برگزیده های پرشین تولز

net_tours2017

Registered User
تاریخ عضویت
17 آپریل 2017
نوشته‌ها
88
لایک‌ها
0

تور آنکارا شهریور 96

آنکارا پایتخت ترکیه و یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای ترکیه است. این شهر در تجارت ترکیه و مخصوصا در صنعت گردشگری کشور سهم بسزایی دارد. آنکارا شهری بسیار حاصلخیز است و بیشترین محصول کشاورزی آن گندم است. آلبالو، فندوق، گردو، زردآلو، انجیر، انار و تخم مرغ نیز از دیگر محصولاتی هستند که تاثیر مهمی در اقتصاد این کشور دارند. این شهر در قرن سوم و در دوره سلت به عنوان پایتخت انتخاب شد. این شهر در زمانی که رومیان و عثمانیان بر کشور مسلط بوده اند، بسیار مهم و استراتژیک بوده است. آتاتورک از این شهر جنگ های خود را هدایت کرده است. مقبره آتاتورک نیز که یکی از پر بازدید ترین قسمت های تور آنکارا است در این شهر واقع شده است. این شهر حوادث تاریخی، جنگ ها و تمدن های بسیاری را به خود دیده است و قدمت بسیار بلند بالایی دارد. این شهر حدود 4 میلیون نفر جمعیت دارد که در مساحتی به وسعت 24 هزار کیلومتر مربع پراکنده شده اند. این شهر از نظر هنری و فرهنگی نیز بسیار غنی است و سالن های اجرای رقص، باله، اپرا و تئاتر های بسیاری در سراسر شهر پراکنده شده اند.
این شهر نیز همانند استانبول محل تلاقی آسیا و اروپا است و این امر به شدت در فرهنگ دوگانه مردم این شهر نمایان است. بخشی از شهر سنتی و بخشی دیگر مدرنیزه شده است و این شکاف در شهر بسیار قابل مشاهده می باشد. آب و هوای آنکارا همانند دیگر شهرهای کشور ترکیه از آب و هوای قاره ای بهره می برد. زمستان های برفی و سرد و تابستان هایی گرم از ویژگی های این شهر است. با توجه به امکاناتی که در سواحل آنکارا محیا شده اند تحمل گرما در تور آنکارا شهریور 96 چندان هم سخت نیست و بسیار هم لذت بخش خواهد بود. در سال های اخیر مرمت های بسیاری بر روی آثار تاریخی آنکارا انجام شده است که حاصل آن نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و از آن ها به عنوان مراکز خرید، گالری های هنری و ... با بافت سنتی استفاده می شود.

%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7(1).jpg


یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آنکارا ،معابد، مقبره ها، مساجد و آثار تاریخی و فرهنگی آن است که نمادی از گذشته بسیار دور این شهر و این کشور هستند. موزه هایی همچون موزه تمدن های آناتولی از مهم ترین ذخایر باستانی کشور ترکیه هستند. موزه جنگ آزادی، موزه هوانوردی، موزه فرهنگ شناسی، موزه اسباب بازی، موزه فضای باز لوکوموتیو و ... از جمله موزه های مشهور و مورد علاقه گردشگران تور آنکارا تابستان 96 به حساب می آید. مساجدی همچون مسجد اصلن حانه، مسجد کجا تپه، مسجد حاجی بایرام، مسجد ینی جناب احمد و ... نیز از مساجد مشهور آنکارا با معماری های خاص و بی نظیر هستند که تماشاگران بسیاری دارند.

%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7.jpg


موزه فرهنگ شناسی

هنر های دستی مردم ترکیه که حاصل دوران عثمانی و سلجوقی است، و آثار ارزشمند دیگر، در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. از جمله آثاری که در این موزه قرار دارند می توان به جواهرات، لباس های عمومی، لباس های عروس، کاسه های مختلف و انواع هنرهای سنتی ترک اشاره کرد. معماری بیرونی این عمارت به صورت یک ساختمان مرمر سفید رنگ است که معماری فوق العاده زیبایی دارد. این معماری و طراحی بر عهده عارف حکمت بوده است. این موزه را می توانید در بلوار طلعت پاشا پیدا کنید. گفتنی است که در زمان پس از مرگ آتاتورک، برای مدتی تابوت این **** فقید در این موزه نگهداری شد تا مقبره آتاتورک یعنی آنیت کبیر ساخته و آماده شد. به این موزه، موزه قوم نگاری نیز گفته می شود که یکی از جذابیت های تور ترکیه شهریور محسوب می شود.

%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7(1).jpg

برای انتخاب و ثبت تور مورد علاقه خود و مشاهده تورهای تابستان 96 به لیست تورهای ما مراجعه نمایید. اگر از مطالب ارایه شده درباره آنکارا رضایت داشتید، درصورتی که تمایل دارید می توانید سایر مقاله های ما پیرامون ترکیه و آنکارا را نیز مطالعه نمایید.
 
بالا