برگزیده های پرشین تولز

خرید بی صدا ترین فن کیس 8 سانتی ( کمک بسیار فوری )

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
سلام
من به شدت نیاز به خرید یک فن حدود 2000 دور دارم و 8 سانتی که فوق العاده ساکت و سایلنت باشه ( 3 پین باشه ) برای درب کیس می خوام که بتونه گرافیکم رو خنک کنه
می دونم گرین اش هست 5 تومن اما نویزش نمیدونم چقدره ؟!!!
خودم فن زالمان از این مدل گرفتم
ZM-F1 Plus
Speed 1,700rpm ± 15% - 2,800rpm ± 10%
%Noise Level 20.0dBA ± 15 % - 32.0dBA ± 10

در حالت 1300 دور نویزی نداره اما در حالت 2000 دور نویز داره متاسفانه

الان می خوام بدونم چیزی هست از این فن بهتر باشه و تو بازار هم موجود باشه ؟
این فن

Noctua NF-R8
Rotational Speed (+/- 10%): 1800 RPM
Acoustical Noise: 17 dB(A

رو حالت دور کامل نویز نداره ؟ یا از این زالمان از نظر نویز خیلی بهتره ؟ از این بهترم چیزی هست ؟

گرین وضعش چطوره ؟

کلا بخرم بهتره یا چون فرق خاصی از نظر نویز نمیکنه در حالت 2000 دور نخرم ؟

ممنون
----------

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
راستی اضافه کنم

من مشکلم اینه که کارت صدام دقیقا چسبیده به فن کارت گرافیکم ( امکان جابجایش نیست اصلا) و دمای کارت گرافیک 10 درجه بالا رفته و همینطور دور فنش ( 55 درجه دمای کارت با 35% دور فن) ... اما با hdmi که متصل میکنم به tv درجه حرارت میره تا نزدیک 70 با دور فن 60 درصد ... که با توجه به اینکه یک مانیتور full hd می خوام بگیرم و با hdmi وصل کنم و سیستم هم زیاد روشن هست ممکن به کارت آسیب برسونه در دراز مدت مخصوصا تابستون که دمای هوا بالا هم میره ... برای همین باید فن روی کیس دور بالایی و خنک کنندگی زیاد داشته باشه

اما مشکلم اینه که رو درب کیس جای دو فن 8 سانت هست ... مگر اینکه بیوفتم به جون درب کیس و ببرمش که فکر نکنم جالب باشه درسته ؟ ( اگر فکر می کنید میشه انجامش داد بگید انجام میدم مهم نیست )
اگر درب کیس رو ببرم فن چند سانت بندازم بی صدا تره و خنک تر ؟ ( 12 یا 14 یا بزرگتر؟)
آیا فن بزرگتر کارت گرافیک رو بیشتر خنک میکنه ( اگر دور فن ها یکسان باشه ) ؟؟؟
پس در نهایت می فرمایید فن 8 سانت روی 2000 دور هر کاریش کنم صدا داره و هزینه کنم هم بی فایده هست ؟

perans0631

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,291
خوب معمولا هرچه فن بزرگتر باشه جابجایی هموای بیشتری انجام میده شما فن 14 سانت بگیر بهتر
فقط باید یه فکری به حال کیست بکنی

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
آخه بحث اینه که چون فضایی که بین دو کارت هست خیلی محدود هست بنظرم فن های بزرگ فقط می تونن حجم زیادی از هوا رو جابه جا کنن که برای خنک کردن کل کیس مقداری بهتره اما برای گرافیک فرقی نمیکنه
و برای نفوذ هوا بین فضای محدود دو کارت باید جریاتن هوا سریعتر و با فشار تر باشه ( دور فن بالا باشه تا هوا رو با فشار به اون فضا پمپ کنه )
برای همین فن 8 با دور 2000 ارجح هست به فن 12 با 1000 دور

حالا می خواستم ببینم فن بلبرینگی 8 سانت که به کامپیوتر متصل شه هستش؟ و از کجا باید تهیه کنم ( پاساژ امجد ؟ ) و این نوع فن از نظر جریان هوا و بدون صدا بودن بهتر هست از فن های معمولی ؟ و قیمتش؟
ممنون

بالا