• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

جاذبه های گردشگری مشهد | سد کارده

arioparvaz

Registered User
تاریخ عضویت
14 دسامبر 2015
نوشته‌ها
172
لایک‌ها
3
سن
23
سد کارده مشهد در میان کوه های هزار مسجد و بینالود در شمال شرقی ایران، شهر زیبا و مذهبی مشهد گسترده شده است. در این شهر که همه ساله پذیرای هزاران زائر و گردشگر است مناطق و مکان‌های زیبا و مسحور کننده ای نیز وجود دارد که روح هر بیننده ای را نوازش می دهند. یکی از این مناطق خوش آب و هوا سد زیبای کارده است.

در کیلومتر 20 جاده شهر مشهد به کلات و در فاصله 44 کیلومتری مشهد سدی بر روی رودخانه ی کارده واقع شده که به همین دلیل به سد کارده معروف است و یکی از گردشگاه های آبی مشهد می باشد. سد کارده از 15 بلوک 10 متری با ارتفاع 67 متر از پی و حجم 32 هزار مترمکعب بتن‌ریزی تشکیل شده است. این سد از نوع بتونی دو قوسی متقارن با ارتفاع ۶۷ متر و طول تاج آن ۱۴۴ متر است که توانایی ذخیره ۴۴ میلیون متر مکعب آب را دارد.

این سد در قسمتی از دره نسبتا عریض آل حد فاصل روستای اندرخ و کارده واقع شده است و دره آل ا قطع می کند. هر دو سمت دره نیز جاذبه های طبیعی و زیبایی دارد که چشم بینندگان را نوازش می دهند.
sad-e-%20kardeh3.jpg

سد کارده از جمله سدهایی است که به منظور استفاده بهینه از منابع آب استان خراسان رضوی در شهرستان مشهد ساخته شده است. سد کارده به خاطر داشتن باغ های میوه فراوان و همچنین مناظر بسیار زیبا و کوهستانی یکی از زیباترین تفریحگاه‌های شهر مشهد و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می‌آید. از انتهای خیابان خواجه ربیع می توان به این مکان گردشگری دسترسی پیدا کرد.

برای رفاه حال مسافران و زائران امکاناتی نظیر محل استراحت موقتی، سکو، فروشگاه و… در نظر گرفته شده است و از این رو گردشگران و مسافران زیادی همه ساله از این مکان زیبا دیدن می کنند.

اگر در سرزمین خشک و کویری مشهد به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا هستید، سد کارده را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای رزرو تور مشهد با ما تماس بگیرید. بالبخند پاسخگوی شما هستیم. آژانس آریو پرواز پرشین 88543424
 
بالا