برگزیده های پرشین تولز

تفاوت Bluetooth/Bluetooth v 1.2 /Bluetooth v.2 چیه؟l

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهمترین تفاوت Bluetooth 2 با ورژن 1.2 در نرخ انتقال داده افزایش یافته(Enhanced Data Rate (EDR)) است که نرخ انتقال اطلاعات رابه 2.1 Mbit/s می رساند
این تغییر موجب مزایای زیر می گردد:
-سرعت انتقال تا 3 برابر بیشتر(تا 10 برابر در موارد خاص)
-کاهش مصرف انرژی بدلیل کاهش چرخه کاری
-سادگی بیشتر در اتصالات چندگانه (اتصال یک دستگاه به چند دستگاه دیگر در یک زمان) بعلت پهنای باند بیشتر
-کارائی بیشتر در BER(BIT RATE ERROR)

طبق معمول مخلصیم
:)

mohammad_bls

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Bluepyramid :
مهمترین تفاوت Bluetooth 2 با ورژن 1.2 در نرخ انتقال داده افزایش یافته(Enhanced Data Rate (EDR)) است که نرخ انتقال اطلاعات رابه 2.1 Mbit/s می رساند
این تغییر موجب مزایای زیر می گردد:
-سرعت انتقال تا 3 برابر بیشتر(تا 10 برابر در موارد خاص)
-کاهش مصرف انرژی بدلیل کاهش چرخه کاری
-سادگی بیشتر در اتصالات چندگانه (اتصال یک دستگاه به چند دستگاه دیگر در یک زمان) بعلت پهنای باند بیشتر
-کارائی بیشتر در BER(BIT RATE ERROR)

طبق معمول مخلصیم
بردشون هم فرق میکنه؟؟؟

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mohammad_bls :
بردشون هم فرق میکنه؟؟؟
برد یک دستگاه بلوتوث به توان ارسال آن بستگی دارد.
دستگاههای بلوتوث برحسب توان ارسال به 3 کلاس عمده تقسیم می شوند( این تقسیم بندی در حال حاضر بر سه قسم است و همانگونه که در گذشته شاهد افزایش کلاسها بودیم در آینده نیز امکان طبقه بندی جدیدتر وجود دارد)
کلاس 1 دارای توان ارسال 100mw و برد تا 100 متر
کلاس 2 دارای توان ارسال 2.5mw و برد تا 10 متر
کلاس 3 دارای توان ارسال 1mw و برد از 10 سانتی متر تا 1 متر
نکته: رفقا توجه دارند که کلاس بندی توان ارسال به صورت نزولی است یعنی کلاس 3 از کلاس 2 ضعیفتر و کلاس 2 از کلاس 1 ضعیفتر است
دوستان گلم توجه داشته باشند که با توجه به سرعت ورود قطعات و لوازم الکترونیکی و کامپیوتر به کشور بسیاری از دستگاههای بلوتوث کلاس 2 (دارای بردی تا 10 متر) بازار را به کلاس 1 (برد 100 متر ) واگذار کرده و درنتیجه این دستگاههای با برد کمتر (10 متر) بر روی دست بعضی از کسبه به اصطلاح باد کرده و هستند کسبه ای که با بیشرمی تمام برای فروختن اجناس باد کرده به مشتری نا آگاه اطلاعات غلط می دهند و دستگاه بلوتوث کلاس 2 را بلوتوث ورژن 2 معرفی می کنند (شخصا شاهد چنین صحنه ای در پاساژعلاالدین بوده ام )
فقط من باب یادآوری عرض می شود که استاندارد بلوتوث عمدتا نشاندهنده سرعت انتقال داده و کلاس بلوتوث نشاندهنده توان ارسال و در نتیجه برد انتقال داده می باشد.
طبق معمول مخلصیم

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
آقا جون گوشی من 1.2 رو داره اما گوشی E70 نوکیا 1.1 رو داره و گویا هدست استریو رو ساپورت نمی کنه . حالا می خام ببینم من خودم میتونم رو گوشیم هدست استریو رو استفاده کنم ؟

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
این به ورژن بلوتوث چندان ربطی نداره. باید ببینی گوشیت قابلیت A2DP رو داره یا نه !

مازیار

Registered User
لایک‌ها
2
دقیقا! Bluetooth کلی پروفایل داره! مثلا دسترسی به سیم کارت یا هدست استریو که همون A2DP هست! فکر نمی کنم به ورژنش مربوط باشه!

بالا