برگزیده های پرشین تولز

رابطه ای بین تعریق زیاد و بیماری قلبی وجود داره؟

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
با سلام
من چندین ساله این مشکل عرق کردن زیاد رو دارم یعنی اصلا طاقت گرما رو ندارم و وقتی هوا گرم میشه تعریق بدنم شروع میشه . در جاییکه اطرافیانم احساس گرما نمی کنند !
بعد از حمام،بعد از چای خوردن،کمی تحرک و....
مثلا من همیشه اینطوری بودم که مثلا میخواستیم فوتبال بازی کنیم، بعد از چند دقیقه چنان عرقی از سرم به صورت قطره قطره ریخته میشد که انگار 10 ساعته دارم بازی می کنم !
یکی از فامیل ها اومده بود خونمون ، گفت 2 تا از داماداشون همین مشکل رو داشتن و رفتن دکتر و دکتر اکو از قلب نوشته و معلوم شده قلبشون سوراخه ! ( این بنده خدا میگفت)
که یکیشون از طریق رگ و.... درمان شده و دیگری که سوراخ بزرگتر بوده عمل قلب باز.
حالا میخواستم بدونم واقعا رابطه ای هست یا نه؟
اسم علمی این مشکل قلبی چیه؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
با سلام
من چندین ساله این مشکل عرق کردن زیاد رو دارم یعنی اصلا طاقت گرما رو ندارم و وقتی هوا گرم میشه تعریق بدنم شروع میشه . در جاییکه اطرافیانم احساس گرما نمی کنند !
مثلا من همیشه اینطوری بودم که مثلا میخواستیم فوتبال بازی کنیم، بعد از چند دقیقه چنان عرقی از سرم به صورت قطره قطره ریخته میشد که انگار 10 ساعته دارم بازی می کنم !
یکی از فامیل ها اومده بود خونمون ، گفت 2 تا از داماداشون همین مشکل رو داشتن و رفتن دکتر و دکتر اکو از قلب نوشته و معلوم شده قلبشون سوراخه ! ( این بنده خدا میگفت)
قلبشون سوارخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه فیلم هندیه!
اصلا چه ربطی داره!
احیانا علایم افسردگی رو ندارید؟

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
قلبشون سوارخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه فیلم هندیه!
اصلا چه ربطی داره!
احیانا علایم افسردگی رو ندارید؟
دکتر دقیقا اینو نگفته
این خودشم نمی دونست ، میگفت یه جورایی میشه همین ! یه اسم هایی داشته که این یادش رفته
خیر افسرده نیستم
گرم مزاج هستید دیگه

یعنی تا این حد باید گرمم بشه؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
با سلام

اسم علمی سوراخ بودن قلب myocardial free wall rupture هست !
این مشکل به قدری اورژانسی هست که اگر اقدام فوری انجام نشه بیمار فوت میشه ! پس این حرف کاملا اشتباهه
در مورد شما به نظرم مشکل خاصی نیست . اگر مشکلی از قلب باشه ( نارسایی قلبی باعث تعریق میشه ) قبل از اینکه مساله تعریق پیش بیاد سایر علایم شایع تر مثل تنگی نفس ، خستگی زودرس و گاها سرگیجه پیش میاد
بیشترین عاملی که باعث تعریق زیاد میشه هایپرتیروییدی یا پرکاری تیرویید هست . بعدش دیابتو سرطانها و عفونتها باعثش میشن
البته اینو بگم تعریق منظور تعریق کل بدن هستا . تعریقی که صرفا روی سر و صورت ، کف دست و پا ، زیر بغل یا کشاله های ران باشه ، و در اثر فعالیت زیاد باشه مساله خاصی نیست

mohammmad_abii

Registered User
لایک‌ها
61
آخه برای چی الکی به خودت استرس میدی... منم یه بار فکر کردم قلبم درد می کنه. عرق هم کرده بودم. رفتم دکتر گفت سالم سالمی.

برا اطمینان خودت برو دکتر قلب یه چک بکنه.

یا علی

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
اسم علمی سوراخ بودن قلب myocardial free wall rupture هست !
این مشکل به قدری اورژانسی هست که اگر اقدام فوری انجام نشه بیمار فوت میشه ! پس این حرف کاملا اشتباهه
در مورد شما به نظرم مشکل خاصی نیست . اگر مشکلی از قلب باشه ( نارسایی قلبی باعث تعریق میشه ) قبل از اینکه مساله تعریق پیش بیاد سایر علایم شایع تر مثل تنگی نفس ، خستگی زودرس و گاها سرگیجه پیش میاد
بیشترین عاملی که باعث تعریق زیاد میشه هایپرتیروییدی یا پرکاری تیرویید هست . بعدش دیابتو سرطانها و عفونتها باعثش میشن
البته اینو بگم تعریق منظور تعریق کل بدن هستا . تعریقی که صرفا روی سر و صورت ، کف دست و پا ، زیر بغل یا کشاله های ران باشه ، و در اثر فعالیت زیاد باشه مساله خاصی نیست
http://en.wikipedia.org/wiki/Hypothyroidism
http://fa.wikipedia.org/wiki/کم‌کاری_تیروئید
کم کاری؟
یه جا خوندم کم کاری تیروئید باعث افسردگی میشه ...

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
کم کاری = هایپوتیروییدی
پرکاری = هایپرتیروییدی
تفاوتشون در یه حرفه ! دقت کنین
دکتر ممکنه کسی که سمپاتیکوتومی کرده باشه دوباره عصب هاش رشد کنن؟ امکان. عمل مجدد هست؟

Sent from my C5303 using Tapatalk

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دکتر ممکنه کسی که سمپاتیکوتومی کرده باشه دوباره عصب هاش رشد کنن؟ امکان. عمل مجدد هست؟

Sent from my C5303 using Tapatalk

سلام
برای چه قضیه ای اینکارو انجام دادی ؟ برای تعریق زیاد کف دست ( هیپرهیدروز ) ؟
ببینید احتمال اینکه عصبی که برداشته شده رشد کنه وجود نداره
اما احتمال عود علایم هست . تو اکثر موارد علتش معلوم نیس. اما چیزی که شناخته شده اینه که ممکنه تکنیک جراحی درست نباشه یا بعضی وقتا فیبرهایی هستن به همون سیستم عصبی تعلق دارن که انتقال میدن نوروترانسمیترها رو که خارج از اون قسمتی هستن که سمپاتکتومی شده و اینا باعث میشه علیرغم سمپاتکتومی این اتفاق بیفته

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سلام
برای چه قضیه ای اینکارو انجام دادی ؟ برای تعریق زیاد کف دست ( هیپرهیدروز ) ؟
ببینید احتمال اینکه عصبی که برداشته شده رشد کنه وجود نداره
اما احتمال عود علایم هست . تو اکثر موارد علتش معلوم نیس. اما چیزی که شناخته شده اینه که ممکنه تکنیک جراحی درست نباشه یا بعضی وقتا فیبرهایی هستن به همون سیستم عصبی تعلق دارن که انتقال میدن نوروترانسمیترها رو که خارج از اون قسمتی هستن که سمپاتکتومی شده و اینا باعث میشه علیرغم سمپاتکتومی این اتفاق بیفته
تشکر از راهنماییتون.
برای هیپرهیدروزیس انجام دادم.
اگر بخواد رشد کنه حداکثر تا چندماه بعد رشد میکنه؟
من برج7 92 عمل کردم.

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
تشکر از راهنماییتون.
برای هیپرهیدروزیس انجام دادم.
اگر بخواد رشد کنه حداکثر تا چندماه بعد رشد میکنه؟
من برج7 92 عمل کردم.
رشد که نه !
اما بخواد عود کنه معمولا بعد از یک سال تا یک سال و نیم خودش رو نشون میده
البته عود هم زیر 10 درصد هست
90 درصد عود نمی کنه
ضمنا زمان سربازی ما هیپرهیدوز متوسط معاف از رزم بود
هیپرهیدروز شدید هم معاف دائم :)
الانم فکر میکنم همینطور باشه

بالا