برگزیده های پرشین تولز

ديدگاه از عرب سوسمار خور چيست!!!

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
برگرفته شده از تارنگار تاريخ، جشنها و زبان پارسي http://ariapars.persianblog.com

نگرش از عرب سوسمار خور چيست؟؟

زماني كه از تازيان سوسمار خور سخن رانده ميشود،
نگرش ما به رژيم خوراكي (!) آنان نيست، بساكه تراز بس
پست فرهنگ (؟) و تمدن اين تيره بيابان نشين را در گذشته
و تا اندازه اي در زمان كنوني نشان ميدهد.

تازيان همانگونه كه ميدانيد از نژاد سامي هستند، امّا از
از ديد خدمت به بشريت، فرودست ترين آنها بشمار ميروند.
چنانكه ميدانيم، سومري ها آرامي ها و دولت اكد و ... و
تمدّن هاي ميانرودان( بين النهرين)، كه پيش از چيرگي
آريا ها پديد آمده بودند، دستاورد هاي ارزنده اي به همه ئ
جهان انساني پيشكش كردند. در آنزمان، عبريان كه بر پايه ئ
پژوهشها و افسانه ها و تورات، نياكان يهود و تازيان بودند، در
سرزمين كنعان به دامداري سرگرم بودند. هميشه پيش
آمده است كه زماني كه چراگاه ها بسنده ئ گروه بزرگي از
دامداران را نميكردند، بناچار گروهي از آنان جدا ميشدند
و براه ديگري در جستجوي منابع ديگر ميرفتند و يا همه ئ آنان
كوچ ميكردند. مهاجرت تيره ها و نژاد ها هم از همين جا
سرچشمه ميگيرد . باري، آن گروه كه از عبريان جدا شدند
و بسوي بيابانها عربستان كنوني رانده شدند، نياكان تازيان
كنوني بودند. همه ئ شما بيگمان افسانه ئ نمادين تبعيد
هاجر و اسماعيل را شنيده ايد. تازيان اسماعيل را نياي
بزرگ خود ميدانند و بني اسرائيل، يعني عبريان، اسحاق
( اسحق) پسر دوم ابراهيم را نياي خود ميشمارند.
اينجا خوب است بدانيد كه در تورات، افتخار قرباني شدن براي
خدا ، به اسحق داده شده.!

اين تازيان، در اثر پيرامون خشن و بيمهر بياباني ، هرگز
نتوانستند در راه شهريگري ( تمدن ) كه انگيزه ئ پيدايش
فرهنگ است، گام بردارند. در آن دوران زرين شان پديد آورده بودند،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه در مصر، شاهكارهاي ساختماني پديد ميامد،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه كوروش بزرگ نخستين فرمان " حقوق بشر " را داد،
و بردگي را بر انداخت و بردگان را آزاد كرد، و در جايی كه پس از
هر جنگ با اسيران همانند برده رفتار ميشد كوروش بزرگ در
فرمان خود هيچ گونه حق دستبرد و دست درازي را به سربازان خود نميدهد,
زمانی كه در در تخت جمشيد هر كس برای خود به اندازه كاری كه انجام ميداد
ارزش آن دستمزد خود را داشت و زمانی كه برای زنان باردار پاداشی ويژه در نگر گرفته ميشد,
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه فيلسوفان برجسته يونان ، چون پلاتون و آريستوتِلس
كارهاي جاويد خود را براي بشريت بجا مينهادند،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه هيپوكرات سوگند نامه ئ پزشكي را مينوشت،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه ژول سزار ، از تمدن درخشان روم در برابر بربر ها
دفاع ميكرد، و مارك اورلي به فلسفه ميپرداخت،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه ايرانيان نخستين دين يكتا پرستي را داشتند و
هُرمَزد و اهريمن و امشاسپندان را بميان انداخته بودند،
عرب سنگ ميپرستيد و تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه شاهنشاهي بزرگ ساساني كه تنها هماورد رُم در
جهان بود، هنرمندان بزرگي همچون باربد و نكيسا و بزرگمهر را پديد مياورد،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه مصلحين و انديشمنداني سترگ چون ماني و مزدك براي
اصلاح كژي هاي سيستماتيك جامعه ئ ايران ساساني پبا خواستند
و شايد نخستين " آيين سرخِ" جهان را نيز ايرانيها بدين گونه پايه ريختند،
تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه تيسفون ديوار هاي تودر تو داشت و ١٠١ شهر ايران، در كشوري
كه بيش از ١٤٠ ميليون شهروند داشت، هر كدام نگيني در آبادي بودند،
بزرگترين " شهر" عرب، مكه، همچو دهي گلين و و حصيري بود و " شهر"
ديگرشان " يثرب " ( همان مدينه كنوني) تنها به بركت يهوديان
آبادي و رونقي داشت، تازيان سوسمار ميخوردند.

زماني كه ايرانيان دستگاه حقوقي پيچيده و پيشرفته اي داشتند،
كه از كتاب هاي اندكي كه بجا مانده ، چون ( ماتكدان هزار داتستان =
هزار داوري قضايي ) ميتوان ديد،
تازيان دست ميبريدند و سنگسار ميكردند و سوسمار ميخوردند.
---
---

امّا زماني كه شهر هاي ايران ويران شد و نسکخانه هاي(كتابخانه هاي) بي همتا
و فرشهاي بديع پاره و سوخته شدند و جامهاي زر و ظرفهاي و ابزار سيمين و زرين
كه هركدام ستاره اي در آسمان هنر دست و ذوق و پسند ايراني بودند،
آب شدند تا به چهره شمش و دينار و درهم درايند، هيمن عرب سومار
خور ، بر آزادگان ايران چيره شد و كشور ما را كه بگفته برخي جامعه شناسان
حتي در آستانه ئ گذر به بورژوازي بود، سده ها به پس پرتاب كردند.

گرچه اكنون ديگر تازيان به خرج و حساب ايرانيان ، به آسودگي
ميزيستند و غلامان و كنيزان داشتند و پالوده خور شده بودند،
اما از ديد فرهنگي و انديشه و فلسفه، همان تازياني بودند كه
سوسمار ميخوردند.

برخي دوستداران عرب، از نسکها(كتابها) و ادبيات غني عرب سخن ميگويند.
اينان فراموش كرده اند كه اين همه پس از استيلاي عرب به عجم پديد
آمد. دستور زبان عربي را يك نابغه ئ ايراني نوشت. ولي همين ابن مقفع
بدست نيرنگ منصور، خليفه نابكار تازي، زنده زنده تكه تكه شده و
اندامش در تنور افكنده شد تا در پيش چشمانش بسوزند.

ايرانيان، نسکهای بيشمار دانشی و فلسفي به زبان حاكم روزگار،
يعني تازی نوشتند و حتي چامه گويان ايراني تبار، نيك تر از خود عربان
شعر ميسرودند. ابن خلدون در كتاب خود آورده است كه بيش از ٩٠%
بزرگان دانش و حكمت و دين و فلسفه و تاريخ و جغرافي، ايرانيان بودند
و تازه در ١٠% بجا مانده، بيشتر يهوديان مسلمان شده، بويژه از
اندلس و آفريقا ديده ميشوند. پس تازيان از ديد فرهنگي سالها
همچنان سوسمار خور مانده بودند.

دريغ، كه گرچه امروز غربيان حتي " پور سينا"(ابوعلی سينا) را عرب ميدانند،
امّا تا كنون، از ميان عرب چهره ئ درخشاني كه خدمتي به بشريت
كرده باشد، بهيچ روي و هيچ كجا ديده نشده است و هيچ دانسته نيست كه
اگر شمشير هرقل ( هراكلس امپراتور رم شرقي ) جلوي **** عمر را
در كُنستانتينوپول ( قسطنطنيه !) نميگرفت و پُتك جنگي " شارل مارتل "
( شارل پـُتـك دار ؟ )، شاه فرانك ها، سر عربهاي اندلس را در " پواتيه "نميشكست، و اروپا نيز
مانند ايران سوخته و ويران ميگرديد، امروز با چه جهاني سياه روبرو بوديم !

برگرفته شده از تارنگار تاريخ، جشنها و زبان پارسي http://ariapars.persianblog.com

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
ديدگاه از عرب سوسمار خور چيست!!!
به نظر شما اين جمله مشكل ادبي نداره؟
59.gif

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون کورش جان که اینهمه وقت صرف کردی اینو نوشتی
ولی به نظرم زیادی داری در افتخارات گذشته ی ایران غرق میشی ! افتخاراتی که الان فقط برامون اسمشون مونده ! اگه واقعا ایران رو دوست داریم باید برای الان ایران یه فکری بکنیم ! با این امکاناتی که داریم و با این وضعیتی که الان هست باید ایران رو بسازیم ! بد نیست یه مقداری هم توی وبلاگت راجع به ساختن الان ایران بنویسی ! این اصلا افتخار نیست که ما یه زمانی کشور اول دنیا بودیم در حالی که الان جهان سومی هستیم !

pantea_x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kasra_kh :
ولی به نظرم زیادی داری در افتخارات گذشته ی ایران غرق میشی ! افتخاراتی که الان فقط برامون اسمشون مونده ! اگه واقعا ایران رو دوست داریم باید برای الان ایران یه فکری بکنیم ! با این امکاناتی که داریم و با این وضعیتی که الان هست باید ایران رو بسازیم ! بد نیست یه مقداری هم توی وبلاگت راجع به ساختن الان ایران بنویسی ! این اصلا افتخار نیست که ما یه زمانی کشور اول دنیا بودیم در حالی که الان جهان سومی هستیم !
با همه‌اش موافقم جز اون عبارت جهان سومی. ايران با اين همه ثروت و معادن غنی نفت و گاز کشور جهان سومی به حساب نمياد، گيرم که خيلی چيزها آدم رو به ياد کشورهای فقير بندازه. از نظر دسته‌بندی کشورها ايران جزو کشورهای در حال توسعه است، ميشه گفت جهان دوم! جهان اول هم کشورهای پيشرفته يا کشورهای صنعتی هستند مثل آمريکا و بعضی از کشورهای اروپايی.

اين رو هم اضافه کنم که عنوان تاپيک نه تنها مشکل ساختار ادبی داره (پارسی را پاس داريم!) بلکه هم عنوان و هم تمام متن از احساسات نژادپرستانه و انسان‌ستيز خبر ميدن که از شأن يه آدم فهميده و مطلع به دوره. ارزش و منزلت هيچکس نبايد ربطی به قوميت، نژاد، مذهب، رنگ پوست يا جنسيتش داشته باشه. همون کوروش بزرگ هم به عنوان بانی اعلاميهء حقوق بشر با چنين حرفی موافق نبود!

«اينک که به ياری مزدا تاج سلطنت ايران و بابل و کشورهای چهارگوشهء آسمان را به سرگذاشته‌ام اعلام ميکنم که تا روزی که زنده هستم و مزدا توفيق سلطنت را به من ميدهد، دين و آئين و رسوم ملتهائی که من پادشاه آنها هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زيردستان من دين و آئين و رسوم ملتهائی که من پادشاه آنها هستم يا ملتهای ديگر را مورد تحقير قرار بدهند يا به آنها توهين نمايند.»

برگرفته از اعلاميهء حقوق بشر کورش کبير

بدون اينکه بخوام نويسندهء متن رو برنجونم پيشنهاد ميکنم که اين تاپيک حذف بشه. من نميدونم که چنين موردی در مرامنامهء پی‌تی منظور شده يا نه، اما اظهارات راسيستی و نژادپرستانه از جملهء چيزهايی هستند که به نظر من اينجا جايی ندارند. اگه چنين متنی در يه فوروم آلمانی يا فرانسوی يا سوئدی بود مطمئنم بلافاصله توسط ادمين پاک ميشد. :hmm:

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
با همه‌اش موافقم جز اون عبارت جهان سومی. ايران با اين همه ثروت و معادن غنی نفت و گاز کشور جهان سومی به حساب نمياد، گيرم که خيلی چيزها آدم رو به ياد کشورهای فقير بندازه. از نظر دسته‌بندی کشورها ايران جزو کشورهای در حال توسعه است، ميشه گفت جهان دوم! جهان اول هم کشورهای پيشرفته يا کشورهای صنعتی هستند مثل آمريکا و بعضی از کشورهای اروپايی.

اول یه چیزی , میشه بیزحمت یه عکس خوشگل تر بزاری؟ یه عکس از طبیعتی چیزی این چیه آدم میبینه سکته میزنه !

بعد متاسفانه باید بگم که چرا (جمله پرسشی نیست !) ! ما جهان سومی هستیم ! جایگاه کشورها رو معادن و منابع معدنیشون تعیین نمیکنه ! موثر هست ولی عوامل موثر تری هم وجود دارن !
اگه جهان سوم رو کشورهای بدبخت آفریقایی (و شاید آمریکای لاتین) بدونی که بزرگترین مشکلشون مشکل غذاست آره , ما یه نمه از اونا بهتریم ولی اگه یکم واقعی نگاه کنی میبینی که هنوز خیلی راه مونده تا صنعتی شدن ! بعد یه چیزه دیگه ! جهان سومی بودن یا نبودن محدود نمیشه فقط به وضع صنعتی و اقتصادی یه کشور ! اگه به شعور اجتماعی و سیاسی یه ملت نگاه کنی میتونی بگی جهان سومی هست یا نه ! به نظرم حداقل از این لحاظ ملت ما کاملا یک جهان سومیه !
راستی , این تاپیک هم پاک بشو نیست , الکی حرص نخور

raspina

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از kasra_kh :
اول یه چیزی , میشه بیزحمت یه عکس خوشگل تر بزاری؟ یه عکس از طبیعتی چیزی این چیه آدم میبینه سکته میزنه !

بعد متاسفانه باید بگم که چرا (جمله پرسشی نیست !) ! ما جهان سومی هستیم ! جایگاه کشورها رو معادن و منابع معدنیشون تعیین نمیکنه ! موثر هست ولی عوامل موثر تری هم وجود دارن !
اگه جهان سوم رو کشورهای بدبخت آفریقایی (و شاید آمریکای لاتین) بدونی که بزرگترین مشکلشون مشکل غذاست آره , ما یه نمه از اونا بهتریم ولی اگه یکم واقعی نگاه کنی میبینی که هنوز خیلی راه مونده تا صنعتی شدن ! بعد یه چیزه دیگه ! جهان سومی بودن یا نبودن محدود نمیشه فقط به وضع صنعتی و اقتصادی یه کشور ! اگه به شعور اجتماعی و سیاسی یه ملت نگاه کنی میتونی بگی جهان سومی هست یا نه ! به نظرم حداقل از این لحاظ ملت ما کاملا یک جهان سومیه !
راستی , این تاپیک هم پاک بشو نیست , الکی حرص نخور

تاييد ميشه .
اگر داشتن منابع معدني و نفتي دليل بر در حال توسعه بودن و پيشرفته بودن بود پس آفريقايي ها از همه پيشرفته ترند چون بزرگترين معادن الماس تو كشورهاي آفريقاييه . بعد هم ما نميتونيم خودمون رو در رديف كشورهايي مثل هند قرار بديم ( به هند بگيم جهان دوم و به خودمونم بگيم جهان دوم ؟!!!!)
:blink:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از raspina :
تاييد ميشه .
اگر داشتن منابع معدني و نفتي دليل بر در حال توسعه بودن و پيشرفته بودن بود پس آفريقايي ها از همه پيشرفته ترند چون بزرگترين معادن الماس تو كشورهاي آفريقاييه . بعد هم ما نميتونيم خودمون رو در رديف كشورهايي مثل هند قرار بديم ( به هند بگيم جهان دوم و به خودمونم بگيم جهان دوم ؟!!!!)
:blink:
چرا آفريقايي همين عربها مگه كم معادن نفتي دارن؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از korosh bozorg :
......
دريغ، كه گرچه امروز غربيان حتي " پور سينا"(ابوعلی سينا) را عرب ميدانند،
امّا تا كنون، از ميان عرب چهره ئ درخشاني كه خدمتي به بشريت
كرده باشد، بهيچ روي و هيچ كجا ديده نشده است و هيچ دانسته نيست كه
اگر شمشير هرقل ( هراكلس امپراتور رم شرقي ) جلوي **** عمر را
در كُنستانتينوپول ( قسطنطنيه !) نميگرفت و پُتك جنگي " شارل مارتل "
( شارل پـُتـك دار ؟ )، شاه فرانك ها، سر عربهاي اندلس را در " پواتيه "نميشكست، و اروپا نيز
مانند ايران سوخته و ويران ميگرديد، امروز با چه جهاني سياه روبرو بوديم !

شما انگار هنوز بدت نمیاد تو 2000 سال پیش زندگی کنی.
تو رو خدا مثل دختر بچه ای که عروسکشو میدزدن اونم کاری جز گریه کردن و جیغ زدن از دستش بر نمیاد رفتار نکن.
اگه عرضه داری برو شروع کن همه عربا رو قتل عام کن و انتقام خودت و کشورت و فرهنگ و حقی که ازت ضایع کردن رو پس بگیر.
اولش میای واسه کلمات عربی جایگزین فارسی پیدا میکنی بعدش نوبت اسمهاست و الان هم که اینطوری. مملکت اگه دست 4 تا مثل شما بیفته هزاران سال به عقب برمیگرده اینقدر که سرتون به این جور چیزا گرمه. برای شما و امثال شما و این تفکر متاسفم.

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از kasra_kh :

درود بر شما دوست ارجمند.
ديدگاه من نيز همين است كه بايد ايران امروز خود را بسازيم. اما شناخت گذشته ي پرشكوه ما ميتواند در اين راه به ما ياري برساند. دل استوار(مطمئن) باشيد كه اگر اين دلبستگي ها به ميهن نباشد، ديگر انگيزه اي براي پيشرفت نخواهد ماند. با از بين رفتن فرهنگ و زبان چندين هزار ساله، ما به پوچي خواهيم رسيد. دلبستگي(علاقه) به ايران ميتواند اين پيشرفت را شتابان كند.
اين سخن شما درست نيست.
ما هم اكنون از نگرش آزادي هاي فردي و دانش و شعور سياسي از خيلي از كشورهاي جهان و بويژه كشورهاي پيرامون جلوتر هستيم. شما پول فراوان را كه فرهنگ و شعور سياسي نميدانيد؟!

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از pantea_x :

اين رو هم اضافه کنم که عنوان تاپيک نه تنها مشکل ساختار ادبی داره (پارسی را پاس داريم!) بلکه هم عنوان و هم تمام متن از احساسات نژادپرستانه و انسان‌ستيز خبر ميدن که از شأن يه آدم فهميده و مطلع به دوره. ارزش و منزلت هيچکس نبايد ربطی به قوميت، نژاد، مذهب، رنگ پوست يا جنسيتش داشته باشه. همون کوروش بزرگ هم به عنوان بانی اعلاميهء حقوق بشر با چنين حرفی موافق نبود!

«اينک که به ياری مزدا تاج سلطنت ايران و بابل و کشورهای چهارگوشهء آسمان را به سرگذاشته‌ام اعلام ميکنم که تا روزی که زنده هستم و مزدا توفيق سلطنت را به من ميدهد، دين و آئين و رسوم ملتهائی که من پادشاه آنها هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زيردستان من دين و آئين و رسوم ملتهائی که من پادشاه آنها هستم يا ملتهای ديگر را مورد تحقير قرار بدهند يا به آنها توهين نمايند.»

برگرفته از اعلاميهء حقوق بشر کورش کبير

بدون اينکه بخوام نويسندهء متن رو برنجونم پيشنهاد ميکنم که اين تاپيک حذف بشه. من نميدونم که چنين موردی در مرامنامهء پی‌تی منظور شده يا نه، اما اظهارات راسيستی و نژادپرستانه از جملهء چيزهايی هستند که به نظر من اينجا جايی ندارند. اگه چنين متنی در يه فوروم آلمانی يا فرانسوی يا سوئدی بود مطمئنم بلافاصله توسط ادمين پاک ميشد. :hmm:
نخست اينكه همان گونه كه ايران را نميتوان هم اكنون با كشورهاي پيشرفته جهان سنجيد، نميتوان آن را برابر با كشورهاي تنگدست جهان نيز سنجيد. پس ايران هم اكنون چيزي ميان اين دو هست. حتما ميدونيد كه ايران از ديد دانشگاهها و تراز(سطح) دانش بالاترين جايگاه را در ميان كشورهاي پيرامون دارد.
از اينها كه بگذريم، نيازي نيست كه شما به من درس حقوق بشر دهيد. و يا اينكه بيانيه ي حقوق بشر كورش برزگ را براي من بياوريد، اينها را من سالها و سالها خوانده ام و درباره ي آنها پژوهش كرده ام.
در اينجا من تنها افتخارات همگي تيره هاي(اقوام) جهان را و نه اينكه تنها ايرانيان را، آوردم. آن هم از ديدگاه خدمت به انسان.
شما به هيچ روي نميتوانيد بگوييد كه اين نوشتار داراي سُهش(حس) نژادپرستانه هست. چرا كه در اينجا تنها و تنها راستي ها(واقعيات) آورده شده.
اگر پاسخي در رد اين نوشتار داريد، بفرماييد من در خدمتم.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
حالا ميفهمم كه بحث من با شما تو تاپيكهاي قبلي بيهوده بوده چون شما دشمن عربيد نه عاشق پارس.

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به ديد من هم درست اينه كه در آغاز به تازيان يورش ببريم و به درك بفرستيموشون (بويژه اعراب ايراني رو) و سپس به بازسازي زبان و .. بپردازيم.! نخستين كار هم بايد اين باشه كه از زير سلطه بودن نوادگان اعراب (آخوندها) دربيايم و قم رو رو سرشون خراب كنيم!

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مصطفي! مگه خود شما نگفتيد جاي بازسازي زبان پارسي بريم عربارو بكشيم؟

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نتيجه اخلاقي! پولهات رو اندوخته كن! يك جنگ افزار گرم و بروز بخر! بيوفت به جون دشمنان پدرانت و خودت! واگرنه اونا به جونت ميوفتن!

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mostafa_gm :
شما انگار هنوز بدت نمیاد تو 2000 سال پیش زندگی کنی.
تو رو خدا مثل دختر بچه ای که عروسکشو میدزدن اونم کاری جز گریه کردن و جیغ زدن از دستش بر نمیاد رفتار نکن.
اگه عرضه داری برو شروع کن همه عربا رو قتل عام کن و انتقام خودت و کشورت و فرهنگ و حقی که ازت ضایع کردن رو پس بگیر.
اولش میای واسه کلمات عربی جایگزین فارسی پیدا میکنی بعدش نوبت اسمهاست و الان هم که اینطوری. مملکت اگه دست 4 تا مثل شما بیفته هزاران سال به عقب برمیگرده اینقدر که سرتون به این جور چیزا گرمه. برای شما و امثال شما و این تفکر متاسفم.
:D
دوست گرامي.
من كاري از دستم بر نمي آيد؟
PHP:
[B]اگه عرضه داری برو شروع کن همه عربا رو قتل عام کن و انتقام خودت و کشورت و فرهنگ و حقی که ازت ضایع کردن رو پس بگیر[/B]

ببينيد دوستان. اين همان فرهنگ ددمنشانه (وحشيانه) و خشن تازيان است. منطق تازيان اين است كه هر كس مخالف تو بود بايد كشتار شود.!!!

چيزي كه هم اكنون ميبينيم، گروهي به نام القاعده كه بيش از 99% آنها تازي و عرب هستند، اين راه را در پيش گرفته اند و مردم بيگناه را ميكشند. زن و بچه و مرد و مسلمان و يهودي و مسيحي و ....
من در نخستين فرصت پيوند(لينك) فيلم بمب گذاري گروه خلق عرب در اهواز را براي دوستان در اينجا خواهم گذاشت. ببينيد كه هر جا كه تازيان هستند چه ميكنند. هم ميهن و غير هم ميهن فرقي ندارد. همه بايد كشته شوند. اين يك علامت خطر هست. گروهي همچون القاعده يواش يواش داره توي ايران نيز تشكيل ميشه.

دوست گرامي ما نيازي به كشتار نداريم.
همان گونه كه ميبيني من كهترين(كوچترين) چگونه با دانش و فرهنگ و نوشتارهاي سودمند، توانسته ام تازيان و اعراب را پريشان كنم.
ميبيني كه تيغ دانش خيلي برنده تر از وحشي گري و ددمنشي است. ما فرهنگي چندين هزار ساله داريم، كشتار كار ما يارانيان نيست، كار اعراب و القاعده است.
ما نخستين تيره ي(قوم) يكتاپرست جهان هستيم، اين در حالي است كه يونانيان در غرب خدايان چندگانه و برهنه داشتند :D
اعراب جاهل نيز در آن زمان بت ميپرستيدند و دخترهاي خود را زنده بگور ميكردند. از خدا سپاسگزارم كه پس از آمدن اسلام عرب وحشي و ددمنش و بيابان نشين آرام شد. اسلام خيلي به پيشرفت اعراب كمك كرد. درود بر محمد و خاندانش كه تا اندازه اي جلوي اين وحشي گري ها را گرفت و دست كم آنها را يگانه پرست و كمي نرم تر كرد.

دوستان كدام يك از اين كارها نژاد پرستي هست؟؟!!!
ما زبان خود را داريم، اين زبان را زبان عربي سست كرده، آيا بكار بردن واژه هاي فارسي زير به جاي عربي آنها نژاد پرستي است!!!

مطبخ = آشپزخانه
الله = خدا
بلديه = شهرداري
طياره = هواپيما
سلام = درود
خدا حافظ = بدرود، خدا نگهدار
مقايسه = سنجش
مركز ثقل = گرانيگاه
فكر = انديشه
خيال = پندار
شروع = آغاز
و.....

يا اينكه ما به جاي نامهاي عربي، از نامهاي ايراني براي فرزندان و شركت كاري خود بهره ببريم، نژاد پرستي هست؟

اگر اينگونه است كه كشورهاي اروپايي و آمريكاي شمالي از همه نژاد پرست تر هستند.!!!!!

همچنين بايد بگويم كه بدبختانه ما هم اكنون در 1400 سال پيش زندگي ميكنيم. پيشرفت ما در گرو آن است كه ما نخست گذشته ي خود را بشناسيم و به كشورمان دلبستگي(علاقه) داشته باشيم و سپس، براي پيشرفت ميهن خود كوشش كنيم و دانش خود را بروز كنيم. و گام بگام تا يك كشور بزرگ و صنعتي پيش برويم.

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
در اينجا به نكته اي اشاره كنم. پس از اينكه دشمنان ايران(من در اينجا نام خاصي را نمي آورم) ديدند كه اين دلبستگي به ايران گذشته ايران يواش يواش رو به افزونيست، يك نقشه ي شوم و ناجوانمردانه را به اجرا گذاشتند.
و آن چي بو.د؟.
به ميان انداختن فردي احمق و بي سوادي به نام هخا بود. اين فرد به اندازه ي يك بچه ي 5 ساله دانش و آگاهي ندارد. به گونه اي هخا از ايران باستان و باستانگرايي دفاع ميكند، اما به صورت مسخره. تا هر جنبشي كه براي پيشرفت كشور در كنار آن فرهنگ چند هزار ساله كار ميكند را همچون هخا نمايش دهند.

در كل ميتوان گفت هيچ كدام از اين تلوزونهاي لس آنجلسي دلشان به حال ايران و ايراني نميسوزد. هيچ كدام داراي دانش و شعور سياسي نيستند.

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از Doc :
به ديد من هم درست اينه كه در آغاز به تازيان يورش ببريم و به درك بفرستيموشون (بويژه اعراب ايراني رو) و سپس به بازسازي زبان و .. بپردازيم.! نخستين كار هم بايد اين باشه كه از زير سلطه بودن نوادگان اعراب (آخوندها) دربيايم و قم رو رو سرشون خراب كنيم!

دوست گرامي
نميدونم چرا اين سخن را ميگوييد.
در صورتي كه چنين كنيم كه ما نيز با آنها برابريم!!!!!!

بالا