برگزیده های پرشین تولز

تفاوت رم DDR3 باس 1333 با رم باس 1600 در سرعت سیستم ... بخرم یا نخرم ؟

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
دوستان رم الانم کینگ استون DDR3 و با باس 1333 هست می خوام بدونم اگر با کورسیر 1600 تعویضش کنم برای من تفاوتی می کنه در سرعت سیستم یا خیر ؟ ( بازی هم نمی کنم ) (( بیشتر از 1600 هم نمی تونم بندازم رو سیستم چون مادربرد تا 1600 ساپورت میکنه )
راستی رم های تو بازار دو نوع داشت 1600 با ولتاژ 1.5 و 1600 با ولتاژ 1.65 که فروشنده میگفت ولتاژ 1.5 بهتره و پایدار تر ؟ آیا تفاوتی می کنه یا خیر در عمل ؟ ( برند کورسیر )

و اینکه تایمینگ رم هم در کارهای روزمره مثل اینترنت گردی تاثیری داره یا خیر ؟

کلا تعویض رم برای من کار عاقلانه ای هست یا خیر ؟ ( در عمل تفاوتی رو حس می کنم یا نه ؟ )

ممنون میشم از دوستان عزیز راهنمایی کنن

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
دوستان رم الانم کینگ استون DDR3 و با باس 1333 هست می خوام بدونم اگر با کورسیر 1600 تعویضش کنم برای من تفاوتی می کنه در سرعت سیستم یا خیر ؟ ( بازی هم نمی کنم ) (( بیشتر از 1600 هم نمی تونم بندازم رو سیستم چون مادربرد تا 1600 ساپورت میکنه )
راستی رم های تو بازار دو نوع داشت 1600 با ولتاژ 1.5 و 1600 با ولتاژ 1.65 که فروشنده میگفت ولتاژ 1.5 بهتره و پایدار تر ؟ آیا تفاوتی می کنه یا خیر در عمل ؟ ( برند کورسیر )

و اینکه تایمینگ رم هم در کارهای روزمره مثل اینترنت گردی تاثیری داره یا خیر ؟

کلا تعویض رم برای من کار عاقلانه ای هست یا خیر ؟ ( در عمل تفاوتی رو حس می کنم یا نه ؟ )

ممنون میشم از دوستان عزیز راهنمایی کنن
-تاثير كه داره ( شايد 15 % ) ولي خوب شرط اصلي قدرت پردازنده شماست كه بايد نسبتا همخواني با رم داشته باشه وگرنه رم كارايي خودش رو نميتونه ايفا كنه !
-ولتاژ مورد استفاده رم بستگي به نوع كاربري شما و نوع مادربردتون داره كه بيشتر براي بحث اوركلاك كارايي و افزايش فركانس تاثير داره ولي به طور پيش فرض همون 1.5 استاندارد هست
-براي كارهاي رومزه مثه اينترنت خير چون كار به اون جاهاي تخصصي نميرسه
( براي مثال بين شما و بهترين وزنه بردار جهان براي بلند كردن وزنه ي 5 كيلوگرم شايد نشه نفر اول انتخاب كرد )
-براي پردازنده هاي مثلا سه هسته اي به بالا ارزش تعويض داره ( مخصوصا سوكت 1155 )

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
-تاثير كه داره ( شايد 15 % ) ولي خوب شرط اصلي قدرت پردازنده شماست كه بايد نسبتا همخواني با رم داشته باشه وگرنه رم كارايي خودش رو نميتونه ايفا كنه !
-ولتاژ مورد استفاده رم بستگي به نوع كاربري شما و نوع مادربردتون داره كه بيشتر براي بحث اوركلاك كارايي و افزايش فركانس تاثير داره ولي به طور پيش فرض همون 1.5 استاندارد هست
-براي كارهاي رومزه مثه اينترنت خير چون كار به اون جاهاي تخصصي نميرسه
( براي مثال بين شما و بهترين وزنه بردار جهان براي بلند كردن وزنه ي 5 كيلوگرم شايد نشه نفر اول انتخاب كرد )
-براي پردازنده هاي مثلا سه هسته اي به بالا ارزش تعويض داره ( مخصوصا سوكت 1155 )

ممنون عرفان جان
آقا cpu =Q9400 هست و سوکت 775 و مادربرد هم گیگابایت ( ep43) که در حالت اورکلاک میتونه تا 1600 ساپورت کنه و در حالت معمول روی 1333 هست مثلا اکثر مادربردهای هم رده
من cpu رو اصلا اور نمی کتم و کار هم همون گشت و گذار اینترنتی هست ( برای گیم xbox دارم )
پس نظر شما اینه تعویض لازم نیست ؟

راستی بین رم کینگ استون و کورسیر تفاوتی وجود داره ؟

و این تایمینگ رم هم کلا تاثیرش چقدر هست ؟

ممنون

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
ممنون عرفان جان
آقا cpu =Q9400 هست و سوکت 775 و مادربرد هم گیگابایت ( ep43) که در حالت اورکلاک میتونه تا 1600 ساپورت کنه و در حالت معمول روی 1333 هست مثلا اکثر مادربردهای هم رده
من cpu رو اصلا اور نمی کتم و کار هم همون گشت و گذار اینترنتی هست ( برای گیم xbox دارم )
پس نظر شما اینه تعویض لازم نیست ؟

راستی بین رم کینگ استون و کورسیر تفاوتی وجود داره ؟

و این تایمینگ رم هم کلا تاثیرش چقدر هست ؟

ممنون
مطمئنا واسه مورد شما هيچ تاثيري نخواهد داشت :)
بيخودي هزينه نكنيد
تفاوت برند هم تو قدرت اسمي فرق نداره ولي در طول عمر - جنس مواد ساخته شده در رم - خنك كنندگي و مباحث مربوطه كه مستقيما به اوركلاك مربوط ميشه تاثير داره كه بازم براي مورد شما نسبتا بي تاثير هست !

1985ha

Registered User
لایک‌ها
826
من جای شما باشم دست به رمها نمی زنم
در این مورد هزینه اضافی خواهد بود برای شما

بالا