برگزیده های پرشین تولز

دو تا سوال در باره ی Pocket PC

shahab_faghihi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.

دو تا سوال داشتم .

1. چه طوری باید زبان فارسی رو به windows CE 2003 SE اضافه کنم ؟ الان فارسی ساپورت نمیکنه و صفحه های HTML هم که UNICODE داره رو هم نشون نمیده ، Coding رو هم رو Unicode تعریف کردم. (IE)

2. مشکل دوم اینه که میدونید چه جوری میشه ROM پاکت پی سی های DELL رو FLASH کرد و windows mobile 5 روش ریخت ؟

با سپاس

شهاب.

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از shahab_faghihi :
سلام دوستان.

دو تا سوال داشتم .

1. چه طوری باید زبان فارسی رو به windows CE 2003 SE اضافه کنم ؟ الان فارسی ساپورت نمیکنه و صفحه های HTML هم که UNICODE داره رو هم نشون نمیده ، Coding رو هم رو Unicode تعریف کردم. (IE)

2. مشکل دوم اینه که میدونید چه جوری میشه ROM پاکت پی سی های DELL رو FLASH کرد و windows mobile 5 روش ریخت ؟

با سپاس

شهاب.
دوست جان ! فرض رو ميذارم بر اينكه rom دستگاهتون ، انگليسي هستش . يا هرچيزي غير از عربي و فارسي. بايد بگم كه اين چيزي كه مي خواهيد ، رسيدن بهش خيلي دردسر داره . يا بايد از نرم افزارهايي استفاده كنيد كه شركتهاي عربي يا خارجي مثل Imaginet يا Paragon نوشتن كه البته مشكلات خاص خودشون رو دارن . نرم افزاري مثل Arabizer كه براي شركته Imaginet هستش ؛ نرم افزار خوبيه اما متاسفانه من هنوز پيداش نكردم . دوستاني كه اون نرم افزار رو توي بخش نرم افزار PocketPC گذاشتن فكر مي كنن كه هر كسي كه PocketPC داره يعني imate داره . براي همين ورژني رو اونجا گذاشتن كه براي imate نوشته شده و اصلا براي دستگاههايي مثل من ، كار نمي كنن.
يا اينكه از نرم افزاري مثل Paragon Language Extender استفاده كنيد كه اون هم مشكلات خاص خودش رو داره . به علاوه اينكه چون نرم افزار از طرف يه كشوري هستش كه اصلا فارسي يا عربي نمي دونن ، مشكلاتي داره كه شركت ، با دادن ورژن جديد نرم افزار ، معلوم كرد كه نه تنها نمي دونه اين مشكلات كجاست ، بلكه مشكلات جديد هم اضافه كرده بهش كه توي ورژن هاي قبلي نبوده .

الغرض ! فعلا به دنبال اينكه بتونيد فارسي رو با استفاده از sync با كامپيوتر درست ببينيد ، نباشيد. مگر اينكه دستگاهتون ، حالت خاصي داشته باشه . مثل اينكه مثلا imate باشه و Rom عربي داشته باشه . اما اگر فقط مي خواهيد تايپ فارسي داشته باشيد توي دستگاه ، و با مشكلات sync با كامپيوترو برعكس نوشته شدن كاراكترها ، كنار بيايين ، Shahab نرم افزار خوبيه . باز هم مي تونيد اون رو توي بخش نرم افزار پيدا كنيد . يا از نرم افزاري مثل ArabizeIt استفاده كنيد .

ولي در كل فعلا اينكه بتونيد صفحات html رو درست بخونيد ، نميشه . براي اينكه جا براي فرار داشته باشم :happy: ميگم كه حداقل سواد من نمي رسه .

سوال دوم . اگر معلوم بشه كه Dell داريد ، بايد معلوم بشه كه كدوم سري اين دستگاه رو داريد . اين كه كدوم سري رو داريد و اينكه اصلا اجازه همچين كاري ازطرف كمپاني داده ميشه يا نه ، دقيقا به نوع دستگاه ربط داره . سري X5 با سري X30 با سري X50 كاملا با هم متفاوت هستند .

http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=25

بي خيال بابا ! اگر قرار بود كه ما هر چي مطلب توي اين زمينه هست رو پاس بديم به فروم هاي ديگه كه در فروم رو بايد تخته كرد كه .

shahab_faghihi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Pda :
دوست جان ! فرض رو ميذارم بر اينكه rom دستگاهتون ، انگليسي هستش . يا هرچيزي غير از عربي و فارسي. بايد بگم كه اين چيزي كه مي خواهيد ، رسيدن بهش خيلي دردسر داره . يا بايد از نرم افزارهايي استفاده كنيد كه شركتهاي عربي يا خارجي مثل Imagi....

سلام.
آخه خیلی مسخره هستش اینطوری !!! برای برنامه نویسی چی ؟ من الان روی سیستم یک dictionary فارسی دارم ! اون چه جوری داره کار میکنه ؟؟؟ (فکر نمیکنم عکس باشه معنی کلمات)

دستگاه من Dell Axim 30 هستش.

شهاب.:eek:

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از shahab_faghihi :
سلام.
آخه خیلی مسخره هستش اینطوری !!! برای برنامه نویسی چی ؟ من الان روی سیستم یک dictionary فارسی دارم ! اون چه جوری داره کار میکنه ؟؟؟ (فکر نمیکنم عکس باشه معنی کلمات)

دستگاه من Dell Axim 30 هستش.

شهاب.:eek:
سلام . شما در پست اولتون حرف از Unicode زديد و من هم جواب دادم . مشكل دقيقا بر اساس همين يونيكد هستش . وگرنه توي پست قبليم به نرم افزار "شهاب" اشاره كردم كه اگر چه در PPC شما قابليت فارسي نويسي رو ميده ، اما اين فارسي نويسي با سيستم مبتني بر يونيكد كه در كامپيوتر هستش ، مشكل داره . توي اين موارد ، حروف بر عكس نوشته ميشن . يعني اگر فايلي رو داخل PPC با فارسي ساز شهاب درست كنيد و سپس به داخل PC منتقل كنيد ، متوجه وجود مشكلي كه گفتم خواهيد شد . همينطور بر عكس . يعني فايل متني رو با PC درست كنيد و سپس به داخل PPC منتقل كنيد تا ببينيد .

در اين نرم افزار ها ، باز هم ميگم ، من با Paragon كار كردم كه مشكل unicode رو حل كرده ولي مشكلات ديگه اي رو اضافه كرده .
همينطور ، ديكشنري كه ازش نام برديد مي تونه از كدپيج خاص خودش استفاده كنه و لازم نيست كه الزاما unicode باشه .
بر عكس شدن حروف ، در زمان Sync بين PC و PPC اتفاق مي افته .

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Pda :
بي خيال بابا ! اگر قرار بود كه ما هر چي مطلب توي اين زمينه هست رو پاس بديم به فروم هاي ديگه كه در فروم رو بايد تخته كرد كه .

:blush: ......گفتم حالا که هست بقیه هم استفاده کنن....آخ نمیشه از اون ور پاس داد اینور.....:D .....یعنی اون همه رو نمیشه....:cool: .....

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
ببینم اگه بخوام تمام تنظیمات عربی رو غیر فعال کنم باید چیکار کرد؟....چون من برنامه Arabizer رو هم غیر فعال کردم ولی هنوز هم بعضی چیزا هست.....!!!!!

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از astm1834 :
ببینم اگه بخوام تمام تنظیمات عربی رو غیر فعال کنم باید چیکار کرد؟....چون من برنامه Arabizer رو هم غیر فعال کردم ولی هنوز هم بعضی چیزا هست.....!!!!!
درباره اين "بعضي چيزها" يه مقدار توضيح بديد .

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Pda :
درباره اين "بعضي چيزها" يه مقدار توضيح بديد .

خوب مثلا هنوز تاریخ قمری علاوه بر میلادی رو صفحه هست.....یا یه برنامس نمیدونم چیه که اوقات شرعی رو داره....هیج جاهم نیست.....

بالا