برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد مغازه ابزار فروشی(عنایت بفرمایید)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوستان می‌خوام با برادرم یه مغازه ابزار فروشی بزنیم

سمت خیابون پیروزی میدون بروجردی

موقعیت اینجوری که اون محدوده اصلا ابزار فروشی نیست و بسیار از نظر بافته شهری شلوغ پر جمعیت و پر مغازه‌های مختلف

نظرتون چیه کارم میگیره یا نه به چه چیزی باید توجه کنم؟

مغازه حدودا ۱۲ متر هست و سرمایه یکمی اندک!

اما خوب برای شروع میخوایم تنوع جنس زیاد باشه و تعداد کم ,که جوریه جنسمون اوکی باشه

دوستانی که تجربه‌ ای دارن نظری دارن یا حتی ایده‌ای به ذهنشون میرسه دریغ نکنن :rolleyes:

a162

Registered User
لایک‌ها
291
بنده ابزارفروشی داشتم
الان دادم برادر کوچیکم می چرخونه
راضی بودم خدا رو شکر
چندتا مسئله در ابزار فروشی هست:
مغازه باید ثابت باشه
2- جوری جنس بسیار مهمه
3- محل مغازه که من اونجایی که شما گفتی رو نمی شناسم
4- ابزار فروشی خوابوندن سرمایه اس باید سرمایه داشته باشی
5- ضرر نمی کنی
6- باید بلد باشی بعضی از جنسها رو ارزون بدی تا ملت بدونن ارزون فروشی ولی بقیه جنس ها رو به قیمت بدی
مثلا من چسب 1 - 2-3 رو خیلی ارزون میدادم و یا دستکش گیلان
دیگه مردم قیمت همه چی در ابزار فروشی نمی دونن
مابقی جنسها به قیمت بازار میدی
7- ابزار فروشی فضا میخواد البته میشه ابزار برقی کرد یا ابزار صنعتی یا پیچ و مهره که فضای کمتری بخاد اما ابزار فروشی مکان بزرگتری می خاد مثلا فرض کن 100 تا دسته بیل رو نمیشه گذاشت قفسه و 5 تا فرغون یا چند توپ نایلون و گونی رو و...
لذا برای جوری جنس سرمایه و فضا میخاد
اینها باشه خوبه
البته محل فروش هم مهمه
ولی فاسد شدن جنس و تاریخ مصرف و کاهش قیمت و از مد افتادن و ... رو نداری

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
با توضیحی که دوستمون دادن فکر کنم عاقلانه باشه که یه جای کوچکتر رو هم به عنوان انبار در همون حوالی اجاره کنی.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2

.:smr:.

Registered User
لایک‌ها
4,964
با توضیحی که دوستمون دادن فکر کنم عاقلانه باشه که یه جای کوچکتر رو هم به عنوان انبار در همون حوالی اجاره کنی.

صد در صد به انبار احتیاج داره ! ولی چون سرمایش کمه هر چی بخره میاد تو مغازه

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
بنده ابزارفروشی داشتم
الان دادم برادر کوچیکم می چرخونه
راضی بودم خدا رو شکر
چندتا مسئله در ابزار فروشی هست:
مغازه باید ثابت باشه
2- جوری جنس بسیار مهمه
3- محل مغازه که من اونجایی که شما گفتی رو نمی شناسم
4- ابزار فروشی خوابوندن سرمایه اس باید سرمایه داشته باشی
5- ضرر نمی کنی
6- باید بلد باشی بعضی از جنسها رو ارزون بدی تا ملت بدونن ارزون فروشی ولی بقیه جنس ها رو به قیمت بدی
مثلا من چسب 1 - 2-3 رو خیلی ارزون میدادم و یا دستکش گیلان
دیگه مردم قیمت همه چی در ابزار فروشی نمی دونن
مابقی جنسها به قیمت بازار میدی
7- ابزار فروشی فضا میخواد البته میشه ابزار برقی کرد یا ابزار صنعتی یا پیچ و مهره که فضای کمتری بخاد اما ابزار فروشی مکان بزرگتری می خاد مثلا فرض کن 100 تا دسته بیل رو نمیشه گذاشت قفسه و 5 تا فرغون یا چند توپ نایلون و گونی رو و...
لذا برای جوری جنس سرمایه و فضا میخاد
اینها باشه خوبه
البته محل فروش هم مهمه
ولی فاسد شدن جنس و تاریخ مصرف و کاهش قیمت و از مد افتادن و ... رو نداری

ممنون دوست من

اطلاعات کامل مفیدی بود :)

راستش چون بودجمون کمه میخوایم تنوع جنس رو زیاد کنیم ولی‌ تعداد رو فعلا کم بذاریم که بتونیم یه اماری دستمون بیاد چه جنسی پر فوروشتر اونارو‌ به تناسب بیشتر بیاریم..نظرتون چیه فکر خوبی؟!

بازم چون بودجمون کمه میخوایم روی جنسای مصرفی سرمایه گزاری کنیم مثل چسب ابزار دستی‌ پیچ مهره لولا قفل این چیزا

فرغون یا چیزی جاگیر رو نیاریم اما مثلا دست بیل یا کلنگ ۵تا ۱۰تا داشته باشیم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803

صد در صد به انبار احتیاج داره ! ولی چون سرمایش کمه هر چی بخره میاد تو مغازه

ممنون از دوستای عزیزم که وقت گذاشتن برای تاپیک

راستش انبار لازمه اما چون سرمایه کمه میخوایم فعلا برای شروع از همون مغازه شروع کنیم که ایشالا اگه کار گرفت سراغ انبار یا مغازه بزرگتری هم بریم

mr_scroch

Registered User
لایک‌ها
26
همونجور که دوستمون گفت ابزار مزایاش زیاده ولی بهتر ابزار رو طرفهای شهرکهای صنعتی یا جاهایی که دورواطرافش ابزار فروشی هست بزنی بهتره اینجوری فروشت بهتر خواهد بود.
تو شهر به نظر من ابزار زیاد به کار نمیاد.یعنی جای پیشرفت نداره

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
همونجور که دوستمون گفت ابزار مزایاش زیاده ولی بهتر ابزار رو طرفهای شهرکهای صنعتی یا جاهایی که دورواطرافش ابزار فروشی هست بزنی بهتره اینجوری فروشت بهتر خواهد بود.
تو شهر به نظر من ابزار زیاد به کار نمیاد.یعنی جای پیشرفت نداره

درسته دوست من اما خوب تو محل هم اگه بتونی‌ جا بیفتی مشتری خودتو داری مخصوصاً اگه اون محدوده نباشه ابزار فروشی

بالاخره هرچی‌ احتیاج داشته باشن مجبورن از شما بگیرن نه اینکه واسه یه چسب یا مثلا آچار برن حسن آباد! :)

badform

Registered User
لایک‌ها
97
اندازه مغازه ات کوچیکه پس یا یک انبار در نزدیکی مغازه بگیر یا اینکه زمینه کاریتو وسایل مصرفی و روزمره بکن ااز قبیل چسب و میخ و پیچ و دستکش و شلنگ و لوازم کولر آبی و شیرآلات و اره و چکش و سیم مفتولی و توری و....و حتی کمی وسایل برقی مثل لامپ و سیم!

ضمنا تنها راه اینکه برات بگیره اینه که قیمتت ارزون باشه . با جنس های معمولی و ایرانی یا چینی شروع کن و نیازی نداره ابزار گرون بیاری و حتما همه چیز داشته باشی.یک لیست بلند بالا بنویس و فقط اون چیزایی که 80% مردم احتیاج دارند رو فقط بیار.ضمنا بعد از دو

سه ماه کار کردن دستت میاد اون منطقه مردم دنبال چی میان و چی هست چی نیست.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اندازه مغازه ات کوچیکه پس یا یک انبار در نزدیکی مغازه بگیر یا اینکه زمینه کاریتو وسایل مصرفی و روزمره بکن ااز قبیل چسب و میخ و پیچ و دستکش و شلنگ و لوازم کولر آبی و شیرآلات و اره و چکش و سیم مفتولی و توری و....و حتی کمی وسایل برقی مثل لامپ و سیم!

ضمنا تنها راه اینکه برات بگیره اینه که قیمتت ارزون باشه . با جنس های معمولی و ایرانی یا چینی شروع کن و نیازی نداره ابزار گرون بیاری و حتما همه چیز داشته باشی.یک لیست بلند بالا بنویس و فقط اون چیزایی که 80% مردم احتیاج دارند رو فقط بیار.ضمنا بعد از دو

سه ماه کار کردن دستت میاد اون منطقه مردم دنبال چی میان و چی هست چی نیست.

ممنون از راهنمایی خوبت دوست من :)

نظر خودمون هم همینه که چون جامون کمه فقط چیزای مصرفی بیاریم

چیزی که نیاز هر روز مردم

مثلا انبردست بود ۸ تومن یه مدل خیلی‌ خوبم بود ۱۸ تومن

بنظرتون نیاریم اون مدلُ؟

یا مثلن از هردو یه تعداد داشته باشیم

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
اقا به نظر من مواد مصرفی انبردست نیست.شاید ماهی یدونه هم نفروشی!
بزن توکار مواد مصرفی که خراب میشه
مثلا مغزی شیر اب
شیلنگ دستشویی(اگه اشتباه نگم بهش میگن شیلنگ افتابه ایی یا یه همچین چیزی:D)
قسمت بالایی شیر اشپزخونه(همونی که اینور اونورش میکنی تا محل ریختن اب رو توسینک جابجا کنی)
اگه شیر اهرمی هم تو اپارتمانای اون محل استفاده شده باشه که نونت تو روغنه چرا فروش اون شیلنگ هایی که لوله اب رو به شیر وصل میکنه
اگه باز اهرمی باشه فروش شیلنگ دوش حموم
این مواد مصرفی خیلی کاربرد داره
واما یه نکته
تحقیق کن ببین اونجا شیر خونه ها چطوره مثلا اگه اهرمی هستش مغزی شیر اهرمی بیشتر بیاری واگه ازاون شیر قدیمیاس مغزی شیر قدیمی بیاری

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
من قبل از اینکه بزنم تو کار پخش لوازم کامپیوتر ، خیلی تحقیق کردم که چه کارایی میتونم بزنم به 3 تا کار رسیدم که جواب میده ، یکیش همین ابزار یراقه ، مخصوصاً اگه بدونی از کجا خرید کنی و به قیمت مناسب بفروشی 100% میگیره . جاش هم خیلی مهمه و مخصوصاً اخلاقت . بابا بعضیا میری مغازشون سگن . اصلاً نمیشه باهاشون حرف زد

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اقا به نظر من مواد مصرفی انبردست نیست.شاید ماهی یدونه هم نفروشی!
بزن توکار مواد مصرفی که خراب میشه
مثلا مغزی شیر اب
شیلنگ دستشویی(اگه اشتباه نگم بهش میگن شیلنگ افتابه ایی یا یه همچین چیزی:D)
قسمت بالایی شیر اشپزخونه(همونی که اینور اونورش میکنی تا محل ریختن اب رو توسینک جابجا کنی)
اگه شیر اهرمی هم تو اپارتمانای اون محل استفاده شده باشه که نونت تو روغنه چرا فروش اون شیلنگ هایی که لوله اب رو به شیر وصل میکنه
اگه باز اهرمی باشه فروش شیلنگ دوش حموم
این مواد مصرفی خیلی کاربرد داره
واما یه نکته
تحقیق کن ببین اونجا شیر خونه ها چطوره مثلا اگه اهرمی هستش مغزی شیر اهرمی بیشتر بیاری واگه ازاون شیر قدیمیاس مغزی شیر قدیمی بیاری

ممنون رفیق به نکته خوبی اشاره کردی حتما باید روو همین چیزا تمرکز کنیم که به قولی‌ مصرف داره و عموماً نیاز می‌شه

تنوع جنس توی این صنف جدا خیلی‌ زیادی هرچیم که بیشتر بتونی‌ جنس داشته باشی‌ مشتری بیشتری داری

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
من قبل از اینکه بزنم تو کار پخش لوازم کامپیوتر ، خیلی تحقیق کردم که چه کارایی میتونم بزنم به 3 تا کار رسیدم که جواب میده ، یکیش همین ابزار یراقه ، مخصوصاً اگه بدونی از کجا خرید کنی و به قیمت مناسب بفروشی 100% میگیره . جاش هم خیلی مهمه و مخصوصاً اخلاقت . بابا بعضیا میری مغازشون سگن . اصلاً نمیشه باهاشون حرف زد

خدارو شکر ما توی زمینه تهیه جنس فعلا واسه شروع کار به یکی‌ ۲تا عمده فروش خوش اخلاق با انصاف بر خوردیم که ایشالا سری اول بتونیم راحت از ایشون تهیه کنیم

اخلاق خیلی مهم توی هر صنفی حرف اولو می‌زنه واسه جذب مشتری که چون خودم می‌خوام برم دم مغازه خدارو شکر نگرانی از این بابت ندارم :)

badform

Registered User
لایک‌ها
97
به نظر من اول کار نیازی نیست اجناس لوکس بیاری...تو همون تهران کسی که بخواد انبردست 20 تومنی بگیره می ره سمت حسن آباد و.... کسی که میاد از شما انبردست می گیره کارش لنگه انبردسته و می خواد نیازش برطرف بشه نمی خواد یه انبردست عمری بخره . ضمن تایید حرف های ahrad به نظرم اجنس مصرفی و جور کردنشون باید برات در اولویت باشن مصرفی مثل : انواع لولا ، مغزی قفل ، مغزی شیر آب ، انواع درپوش و انشعاب ، پیچ و مهره و میخ در سایزها و اشکال مختلف ، سیم ، توری ، شلنگ و... . ضمنا اجناسی مثل آچار فرانسه ، پیچ گوشتی ، انبردست ، چکش ، فازمتر و... هم مصرفی هستن و اینطور نیست که ماهی یکی بفروشی.

ضمنا تابلو مناسب و باز بودن یکسره از صبح تا شب ( حتی روزهای تعطیل ) هم خیلی مهمه .

Last edited:

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
به نظر من اول کار نیازی نیست اجناس لوکس بیاری...تو همون تهران کسی که بخواد انبردست 20 تومنی بگیره می ره سمت حسن آباد و.... کسی که میاد از شما انبردست می گیره کارش لنگه انبردسته و می خواد نیازش برطرف بشه نمی خواد یه انبردست عمری بخره . ضمن تایید حرف های ahrad به نظرم اجنس مصرفی و جور کردنشون باید برات در اولویت باشن مصرفی مثل : انواع لولا ، مغزی قفل ، مغزی شیر آب ، انواع درپوش و انشعاب ، پیچ و معره و میخ در سایزها و اشکال مختلف ، سیم ، توری ، شلنگ و... . ضمنا اجناسی مثل آچار فرانسه ، پیچ گوشتی ، انبردست ، چکش ، فازمتر و... هم مصرفی هستن و اینطور نیست که ماهی یکی بفروشی.

ضمنا تابلو مناسب و باز بودن یکسره از صبح تا شب ( حتی روزهای تعطیل ) هم خیلی مهمه .

بازم ممنون از راهنماییت دوست عزیز

اینایی که گفتی‌ بعضیاش به ذهنم نرسیده بود که به لیست اضافه کردم :)

مغازه هم چون خودم میرم دم مغازه دیگه از صبح تا شب باز

یکی‌ ۲جا مغازه دیدیم که یکیش خیلی‌ جاش خوب شلوغ و پر تردد یکی‌ کمتر

ببینیم میتونیم اون بهتررو بگیریم یا نه

badform

Registered User
لایک‌ها
97
خواهش می کنم. اگر مغازه زدی و... از تمامم مراحل کار و مجوز ها و مشکلات و... ...اینجا برامون بنویس که تو هم به بقیه کمکی کرده باشی.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
خواهش می کنم. اگر مغازه زدی و... از تمامم مراحل کار و مجوز ها و مشکلات و... ...اینجا برامون بنویس که تو هم به بقیه کمکی کرده باشی.

حتما دوست من

یجورایی اگه مغازه اوکی شه این تاپیکو می‌کنم تاپیک جامع ابزار فروشی و هر روز از همه ریز کاریاشو داستاناشو اینا مینویسم :)

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
حتما دوست من

یجورایی اگه مغازه اوکی شه این تاپیکو می‌کنم تاپیک جامع ابزار فروشی و هر روز از همه ریز کاریاشو داستاناشو اینا مینویسم :)

آره مثه اون تاپیک سوپری که خوب بود

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
آره مثه اون تاپیک سوپری که خوب بود

دقیقا اگه بتونیم واسه هر شغلی‌ صنفی یه تاپیک جامع داشته باشیم کسایی‌ که توی اون کارن بیان تجربیاتشونو بگن دیگه پی‌ تی‌ می‌شه سرور همه فروما

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا