برگزیده های پرشین تولز

خسته شدم از چاق بودن.يكي راهنماييم كنه

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
من از بچه زياد خوشم نمياد ولي آواتارت خيلي نازه.

عوض كنش بچه چش مي خوره :devil:

شوخي كردم اين حرفا مزخرفه...:)
من اتفاقا عاشق بچه ام :دي
البته تا 3 سالگي :D
1 2 گيگ عكس بچه هاي گوگولي دارم :دي

morteza_^^^

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
برو ورزش کن ترجیحا ورزشهای هوازی مثل پیاده روی و دویدن کنارش با وزنه هم برو کار کن بعدش قد و وزنتم نگفتی من خودم الان 130 کیلو وزنمه قدمم 190 هست زمانی که برای مسابقه تمرین میکردم تا 150 کیلو هم وزن داشتم ولی حتی یه ذره هم احساس سنگینی و کندی نمیکردم چون وزن عضلانی بود نه چربی برای همین بهت توصیه میکنم ورزش کنی خدا رو چه دیدی یهو شاید شدی قهرمان پرورش اندام چیزی!!!!!ناصر صونباطی وقتی نوجوون بود چاق بود به توصیه اطرافیانش رفت باشگاه بدنسازی شد مستر المیپا البته اخرشم مردا همین چند ماه پیش مرد تو 47 سالگی!!!!:D

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325

ganjagahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز من خودم 98 کیلو بودم و با **** و ورزش 24 کیلو کم کردم.خیلی رازی بودم،بنظر من هیچ چیز مثل کم خوردن و ورزش جواب نمیده. دوست عزیز اراده کن و **** بگیر تا یواش یواش لاغر بشی

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
سلام

ایا شما اراده کم کردن وزن رو دارید ؟

پس بخون

کاهش وزن 117 کیلوگرمی جوان سنندجی
جامعه > سلامت - "با باسکول میدان تره‌بار وزنه را می‌کشیدم و به حدی افسرده شده بودم که حتی فکر خودکشی هم به سرم زد" این جملات شرح وضعیت جوان 24 ساله سنندجی از زمانی است که وزنی قریب به 200 کیلوگرم داشت و امروز پس از کم‌کردن 117 کیلوگرم از وزن خود می‌خواهد رکوردش را در ایران و جهان ثبت کند.

مهرزاد فتحی جوان 24 ساله‌ای است که از دوم مهرماه پارسال در حالی که باسکول میدان تره‌بار عدد 196 را برای وزنش ثبت کرده بود، تصمیم به کاهش وزن یا به عبارتی لاغرشدن گرفت

mehrzad2.jpg275685_276.jpg16173236_7464348dbbcc.jpgIMAGE635106375155053436.jpg

مهرزاد فتحی جوان 24 ساله‌ای است که از دوم مهرماه پارسال در حالی که باسکول میدان تره‌بار عدد 196 را برای وزنش ثبت کرده بود، تصمیم به کاهش وزن یا به عبارتی لاغرشدن گرفت.

مهرزاد در شرح وضعیت جسمی و روحی خود در آن زمان می‌گوید: زمانی که متولد شدم حدود شش کیلوگرم وزن داشتم و پس از آن تا زمانی که تصمیم به لاغرشدن گرفتم همواره اضافه وزن داشتم تا اینکه این اواخر ترازو نیز وزنم را نمی‌کشید و برای اطلاع از وزنم به میدان میوه و تره‌بار سنندج می‌رفتم و آخرین باری که خودم را وزن کردم، 196 کیلوگرم بود.
این جوان سنندجی درباره مشکلات و فشارهای ناشی از وزن زیادش نیز می‌گوید: وضع روحی خوبی نداشتم و کاملا منزوی شده بودم، به طوری که حتی چند بار هم فکر خودکشی به سرم زد، چرا که به دلیل اضافه وزن زیاد، بازخوردهای خوبی از جامعه دریافت نمی‌کردم و علاوه بر این که همواره مورد تمسخر برخی در اماکن عمومی قرار می‌گرفتم، حتی برای تاکسی سوارشدن، خرید لباس و انجام کارهای روزمره هم مشکل داشتم تاجایی‌که علی‌رغم علاقه‌ زیادی که به درس خواندن داشتم، انگیزه حضورم در دانشگاه را هم از دست داده بودم.

مشکلات روانی و منزوی‌شدن،‌ تنها مشکل مهرزاد نبود و وی علاوه بر آن دچار مشکلات جسمی و پزشکی نیز شده بود تا جایی که به خاطر فشارخون بالا که خودش عدد آن را 20 اعلام می‌کند از سربازی معاف شده و چند روزی را هم در بیمارستان سپری کرد

کبد چرب گرید2 ، هم بیماری دیگریست که مهرزاد در ایام چاقی که خود آن را سرطان می‌نامد به آن مبتلا بوده و درباره آن می‌گوید: به تشخیص پزشک متوجه شدم که به بیماری کبدچرب هم مبتلا شده‌ام و واقعیت آن‌ است که چون احساس می‌کردم ممکن است به بیماری‌های دیگری نیز به علت چاقی مبتلا شده باشم، از انجام چکاب و مراجعه به پزشک واهمه داشتم.
وی که سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان در رشته مهندسی مکانیک سیالات فارغ‌التحصیل شده، درباره تصمیمی که برای کاهش وزنش گرفته، توضیح می‌دهد: دوم مهرماه سال 91، به کارشناس تغذیه مراجعه کرده و مشکلم را با او در میان گذاشتم و پس از آن بود که برنامه‌های من برای لاغرشدن آغاز شد.

مهرزاد ادامه داد: پس از آن گرچه امید چندانی به کاهش وزن نداشتم اما **** غذایی‌ام را در کنار پیاده‌روی ادامه دادم تا این که پس از 2.5 ماه حدود 30 کیلوگرم وزن کم کردم اما همچنان با ترازوی معمولی نمی‌توانستم وزنم را بکشم و پس از آن بود که تمرینات ورزشی‌ام را با تردمیل در سه نوبت روزانه ادامه دادم و هر چهل روز هم برنامه‌ام را تغییر می‌دادم.
این جوان سنندجی با بیان اینکه ****‌غذایی و ورزشی با تردمیل را تا وزن 140 کیلوگرم ادامه داده و پس از آن کوهنوردی را نیز به برنامه‌اش اضافه کرده است، می‌افزاید: کوهنوردی را از کوه‌های «آبیدر» و هفته‌ای دو بار آغاز کردم و از فروردین‌ماه که وزنم به 130 رسید، هر روز به کوهنوردی می‌رفتم و ارتفاع 2300 متری قله آبیدر را می‌پیمودم و همزمان با آن نیز روزانه 14 کیلومتر تردمیل می‌رفتم و هر شب هم پیاده‌روی می‌کردم.

مهرزاد با بیان اینکه سرانجام پس از هشت ماه و 20 روز به وزن 81 کیلوگرم رسیدم می‌گوید: در حال حاضر نیز با گذشت حدود 10 ماه از آغاز **** غذایی و تمرینات ورزشی با 187 سانتی‌متر قد، به وزن 78 کیلوگرم رسیدم و تحت نظر کارشناس تغذیه و برنامه‌های ورزشی که از یکی از اقوام می‌گیرم، فعالیتم را ادامه می‌دهم.
وی، چاقی را نوعی سرطان می‌داند و معتقد است که پس از کاهش وزنش، علاوه بر رفع مشکلات روحی، بیماری‌ فشار خون و کبد چربش هم بهبود پیدا کرد.
مهرزاد خطاب به افرادی ناراضی از اضافه وزن که برای رفع آن به روش‌های عجیب دست می‌زنند نیز می‌گوید: از هیچ دارویی جز مواردی که کارشناس تغذیه تجویز می‌کند، نباید استفاده کرد، همان‌طور که من هم تنها ****‌غذایی‌ام را رعایت و ویتامین‌های مختلف را با نظر کارشناس تغذیه‌ام مصرف کردم.
وی ادامه داد: عده‌ای هم ممکن است گمان کنند با نخوردن غذا می‌توانند لاغر شوند، اما آنان باید توجه کنند که در این صورت تنها آب بدنشان را از دست داده‌اند و لاغری بدون ورزش و تحرک فایده‌ای هم برایشان نخواهد داشت.

رکورد دنیا را جابه‌جا کردم، اما مسئولان کمک نکردند
مهرزاد همچنین معتقد است: رکورد دنیا را از نظر کاهش وزن در طول مدت معین جابجا کرده و با گله از مسئولانی که در این زمینه کمکی به وی نکرده‌اند، می‌گوید: برابر اطلاعاتی که من دارم، یک جوان آمریکایی 111 کیلوگرم را در طول یکسال و یک جوان ایرانی نیز 120 کیلوگرم را در طول یک سال و دو ماه کم کرده و این در حالی است که رکورد کاهش وزن من 117 کیلوگرم در طول هشت ماه و 20 روز بود.

به گفته وی، در حال حاضر به دنبال کمک مسئولان و پیداکردن راهی است تا بتواند رکوردش را در کشور و جهان به ثبت برساند.
وی که این روزها به دنبال شغلی مناسب نیز هست، درباره عوارضی که پس از کاهش وزن دچار آن شده نیز می‌گوید: تنها مشکلی که دارم،‌ مشکل پوست بدنم است که با توجه به لاغر شدنم، کمی آویزان شده و برای رفع آن باید جراحی پلاستیک انجام دهم.
مهرزاد فتحی 24 ساله را شاید بتوان الگوی خوبی برای آن دسته از افراد دانست که قصد دارند یک شبه با صرف هزینه‌های گزاف تناسب اندام پیدا کنند و در آخر هم چیزی نصیبشان نمی‌شود.
حال باید دید آیا مسئولان در وزارت ورزش و جوانان اقدامی برای ثبت رکورد این جوان سنندجی در کتاب گینس و ... خواهند کرد یا خیر؟

http://khabaronline.ir/detail/305669/society/health

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
سلام:

صبحانه فقط از میوه جات استفاده کن.

ورزش هم که جزو واجبات هست اگر ورزش دویدن باشه که دیگه حرف نداره

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
دو تا پست قبلی رو دیدم که سینا خان گزاشتن ، انگیزم زیاد شد برای تردمیل.

از این به بعد از روزی 7 کیلومتر ، به روزی 15 کیلومتر افزایش میدم.:lol:

فقط دیدن دیگه توی PT نیومدم ، بدونین کما ، بیمارستان یه جایی بستری هستم.:wacko:

ah60008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
داداش گلم همه رژیمای فلان دکترو فلان کسو بیخیال شو من 110 کیلو بودم مشکلات شما رو داشتم 1 ماه فقط صبحانه خوردم اونم در حد کم و روزی حدود 100 تا دراز نشت و 1 ساعت ورزش سبک و هوازی مثل دویدن یا دوچرخه یا همون راه رفتن یکم تند تو یک ماه شدم 75 کیلو یک سال غذامو کنترل کردم و تو همین وزن موندم البته کنترل که به اندازه معمولی خوردم چون قبلا واقعا زیاد میخوردم دو سه ماه پیش برا مسابقات مجبور شدم وزن زیاد کنم الان 90 کیلو هستم ولی هر وقت بخام سه شماره وزنمو با غذای کم و یکم ورزش کم میکنم, شما سخت میگیری خیلی اسون تر از این حرفاست

Sent from my LG-P768 using Tapatalk 2

ah60008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
البته دوست من قبل از کم کردن پیش یه دکتر طب سنتی هم برو تا کاملا بهت توضیح بده چون برا بعضی مزاج ها اضافه وزن خیلی خطرناکه یا برای بعضی مزاج ها لاغری خیلی خطرناکه مثلا دکتر میگفت کسایی که چاق هستن و رنگ پوستشون خیلی سفیده باید سریع وزن کم کنه و یکم که سنش بره بالا خیلی خطرناکه براش

Sent from my LG-P768 using Tapatalk 2

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
دو تا پست قبلی رو دیدم که سینا خان گزاشتن ، انگیزم زیاد شد برای تردمیل.

از این به بعد از روزی 7 کیلومتر ، به روزی 15 کیلومتر افزایش میدم.:lol:

فقط دیدن دیگه توی PT نیومدم ، بدونین کما ، بیمارستان یه جایی بستری هستم.:wacko:

خیلی مواظب باش تردمیل مضراتش بیشتر از فوایدش هست در طولانی مدت باعث کمر و زانو درد میشه
پیاده روی بهترین کار ممکنه واسه کاهش وزن و البته رعایت **** غذایی

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
خیلی مواظب باش تردمیل مضراتش بیشتر از فوایدش هست در طولانی مدت باعث کمر و زانو درد میشه
پیاده روی بهترین کار ممکنه واسه کاهش وزن و البته رعایت **** غذایی

BAw بستگی داره چجوری استفاده کنی. هر چیزی رو که درست استفاده نکنی به ضرر ادم هستش.

** این اواتارت اخرش هستش.

TARIMEHR

Registered User
لایک‌ها
50
بهترین کار اینه هر هفته وزن خودت رو اینجا بزنی تا تشویق بشی برای کاهش وزن
مثلا این هفته هستی 110
هفته بعد بکن 109 و اینجا بزن
البته منم کمی از تو ندارم 98 هستم و میخوام برم باشگاه ولی اینقد امروز فردا کردم که 2 سال شد:D

payaaaam

Registered User
لایک‌ها
15
داداش من 20 تا کم کردم ولی متاسفانه خودم خرابش کردم و بازم برگشتم.الان بازم دارم روش کار میکنم که کمش کنم ولی دارم درس میخونم نمیتونم با سرعت قبل کم کنم
تو سه ماه 17 کیلو کم کردم
هیچوقت کار امروزتو ننداز فردا(متاسفانه همین باعث شد که بازم وزنم برگشت)
وقتی که تصمیم گرفتم وزنمو کم کنم حدود ساعت 7 بود.یه ماجرایی پیش اومد که واقعا اعصابم به هم ریخت.همون موقع لباسمو پوشیدم و سریع رفتم باشگاه پول تمام یک ماهمو دادم
وقتی هم که برگشتم همون موقع غذامو کم کردم.هر سه وعده غذا میخوردم ولی زیاد نمیخوردم.ماست با غذا میخوردم(ماست کم چرب هم نمیخوردم ولی ماستایی مثل سون هم نمیخوردم).نوشابه و از این جور چیزا اصلا نمیخوردم
بین غذاها فقط میوه میخوردم.فقط سیب زرد(هیچ دلیلی هم ندارم.علاقه داشتم)
هر روز باشگاه میرفتم.هر روز شکم میرفتم.اولش نمیتونستم دراز نشست برم. واسه همین از یه دستگاهی واسه شکم استفاده میکردم.وقتی که وزنم اومد پایین شکمم یه کم قوی شد دراز نشست هم میرفتم
حدود یک ماه و نیم با یه دستگاهی شبیه تردمیل کار میکردم که تاثیر زیادی داشت(میتونی به جای این از طناب استفاده کنی.یا بری دو)
وقتی که تصمیم گرفتی چند روز نشین فکر کردن و برنامه ریزی.با کله برو تو پروژه:D
چقد غذا میخوردم؟....چهارتا انگشت دستتو بچسبون به هم.اونقد برنج میخوردم.بقیه چیزا (مثل خورش و مرغ و ...) شدت چاق کردنشون مثل برنج نیست ولی بازم اینارو کم بخور.
وقتی هم که برنج نبود کف دست نون سنگک یا یک چهارم نونایی که ما بهشون میگیم لواش(نمیدونم شما چی میگید)
یه چیزی که باعث میشه غذا کم بخوری اینه که وقتی اون مقدار رو خوردی سریع پشقابتو برداری و بذاری تو آسپزخونه و از سفره دور شی
شیرینی هم که اصلا لب نزن یا اگه زدی کم بزن:D
بعد از سه ماه واکنش فامیل این شد:eek:
:D
این **** کاملا از خودمه و از هیچ دکتری نگرفتم:D
حدود 10 کیلو کم کرده بودم که رفتم دکتر یه **** واسم بنویسه.با اون رژیمی که اون نوشته بود ماهی 1 کیلو هم کم نمیکردم.انداختمش دور و راه خودمو ادامه دادم:D
اما حدود 5 ماه بعد تیرآهنم کم شد:Dمجبور شدم قرص آهن بخورم:D
پس توصیه میکنم وقتی که تو خشکی:D ویتامین بخوری
الان ما هردوتا تو حجمیم که باید بریم تو خشک:D
دیگه برم بخوابم فردا صبح باید برم تا شب درس بخونم ببینم یه جایی قبول میشم یا نه:D
این بود داستان ما:D

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
توصیه من اینه کخ سعی کن تا یه مدت مهمونی نری!!
ایرانیا که دیدی چجورین وقتی میری خونشون به زور میخام هرچی غذا درست کردن بچپونن تو حلقت که دیگه چیزی باقی نمونه بزارن تو یخچال و... بعدشم اگه بگی نمیتونم دیگه بخورم و.... از دستت ناراحت میشن که نکنه غذاشونو دوست نداشتی یا تعارف کردی و....

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
توصیه من اینه کخ سعی کن تا یه مدت مهمونی نری!!
ایرانیا که دیدی چجورین وقتی میری خونشون به زور میخام هرچی غذا درست کردن بچپونن تو حلقت که دیگه چیزی باقی نمونه بزارن تو یخچال و... بعدشم اگه بگی نمیتونم دیگه بخورم و.... از دستت ناراحت میشن که نکنه غذاشونو دوست نداشتی یا تعارف کردی و....
آقا من اگر زياد برم مهموني بعد از يك مدتي از سو تغذيه مي ميرم. :( چون كم رو هستم زياد خونه كسي راحت نيستم و مثل بعضي ها پهن نميشم روي سفره :D
.
.
.

يك نكته هم بگم.

انسان بايد به دنبال تناسب اندام باشه نه لاغري

لاغري خودش يك نوع ضعفه. و از اون طرف بوم افتادنه...

من واقعا حسرت مي خورم توي كوچه خيابون جووناي ايراني مثل ني قليون مي مونن به تقليد از هنر پيشه هاي هالي وود و مانكن هاي زحمت كش.
در حالي كه در آمريكا(آمريكاي جنايتكار...نه بابا قربونش برم) جووونا اكثرن تپل هستن...(آقا من رو متهم به اون كارها نكنيد يك وقت... خوشم نمياد)
چون اونها فرهنگش رو دارن كه بفهمن مثلا اوني كه مانكن هست به دليل شغلش مجبوره اين كار رو بكنه.

بالا