برگزیده های پرشین تولز

دفتر تلفن و نشاني فارسي ( يه برنامه عالي و رايگان تحت ويندوز )

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
دفتر تلفن و نشاني با به همراه تاريخ شمسي با محاسبه سالهاي كبيسه . بدون باگ
اين برنامه رو آقاي
53.gif
محمد پيراني
53.gif
نوشتن. از بد روزگار تو يكي از تاپيكهاي همين بخش از زبونش پريد و لو داد ... منم سريش شدم تا اينكه ديشب برنامه رو برام فرستاد.
4.gif
4.gif
4.gif
تو راهنماي برنامه نوشته شده كه برنامه رايگانه. لطفا برنامه رو نصب كنيد و مشكلاتش رو تو همين تاپيك بگيد . تو پستهاي بعدي عكسهاش رو ميذارم.
حجم فايل فشرده : 1.57 مگابايت

http://www.2shared.com/file/Pga4Z8im/Setup-newtelv4.html

اينم 2 تا عكس از برنامه :

1-3-89 : محمد جان اگه هنوز زنده اي يه ندايي بده ..... شديداً‌ دلتنگتان شده ايم ... جوابي هم كه به ايميل هاي ما نميدي !!!

Last edited:

Jassmin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بذار من تستش كنم

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
من تو ويندوز XP همين مشكل وب مستر رو دارم ... تو چند تا سيستم تست كردم همشون همينجوري بودن ... اما تو ويندوز ME درست بود ... پدر زنم هم تو ويندوز 2000 تست كرد جواب داده .
اينم عكس از راهنما و صفحه اصلي برنامه :

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر گزينه هاي Regional And Language رو براي زبان فارسي به درستي انتخاب كرده باشيد مطمنا برنامه بدون مشكل اجرا ميشه بايد زبان Farsi كشور Iran انتخاب شده باشه و گزينه Install Files Complex Script and right-to-left تيك خورده باشه , همچنين قسمت Advanced هم بايد با فارسي تنظيم بشه.
من دسته كم روي 20 ويندوز ايكس پي امتحانش كردم :)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
قسمت Advanced هم بايد با فارسي تنظيم بشه.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1- يك شكايت وحشتناك!!!!!!!!!!!!!! ::::::::::::::::: وقتي ميگم وي بي بدرد نميخوره شما بگيد نه! خود برنامه 100 كيلو هست + ديتا بيسش ميشه كمتر از نيم مگ! اونوقت بايد 5 ئگ دانلود كني! (راستي اين رفيقمون كلي فايل بي فايده هم گذاشته مثلا Kernel32.dll چرا تو فايلها هست؟؟ اونكه اصولا تو هر ويندوزي متفاوته و اصلا ميشه گفت قلب ويندوزه و نميشه عوضش كرد.

2- مشكل شيفت شب با اينستالر هم راحت حل ميشه : خودت فايلو Unzip كن و برنامه رو اجرا كن همه فايلها رو درست كنار برنامه بذار اونوقت نيازي به نصب نداره.

3- به محمد هم توصيه ميكنم اينستالر رو با يه چيز ديگه مثل Inno يا NSIS يا ... بسازه. حجمش كلي كمتر ميشه . خيلي هم خوشگلتره!!

در هر صورت مرسي.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام به مدير برنامه نويسي
تا اونجايي كه مي دونم اگر كسي نسبت به موضوعي ديد منفي داشته باشه نميتونه قضاوت درستي راجع به اون موضوع كنه .
البته از نظر فني صحبت شما درسته . فايلهاي اضافه اي كه شما مي بينيد بنا به دلايلي تو برنامه گنجانده شده كه حتما توضيح ميدم .
از پيشنهادتون هم ممنونم .

:)

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لازمه به عرض برسونم اين Setup كاري بيش از Pkunzip كردن يه فايل Zip انجام ميده . فكر مي كنم شما بدونيد كه اكثر فايلهاي Dll , Ocx با كپي شدن وظيفه خودشون را انجام نميدن . بلكه بايد قبلش Register بشن تا برنامه بتونه از اونا استفاده كنه. اين Setup نچندان زيبا ,اين وظيفه رو بعهده داره .
اين برنامه رو بمنظور ارائه در اينترنت ننوشتم و براي عرضه اون استفاده از cd رو در نظر داشتم . رو اين حساب به حجمش خيلي توجه نكردم .
تا اونجايي كه ميدونم همين فايلهاي تكراري مثل Kernel32.dll چند نگارش مختلف داره و براي جلوگيري از بروز اشكالات احتمالي تصميم گرفتم اين فايلهاي تكراري رو تو نصبش قرار بدم .

بعضي از فايلها هم مربوط به درايورهاي بانك اطلاعاتي ميشه . مثلا اگر از استفاده اين فايلها صرف نظر مي كردم برنامه فقط زماني قابل اجرا بود كه شما Access 2002 يا بالاتر رو نصب كرده باشيد .

البته ميشه باصرف كمي وقت حجم برنامه رو به يك سوم كاهش داد . من بايد تك تك dllها و ocxها رو از نظر نگارش كنترل كنم و تكراري ها رو حذف كنم تا اين كار انجام بشه .

Setup فعلي زيبا نيست اما به درست كار كردنش مطمئنم . من با Install Shild كار كردم ولي اشكالي كه داره اينه كه دقيقا نميشه dllها و ocxهاي خاصي رو براي برنامه در نظر گرفت.
البته نسخه كامل Install Shild يه چيز ديگست كه من ندارمش . تو نسخه كاملش , ميشه بصورت اتوماتيك تمام فايلهاي مرتبط با برنامه را شناسايي كرد .

حالا صرف نظر از نحوه نصب برنامه لطف كنيد راجع به محيط برنامه و وظايف كليدها و ... اگر پيشنهادي داريد بنويسيد .

با كمال تشكر Piter1355

http://www.Rayazma.net

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خسته نباشيد ... خيلي عاليه ... با يه كم كار گرافيكي تو خوذ برنامه و Setup ش ... راحت جا ميفته و مشتري پيدا ميكنه !

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
محمد جان اينا رو مي توني بذاري؟ :
1- دكمه Minimize براش بذار
2- اگه اندازه رو 800×600 كني بهتره ... چون الان فضاي آدرس خيلي كمه... اگه 2 خط براش بذاري بهتره

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از shifte shab :
آقا من امروز اومدم رو ويندوز 2000 سرور نصبش كنم اين پيغام رو داد :( :(

tel11ww.jpg

نميشه Setup رو با يه برنامه ديگه بسازي كه به command ويندوز نياز نداشته باشه ؟؟؟؟ آخه من رو يه ويندوز كه كامند رو بسته بودم هم تست كردم همين پيام رو داد .... بعد كه كامند رو باز كردم كار كرد .

آقا اين مشكل من چي ميشه؟؟؟؟؟ ( اي مرده شور اين ويندوز 2000 رو ببرن !!!! )

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از Piter1356 :
لازمه به عرض برسونم اين Setup كاري بيش از Pkunzip كردن يه فايل Zip انجام ميده . فكر مي كنم شما بدونيد كه اكثر فايلهاي Dll , Ocx با كپي شدن وظيفه خودشون را انجام نميدن . بلكه بايد قبلش Register بشن تا برنامه بتونه از اونا استفاده كنه. اين Setup نچندان زيبا ,اين وظيفه رو بعهده داره .
اين برنامه رو بمنظور ارائه در اينترنت ننوشتم و براي عرضه اون استفاده از cd رو در نظر داشتم . رو اين حساب به حجمش خيلي توجه نكردم .
تا اونجايي كه ميدونم همين فايلهاي تكراري مثل Kernel32.dll چند نگارش مختلف داره و براي جلوگيري از بروز اشكالات احتمالي تصميم گرفتم اين فايلهاي تكراري رو تو نصبش قرار بدم .

بعضي از فايلها هم مربوط به درايورهاي بانك اطلاعاتي ميشه . مثلا اگر از استفاده اين فايلها صرف نظر مي كردم برنامه فقط زماني قابل اجرا بود كه شما Access 2002 يا بالاتر رو نصب كرده باشيد .

البته ميشه باصرف كمي وقت حجم برنامه رو به يك سوم كاهش داد . من بايد تك تك dllها و ocxها رو از نظر نگارش كنترل كنم و تكراري ها رو حذف كنم تا اين كار انجام بشه .

Setup فعلي زيبا نيست اما به درست كار كردنش مطمئنم . من با Install Shild كار كردم ولي اشكالي كه داره اينه كه دقيقا نميشه dllها و ocxهاي خاصي رو براي برنامه در نظر گرفت.
البته نسخه كامل Install Shild يه چيز ديگست كه من ندارمش . تو نسخه كاملش , ميشه بصورت اتوماتيك تمام فايلهاي مرتبط با برنامه را شناسايي كرد .

حالا صرف نظر از نحوه نصب برنامه لطف كنيد راجع به محيط برنامه و وظايف كليدها و ... اگر پيشنهادي داريد بنويسيد .

با كمال تشكر Piter1355

http://www.Rayazma.net
ببين فايل كرنل اگه تو سيستمي دست كاري بشه اگه NT باشه دو باره اصلش برميگردونه اگر هم كه نه : باي باي ويندوز!!!

2- من همه اينا رو ميدونم اما بهتره كه يه Setup بهتر بسازي و فايلهاي اضافي رو هم ورداري
3-ميخواي ليست فايلهاي مورد استفاده برنامه رو ببيني من برنامه شو نوشتم : اينجاست : http://www.cyberrabbits.net/product/apploader.zip همون كار Install Shield رو انجام ميده.
اما يه سري فايلهاي سيستمي رو بايد از ليست ورداري.
در مورد برنامه ممنون خيلي خوب بود اگه همه چي تو يه صفحه نبود!

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اين مشكلو بايد نويسنده حل كنه. و فقط با درست كردن Setup ميشه (نگيد چرا اينقدر به Setup گير ميدي!! به نظر من يا همه چي رو كامل كن يا اصلا هيچي نذار!!)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
منظورم مشكل شيفت شب با Setup بود.يادم رفت نقل قول بذارم.
فايلهاي اضافه (اينا كه مطمئنم اضافست )
Advapi32.dll
Gdi32.dll
Kernel32.dll
Msvcrt.dll
USER32.DLL
اينا تو هيچ ويندوزي لازم نيستن همه خودشون وجود دارن و دستكاري اونا يعني مرگ ويندوز!
بقيش هم كه خودت ميدوني (يكي دو تا ديگه هم هست كه حدس ميزنم - برخلاف بالايي ها كه مطمئنم- ممكنه هيچ ربطي نداشته باشن)
قصدم ايراد گيري محض نيست دوست دارم برنامت بهتر بشه.
موفق باشي.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما منكر اين هستيد كه ورژن اين فايلها ممكنه تو ويندوزهاي مختلف تفاوت داشته باشه ؟

يه سوال .
كدوم فايل يا فايلها وظيفه تفسير و اجراي فرامين SQL رو دارن ؟ :)

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
نه منكر نيستم و دقيقا به همين دليل ميگم نبايد دست بخورن!!! اونايي كه با ويندوز هستن بايد از همونها استفاده بشه اگه مثلا يه تابع از User32 استفاده كردي بايد تو MSDN ببيني اون API تو همه مشترك هست يا نه (معمولا اكثرا هستن) اگه نيستن بايد يه فكر ديگه كني (و متاسفانه وي بي كم مياره چون نميتونه وجود تابع تو يه دي ال ال رو چك كنه )

كلاسهاي مربوط به SQL تو دي چند تا دي ال ال هستن همه تو اسمشون Ado دارن..

بالا