برگزیده های پرشین تولز

خطای logon failure در ویندوز 2003

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
مشکل ما در یه شبکه workgroup هستش که یه سیستم ویندوز 2003 داره و دوتای دیگه ایکس پی. روی 2003 برنامه سرور مالی شرکت نصب شده و این دوتا ی دیگه کلاینت های اون هستند. سیستم ها آدرس های همدیگه رو از کامند داس پینگ میکنن ولی وقتی کلاینت ها میخوان روی سرور پوشه ای رو باز کنند کلا نمی تونن و خطای زیر رو میبینند:
\server is not accessible. You might not have permission to use this network resource.
Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.

Logon Failure: The user has not been granted the requested logon type at this computer.
</SPAN>
سرور راحت می تونه وارد پوشه های کلاینت ها بشه.
این سیستم ها تا دو روز پیش کار می کردن و یه دفعه این اتفاق افتاده . از روی event ها هم فقط به این رسیدم که وقتی کامپیتری بخواد داخل این سرور بشه براش خطای زیر ثبت میشه:
event id 680 و error code: 0xc00000fe که مربوط به لوگین شدن بی مجوز هستش. من همه پرمیشن ها رو هم هرجا به ذهنم می رسید فول اکسس کردم. تو قسمط گروپ پالیسی هم everyone ,guest, adminstratore رو add می کنم رو 2003 ولی سیستم بعد از shutdown شدن پرمیشن گروه ها رو از دست میده و باید هر بار که سیستم روشن میشه گروه های everyone ,annymous,gust رو اضافه کنم تا کامپیوترهای دیگه بتونن وارد این سیستم بشن. دیگه اینکه می خواستم بدونم توی 2003 راهی هست که تمام تنظیمات امنیتی به یه حالت default برگرده یا نه؟ مگه توی اینجا چیزی به صورت expire time برای دسترسی گروه ها و کاربران داریم که با خاموش شدن همه چی می پره؟ از روی event ها میشه به چیزی رسید؟فایل های مرتبط با دسترسی شبکه کدوم ها هستند؟ ممکن اونا خراب شده باشن.
نمی خوام مجبور بشم مجدد ویندوز رو نصب کنم و یه هزینه بابت نصب مجدد برنامه مالی هم بدیم.

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز من هم از همین راه همیشه وارد میشم. توی همین قسمتی که می فرمایید allow other... کلیک می کنم و گروه های guest ,everyone, administrator رو اضافه می کنم و بعد دوتا کامپیوتر دیگه میتونن به اینی که 2003 روش نصب هست وارد بشن. ولی وقتی این سیستم ریست میشه باز میام تو همین قسمتی که فرمودین میبینم جلوی allow other... اسم هیچ گروهی نیستش و باز باید اونها رو add کنم.:(
چجوری میتونم کاری کنم که این اطلاعات با ریست شدن پاک نشه. مگه توی یه دیتابیس توی ویندوز پوشه security ذخیره نمیشه؟ امکان داره اون خراب شده باشه؟ راهی واسه ترمیم اون دیتابیس هستش؟

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه چیزی تو سایت mit دیدم در مورد این کلید
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\RestrictAnonymous
ببین مقدارش چنده دیفالت باید صفر باشه

اینم دیدم
The problem being \\computername is not accessible. and/or your home network gives error "not accessible you might not have permission'Access is Denied. Please contact your system administrator.'You may get that error if your LSA\restrictanonymous regkey is set to hexadecimal '1', which would be found at
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\restrictanonymous. I set that to evade the common LSA exploit, but it messed up my home network, so I got a firewall and set it back to 0, now everything's fine again, and working properly.
اینجا

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
متاسفانه اینها رو هم یک بود رفتم 0 کردم ولی باز بعد از ریست کردن سیستم توی local policy جلوی گزینه ی allow other network user تمام گروه هایی که اضافه کرده بودم پاک میشه.:wacko:

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چیزی بنظرم نمیرسه فعلا.
با این دستور هم امتحان کن شاید تنظیمات ریست شد!
On a non-domain controller, run
secedit /configure /db c:\windows\temp\seceditsv.sdb /cfg
"c:\windows\security\templates\setup security.inf" /log c:\windows\temp\seceditsv.log
اینجا

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
چیزی بنظرم نمیرسه فعلا.
با این دستور هم امتحان کن شاید تنظیمات ریست شد!

اینجا

ممنون از راهنمایی هاتون. مجبور شدم ویندوز و دوباره نصب کنم. هر چیزی که هرکسی تو اینترنت ، ایرانی و خارجی، گفته بود انجام دادم ولی نتیجه ای نداشتش. جالبه که ویندوز سروری اینقد بد به مشکل بخوره. و راهی نداشته باشه. بیچاره اونایی که شبکه های با ویندوز 2003 دارن چی می کشن؟:wacko:

بالا