برگزیده های پرشین تولز

تميز كردن لنز دوربين

Blue_man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي
مي خواستم بدونم براي پاك كردن لنز دوربين از چه موادي ميشه استفاده كرد
يه بچه شيطون انگشت چربش را صاف گذاشته روي لنز دوربين
97.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب بايد بگم که شما بايد برعکس از يه چيز خشک و نسبتا زبر استفاده کني مثل يه دستمال کاغذي براي پاک کردن لک روغني روي لنز نياز به يه پارچه محکم و فشرده هست نه يک پارچه نرم مثل پارچه عينک.در کل هم پارچه عينک بدرد پاک کردن لنز نميخوره چون نوع شيشه لنز با عينک خيلي نفاوت داره. روي لنز از گرد و خاک دوري کنيد.توصيه ميشه اول دو يا سه فوت جانانه داشته باشيد.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
البته نا گفته نماند اين دستمالهاي عينك 2 جنس داره! يكي همون حالتي كه در موردش گفتي ... حالتي كه چربي رو بدتر ميكنه و نميتونه پاك كنه. اما بعضي از دستمال ها به زبري دستمال كاغذي نيستند اما چربي روي شيشه و لنز رو از بين ميبرند. ( از اين لحاظ گفتم دستمال عينك )

اگر هم چربي باقي بمونه , اونقدري نيست كه روي عكس تاثير بذاره ولي وقتي با اون دستمال شيشه عينكي كه چرب شده رو تميز كنيد, چربي مشخص ميشه.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از phoyo_live :
خوب بايد بگم که شما بايد برعکس از يه چيز خشک و نسبتا زبر استفاده کني مثل يه دستمال کاغذي براي پاک کردن لک روغني روي لنز نياز به يه پارچه محکم و فشرده هست نه يک پارچه نرم مثل پارچه عينک.در کل هم پارچه عينک بدرد پاک کردن لنز نميخوره چون نوع شيشه لنز با عينک خيلي نفاوت داره. روي لنز از گرد و خاک دوري کنيد.توصيه ميشه اول دو يا سه فوت جانانه داشته باشيد.
اضافه ميكنم مواظب باشيد فقط فوت كنين!
21.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بله مطمئنن ميدونه نبايد به خودش زياد فشار بياره مبادا.البته شوخي کردم ببخشيد.

Blue_man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از اينكه سريع جواب داديد فقط مي خواستم بدونم از چه مايع پاك كننده اي مي توان استفاده كرد كه به لنز آسيب نزند. مثلا مي توان از الكل استفاده كرد. فکر کنم يه جايي خوندم که نبايد از موادي مانند مايع ظرفشويي استفاده کرد

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
معمولا چون الكل ها كلي املاح و آت و آشغال همراهشون هست و خالص نيستند , بدتر چيزهايي از جنس شيشه رو كثيف تر ميكنند. به نظر من بهترين چيز همين مايع هاي شيشه پاك كن هستند يا اينكه دستمال رو با آب , خيلي كم ... مرطوب كنيد. خيلي خوب تميز ميشه.

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
:D :D :D :D :D :D :D
(جدي نگيريد)
پاك كرد اين چيزها برميگرده به حرفه خانه داري . اگر درخوانه شما ماشين ظرف شويي داريد متونيد دوربينو توي اون

بذاريد هم لنز تميز ميشه هم كل دوربين . اگر ماشين ظرف شويي ندارين مي تونين از يك دبه ترشي استفاده كنيد

به اين صورت كه تانيمه از اب پرش كنيد مقداري تايد يا ريكا به اب اضافه كنيد بعد دوربينو داخل دبه قرق كنيد سپس

درب ان را بسته و محكم بهم بزنيد بعد از ده دقيقه خارج كره براي خشك كردن يه سيخ داخل يكي از

سوراخ سمبه هادوربين كرده و روي شومينه بچرخوانيد . بعد از خشك شدن براي زيبايي بيشتر روغن جلا يا كرم

مو توصيه ميشود . اگر سوالي داشتيد من هميشه دركنار شما هستم :D

لایک‌ها
0
معمولا براي پاك كردن انواع لنزها و اپتيكها از الكل استفاده نمييكنن ... چون باعث مات شدن لنز ميشه ...
من اين رو خودم تجربه كردم (با اينكه بهم گفتن كه اين كار رو نكن)

مطمئنا ميشه هر نوع لكه اي رو با يك دستمال معمولي مثل دستمال كاغذي از روي لنز پاك كرد ... اگر هم نميخواي اين كار رو بكني يه دستمالهايي هست كه تقريبا ضخامتشون به 5 ميليمتر ميرسه و تقريبا مثل مقوا ميمونه ولي سطح خيلي نرمي داره كه يه نوع پودر خاص هم روش هست و فقط مخصوص پاك كردن لنزه ... كه البته انواع مختلف داره و قيمتهاي متفاوت ....

اما توصيه ميكنم با يك دستمال معمولي اين كار رو بكنيد .... سعي كنيد قبلش گرد و خاكي روي لنز نباشه كه باعث ايجاد خطوط ريز (همون خش) روي لنزتون بشه ....

بعد هم اينكه دوربينتون رو از دسترش اطفال دور نگه داريد !!! :happy:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب من نميدونم به شما بروبچ چي بگم واقعا؟؟؟ اخه الکل رو براي لنز استفاده ميکنن؟؟؟ الکل خودش داراي چربي زياديه که کاررو بدتر ميکنه؟؟؟ اصلا لنز بدرک نميدوني الکل باعث نابودي و حل جامپيرهاي برد ديجيک دوربين ميشه؟؟ تا حالا کاتالوگ دوربينتو خوندي همون اولش همه ي شرکتها توصيه و تاکييد دارن که از الکل و يکسري گازهاي بخصوص بدور باشن. همون کهنه هي بش بمال ولي لازم نيست برق بزنه چون اون لکه هاي نازک رو عکس تاثيري نداره.

Blue_man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي ممنون از راهنماي ها
ولي در مورد الكل من از خودم نگفتم تو اين مقاله نوشته بود که مي توان از الكل خالص ;) استفاده کرد.
خداييش از الکل هر کاري بگي بر مياد :happy:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بله همه کاري برمياد حتي سوزوندن يه دوربين ديجيتال واقعا" حال ميده دوربينت بسوزه قبول داري؟؟؟؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
يه دستمالهاي مرطوبي هست كه در بسته هاي كوچيك عرضه ميشه. گمونم مفيد باشه.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
مایع پاک کننده مخصوص لنز هم فکر کنم بد نباشه.یه دستمال مخصوص هم روش داره. اگه بتونی گیر بیاری. من پارسال تو کیش مشاهده فرمودم.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
يه دستمالهاي مرطوبي هست كه در بسته هاي كوچيك عرضه ميشه. گمونم مفيد باشه.
مايع توي اون دستمال ها چيزي هست كه از حالت چربي الكل هم بدتره ! و يه لايه روي چيزهاي شيشه اي براق ايجاد ميكنه.

براي دور و بر مانيتور خوبه اما نه روي شيشه يا لنز !

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از fireboy :
مايع توي اون دستمال ها چيزي هست كه از حالت چربي الكل هم بدتره ! و يه لايه روي چيزهاي شيشه اي براق ايجاد ميكنه.

براي دور و بر مانيتور خوبه اما نه روي شيشه يا لنز !
آووو نميدونستم. من فقط واسه گرد و غبار پشت مانيتور ازش استفاده كردم. خوب شد كه هشدار دادين! :)

بالا