منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

nettours95

Registered User
تاریخ عضویت
29 می 2017
نوشته‌ها
71
لایک‌ها
1
سن
27
تفریحات استانبول

استانبول به عنوان پایتخت ترکیه، یکی از پر طرفدار ترین نقاط گردشگری دنیا شناخته میشود و به همین جهت تور استانبول، به عنوان یکی از محبوبترین تور ها در بین گردشگران تبدیل شده است. به طوری که در سال ۲۰۱۵ با دارا بودن ۱۲.۵۶ میلیون بازدیدکننده، لقب پنجمین شهر پر بازدید جهان را به آن اختصاص دادند. بسیاری از جاذبه های تاریخی ترکیه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند و شما میتوانید در این شهر زیبا، از مساجد، کلیسا ها، ساختمان ها، کاخ ها و میدان های باشکوه آن دیدن کنید. در کنار این ها، تفریحاتی نیز در این شهر زیبا وجود دارد که لحظاتی هیجان انگیز را برای گردشگران رقم میزنند، تا اگر از تماشای آثار تاریخی خسته شدند، با کمی تفریح انرژی خود را دوباره به دست بیاورند. همراه ما باشید تا با تفریحات استانبول آشنا شویم.1- پارک های آبی
استانبول چند پارک آبی داد که هر کدام به نوعی جالب و هیجان انگیز هستند. این پارک های آبی می توانند یکی از گزینه های خوب برای تفریح در استانبول باشند. چرا که طیف وسیعی از بازی های هیجان انگیز را در اختیار گردشگران قرار میدهند و میتوانند روزی به یاد ماندنی برای آنان رقم بزنند. پارک آبی دلفین، بزرگترین پارک آبی استانبول است که در بخش اروپایی شهر و در غرب استانبول در منطقه باغچه شهیر قرار دارد. این پارک در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده و مجموعه ای از انواع سرسره ها، بازی های آبی و استخرها را در دل خود جای داده است. شما میتوانید در این پارک در کنار بازی های آبی مثل سرسره های آبی و استخر، نمایش جالبی از دلفین ها را نیز در آنجا مشاهده کنید. یکی دیگر از پارک های آبی استانبول، پارک آبی آکوا مارین است که در محله فاتح قرار دارد و دارای تفریحات، سرسره های آبی و دستگاه های هیجان انگیز زیادی است که میتوانند لحظاتی به یاد ماندنی را برای شما خلق کنند.

%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D8%A2%D8%A8%DB%8C%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84.jpg
2- شهر بازی
در کنار پارک های آبی، شهربازی ها نیز میتوانند نقش موثری در ایجاد هیجان ایفا کنند. شهربازی ویالند از جمله بزرگ ترین پارک های موضوعی استانبول است که در محله ایوپ قرار گرفته است. این شهربازی با دارا بودن پارک، مرکز خرید، پارک آبی و پارک موضوعی و همینطور هتل Vialand Palace Hotel به عنوان یکی از زیباترین و بهترینجاذبه های گردشگری استانبول شناخته میشود. این پارک در مساحتی بالغ بر یک میلیون متر مربع بنا شده است و میتوان گفت به اندازه 1000 زمین فوتبال بزرگ جا دارد. این پارک از سه بخش دنیای بازی، دنیای افسانه ها و دنیای هیجان و ماجراجویی تشکیل شده است و به طور کل بیش از ۵۰۰ مورد هیجان انگیز مختلف دارد که میتوانند لحظاتی تکرار نشدنی را برای شما خلق کنند. ژوراسیک لند، ویا سی تما و پارک کودک فـشانه، از جمله دیگر شهربازی های استانبول هستند که میتوانید از آنها دیدن کنید.

Vialand%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20.jpg3- آکواریوم ها

آکواریوم ها نیز مثل پارک های آبی و شهربازی ها، یکی از تفریحات اصلی استانبول است که میتوانند لحظاتی هیجان انگیز را برای شما به ارمغان بیاورند. آکواریوم فلوریا استانبول، یکی از آکواریوم های برتر دنیاست که در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است. این آکواریوم در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰ مترمربع، و دارای 2 طبقه و ۶۴ مخزن آب بزرگ و کوچک است که بیش از ۱۷۰۰۰ جاندار دریایی در ۱۵۰۰ گونه ی مختلف را در خود جای داده اند. تفریحات ویژه ای در این آکواریوم مثل غواصی کنار کوسه ها، ماجراجویی در هزارتوی آینه ای، غذا دادن به جانداران وجود دارد که میتوانند لحظاتی بسیار مهیج را برای شما رقم بزنند.

%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84.jpg


4- حمام ترکی
یکی دیگر از تفریحاتی که میتوانید در استانبول انجام دهید، رفتن به حمام ترکی است. تجربه آب تنی و ماساژ ترکی در این حمام ها، بدون شک تجربه ای تکرار نشدنی است که در جای دیگری پیدا نمی شود. حمام سلیمانیه استانبول یکی از بهترین و قدیمی ترین حمام های ترکی این شهر است و بخشی از مجموعه زیبای مسجد سلیمانیه به شمار میرود. شما میتوانید در این حمام، روی سنگی مرمری دراز بکشید و از خدماتی مثل شستشوی بدن و مشت و مال بهره ببرید. پیشنهاد تیم تورزپرس به شما این است که بارزرو آنلاین تور برای استانبول حتما از تفریحات جذاب این شهر توریستی نیز استفاده کرده و لذت ببرید.

%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%85%20%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C.jpg 
بالا