برگزیده های پرشین تولز

حریم خطوط انتقال برق:

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :
آخه من تو عرض بلوار متر بگیرم دستم که شونصد تا شوفر میزیره رو سرم!:D بعدشم برای دکلهایی که رو تپه هستن کار یه خورده مشکله.

از اون لحاظ حق با تو هستش اگه يه متر برداري برداشتن متر همانا و ... :D
خوب همون طور كه گفتم غير از متر روش هاي ديگه اي هم وجود داره
اما بهترين روش همون روش ليزري هستش
اين روش بيشتر بستگي به امكانات داره
اگه خودت بخواي بسازي هم نيازمنده زمانه زياده و هم نيازمند هزينه بالا كه فكر نكنم دانشگاه تقبل كنه
ولي صدي 95 نمونه تجاري مسافت سنج هاي ليزري بايد موجود باشه كه فكر كنم قيمت اونا هم بالا باشه
ولي بهترين راه حل اينه كه بري از اداره برق بپرسي اونا خودشون از چه روشي بري اندازه گيري فواصل استفاده
مي كنند
در هر صورت من اگه توضيح خاصي براي روش هاي ليزري ، التراسونيك و ... خواستي ميتونم بگم :)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از Reza364 :
قدم از اون بهتره! :D
ولی از شوخی گذشته اگه مشکل داشتن باید چیکار کرد؟ضمن اینکه یکی از دکلها داخل حریم ملکی قرار داره!

فكر كنم قارش ( يه چيزي تو مايه هاي انگشت ) آقا رضا بهتر ميدونه ، از همه بهتر باشه :D

خوب به نظر من اگه مشكلي داشتن اصولاً و قانوناً اداره برق بايد رسيدگي كنه
ولي با اين اوصافي كه پيمان ميگه نميدونم ترتيب اثر ميدن يا نه ;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Reza364 :
قدم از اون بهتره! :D
ولی از شوخی گذشته اگه مشکل داشتن باید چیکار کرد؟ضمن اینکه یکی از دکلها داخل حریم ملکی قرار داره!
پا از قدم هم بهتر بی!:D
بستگی داره کدوم زودتر بناشده! اگه دکل بوده و بعد ملک رو ساختن (که بعید می دونم شهرداری گیر نداده باشه) مشکل ملکی پیدا می کنه اساسی صداشو در نیارن بهتره!.
اما اگه ملک اونجا بوده و بعد دکل کاشتن میشه ترتیبشو داد تا حداقل جابجا کنن یا کابل زیر زمینی بکشن.
اگرم تو خیابون باشه و چندین ملک رو تحت تاثیر قرار بده که خوب بهتره غلظت شاکی بالا میره!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
از اون لحاظ حق با تو هستش اگه يه متر برداري برداشتن متر همانا و ... :D
خوب همون طور كه گفتم غير از متر روش هاي ديگه اي هم وجود داره
اما بهترين روش همون روش ليزري هستش
اين روش بيشتر بستگي به امكانات داره
اگه خودت بخواي بسازي هم نيازمنده زمانه زياده و هم نيازمند هزينه بالا كه فكر نكنم دانشگاه تقبل كنه
ولي صدي 95 نمونه تجاري مسافت سنج هاي ليزري بايد موجود باشه كه فكر كنم قيمت اونا هم بالا باشه
ولي بهترين راه حل اينه كه بري از اداره برق بپرسي اونا خودشون از چه روشي بري اندازه گيري فواصل استفاده
مي كنند
در هر صورت من اگه توضيح خاصي براي روش هاي ليزري ، التراسونيك و ... خواستي ميتونم بگم :)
اینو خوب اومدی از خودشون بپرسم خیلی بهتره.:)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستي پيمان من اون research و قوانين اداره برق رو دانلود كردم
مطالب خوبي داشت ولي اينا كه من كل منكر هر چي ضايعه تحت اثر امواج الكترومغناطيسي
شده اند ؟ ;) :wacko:

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از electronic :
پا از قدم هم بهتر بی!:D
بستگی داره کدوم زودتر بناشده! اگه دکل بوده و بعد ملک رو ساختن (که بعید می دونم شهرداری گیر نداده باشه) مشکل ملکی پیدا می کنه اساسی صداشو در نیارن بهتره!.
اما اگه ملک اونجا بوده و بعد دکل کاشتن میشه ترتیبشو داد تا حداقل جابجا کنن یا کابل زیر زمینی بکشن.
اگرم تو خیابون باشه و چندین ملک رو تحت تاثیر قرار بده که خوب بهتره غلظت شاکی بالا میره!

اولا تو ده شهرداری کجا بود؟!:blink:
دوما من منظورم از ملک باغ بودا!
سوما هم که نداره:D
چهارما نزدیک ترین ساختمون بهش حدود 150متر باهاش فاصله داره و از این نظر مشکلی نیست منظورم کار کردن زیر اون دکلهاست(منظورم از کار سمپاشی و تراکتور و ایناست!)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
راستي پيمان من اون research و قوانين اداره برق رو دانلود كردم
مطالب خوبي داشت ولي اينا كه من كل منكر هر چي ضايعه تحت اثر امواج الكترومغناطيسي
شده اند ؟ ;) :wacko:
خوب اون استانداردها یه نموره همچن قدیمیه و در ثانی تاثیرات این خطوط بر سلامتی انسان هنوز رد یا اثبات نشده تا به صورت قانون دربیاد.;)
اصولا فقط میشه رو استاندارد حریم مانور داد اینکه تاثیرات زیست محیطی رو واسه اداره ی برق شاهد بگیریم که :D

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Reza364 :
اولا تو ده شهرداری کجا بود؟!:blink:
دوما من منظورم از ملک باغ بودا!
سوما هم که نداره:D
چهارما نزدیک ترین ساختمون بهش حدود 150متر باهاش فاصله داره و از این نظر مشکلی نیست منظورم کار کردن زیر اون دکلهاست(منظورم از کار سمپاشی و تراکتور و ایناست!)
اینجوری فکر نکنم مشکلی داشته باشه.حداقلش از هوای آلوده که بهتره که.:D
شما با خیال راحت بشخم!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از electronic :
اینجوری فکر نکنم مشکلی داشته باشه.حداقلش از هوای آلوده که بهتره که.:D
شما با خیال راحت بشخم!

میشخمیم :)

swan78a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

راستش ما یک زمین چند سال پیش در استان مازندران, علمده, ونوش خریدیم. بعد از چند سال به ما اطلاع دادند که یک دکل 400 کیلو ولت فشار قوی درست در پشت زمین ما نصب کرده اند و کابلهای آن از روی زمین ما رد می شود . از یک کارمند اداره برق پرسیدیم گفتند که اگر قبل از نصب دکل , خانه ای بنا کرده بودید خسارت را می دادند ولی الان نه می توانید بنایی بسازید و نه پولی به شما تعلق می گیره! به نظر شما این درست است ؟ این گرفتن ملک به سود دولت تلقی می شود! فکر کنید ما پول داده ایم و زمین خریده ایم بعد زمین رو به نفع انجام دادن کارهای خود به سلطه در آورده اند بدون اینکه خسارتی به ما بدهند.
سوال من از شما این است: الان چه می شود کرد؟ با شکایت می شه کاری از پیش ببریم؟اگه اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اگر من جای شما بودم یه وکیل با تجربه کار در این جور موارد و حتما محلی (تو مازندران باشه) میگرفتم

با سلام

راستش ما یک زمین چند سال پیش در استان مازندران, علمده, ونوش خریدیم. بعد از چند سال به ما اطلاع دادند که یک دکل 400 کیلو ولت فشار قوی درست در پشت زمین ما نصب کرده اند و کابلهای آن از روی زمین ما رد می شود . از یک کارمند اداره برق پرسیدیم گفتند که اگر قبل از نصب دکل , خانه ای بنا کرده بودید خسارت را می دادند ولی الان نه می توانید بنایی بسازید و نه پولی به شما تعلق می گیره! به نظر شما این درست است ؟ این گرفتن ملک به سود دولت تلقی می شود! فکر کنید ما پول داده ایم و زمین خریده ایم بعد زمین رو به نفع انجام دادن کارهای خود به سلطه در آورده اند بدون اینکه خسارتی به ما بدهند.
سوال من از شما این است: الان چه می شود کرد؟ با شکایت می شه کاری از پیش ببریم؟اگه اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید.

بالا