برگزیده های پرشین تولز

خریدار دوربین با کیفیت حدود 500 تا 700 ( نیکون یا کانون )

xerqus

Registered User
لایک‌ها
41
سلام
یکی از دوست های من دوربین کانون 7D داشت که وقتی عکس هاش و توی iphone 4s دیدم واقعا کفم برید .
خیلی علاقه مند شدم دوربینی بخرم که عکس های با کیفیتی بندازه . حالا وسعم به 7D که نمیرسه اما یک دوربین خوب میخوام . که عکس برداری رو با شفافیت و کیفیت و نور پردازی عالی انجام بده . فقط این 3 فاکتور برام مهم هست .
چند تا عکس و فیلم هم با 4s گرفته بود که اتفاقا خیلی کیفیت داشت و از اپل بعید بود چنین چیزی !!!
من خودم n8 داشتم که اونم عکس های خوبی میگرفت .
حالا الان نظر شما چیه !؟ یه 4s بگیرم و به عکس برداری همون بسنده کنم ؟ نوکیا لومیا 920 داره میاد با تکنولوژی pure view اونو بخرم ؟! یا اینکه یه دوربین مشتی Nikon یا canon بخرم ؟!

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
شما برنامه خرید دست دو دارین ؟
دوربین های کامپکت خوبی میتونین تو این رنج قیمت بخرین،دوربین هایی که میشه از کیفیتش کاملا لذت برد :)

xerqus

Registered User
لایک‌ها
41
داداش دوربینای حرفه ای رو هیچ وقت با گوشی مقایسه نکن.
والا من زیاد توی این زمینه اطلاعات ندارم . اما عکس های با کیفیت رو خیلی دوست دارم . خصوصا عکس برداری پرتره یا منظره

شما برنامه خرید دست دو دارین ؟
دوربین های کامپکت خوبی میتونین تو این رنج قیمت بخرین،دوربین هایی که میشه از کیفیتش کاملا لذت برد :)
فرق دوربین های کامپکت و معمولی و SLR چیه ؟! امکان داره کسی توضیح بده ؟!

Last edited:

mok11

Registered User
لایک‌ها
249
والا من زیاد توی این زمینه اطلاعات ندارم . اما عکس های با کیفیت رو خیلی دوست دارم . خصوصا عکس برداری پرتره یا منظره

فرق دوربین های کامپکت و معمولی و SLR چیه ؟! امکان داره کسی توضیح بده ؟!

سلام

دوربین کامپکت (به انگلیسی: Compact Camera) نوعی دوربین عکاسی کوچک و جمع‌و‌جور است که لنز آن جدا نمی‌شود و نمایاب TTL نیز ندارد. [SUP][۱][/SUP] بسیاری از کارهای عکاسی مانند تنظیم‌فاصله، نوردهی، فوکوس، تعادل رنگ سفید و... را به‌طور خودکار (اتوماتیک) انجام می‌دهد و احتیاجی به دخالت عکاس نیست.

دوربین اس‏ ال آر یا دوربین تک‌لنزی بازتابی (به انگلیسی: Single Lens Reflex) یا تک‏لنزی انعکاسی نوعی دوربین است که از یک سامانه آینه نیمه ‏خودکار برای مشاهده تصویر توسط عکاس استفاده می‏کند.

ولی در حالت کلی اونایی که لنزشون قابل تعویض هست اس ال آر اونایی که قابل تعویض نیست کامپکت نام داره
یکیش هم تو امضا من هست :دی

بالا