برگزیده های پرشین تولز

درخواست کمک برای درایور صدای آنبوردAlbatron PX845EV1

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درخواست کمک برای درایور صدای آنبورد
--------------------------------------------------------------------------------

سلام من مادربوردم مدلش اینه Albatron PX845EV1
با کارت صدای آن بورد سی دی درایورش رو گم کردم نمی تونم صدا رو نصب کنم لطفا کمک کنید

:(:(:(:(:(:(:(:(
Albatron PX845EV1 Pro Rev:800 Bios 1.02 driver description
Download

1.Fixed detect CPU FAN R.P.M error

Feature

Intel Pentium4 Processor (Willamette/Northwood)
Socket 478 with FSB 400/533/800 MHz
(FSB 800 is by overclocking or using 200MHz Clock Frequency CPU)
3 DDR200/266/333/400 (DDR333/400 by overclocking) Memory Sockets
3C

Processor

Socket 478 Intel PentiumProcessor (Willamette/Northwood)

FSB / Transport

400/533/800 MHz
(FSB 800 is by overclocking or using 200MHz Clock Frequency CPU)

Chipset

North Bridge : Intel 845E
South Bridge : Intel ICH4
Audio Codec : Realtek ALC650 Codec
I/O Chip : Winbond Smart I/O W83627HF
LAN Chip : 3Com 3C910-A01 LAN chip

Memory

3 *DDR Sockets
DDR 200/266/333/400 (DDR333/400 by overclocking) NON-ECC DDR SDRAM up to 2GB ( DIMM1 uses 2 Banks/ DIMM2 & DIMM3 share 2 Banks )

Expansion Slots

1 x AGP 4X slot ( 1.5V only)
5 x PCI slots (PCI 2.2 compliant)

IDE / SATA Connectors

2 ATA66/100 channels, up to 4 ATA 66/100 IDE devices

Onboard I/O Connectors

1 x Floppy Connector
2 x USB 2.0/1.1 header (4 ports by optional cable)
1 x CD_IN header
1 x S/PDIF in/out header (S/PDIF in/out cable optional)
http://www.updrivers.com/drivers/Mot.../27/page2.html
1 x CPU fan header with fan rotation detection function
2 x System fan headers with fan rotation detectio

I/O via Back Panel

PS/2 keyboard/mouse, 2 x USB(2.0/1.1), RJ45,2 x Com(serial), 1 x Parallel, 1x Game/Line-in/Line-out/MIC

Power

20-pin ATX power connector, 4-pin ATX 12V power connector

BIOS Feature

2Mb Flash EEPROM
Award BIOS with ACPI, DMI2.0, PnP, WfM2.0, Green Suspend to RAM (S3), Suspend to Disk (S4) Wake on keyboard/mouse, Wake on LAN/RTC Timer

Hardware Monitoring

3 FAN sensors, CPU/System voltages and temperature monitoring

Special Feature

Zero Jumper Design
Adjustable CPU frequency by 1 MHz increment, Adjustable Vcore, VAGP, VMemory
Watch Dog Timer (auto-reset system when it can not handle overclock configurations)
AGP Protection (The AGP Protection can

Certifications

FCC, CE, BSMI

Form Factor

ATX (200mm x 294mm)

It is highly recommended to always use the most recent driver version available.
Do not forget to check with our site as often as possible in order to stay updated on the latest drivers, software and games.

Try to set a system restore point before installing a device driver. This will help if you installed a wrong driver. Problems can arise when your hardware device is too old or not supported any longer.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام آرش جان
1.gif

. دوست عزيز! اينقدر ناراحتي نداره!!! كار ساده‌اي هست. اول اينو بگم كه خيلي خيلي كار درست و خوبي كردي كه توضيحات و مشخصات كامل وسيله خود را (كه در اينجا مدل مادربورد هست) نوشتي. هميشه از همين روش براي دريافت كمك يا طرح سوال استفاده كن تا ديگران بادانستن جزئيات بيشتر از مشكل شما بتوانند دقيقتر به شما كمك نمايند.
. اما به جاي آنكه ماهي را بدون زحمت بدم به دستت و در آينده براي مشكلات مشابه دوباره محتاج اين و آن نشوي و طول بكشه، سعي مي‌كنم ماهيگيري را يادت بدهم.(البته تا آن حدي كه خودم بلدم، روش‌هاي ديگرش با ماهيگيراي ديگه!) به طور كلي بايد اين مراحل را طي نماييد:
1) دانستن نام شركت سازنده قطعه و مدل آن.
2) يافتن سايت سازنده قطعه.
3) جستجو در آن سايت به دنبال درايور‌هاي مورد نياز.

. اما توضيحات بيشتر مراحل فوق:

. اولين قدم براي يافتن درايو هر قطعه دانستن مشخصات كامل آن قطعه لازم است. براي اينكار يا بايد به دفترچه آن قطعه مراجعه نماييد يا اگر دفترچه ندارد از روي جعبه و برچسب باركد آن نام برند و مدل آن را يافت. برند: نام كمپاني سازنده آن قطعه و مدل: نام/شماره مدل آن قطعه است. مثلن وقتي مي‌نويسيم Asus Motherboard P5G8 Deluxe برند ما ميشه Asus و مدل آن P5G8 Deluxe و نوع قطعه مادربورد است.
. شما اين بخش را به خوبي انجام داده‌ايد. از روي اين مشخصات مي‌توانيد به نام شركت سازنده، مدل، شماره سريال و ... پي ببربد.

. دومين قدم يافتن سايت سازنده است. اولين مرجع يافتن آدرس سايت، كتابچه همراه قطعه يا نگاه كردن به جعبه آن هست. اكثرن در گوشه كنارشان مي‌تواني سايت سازنده را بيابي. اما اگر كتابچه نبود، بهترين مرجع بعدي سايت Google هست. اگر در سايت گوگل نام شركت سازنده را جستجو نمايي به آدرس سايت خواهي رسيد. (در مورد شما albatron نام شركت سازنده مادربورد هست.) بعضي وقت‌ها نام شركت سازنده مشخص نيست و فقط مدل يا مشخصات ديگري در دست هست. در اين زمينه‌ها هم سايت گوگل مي‌تواند كمك شاياني به شما نمايد. براي جستجو در گوگل از كلمات كليدي زير استفاده نماييد:
o<Device Type> <Model> Driver [Windows XP|Vista]o

. در مورد شما فرض كنيد نمي‌دانستيد مادربورد مربوط به شركت Albatron هست. كي سرچ به شكل زير در مي‌آمد:
Motherboard OR Mainboard PX845EV1 Pro Rev:800 Driver Windows XP

. سومين و آخرين قدم پس از يافتن سايت سازنده قطعه و باز كردن صفحه سايت، شما دو راه داريد.
. راه اول: در آن صفحه به دنبال يكي از لينك‌هايي يا منوهايي با يكي از عناوين زير بگرديد
o"Download & Support" Or "Drivers" Or "Supports" Or "Download & Service"o

. پس از يافتن چنين عبارتي برروي آن كليك كرده و در صفحات بعدي نوع/مدل و ... قطعه خود را انتخاب نماييد تا به درايورهاي قطعه خود برسيد.
. در مورد شما بايد در سايت Albatron برروي لينك Dopwnload & Service كليك كرده و از ليست قطعات MainBoard را انتخاب نماييد. بر اساس توضيحات شما در پست يك، سپس بايد Intel و سوكت 478 را كليك نماييد. در صفحه جديدي كه باز مي‌شود دقيقن مدل مادربورد شما "PX845EV1 Pro Rev:800" در اواخر آن نوشته شده است. برروي آن كليك نماييد. صفحه دونلود درايورهايش باز مي‌شود.

. راه دوم: در قسمت جستجوي سايت سازنده قطعه، مدل يا شماره سريال قطعه خود را جستجو نماييد. راه اول صحيح‌تر است اما گاهي اين روش نيز لازم مي‌شود.

. بعد از تمامي اين‌كارها كه در فوق عرض كردم به درايورهاي مادربورد خود خواهي رسيد. مشخصات درايور كنوني كارت صداي شما اينه:
3.41 Audio Win9x/ME/2K/XP Support Realtek 655/650/201 Codec Audio
download_icon.gif
2003/8/13​

. من ترجيه دادم كه لينك مستقيم به صفحه درايورهات ندهم و بگذارم شما بر اساس توضيحات فوق تمرين نماييد و خودتان آن را بيابيد. كار ساده‌اي هست و حتمن موفق خواهيد شد. اما اگر نشديد بفرماييد تا لينك بگذارم. (اما باز هم تمرين كنيد)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
87/01/23
26.gif
103.gif

Last edited:

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی از توضیحات واقا کمک کردید ولی من نتونستم اگه لطف کنید لینک رو برام بزارید ممنون میشم
کارت خیلی درسته دمت گرم

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من این Audio Win9x/ME/2K/XP Support Realtek 655/650/201 Codec Audio درایو حدودا 16 مگ گیر آوردم ولی وقتی می خوام نصبش کنم این پیغام رو میده تورو خدا کمکم کن ممنونت میشم

تو فولدر پچ هیچی نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام آرش جان
1538.gif

من این Audio Win9x/ME/2K/XP Support Realtek 655/650/201 Codec Audio درایو حدودا 16 مگ گیر آوردم ولی وقتی می خوام نصبش کنم این پیغام رو میده تورو خدا کمکم کن ممنونت میشم
. پيام خطايي كه مي‌دهد ممكنه به احتمال زياد مربوط به پر بودن پارتيشن ويندوزتان باشد. يك نگاهي بياندازيد ببينيد چقدر فضاي خالي داريد.
. همچنين ممكنه كه نسخه صحيح را دونلود نكرده باشيد. اين آدرس درايور‌هاي مادربوردت هست از خود سايت Albatron:ه

. يك نكته: به اين نكته دقت كنيد كه در پست يك شما مشخصات مادربورد خود را مدل PX845EV1 Pro Rev:800 معرفي كرديد! اگر اين مشخصات درست نباشد، ممكنه كارت صدا كار نكنه چون اين مادربورد چند مدل ديگه با همين نام دارد. در لينك زير صفحه درايورهاي كليه مادربورد‌هاي سوكت 478 از شركت Albatron را مي‌گذارم تا اگر اشتباهي كرديد از بين آنها مدل صحيح را انتخاب نماييد:

. باز هم ما را از نتيجه مطلع كنيد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/01/24
27653.gif
26650.gif

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Albatron - MainBoard - PX845EV1 Pro Rev:800 - Drivers
درست بود کار کرد دمت گرم بابا تو دیگه کی هستی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فقط دوتا سوال دیگه setup کردن BIOS یعنی چه برای این کار باید چه کنم
2-تو BIOS مادر بوردهای مختلف برای نصب ویندوز باید چه کارهایی انجام داد?(منظورم انه که چه چیزی باید فعال وچی باید غیر فعال باشه چه اول بوت بشه چی دوم و............
اگر یه توضیح مثل توضیحات پست اولت بدی ممنونت میشم.:rolleyes:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1538.gif

-تو BIOS مادر بوردهای مختلف برای نصب ویندوز باید چه کارهایی انجام داد?(منظورم انه که چه چیزی باید فعال وچی باید غیر فعال باشه چه اول بوت بشه چی دوم و............
. هيچ تنظيم خاصي در BIOS براي ويندوز‌ها نيست. البته يك تنظيم براي تعريف هاردديسك‌هاي SATA هست. اكثر مادربوردها اين تنظيم را به درستي انجام مي‌دهند. البته اگر كسي هاردديسك SATA را اضافه كند براي بار اول بايد اين تنظيم را انجام دهد. در هر مادربوردي اين گزينه نام‌هاي متفاوتي دارند. در ASUS اين گزينه در تنظيمات SATA و PATA هست و با نام‌هاي Legacy و Enhance معرفي شده‌اند. حالت اول براي پشتيباني DOS و Windowsهاي 9x و حالت‌ دوم براي ويندوزهاي NT مي‌باشد.

فقط دوتا سوال دیگه setup کردن BIOS یعنی چه برای این کار باید چه کنم
. فكر كنم منظور شما Update كردن BIOS هست!؟ براي اينكار بايد بر اساس راهنماي موجود در سايت سازنده مادربورد عمل نماييد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/01/28
27653.gif
26650.gif

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
igimax
پس از يافتن سايت سازنده قطعه و باز كردن صفحه سايت

سلام,فکر میکنم دو یا سه روز نبودید که از راهنمایی های شما استفاده کنیم.ولی امیدوارم هر جا که باشید,در کمال خوشی باشید.
من طبق فرموده شما درایورهایم را دانلود و نصب کردم.اما در مورد درایور کارت گرافیکم برایم یک سؤال ایجاد شده:وقتی درایورها نصب شد دیدم درایورهای سه بعدی(3D) هم نصب شده.در صورتی که من کارهای سه بعدی ( 3D منظورم است)انجام نمیدم.عکس درایورهای نصب شده را برایتان میگذارم و بگویید که آیا به آنها نیاز دارم یا نه.آیا برای فیلمهایی که از اینترنت دانلود میکنم که ببینم به این درایورها نیاز دارم؟آیا برای بازی به این درایورها نیازی دارم؟ در کل کدام یکی از این درایورها مورد نیاز من میباشد؟
&#1593;&#1705;&#1587; &#1575;&#1586; &#1583;&#1585;&#1575;&#1740;&#1608;&#1585;.PNG
مشخصات سیستم:
ویندوز7
کارت گرافیک :جی فورس 9600
مادربورد: ASUS مدل P5KPL-AM
CPU:اینتل (دوال کور 2 )
رم :یادم نیست 2 گیگ یا 4 گیگ است

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اين درايور به دليل پشتيباني سخت افزار شما از طريق درايور NVIDIA نصب ميشود و مشكلي ايجاد نميكند

بالا