر ندارید ! ؟! ” تعویض دامنه سایت ” اما نخستین سوالی که در ذهن ایجاد میشود آن است که پس تکلیف صفحات ایندکس شده گوگل و سئو وبسایتم چه می شود !؟

نگران نباشید ما به شما نحوه آموزش دامنه سایت بدون افت سئو و رتبه گوگل ! را میاموزیم با ما همراه باشید !

آموزش تغییر دامنه سایت بدون افت سئو و رتبه گوگل !
حوصله نوشتن مقدمه در مورد اینکه صفحات قبلیتون اگه نباشن چه تاثیری در گوگل داره و الگوریتم جدید گوگل و … رو دیگه ندارم ! الانم روزه هستم . مستقیم میرم سر اصل مطلب

به طور کلی باید مراحل زیر را انجام بدید !

اول اینکه دامنه وبتون رو عوض کنید ( اگه آی پی هاستینگتون فیلتر شده باید هاستینگتون رو عوض کنید )

دوم هم با کد ریداریکت ۳۰۱ که در .htaccess میزارین مطالب رو ریدارکت میکنه ..

تغییر آدرس دامنه وبتون در گوگل کنسول ( یا همون وبمستر سابق) و گوگل آنالیتیک

ثبت آدرس جدید تو وبمستر .. و معرفی به موتور های جسجو و تعریف نقشه و …

خوب مرحله اول چی بود ؟!

تعویض دامنه : آدرس دامنه جدیدی که خریدید رو روی هاست مورد نظرتون پارک کنید ! ( البته من توصیه میکنم به سایت میزبانتون تیکت بدید تا به جای اون دامنه جایگزین کنه و دامین اولیتونو جاش پارک کنین )

یعنی Oldsite.com پارک بشه و Newsite.com به عنوان دامنه اصلی در Cpanel قرار داده بشه ( حتی اگه Oldsite فیلتر باشه بازم پارکش کنین )

به قول معروف کاچی بعض هیچی !

خوب حالا واسه مرحله ی دوم که مهمترین قسمته باید کد زیر رو تو .htaccess روت هاست سایتتون کپی کنید و آدرس جدید و قدیم رو جایگزین کنین .

کد:
RewriteEngine On
RewriteBase /
Rewritecond %{HTTP_HOST} (www\.)?oldsite\.ir
RewriteRule ^.*$ http://newsite.ir/$0 [R=301,L]
فکر میکنم خیلی ساده باشه ! راستی جای oldsite و newsite آدرس وب خودتون رو بزارید !

اما میرسیم به مرحله ی سوم

خیلی از دوستان فکر میکنن خدای گوگل کنسول ! ( وبمستر سابقن) ! در صورتی که شتر در خواب ….

الان بتون یه گزینه میگم که اصلن ندیدین تا حالا !

بعد از وارد شدن به سایتتون یه عکس چرخ دنده هست روش کلیک کنید و روی Change Of Addrese کلیک کنین.

بعدش آدرس جدیدتون رو ثبت کنین ( تقریبا ۲۴ ساعت طول میکشه تا وب جدید ثبت شه)

خسته نباشید ! کار به اتمام رسید یه دور به این دامنه جدیدتون رو میتونین برین و در موتور گوگل ثبت کنین

چگونه ؟!!! ( اینو هم باید بتون بگم !) ؟ باید به آدرس زیر برین :

کد:
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124

شاید شما هم با این مشکل برخوردید که مثلا اخطاریه آمده و باید آدرس وب خودتون رو عوض کنید و یا شاید سایت شما فیلتر شده !

یک راه بیشتر ندارید ! ؟! ” تعویض دامنه سایت ” اما نخستین سوالی که در ذهن ایجاد میشود آن است که پس تکلیف صفحات ایندکس شده گوگل و سئو وبسایتم چه می شود !؟

نگران نباشید ما به شما نحوه آموزش دامنه سایت بدون افت سئو و رتبه گوگل ! را میاموزیم با ما همراه باشید !

حوصله نوشتن مقدمه در مورد اینکه صفحات قبلیتون اگه نباشن چه تاثیری در گوگل داره و الگوریتم جدید گوگل و … رو دیگه ندارم ! الانم روزه هستم . مستقیم میرم سر اصل مطلب

اول اینکه دامنه وبتون رو عوض کنید ( اگه آی پی هاستینگتون فیلتر شده باید هاستینگتون رو عوض کنید )

خوب مرحله اول چی بود ؟!

تعویض دامنه : آدرس دامنه جدیدی که خریدید رو روی هاست مورد نظرتون پارک کنید ! ( البته من توصیه میکنم به سایت میزبانتون تیکت بدید تا به جای اون دامنه جایگزین کنه و دامین اولیتونو جاش پارک کنین )

یعنی Oldsite.com پارک بشه و Newsite.com به عنوان دامنه اصلی در Cpanel قرار داده بشه ( حتی اگه Oldsite فیلتر باشه بازم پارکش کنین )

خوب حالا واسه مرحله ی دوم که مهمترین قسمته باید کد زیر رو تو .htaccess روت هاست سایتتون کپی کنید و آدرس جدید و قدیم رو جایگزین کنین .

کد:
RewriteEngine On
RewriteBase /
فکر میکنم خیلی ساده باشه ! راستی جای oldsite و newsite آدرس وب خودتون رو بزارید !

خیلی از دوستان فکر میکنن خدای گوگل کنسول ! ( وبمستر سابقن) ! در صورتی که شتر در خواب ….

بعد از وارد شدن به سایتتون یه عکس چرخ دنده هست روش کلیک کنید و روی Change Of Addrese کلیک کنین.

خسته نباشید ! کار به اتمام رسید یه دور به این دامنه جدیدتون رو میتونین برین و در موتور گوگل ثبت کنین

کد:

ممنون از این پاسخ

فقط من یک پرسش داشتم.

دامنه ی کنونی ( قدیمی ) من تا 30 روز دیگه اعتبارش تموم می شه. چون نوشته بودین که باید دامنه پارک بشه می خواستم ببینم نیازی هست دامنه ی قدیمی رو یک سال دیگه تمدید کنم یا نیازی نیست و با این تغییر دامنه و این کارهایی که گفتید دیگه نیازی به تمدید دامنه ی پیشین نخواهد بود؟

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
ممنون از این پاسخ

فقط من یک پرسش داشتم.

دامنه ی کنونی ( قدیمی ) من تا 30 روز دیگه اعتبارش تموم می شه. چون نوشته بودین که باید دامنه پارک بشه می خواستم ببینم نیازی هست دامنه ی قدیمی رو یک سال دیگه تمدید کنم یا نیازی نیست و با این تغییر دامنه و این کارهایی که گفتید دیگه نیازی به تمدید دامنه ی پیشین نخواهد بود؟

:) با سلام و خسته نباشید ، خیر نیاز به دامنه دیگر نیست البته بستگی به خود شما داره بودنشم مشکلی ایجاد نمیکنه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,025
وی Change Of Addrese کلیک کنین.

برای من که هیچ وقت از این مرحله عبور نکرد...

5-png.1006270

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
................

فایل های ضمیمه

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    46.9 KB · نمایش ها: 1
Last edited:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
من این مراحل رو انجام دادم

1- وارد دایرکت ادمین شدم. به بخش مدیریت دامین‌های اصلی و سپس Change a Domain Name رفتم و دامنه ی قدیمی مورد نظر یعنی bestshiraz.ir رو انتخات کردم و در بخش تغییر نام دامنه ی جدید رو نوشتم ebum.ir بعد روی Change زدم

2- نام پوشه ی فایل های سایت در دایرکت ادمین و در شاخه ی domains به نام دامنه ی جدید یعنی ebum.ir تغییر کرد. به این پوشه جدید یعنی ebum.ir و شاخه ی پابلیک رفتم و فایل htaccess رو باز کردم و طبق آموزش بالا این دستور رو وارد فایل کردم:
RewriteEngine On
RewriteBase /
Rewritecond %{HTTP_HOST} (www.)?bestshiraz.ir
RewriteRule ^.*$ http://ebum.ir/$0 [R=301,L]

3- از طریق WP Quick Fix (دایرکت‌ادمین) نام دامنه قدیمی رو به دامنه ی جدید تغییر دادم

4- دامنه ی قدیمی رو روی دامنه ی جدید پارک کردم و به خوبی بالا میاد و به دامنه ی جدید انتقال پیدا می کنه
—------------------
پس از این مراحل کار دیگری باید انجام بدم که از نظر سئو پست ها افت نکنند جایگاه پست ها سرجاشون بمونه؟ مثلا نیازی نیست که تک تک URL های قدیمی رو ریدایرکت کنم به URL های دامنه ی جدید؟

( البته اون مرحله ی وبمستر رو هنوز انجام ندادم تا از درستی این مراحلی که رفتم مطمئن بشم بعدا اقدام به ثبت در گوگل وبمستر بکنم )

Last edited:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124

خوب مرحله اول چی بود ؟!

کد:
RewriteEngine On
RewriteBase /

کد:

ببخشید فقط یک مورد مونده. من پرسیدم گفتند «ویلدکارد نیست یعنی زیر آدرس ها ریدایرکت نمی شن»

یعنی می گفتند باید کد ریدایرکت که در بالا نوشته شده و انجام دادم با این کد تعویض بشه و تغییر بکنه

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^bestshiraz\.ir$ [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.bestshiraz\.ir$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http\:\/\/ebum\.ir\/$1 [R=301,L]
</IfModule>

این مشکل ارور 404 به وجود نمیاره؟ یعنی نباید تک تک آدرس های پست ها رو ریدایرکت کنم به نشانی جدید؟

Last edited:
بالا