برگزیده های پرشین تولز

توروخدا راهنمایی کنید : دانشگاه تهران زبان روسی یا آزاد دماوند مهندسی برق الکترونیک؟؟؟

با کدوم موافقید؟

• Total voters
    2

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوست عزیز گفتم که منم بات موافقم جو دانشگاه و اطرافیان خیلی مهمه ولی این دوستمون باید سبک سنگین کنه ببینه میرزه بره دانشگاه تهران زبان روسی بخونه.. یا نه
ایا دانشگاه خوب رشته بد و بی اینده بخونی خوبه..؟
و درباره این قسمت
فکر کنم این مشکل تمام رشته ها باشه که بر میگرده به سیستم اموزش احمقانه و ادمای احمقی که توی این زمینه مسئولیت دارن و عمر امثال منو و شما رو برای یاد گرفتن درسایی که هیچ اهمیتی نداره هدر میدن!!
من رشتم عمرانه و ترم اخر هستم حتی درسای تخصصی هم بعضیاشون تو ساختمون به کار نمیاد و صرفا یه دید میده به ادم...بگذریم
درباره خط اخر حرفت... ملاک اکثر شرکتا یا افرادی که میخوان کسی رو استخدام کنن تجربس نه مدرک نه معدل نه اینکه چند ترمه تموم کردی نه اینکه دانشگات چی بوده!!
حداقل رشته ما اینطوریه برای همین به این دوستمون و بقیه دانشجوهای عزیز توصیه میکنم از همون اول درسشون مشغول کار عملی بشن چون دانشگاه 90 درصد
مدرکه و شاید 10 درصد مطالب به دردشون بخوره

منم با نظر شما موافقم مهندس اما در کّل باید به این فکر کرد که هر رشته ای باشه خود ادم فعالیت کنه من الان کاملا برق صنعتی رو دارم یاد میگیرم کلاسای آزاد یعنی‌ چیزی که حتا توی فوق لیسانس هم یاد نمیدن!

اما مثلا از یه جهتی این دوستمون اگه برنامه ادامه تحصیل به خارج از کشور رو داشته باشه دانشگاه تهران خیلی‌ موثر توی این قضیه

خلاصه باید خودشون فکر کنن چون زبان روسی هم به قول یکی‌ از دوستان رشته‌های زبان علاقه می‌خواد که بتونی‌ باشون کنار بیای از این طرفم برق رشته راحتی‌ نیس همش ریاضیو درسای ناجورتر از ریاضی‌ :lol:

شاید توی این ۴سال درسم از هزار نفر توی رشته برق شنیدم که می‌گفتن اگه به عقب بر گردیم عمرن نمیایم برق! :D :D

توش خدمونو سوزونده بیرونش مردمو :lol: :lol:

HITBOY

Registered User
لایک‌ها
132
بنده در حال حاضر دانشجوی IT دانشگاه دماوند هستم. در تایید حرفهای saeedtz باید بگم همه اون مسائل تشکیل نشدن کلاسا و پیچ و دختر بازیو و شهریه کوفتی و استادای بی سواد و ...به کنار,این مسیر رفت و آمدش منو ماییده!!!
مسیر طولانی و ناجور!(جاده جاجرود)
مسیر آزادراه هر بار 1500 تومان عوارض!(برای رفت و برگشت جمعا 3000 تومان)
ماشین کم!
دانشجو زیاد!
:(

در مورد زبان روسی دانشگاه تهران اطلاعی ندارم!

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
حالا کو تا ارشد! میتونی اون موقع رشته تو عوض کنی. ولی خوندن زبان هم استعداد و علاقه میخواد...

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
بنده در حال حاضر دانشجوی IT دانشگاه دماوند هستم. در تایید حرفهای saeedtz باید بگم همه اون مسائل تشکیل نشدن کلاسا و پیچ و دختر بازیو و شهریه کوفتی و استادای بی سواد و ...به کنار,این مسیر رفت و آمدش منو ماییده!!!
مسیر طولانی و ناجور!(جاده جاجرود)
مسیر آزادراه هر بار 1500 تومان عوارض!(برای رفت و برگشت جمعا 3000 تومان)
ماشین کم!
دانشجو زیاد!
:(

در مورد زبان روسی دانشگاه تهران اطلاعی ندارم!

دماوند هیچی‌ که نداره به اندازه کافی‌ حراست داره!

کافی‌ نگاهت اشتباها به یه دختر بیفته از زمینو آسمون حراست میریزه روی سرت!

خدا شکر که از اونجا نجات پیدا کردم!

مسیرشم افتزأه الان ماشین اینا باز یکم هست ترمه اول بودم ساله ۸۷ کلاسم عصر تموم شد باورتون نمیشه یدونه ماشینو ,جاندار هم نبود اونجا سگ دنبالمون کرده بود به بد بختی خدمون رو رسوندیم تهران :lol:

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
شما هدفت رو از درس خوندن مشخص کن

اگه برق رو دوست داری و میخای در این رشته فعالیت کنی برو برق و واقعا درس رو خوب بخون و خارج از درس نرم افزار یاد بگیر کارهای عملی یاد بگیر تا کاره ای شی و ارشدش رو هم بخون

اگه میخای برق بخونی تا فقط مدرک برق بگیری ، خوب آزاد فکر کنم کیلویی نمره بدن و میتونی بری، ولی اگه ریاضیت ضعیفه و قصد خوندن واقعی داری به هیچ عنوان وارد نشو ، باید تو غیرقابل تحمل ترین قسمت ریاضیات ، یعنی احتمال ، گراف ، ریاضیا گسسته ، معادلاتی انتگرالی قوی باشی ، فقط بحث علاقه به کیت الکترونیکی که یه مدار درست می کنم و یه چیز درست میشه نیست ، درسش یک ماجرای دیگست ، علاقه نداشته باشی حالت رو بهم میزنه

شاید روسی بخونی ارشد بتونی رشته هایی مثل گردشگری ، و... که من درست نمیدونم ادامه بدی و دانشگاه تهران هم که کردیت بسیار بالایی داره ..

اگه مدرک معتبرتر میخای و کارت یه چیز دیگست باز هم دانشگاه تهران مسلما حتی اگه زبان روسی باشه رشتش

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028
سئوال از استارتر:
شما که زبان روسی دوست نداشتی چرا انتخابش کردی تو انتخاب رشته ت؟!

Reza_994

Registered User
لایک‌ها
40
La Facultad de Lenguas Extranjeras de la Universid
دوستان منم امسال کنکور دادم و زبان اسپانیایی دانشگاه تهران میرم

بنظرم روسی رو برو
میری برق علاقه نداری ---->> کار گیر نمیاد ---->> کار گیر بیاد حالا یه حقوق بخور نمیری بهت میدن ! ---->> پس برو همون روسی ---->> البته روسی خیلی سخت تره ها نسبت به اسپانیایی

Last edited:

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
سئوال از استارتر:شما که زبان روسی دوست نداشتی چرا انتخابش کردی تو انتخاب رشته ت؟!
ﭼﻮﻥ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﮐﻨﮑﻮﺭ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﺗﺒﻢ ﮐﻪ ﺍﻭﻣﺪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ ﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ ﻫﻤﻮﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﺴﻨﺠﺶ ﮔﻔﺖ. ﮐﻪ ﺍﻳﻨﻮ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﻴﺸﻢ ﻣﻨﻢ ﻗﺒﻠﺶ ﺯﺑﺎﻥ ﺁﻟﻤﺎﻧﻴﻮ ﺍﻧﮕﻠﻴﺴﯽ ﺯﺩﻡ ﺍﻣﺎ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﺸﺪﻡ ﻭ ﺭﺳﻴﺪ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﻳﻨﻮ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻡ

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
دوستان منم امسال کنکور دادم و زبان اسپانیایی دانشگاه تهران میرمبنظرم روسی رو برو میری برق علاقه نداری ---->> کار گیر نمیاد ---->> کار گیر بیاد حالا یه حقوق بخور نمیری بهت میدن ! ---->> پس برو همون روسی ---->> البته روسی خیلی سخت تره ها نسبت به اسپانیایی
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﮐﻢﮐﺘﻮﻥ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥﺭﺍﺳﺘﯽ ﺷﻤﺎ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﺮﺩﯼ؟ﺭﻓﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺎﻡ ﻳﻪ ﻧﺪﺍ ﺑﺪﻩ ﺑﺎ ﺧﺒﺮ ﺷﻴﻢ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﺷﻴﻢd:

frozenrose

Registered User
لایک‌ها
16
دوست گلم خيلي علاف دانشگاه نباش دنبال علاقت برو
زبان روسي و برق 2 تا فاز كاملا از هم جداست... اگه به زبان علاقه داري برو وگرنه عمرتو تلف كردي در حد بنز ولي اگه بري ياد بگيري آخرش مي ري اكراين اونجا هر رشته ايي بخواي مي خوني واسه ادامه تحصيل مثلا خلباني كه اگه فيزيك بدني خوبي داشته باشي عاليه برات

ولي اگه به زبان علاقه نداري نرو !!! برق و الكترونيك يكي از بهترين رشته هاست من خودم مكانيك خوندم ولي دوستاي زيادي برق و الكترونيك داشتم رياضي هاش زياده ولي كلا رشته هاي مهندسي همشون رياضياتش زياده شايد يكي دو ترم درجا بزني ولي نگران نباش ردش مي كني

در آخر من الان در حال كارم به خدا هيشكي مدركتو نگاه نمي كنه كه از كدوم دانشگاهي همه سابقه كار و سواد اجرايي تو مي پرسند هر رشته ايي خوندي به خصوص مهندسي سعي كن نرم افزارهاي لازم رو ياد بگيري و كلا كار تو زمينه تحصيليت رو خوب ياد بگيري

asemaneahvaz

Registered User
لایک‌ها
76
دوست گلم خيلي علاف دانشگاه نباش دنبال علاقت برو
زبان روسي و برق 2 تا فاز كاملا از هم جداست... اگه به زبان علاقه داري برو وگرنه عمرتو تلف كردي در حد بنز ولي اگه بري ياد بگيري آخرش مي ري اكراين اونجا هر رشته ايي بخواي مي خوني واسه ادامه تحصيل مثلا خلباني كه اگه فيزيك بدني خوبي داشته باشي عاليه برات

ولي اگه به زبان علاقه نداري نرو !!! برق و الكترونيك يكي از بهترين رشته هاست من خودم مكانيك خوندم ولي دوستاي زيادي برق و الكترونيك داشتم رياضي هاش زياده ولي كلا رشته هاي مهندسي همشون رياضياتش زياده شايد يكي دو ترم درجا بزني ولي نگران نباش ردش مي كني

در آخر من الان در حال كارم به خدا هيشكي مدركتو نگاه نمي كنه كه از كدوم دانشگاهي همه سابقه كار و سواد اجرايي تو مي پرسند هر رشته ايي خوندي به خصوص مهندسي سعي كن نرم افزارهاي لازم رو ياد بگيري و كلا كار تو زمينه تحصيليت رو خوب ياد بگيري

100 درصد تایید میشه.
ضمن اینکه برق رشته سختی هست. اما من دوستانی داشتم که وقتی کارشناسی برق گرفتن در مقطع ارشد به رشته های مثل MBA یا مخابرات رفتن و موفق هم بودن.
یک مطلبی هم که مهمه اینه سعی کن در مدت دانشگاه لینک پیدا کنی و با افراد مختلف آشنا بشی و ارتباط برقرار کنی که خیلی به دردت میخورن.

یه مثل چینی هم هست که میگه اگر قرار توی یه کشوری بعد از چهار سال درس خوندن کار گیرت نیاد پس بهتره توی اون چهار سال یه درسی بخونی که بهش علاقه داری. چون در این صورت چهار سال کمتر زجر میکشی :D

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
ازهمه ی شما دوستان که مثل برادرم راهنماییم میکنین ممنونم
میشه گفت جفتشون تقریبا تویه رده هستند (آش دهن سوزی نیستند - مخصوصا" اون دماونده) همینه که انتخابو خیلی سخت میکنه
بازم ممنون از همگی...

parand.pdrm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ازاد دماوند یعنی فاجعه!
کلاس خودتو پایین نیار

بالا