برگزیده های پرشین تولز

net_tours2017

Registered User
تاریخ عضویت
17 آپریل 2017
نوشته‌ها
88
لایک‌ها
0
تور ترکیه لحظه آخری

ترکیه کشوری آسیایی است که مرز بین دو قاره اروپا و آسیا محسوب می شود به طوریکه شهری همچون استانبول کاملا به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می شود. این سرزمین از کوه ها و فلات های بسیاری تشکیل شده است که سبب شده تا ورزش های کوهستانی همچون کوه نوردی بسیار رایج باشد. حتی در فصل تابستان نیز تفریحاتی همچون اسکی در ترکیه متداول باشد چرا که در فصول گرم سال نیز کوهستان های آن سرشار از برف هستند. جالب توجه است که بدانید برای سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارید و فقط با داشتن یک گذرنامه معتبر می توانید حدود 3 ماه در ترکیه اقامت داشته باشید. بافت این کشور بسیار جوان است. بنابراین بیشتر ساز و کارها و تاسیسات آن بر مبنای تفریحات مناسب برای جوانان بنا شده است. همینطور وجود آب گرم های درمانی کوهستان های آن سبب شده تا در صنعت توریسم به این قسمت نیز توجه شود و از این نظر برای گردشگران نیز مراکز آب درمانی مناسبی فراهم شده است. خاص بودن آب و هوای ترکیه سبب شده تا از هر سه طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان سفر به تور ترکیه فراهم باشد. علاوه بر ورزش های آبی مخصوص سواحل شهرهای مختلف آن و ورزش های زمستانی در مناطق سرد کوهستانی آن، ورزش های هوایی نیز در ترکیه طرفداران بسیاری دارد. شما می توانید در تورهای لحظه آخری ترکیه از بیشتر این جاذبه ها دیدن کنید و اوقات خوشی را سپری نمایید. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری ترکیه می پردازیم.

%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%877.jpg


جاذبه های گردشگری آنتالیا
رودخانه و آبشار ماناوگات

این روستای زیبا که در بین شهرهای آنتالیا و آلانیا واقع شده است. در حقیقت حدود 45 دقیقه از آنتالیا با این روستا فاصله دارید. اگر با تور آنتالیا سفر کرده باشید، می دانید که تورهای رافتینگ و تور رودخانه وحشی که از جذابیت های بی نظیر این تور محسوب می شود در واقع روی رودخانه ماناوگات انجام می شوند. این رودخانه بسیار زیبا و مشهور است و به نام رودخانه ی سبز شناخته می شود. علاوه بر آن قسمتی از این رودخانه به آبشار فوق العاده ماناوگات ختم می شود که یکی دیگر از جذابیت های این منطقه است. این دو جاذبه ی طبیعی سالانه هزاران نفر از گرشگران را به این قسمت از تور آنتالیا می کشاند. گفتنی است که دسترسی به این منطقه تنها از طریق زمینی میسر است. ماناوگات هتل های زیبا و مناسبی دارد اما اگر علاقه به اقامت در هتل های لوکس و پنج ستاره دارید، می توانید از هتل های منطقه سیده آنتالیا که در نزدیکی ماناوگات واقع شده اند، استفاده کنید.

%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%88%DA%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87.jpg


کسیک مناره آنتالیا
این مناره یکی از جاذبه های تاریخی تور آنتالیا است و نمادی از قدمت بسیار این شهر و کشور دارد. کسیک به معنای مناره های بریده شده است. این منطقه در گذشته به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفته است. به گونه ای میتوان گفت این مناره در کنار سایر آثار تاریخی آنتالیا نشانی از تمدن کهن شهر از زمان رومیان تا عثمانی ها و زمان حال دارد. در حقیقت این منطقه به افتخار ورود پادشاه دریان بنا نهاده شده است و در گذشته تنها ورودی شهر بوده است. امروزه بیشتر دیواره ها و دو برج دروازه هنوز هم وجود دارند و هویت خود را در شهر حفظ کرده اند.

%DA%A9%D8%B3%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7.jpg

این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که به اختصار برخی از آن ها را مرور کردیم. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد جاذبه ها و تورهای مختلف ترکیه به دست آورید به قسمت های مختلف سایت مراجعه فرمایید. همینطور می توانید از قسمت لیست تورها، تور ترکیه لحظه آخری را ثبت نمایید.
 
بالا