برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی از اساتید لپتاپ شناس با مرام

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
من یه مدل لپتاب پیدا کردم و خیلی از مشخصات و ظاهرش خوشم اومده فقط مارکش ایسوسه کسی می تونه راهنمایی کنه ،؟ البته کسایی نظر بدن که فنی باشن و ایسوس کار کرده اشن .
مشخصاتش :

CPU
:Intel Dual core T4200 2.0 GHz
1 mb cache
----------
Ram
:4 GB
ddr2
------
HDD
:500 GB
--------
LCD
:14.1"
led
----
VGA
:Nvidia Geforce G102M 512MB
----
مشخصات بیشتر از اینجا :
http://www.rayaneh.com/product-11649.aspx
------------
عکسش :
4108681_asus_k40in_6.jpg

4108681_asus_k40in_9.jpg

---

قیمتشم تو بازار مشهد با گارانتی : 700

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
قیمتش نسبت به قطعاتش خوبه.
فقط به نظر من کمی cpu اش ضعیف هست و مخصوصا cache اون که 1 مگابایت هست.
ولی کلا Asus لپ تاپ های خوبی داره.
موفق باشید.

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
به نظر من Ram DDR 3 بهتره
cpu هم پايين هست و علي الخصوص کش اون
LCD هم اگه 15 باشه بهتره
فکر مي کنم برند ديگه اي با همين قيمت گيرتون بياد

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
عزیز برو دل 1564 بگیر با کارت اتی و سیپیو core i3 ya 5 بگیری بهتره

با سیپیو 5 100 تومان گرونتر دار میاد

هم رم ددر3 هست هم سیپیو قوی هست

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
عزیز من سقف پولم 700 تومنه ، رم باس 800 با 1066 زیاد فرق نداره ، cpu core i3 خوب نیست طبق سایتهای مقایسه cpu ها یا benchmarkesh ، ال سی دیش می خام 14 باشه جمع و جور و اینکه ظاهرش شیکه در نوع خودش ، سی پی یوش فقط یکم پایینه البته اونقدم پایین نیست ک رد بشه ، گرافیکش عالیه - رم و هاردش خوبه . کسی این مدلو داره ؟

mohsen@mohsen

Registered User
لایک‌ها
0
با اجازه اساتید!
من از این مدل 3 تا برای دوستان خودم گرفتم فکر کنم یک مقدار تجربه ام بیشتره :دی
داشتن رم و هارد بالا و همچنین بدنه ضد خش و سیستم خنک کنندگی عالی (واقعا خنک هست!) که در آن به کار رفته از مزیت های این لپتاپ هست. در مورد cpu هم شما باید به کاربری خودتان نگاه کنید. تو تستی که من خودم انجام دادم قابلیت مولتی تسکینگ نسبتا خوبی داشت! اما به هر حال یکی از علت های ارزان بودن این لپ تاپ همان cpu اش است...
چندتا مزیت هم خود لپ تاپها اسوس دارند:
همه لپتاپ های اسوس کیف+موس رایگان هم به همراه دارند که حداقل 20 هزارتومانی هزینه این دو قلم جنس میشود!
مجموعه نرم افزارهای بسیار کاملی که همراه لپتاپهای اسوس هست واقعا جالب و قابل توجه هستند که من خودم تو برهای دیگه خیلی کم دیده ام! در واقع شاید توی این زمینه اسوس بهترین باشه!
و همچنین اسوس از معدود برندهای لپتاپ هست که میتوان روی گارانتی آن داخل ایران حساب کرد

اما دو تا نکته هم در نظر داشته باش
1- لپ تاپ بلوتوث نداره! چون من خودم دوست ندارم که بلوتوث را به صورت جداگانه استفاده کنم!
2- مودم هم نداره! و اگر ADSL ندارید حدود 20 تومان هم باید برای تهییه مودم اکسترنال در نظر بگیرید.

قیمت مشهد را ندارم اما به نسبت قیمت تهران حدود 30 هزار تومانی قیمت بالاست!

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
ممنون از نظرتون بله سیستم خنک کنندگیش عالیه و فروشنده هم می گفت من برای کار برنامه نویسی می خام که باهاش پروژمو بنویسم و اینکه چون 3dmax تدریس می کنم در حد تدریس و چند تا رندر ساده می خام چون تو خونه سیستم خوبی دارم که بی نیازم می کنه از لپتاپ قوی .
ممنون بابت قیمت تهران .

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
1:ایسوس
2:توشیبا
3:سونی
4:اپل
5:دل
...
9:اچ پی
این رده بندی بر اساس کمترین % خرابی در سال های 2007-2008-2009 هست!
ایسوس و توشیبا کمترین(فقط یک دهم درصد اختلاف دارند) خرابی رو داشته اند! سونی هم کمتر از 1% اختلاف داره از صدر جدول! ولی رفته رفته اختلاف زیاد میشه! تا جایی که HP در رده نهم تقریبا 65% خرابی بیشتر نسبت به ایسوس داره! این آماری هست که از سرویسهای گارانتی و خدمات پس از فروش تهیه و در ماه 11 سال 2009 منتشر شده! درضمن این آمار رو میتونید در 90% سایت های معتبر پیدا کنید!

اگه ملاک کیفیت ساخت هست رده بندی معلومه!
من خودم در خرید های خودم به هیچ عنوان بجز ایسوس و سونی سراغ برند دیگه ای نمیرم!

ولی چون بودجه شما به مبلغ 700 محدود هست! به هیچ وجه ایسوس/سونی/آپل رو توصیه نمیکنم! چون این برند ها گران قیمت هستند!
در مورد توشیبا خبر ندارم چه مدل هایی در بازار هست چون چندان حظور پررنگی نداره در بازار!
و توصیه من انسپرون از برند دل با پردازنده i3 هست! تا جایی هم که میدونم از 650 تا 800 در بازار هست!

ولی به هیچ وجه مدل های دیگه از DELL رو توصیه نمیکنم مخصوصا وسترو و ایستدیو!

و یک چیز هم بگم که رم DDR3 با پردازنده Core 2 فقط و فقط یک کار تبلیغاتی هست! 100% تضمین میکنم هیچ اختلاف پرفورمانسی نسبت به DDR2 نداره! حتی 2گیگ DDR2 باس 800 برتری داره نسبت به 2 گیگ DDR3 باس 1066!حتی DDR3 با باس 1333 هم هیچ اختلاف واضحی ندارند!
یعنی نمی توانند اختلاف پرفورمانس داشته باشند!

تفاوت FSB زمانی خودشو نشون میده که پردازنده شما توان استفاده داشته باشه!

البته DDR3 در سری Core i برتری واضحی نشون میده! که دلیلش رو نمیتونم در 2 3 خط توضیح بدم!
اگه سوالی داشتید میتونید PM بدید یا به بخش سخت افزار قسمت لپتاپ انجمن مراجعه کنید!

بالا