برگزیده های پرشین تولز

درخواست کمک از دوستان در مورد لپتاب

onaga

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه لپتاب قدیمی از یکی از دوستان گرفتم تا باهاش دانلود شبانه را انجام دهم
مدلش sony vaio PCG-FRV 26 هست که برای سال 2003 هست
مشخصاتش:
CPU:intel pentium 4 2.8 GHz
RAM:512 MB DDR
GRAPHIC:ATI radeon igp 345M( 64 MB RAM
HARD:40 gig IDE
البته باتریش خرابه و DVD ROM هم درست کار نمیکنه.دکمه P هم کارنمیکنه و روش ویندوز XP نصبه(ویندوز 7 کند اجرا میشه و XP هم یکم کنده)و صفحه نمایش مربعی داره
اینم عکس تست از هارد.البته در بخش ERROR SCAN چه در QUICK و چه بدون آن خطایی نمیدهد(قرمز) ولی وسط هاش یکم کند میشه که دوباره حالت عادی میگیره

http://8pic.ir/images/r8gmrfn073epuhw6wyqh.jpg
مورد استفادم برای دانلود شبانه هستش
1-با توجه به مشخصات و ساعت کارکرد در HD TUNE به نظرتون ارزش خرید داره
2-چند بخرم خوبه؟(قیمت نداده و گفته قیمتو خودت بگو)
3-میشه هاردشو عوض کرد و ساتا انداخت
4-اگه قطعه ای ازش خراب بشه میشه پیدا کرد
از شما بخاطر وقتی که میگذارید بسیار سپاسگزارم:);)

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
به هیچوجه چنین لپتاپی حتی برای کاربرد مورد نظر توصیه نمیشه
پردازنده ی این لپتاپها اگر حتی از سری نهایی پنتیوم4 موبایل (سری Prescott) هم باشه باز هم حدود 90 وات مصرف برق و کارایی بسیار پایینی داره که حتی در صورت اجرای throttle سخت گیرانه از راه برنامه ی مدیریت انرژی باز هم مصرف برق و گرمای بالایی داشته و زود مستهلک و خراب میشن
پیشنهاد میشه برید سراغ لپتاپهای دست دو نسل Penryn اینتل (Core2 Duo) که علاوه بر قیمت مناسب، کارایی و مصرف انرژی خوبی دارند و بخوبی از ویندوز هفت x64 هم پشتیبانی میکنند

amirhatamiii

Registered User
لایک‌ها
72
من باشم به هیچ وجه نمیگیرم
دوست عزیز اگه برای دانلود میخوای کمی روی پولت بزار و یک نت بوک دست دو بگیر مطمئن باش پول برق این لپتاب چند ماهه جبران میکنه تازه هاردشم که 100 درصد باید تعویض کنی

AMIN.C

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام لطفا کمک کنید.
من یه لپ تاپ سونی خریدم که هاردش ssd هستش و یه ویندز 8 اورجینال 64 بیت روش نصب بود می خوام بدونم راه حلی هست که به ویندوز 8.1 ارتقا بدم بدون اینکه ویندوز اورجینالم از دست بره.
*هر چند می خوام آپدیت کنم میگه کشور شما شامل نمیشه *
*می خوام یه ویندوز دیگه کنارش نصب کنم ارور میده میگه هارد شما GPT است*

E: [email protected]

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام لطفا کمک کنید.
من یه لپ تاپ سونی خریدم که هاردش ssd هستش و یه ویندز 8 اورجینال 64 بیت روش نصب بود می خوام بدونم راه حلی هست که به ویندوز 8.1 ارتقا بدم بدون اینکه ویندوز اورجینالم از دست بره.
*هر چند می خوام آپدیت کنم میگه کشور شما شامل نمیشه *
*می خوام یه ویندوز دیگه کنارش نصب کنم ارور میده میگه هارد شما GPT است*

E: [email protected]
سلام. به هيچ عنوان نمي تونيد ويندوز 8 رو به 8.1 بدون از دست رفتن ويندوز ارژينال تغيير بديد. البته مي تونيد با اتصال به اينترنت ويندوز 8 خود رو آپديت كنيد. اينكه توي اين بروز رساني ورژنش به 8.1 آپديت ميشه يا خير تا انجام نديد مشخص نميشه. اگر اجازه آپديت نداد از ف ي ل ت ر ش ك ن استفاده كنيد.

AMIN.C

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. به هيچ عنوان نمي تونيد ويندوز 8 رو به 8.1 بدون از دست رفتن ويندوز ارژينال تغيير بديد. البته مي تونيد با اتصال به اينترنت ويندوز 8 خود رو آپديت كنيد. اينكه توي اين بروز رساني ورژنش به 8.1 آپديت ميشه يا خير تا انجام نديد مشخص نميشه. اگر اجازه آپديت نداد از ف ي ل ت ر ش ك ن استفاده كنيد.

بالا