برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید دوربین بدون ایینه یا کامپکت حرفه ای

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
با سلام

چند وقتی هست رفتم تو فکر که یه بدون ایینه یا کامپکت سطح پیشرفته بخرم. الان یه d3200 دارم با دمو دستگاه کامل ولی خب بزرگه و همیشه نمیتونم تو کیفم بذارمش و ببرم اینور اونور! برای همین میخوام در کنار همین (یا شاید هم به کل جایگزین دوربین فعلی) یه دوربین بدون ایینه یا کامپکت پیشرفته بگیرم.
حدود قیمتی که میخوام خرج کنم 1.5 تومن ه. در مورد مانت های مختلف تحقیق کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. من کلا کرم لنز دارم! خیلی از لنز های آنالوگ استفاده میکنم واسه همین برام مهمه که بتونم با قیمت خوب مبدل مناسب بگیرم برای دوربینم. البته اگه میرورلس بگیرم. ترجیهم هم اینه که چشمی داشته باشه.
در مورد کامپکت های پیشرفته هم دیروز Fuji X10 و XQ2 رو دیدم و خیلی خوشم اومد. واسه همین رفتم تو فکرش.
در کل لطفا راهنمایی کنید که چی مناسبه برام.

پیشاپیش متشکر :)

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
با سلام

چند وقتی هست رفتم تو فکر که یه بدون ایینه یا کامپکت سطح پیشرفته بخرم. الان یه d3200 دارم با دمو دستگاه کامل ولی خب بزرگه و همیشه نمیتونم تو کیفم بذارمش و ببرم اینور اونور! برای همین میخوام در کنار همین (یا شاید هم به کل جایگزین دوربین فعلی) یه دوربین بدون ایینه یا کامپکت پیشرفته بگیرم.
حدود قیمتی که میخوام خرج کنم 1.5 تومن ه. در مورد مانت های مختلف تحقیق کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. من کلا کرم لنز دارم! خیلی از لنز های آنالوگ استفاده میکنم واسه همین برام مهمه که بتونم با قیمت خوب مبدل مناسب بگیرم برای دوربینم. البته اگه میرورلس بگیرم. ترجیهم هم اینه که چشمی داشته باشه.
در مورد کامپکت های پیشرفته هم دیروز Fuji X10 و XQ2 رو دیدم و خیلی خوشم اومد. واسه همین رفتم تو فکرش.

سلام. من اوون قدر حرفه ای نیستم که تو این زمینه کمک تخصصی کنم ولی.
میدونم دوربین های سونی سری nex یا alpha تو این زمینه بهتر هستن. با تبدیل بدون عدسی هر لنزی رو میتونی بهش بزنی.( سونی، کانون، نیکون، پنتاکس، هاسل بلاد، لایکا و ...) مبدلا هم اکثرا چینی و نسبتا ارزونن.
در مورد فضا زیاد تفاوتی با dslr ها ندارن و اوون ها هم تقریبا همون فضا رو به لطف لنز ها میگیرن.
دوربین های بدون اینه اغلب بدون چشمی هستن و نمونه های گزونترشون چشمی دیجیتالی دارن.

کامپکت ها هم توی نور کم به خاطر کوچیک بودن سنسورشون نویز بیشتری خواهن داشت.

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام. من اوون قدر حرفه ای نیستم که تو این زمینه کمک تخصصی کنم ولی.
میدونم دوربین های سونی سری nex یا alpha تو این زمینه بهتر هستن. با تبدیل بدون عدسی هر لنزی رو میتونی بهش بزنی.( سونی، کانون، نیکون، پنتاکس، هاسل بلاد، لایکا و ...) مبدلا هم اکثرا چینی و نسبتا ارزونن.
در مورد فضا زیاد تفاوتی با dslr ها ندارن و اوون ها هم تقریبا همون فضا رو به لطف لنز ها میگیرن.
دوربین های بدون اینه اغلب بدون چشمی هستن و نمونه های گزونترشون چشمی دیجیتالی دارن.

کامپکت ها هم توی نور کم به خاطر کوچیک بودن سنسورشون نویز بیشتری خواهن داشت.
دوست عزیز با پیشنهاد شما به شدت موافقم منتها تا جایی که اطلاع دارم بودجه ایشون متاسفانه کفاف نمیده
در کل برند سونی از لحاظ تجربه بنده حرف اول و آخرو میزنه

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
دوست عزیز با پیشنهاد شما به شدت موافقم منتها تا جایی که اطلاع دارم بودجه ایشون متاسفانه کفاف نمیده
در کل برند سونی از لحاظ تجربه بنده حرف اول و آخرو میزنه
ممنون از پاسخ هر دو عزیز. در مورد Nex سری های قدیمی تر رو میتونم بگیرم و از روی ریویوو ها دیدم که واقعا حتی دوربین های 2 سال پیشش هم هنوز ه هنوزه از خیلیا سرترن!
G7X رو دیدم و واقعا دوربین خوبیه. ولی با این قیمت X20 فوجی هم هست که ریویوو های خیلی خوبی براش دیدم.

Last edited:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
ممنون از پاسخ هر دو عزیز. در مورد Nex سری های قدیمی تر رو میتونم بگیرم و از روی ریویوو ها دیدم که واقعا حتی دوربین های 2 سال پیشش هم هنوز ه هنوزه از خیلیا سرترن!
G7X رو دیدم و واقعا دوربین خوبیه. ولی با این قیمت X20 فوجی هم هست که ریویوو های خیلی خوبی براش دیدم.
خواهش میکنم دوست گرامی کاری نکردم , دقیقا همینطوره سونی کجا و کانن کجا , در باره اون دو مدل هم به نظر بنده G7X به نظرم بهتره

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
برحسب بودجه شما این مورد هم هست که ریویو قابل تاملی داره منتها تا به حال بنده تجربه استفاده ازش رو نداشتم :
Cyber-shot DSC-RX100 II
1,745,000 تومان منتها خوب بگردی مثلا ممکنه سایت افرنگ رو تماس بگیری قیمت مناسب تری بهت بده یا سایر فروشگاهها

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام

سلام دوست بزرگوار
با این بودجه متاسفانه دوربین مد نظر شما پیدا نمیشه مگر اینکه از ویزور چشم پوشی کنید و
دوربین EOS M3 رو با کیت 55-18 بخرید دوربین خوبی هم هست از لحاظ ساختار سنسور واقعا عملکرد خوبی داره عمق رنگ قابل قبول و نویز کم در ایزوهای بالا و مهمتر از همه نسبت به مدل قبلی خودش فلاش POP UP داره وlcd تیلت هم داره و با دوربین های رده بالای کنن به لحاظ کیفیت و شارپنس برابری میکنه ضمن اینکه تو بازار مبدل هم داره میتونید تهیه کنید که لنزهای انالوگ و جدید رو استفاده کنید...
در حال حاضر قیمتش بهG7X خیلی نزدیک هست و واقعا اشتباه بزرگی که با این مشخصات G7X رو بخرید.

بالا