برگزیده های پرشین تولز

جون هر كي دوست دارين بگين كدوم بهتره !!!!!

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ... آقايون خانمها جون هر كي دوست دارين يك راهنمايي به من بدين ...
توي 3 تا دوربين موندم كدوم را تهيه كنم !!!!!
1- Canon PowerShot S80
s80_586x225.jpg

2- Canon PowerShot A620
a620_586x225.jpg

3- Sony Cyber-shot® DSC-N1
SC_4.jpg

SC.jpg

من بيشترين تمايلم اينه كه اين دوربين نويز كمي داشته باشه ... عكسهاي تميز بندازه و توي كنسرت كه نور كمه بتونه خوب عكاسي منه ... درضمن كم حجم باشه كه بعده ها بتونم همه جا ببرمش و دست پا گير نباشه ولي كارش رديف باشه ، اين 3 مدل حاصل 2 ماه بالا پايثين رفتن من تو سايتهاي مختلفه ... حالا موندم كدومشون را بگيرم اولي و سومي هردو 8 مگا پيكسلي هستن و لي اين سوني 100 گرم وزنش كمتره !!! يعني آيا كارآييش كمتر از كانون اولي هستش كه وزنش 100 گرم بيشتره ؟؟؟؟ !!!! و همينطور دوميه !!!!
اگه ميدونيد بگيد كدوم بهتر تره !!!
يا اگر تو اين مايه ها با كيفيت ترشو سراغ دارين لطفا معرفي كنيد ....
ممنون ميشم ...:)

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
نظر من 2- Canon PowerShot A620

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون ... ميشه دليلشو بگين ؟ اين s89 مگاپيكسلش يه نمه بيشتره !!!!!
راستي اين كانن ساخت كدوم كشوره ... از كجا بفهمم كه ساخت چين يا تايوان و اين كشوراي در پيت نباشه !!!‌؟؟؟؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست خوبم بايد بگم که هر چه حجم دوربينهاي ديجيتال کم بشه امکاناتشون هم کم ميشه .

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست خوبم بايد بگم که هر چه حجم دوربينهاي ديجيتال کم بشه امکاناتشون هم کم ميشه .پس بيخيال حجم کم شو . فقط در صورتي دنبال حجم کم برو که يه دوربين خوب داري و امکاناتش فوله و فقط ميخواي يه دوربين سبک هم داشت باشي . خوب بين اون دوتا هم بايد بگم که ا 620 100% و بدون هيچ شکي خيلي برتري ها نسبت به اس 80 داره چه از لحاظ زوم و چه از لحاظ بدنه و نوع ال سي دي و .... . اما نيکون هم يه مدل خيلي عالي داره به نام اس 4 که من خيلي خوشم اومد . اين نسل گردان نيکون معرکه هستن . منم يکيشون رو دارم مال من 4500 اسمش هست و پدر بزرگ اين اس 4 محسوب ميشه . يه نگاه به اين دوربين اس 4 هم بنداز چيز خيلي عالي هست . اما اگه بين اين سه تا خواسته باشي من ا 620 رو بهت شديدا" پيشنهاد ميدم. يا علي.

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامی
مدل Nikon S4 را دیدم ولی شکل و شمایل آن همچین به دل نمی نشست. بعد رفتم تو سری های نیکون Nikon Coolpix P2
50371643.25535_360.jpg

این را دیدم 8 مگاپیکسلی هم هست... نظر شما روی این مدل از دوربین چیه؟
راستش را بخوایین این دوربین را برای کنسرت دو هفته آینده - استاد شجریان - می خوام فقط می خوام عکس هایی بندازم که انقدر کیفیت داشته باشند که بشه آنها را روی ابعاد حداقل یک متر و نیم بزرگ کرد. اندازه این دوربین باید حداقل تو مایه های S80 باشه که بشه آن را براحتی جابجا کرد و کسی اصلا نفهمه که تو دوربین داری!!

همونطور که گفتم نویز کم و قابلیت عکس برداری در نور کم و همینطور ساخت چین نبودن آن و همینطور مدت زمان آماده شدن عکس برداری (setup time) کم و کیفیت عالی مد نظر من هست.

با تشکر :rolleyes:

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
حالا اگه نيكون 7900 بگيري چي ميشه. خيلي توپه ها.

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از tablighat :
ممنون ... ميشه دليلشو بگين ؟ اين s89 مگاپيكسلش يه نمه بيشتره !!!!!
راستي اين كانن ساخت كدوم كشوره ... از كجا بفهمم كه ساخت چين يا تايوان و اين كشوراي در پيت نباشه !!!‌؟؟؟؟
به احتمال 99% ساخت چین باید باشه
در ضمن جنس چینی فقط اینایی که برا ایرانی تولید میشه در پیته
وگرنه بقیه رو با استانداردهای اروپا و آمریکا تولید میکنه و توی خود اروپا و آمریکا هم به فروش میرسه

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جدا اين كانن ها ساخت كدوم كشور هستن ... اگه چين باشه 1 ريال هم پول پاش نميدم ...
اصلا اين كانن مال كدوم كشوره ؟
بعدش من تحقيق كردم ديدم لنز هم بايد عالي باشه !!! تو زمينه لنز كدوم ها قويتر هستن و آيا اصولا ميشه لنز را عوض كرد و يك لنز بهتر جايگزينشون كرد ؟
:wacko:

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
کانن و نيکون ژاپني هستن ولي کانن دوربينهاي خاورميانه رو بخاطر سود بيشتر و استفاده از کارگر ارزان قيمت تر به چين ميده تا ببنده . اما نيکون رو فقط در ژاپن ميسازن . رو اس 4 بيشتر فکر کن دوربين بسيار تائيد شده اي هست. راستي بودجه شما چقدره؟؟

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اگه قرار باشه از دوربين كوچك بگيرم 500 تا خرجش ميكنم ...
نهايتا 600 تا
من ميخوام چيني نباشه .... از كجا ميشه فهميد مثلا ژاپنيه اصله !!! به made in japan هست يا قلق داره فهميدنش !!!‌؟؟؟؟ من يك ماشين حساب كاسيو داشتم ساخت چين بود بي پدر ... سر جلسه كارشناسي ارشد باطري نو را پيغام low battery داد و خاموش كرد ...!!!!! از اون موقع عهد كردم 1 ريال هم به اين چيني هاي مفت خور ... ندم !!!!

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب گفتم ديگه کانن هاي که مياد تو ايران بغير از slr و dslr ها باقي چيني هستن . رو بدنه نوشته که ساخت کجاست . اما اگه ژاپيني ميخواي بايد بري سراغ سوني و نيکون . پولتم خيلي خوبه . من بودم يه شبه dslr ميگرفتم .

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از phoyo_live :
خوب گفتم ديگه کانن هاي که مياد تو ايران بغير از slr و dslr ها باقي چيني هستن . رو بدنه نوشته که ساخت کجاست . اما اگه ژاپيني ميخواي بايد بري سراغ سوني و نيکون . پولتم خيلي خوبه . من بودم يه شبه dslr ميگرفتم .
موافقم.Dslr like خيلي بهتر بيد.

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شبه dslr مثل چي مثلا ؟؟؟
راستي يك مسئله من ميخوام بشه روي اين دوربين ها لنز گذاشت يعني مال خودشونو را در آورد و يكي ديگه جاشون گذاشت. فكر كنم اين اس 4 اين قابليت را نداشته باشه !!! :(
بعدش مسئله اساسي اينه كه اين دوربين بيشتر از 250 گرم نباشه وزنش ... توي slr و dslr و شبه dslr چنين چيزي صادقه ؟
راستي جايي نيست كه كانون ژاپني داشته باشه ؟؟؟
:wacko:

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شبه dslr مثل چي مثلا ؟؟؟
راستي يك مسئله من ميخوام بشه روي اين دوربين ها لنز گذاشت يعني مال خودشونو را در آورد و يكي ديگه جاشون گذاشت. فكر كنم اين اس 4 اين قابليت را نداشته باشه !!!
بعدش مسئله اساسي اينه كه اين دوربين بيشتر از 250 گرم نباشه وزنش ... توي slr و dslr و شبه dslr چنين چيزي صادقه ؟
راستي جايي نيست كه كانن ژاپني داشته باشه ؟؟؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
با اين تفاسيري که ميگي پس نميتوني از دي اس ال ار استفاده کني پس همون کانن ا 620 از همه بهتر هست . بالاخره ساخت ژاپن هم هستن. من ديگه چيزي به ذهنم نمياد. اين نوع دوربينها رو کامپکت ميگن . اين دوربينها قابليت سوار شدن و نصب لنز ديگه اي ندارن و لنزشون سر خود هستش . نوعي که لنز قابل تعويض داره قيمت بالاي 800 هزارتومان داره.

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره نفهميدم آ620 چيني هست يا ژاپني ؟؟؟؟
من رفتم تو نخ نيكون اس4 ... به نظرتون اين كانون لنزش بهتره يا نيكون ؟؟
در كل لنزهاي سبز بهترن يا آبي؟؟؟؟ :)

بالا