برگزیده های پرشین تولز

تفاوت فدورا و رد هت

lorinson875

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام ، تفاوت میان این دو در بخش شبکه ای آن هاست ، هر چند می توان گفت که تفاوت زیادی ندارند اما عمده تفاوت آن ها در سرعت دسترسی به شبکه های مهم است .

فروشگاه اینترنتی موبایل

Erix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
با سلام ، تفاوت میان این دو در بخش شبکه ای آن هاست ، هر چند می توان گفت که تفاوت زیادی ندارند اما عمده تفاوت آن ها در سرعت دسترسی به شبکه های مهم است .

فروشگاه اینترنتی موبایل
با سلام!! تفاوت شبکه چیه دیگه!!
فدورا توسط انجمن فدورا بروز رسانی و توزیع میشه که کاملا مجانیه اما در مورد ردهت باید عرض کنم که یکی از کمپانی های بزرگ و فعال در زمینه لینوکسه که از محصولاتش RHEL و Centos رو میشه نام برد که نسخه ای هست پولی (اونم برای آپدیتهای خاصش پولیه) که این کمپانی همایت مالی از انجمن فدورا هم انجام میده! جالب اینه که ردهت به هیچ عنوان در سیاست های انجمن فدورا دخالت نمی کنه!
هر دو بر اساس rpm هستند و از مدیریت dnf (جایگزین yum بعد از فدورا 21) استفاده می کنند و به جرات میشه گفت از پیشتازان تکنولوژی در لینوکس هستند.
ردهت مدارک RHCE , RHCSA(RHCT) , RHCA , RHCVA , ... رو که جز بالاترین مدارک لینوکسی هستند در اختیار متقاضیان قرار میده!

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
فدورا رو انجمن پشتیبانی میکنه و یه جورای آخرین و بروز ترین برنامه ها رو داره، تو redhat توسعه و پشتیبانی به عهده کمپانی هست. خیلی هم گرونه، مگر اینکه بدون آپدیت و پشتیبانی بخوایی که مجانی در میاد.
اگر می خوای ردهت کار کنی، بسته به کارت برو سراغ توزیع های مشابه، مثلا centos یا scientific linux هر دو مجانی هستن، فقط آپدیت هاش با یکمی تاخیر نسبت به ردهت میاد، اما هر دو همون کد ردهت رو دوباره کامپایل کردن.
پولی که ردهت میگیره بیشتر بابت پیشتیبانی هست که فقط تو کارای حساس خیلی مهمه، و در ضمن ما تحریم هستیم.
اگه برای یادگیری می خوایی برو سراغ scientific linux من رو لپ دارم، ابزار های بلوتوث و وایرلس و... داره، یه جورایی از centos برای کار های روزمره بهتره.

Erix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
من خودم از فدورا کور 1 شروع به کار با فدورا کردم تا همین فدورا 23 . همیشه هم دارمش و فکر می کنم بهترین لینوکسه! پشتیبانی عالی هم توی فوروم ها حتی فوروم های فارسی هم داره! توصیه می کنم یه فدورا 23 با دستکتاپ mate بگیر و نصب کن و لذتش رو ببر

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
دوستان توضيح كامل دادن منم يه خلاصه در تكميل بيانات دوستان:
فدورا هميشه جديدترين نسخه برنامه ها رو به كاربراش ارائه ميكنه ولي ردهت توي اين مورد يكم حساسه و صبر ميكنه تا بسته ها روي فدورا چك بشن اگه اوكي بود به كاربراي ردهت اجازه آپديت ميده.
يه جورايي فدورا محيط تستي هست براي ردهت
معادل همين رو اون سمت هم داريم، اوبونتوي معروف هم محيط تستي هست براي دبيان
در مل براي كاربر من هم فدورا رو به ردهت ترجيح ميدم كه معرفي كنم. ردهت بيشتر براي سرورها مساعده.
موفق باشيد.

بالا