برگزیده های پرشین تولز

تقويت كننده ها:

ads

Registered User
لایک‌ها
6
حالا نمي شه براش يه طرح سه فوريتي بديد؟

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ads :
حالا نمي شه براش يه طرح سه فوريتي بديد؟
این طرح شیش فوتیمون لازم الاجرا بشه چشم پرونده شما رو هم بررسی می کنیم!:D

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
[bebakhshid ke finglish type mikonam keyboarde in lap top farsi nadere
masale mohem too rf dar ferekanshaye balaye 1ghz S/N hastesh na levele rf
be farze inke shoma yek amplifier dar khorooji lnb ham bezari tanha kari ke kardin ine ke damaneye noise va signal ro ba ham afzayesh dadin alaveh bar inke oon taghviat konandeye shoma yemeghdari noise ham khodesh tolid mikone va ba in hesab signal be noise ro badtar mikone
estefade az yek dish koochektar niyazmande in hastesh ke lnb ke estefadeh mikonim noise kamtari dashte bashe ya be ebarate dige adad noise oon koochiktar bashe
age yadetoon bashe ghadima lnb ha ba nf=0.7db boodand vali hala lnb ba nf=0.5db darim
raveshe dovvom estefadeh az dish hae hastesh ke randemane behtari darand joda az kefyate sakhte oon
alan aksare dish ha lnb dar vasate dish gharar dare va ghesmati az oono saye mikone
ba estefade az dish ha e ke lnb dar paene dish gharar dareh va oono saye nemikone mishe levele daryafti ro pbala bord
movaffagh bashid
bazam bebakhshi az inke finglish type kardam

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام دوست عزیز محسن :)

بله فرمایش شما کاملاً صحیح هستش
من هم گفته بودم که ما باید از lnb های نویز پایین استفاده کنیم مثلاً الان ال ان بی 0.3 هم وجود داره
در مورد سیگنال به نویز هم گفته شما درست هستش
ولی این به نوع تقویت کننده بر میگرده مثلاً اگه از تقویت کننده های تفاضلی استفاده کنیم
می تونیم مقدار نویز رو کاهش بدیم در کل چون مدار فرکانس بالا هستش محاسبات به خاطر بروز رفتارهای
متفاوت توسط المان های اکتیو پیچیده میشه
در ضمن چون ساخت این گونه تقویت کننده ها نیاز به تست و آزمایش و کالیبره کردن هستش
نیازه به اسکوپ ها و سیگنال زنراتورهای فرکانس بالا داره که متاسفانه در دسترس نیستند

در ضمن عضویت شما رو در پی تبریک و ورودتون رو به بخش برق و الکترونیک خوش آمد میگم :)

rectifier

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب تو اين تاپيك مي خوايم در مورد روشهاي تقويت سيگنال و مقابله با نويز و ... بحث كنيم و احتمالا مدارات مربوطه رو جهت نقد و بررسی ارایه بدیم.
پیشاپیش دست بابابرقی های علاقه مند رو به گرمی می فشاریم.
ممنون این بحث باید خیلی جالب باشه

rectifier

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مزلوق خان يعني عملي نميشه ؟؟؟ :(
سلام
ببخشید من تازه واردم .و یک مشکله اساسی دارم .وقتی توی یک مدار سلف داریم برای به دست اوردنه ولتاژ دو سر سلف چرا حق داریم از رابطه قانون فارادی استفاده کنیم؟. مگه این ولتاژ القایی نیست ؟ پس منبع دو سر مدار چی میشه؟

بالا