برگزیده های پرشین تولز

راهنمای مهاجرت تحصیلی به قم

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
لطفا تجربه‌های خودتون رو درباره هر آنچه که یک دانشجو برای تحصیل و زندگی در قم باید بداند در این قسمت بیان کنید.
مثلا کجا خوابگاه بگیرند؟
قیمت خوابگاه؟
آدرس موسسات حمایت کننده از دانشجویان؟
مسائل مربوط به خوراک.
خلاصه چکار کنند تا در قم بتونن خوب درس بخونند.

خواهش می کنم اگر در قم زندگی نمی کنید یا آنجا درس نخوانده اید در بحث مشارکت نکنید.

Last edited:

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
قم یه شهر خاصیه میدونی که چی میگم؟
خب قطعا مثل شهرهای دیگه خیلی جای تفریحی یا اینا نداره و ممکنه جو شهرش دپرست کنه!
قیمت خونه و خوابگاه گرونه تو این شهر به خصوص جاهای خوبش. اگر ارزونتر بخوای باید بری قسمتای دورترش نسبت به مرکز شهرخلاصه!
موسسه حمایت از دانشجو؟ :blink: نمیدونم منظورت چیه ولی کلا از پولت حمایت می کنند بسیار :D
اگرم خوب می خوای درس بخونی سعی کن خوابگاه نری که جو و محیط خوابگاه ها داغونه. خونه هم خواستی بگیری یا تکی بگیر یا با کسی که سرش تو درسه ( چون گفتی برای درس میگم اینو)
امیدوارم این اطلاعات کمکتون کنند

Last edited:

پرهیـزگار

Registered User
لایک‌ها
75
بسیار شهر خوبی رو انتخاب کردید برای تحصیل

خب قطعا مثل شهرهای دیگه خیلی جای تفریحی یا اینا نداره و ممکنه جو شهرش دپرست کنه!
قیمت خونه و خوابگاه گرونه تو این شهر به خصوص جاهای خوبش. اگر ارزونتر بخوای باید بری قسمتای دورتش خلاصه
موسسه حمایت از دانشجو؟ :blink: نمیدونم منظورت چیه ولی کلا از پولت حمایت می کنند بسیار :D
اگرم خوب می خوای درس بخونی سعی کن خوابگاه نری که جو و محیط خوابگاه ها داغونه. خونه هم خواستی بگیری یا تکی بگیر یا با کسی که سرش تو درسه ( چون گفتی برای درس میگم اینو)

چطور ممکن است در جوار بی بی معصومه و مسجد مقدس جمکران و اموات و شهدای گرانقدر مدفون در وادی السلام و باغ رضوان و دیگر آرامگاه های شهر مقدس قم کسی دپرس شود؟!
حالا اگر شهری غیر مذهبی بود شاید ولی در قم هرگز!

milads

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
54

چطور ممکن است در جوار بی بی معصومه و مسجد مقدس جمکران و اموات و شهدای گرانقدر مدفون در وادی السلام و باغ رضوان و دیگر آرامگاه های شهر مقدس قم کسی دپرس شود؟!

سلام پرهیزگار عزیز

گویا شما در قرن 21 زندگی نمی کنید...یا زندگی میکنید اما برعکس زندگی ای که این مردم می کنند !

تواین قرن مردم با موسیقی آرامش می گیرند و با قرآن ودعا سردرد....
با رفتن به کنسرت ها و سینما ها و پارک ها و.... انرژی می گیرند و شاد میشن و با رفتن به امام زاده ها و مساجد و... دپرس ....

خلاصه بگم که واقعیت اینهاست و نه چیز دیگری

پرهیـزگار

Registered User
لایک‌ها
75
سلام پرهیزگار عزیز

گویا شما در قرن 21 زندگی نمی کنید...یا زندگی میکنید اما برعکس زندگی ای که این مردم می کنند !

تواین قرن مردم با موسیقی آرامش می گیرند و با قرآن ودعا سردرد....
با رفتن به کنسرت ها و سینما ها و پارک ها و.... انرژی می گیرند و شاد میشن و با رفتن به امام زاده ها و مساجد و... دپرس ....

خلاصه بگم که واقعیت اینهاست و نه چیز دیگری

اتفاقا من هم وقتی موسیقی گوش می کنم سردرد می گیرم و تا ساعتها افسرده میشم
چون موسیقی نوای شیطان است.
ولی وقتی دعا و نماز می خونم و به قرائت قران گوش میدن روحم جلا پیدا می کنه و حالم خوب میشه

اگر واقعا با شنیدن دعا و قرآن دپرس میشی مریض هستی و باید مداوا بشی

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
ولی وقتی دعا و نماز می خونم و به قرائت قران گوش میدن روحم جلا پیدا می کنه و حالم خوب میشه

عمو جان دیگه بسه این ترول ها حالمونو بهم زدی

_ Nahal _

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
لطفا تجربه‌های خودتون رو درباره هر آنچه که یک دانشجو برای تحصیل و زندگی در قم باید بداند در این قسمت بیان کنید.
مثلا کجا خوابگاه بگیرند؟
قیمت خوابگاه؟
آدرس موسسات حمایت کننده از دانشجویان؟
مسائل مربوط به خوراک.
خلاصه چکار کنند تا در قم بتونن خوب درس بخونند.

وا! خب قم هم مثل شهرهای دیگـه ست... حالا برای دخترا کمی محدودتر! ( چون باید چادر سر کنن؛ البته با مانتو هم میشه بود ولی چون توی قم برعکس مشهد کم هست، خودشون راحت ترن که چادر سر کنن. )

دوست من دانشگاه آزاد قم میرفت و بچه ی کرج هم بود.

مشکلی هم نداشت اصلاً... تازه چون اهل خرید بود اکثر خریدهاش رو مثل کیف و کفش و مانتو و... از قم میخرید؛ چون ارزون تر از تهران و کرج هست.

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
قیمت خونه و خوابگاه گرونه تو این شهر به خصوص جاهای خوبش. اگر ارزونتر بخوای باید بری قسمتای دورترش نسبت به مرکز شهرخلاصه!

خوابگاه سوال کردم. ترمی ششصد تومن درمیاد. یکی از بچه های بومی قم می گفت خوابگاه ماهی پنجاه تومنه! یعنی چی که جو خوابگاه داغونه!؟ منظورت اینه که نمیزارن تو خوابگاه درس بخونی!؟
همه جای ایران دپرس هست. اون با من.

خوابگاه ابوذر ترمی ششصد تومن. خوابگاه فرهنگ ترمی 570 تومن.

Last edited:

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5

آقا بخدا من انتخاب نکردم. اسم هرچی دانشگاه بود رو نوشتم. بقیش کار بچه های بالا بود.
حالا این چیزهایی که گفتی یعنی چه!

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
خوابگاه سوال کردم. ترمی ششصد تومن درمیاد. یکی از بچه های بومی قم می گفت خوابگاه ماهی پنجاه تومنه! یعنی چی که جو خوابگاه داغونه!؟ منظورت اینه که نمیزارن تو خوابگاه درس بخونی!؟
همه جای ایران دپرس هست. اون با من.

شوما وقتی بری متوجه میشی :D

نمیزارن که ...راستش نمیتونی:D یعنی انقدر یه موقع هایی شلوغه و خلاصه همه داستانی هم هست که نمیشه تمرکز کرد
خوابگاه 600 تومنیش اون گروناشه ولی ماهی 50 تومن اون ارزوناش که اکثرا زیاد تمیس هم نیستند!
به هر حال موفق باشید

Firebirds

Registered User
لایک‌ها
10
یعنی اگه صحبت ها اون بنده خدا رو نگرفتی...
بشین یه سال دیگه بخون اون جوری احتمال رستگار شدنت بیشتر هست.:)

Dejbanan

Registered User
لایک‌ها
279
میگن قبرستون با برکتی دارن :دی

خ زنگارکی هم گویا حکم همان خ شانزلیزه رو داره تو قم:lol:

_ Nahal _

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18

دیگه گرونتـر از تهرانمون نیست کــه!

خوابگاه همه ی شهـرها این مشکلات رو داره.

milads

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
54
اتفاقا من هم وقتی موسیقی گوش می کنم سردرد می گیرم و تا ساعتها افسرده میشم چون موسیقی نوای شیطان است. ولی وقتی دعا و نماز می خونم و به قرائت قران گوش میدن روحم جلا پیدا می کنه و حالم خوب میشه اگر واقعا با شنیدن دعا و قرآن دپرس میشی مریض هستی و باید مداوا بشی

پرهیزگار عزیز چرا توهین میکنی داداشم ... و به شما هم جسارتی نکردم .... کلی عرض کردم

من که نگفتم من اینطوری هستم گفتم اینها واقعیت های جامعه است .... که با موسیقی درمان می کنند و میگن موسیقی آرامش بخش و کتاب خدا رو میزارن تو کمد تا خاک بخوره ! و هزارتا چیز دیگه .....

alonzo morning

Registered User
لایک‌ها
255
استاد پرهيزگار عزيز مساله اي داشتم در مورد خمس مال
ميخواستم شما که دستي بر آتش داريد از مراجع عالي مقام
جواب بنده را محبت کنيد
اجازه ي پرسش هست همينجا؟

THE HATCHER

Registered User
لایک‌ها
102
یه2 تا دختر قمی توی دانشگاه ما بودن هر دو تا چادری.یکیشون بعد 1 سال چادرشو برداشت و از هزار تا مانتویی بد تر شد
اون یکی هم تا حالا 3 تا دوست پسر عوض کرده ولی هنوز چادر داره
به خدا راست میگم

mersi0000

Registered User
لایک‌ها
470
حالا بیا یه کاریش میکنیم واست
خوابگاهم گیرت نیومد بیا پیش خودم خونه مجردی دارم:rolleyes:

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
یه2 تا دختر قمی توی دانشگاه ما بودن هر دو تا چادری.یکیشون بعد 1 سال چادرشو برداشت و از هزار تا مانتویی بد تر شد
اون یکی هم تا حالا 3 تا دوست پسر عوض کرده ولی هنوز چادر داره
به خدا راست میگم

برای دخترا واقعا سخته. ما که پسریم توش موندیم با این گرونی. باید دنبال کار هم باشم.

حالا بیا یه کاریش میکنیم واست
خوابگاهم گیرت نیومد بیا پیش خودم خونه مجردی دارم:rolleyes:

ای ول آقایی. اگه کارم اوکی نشد باهات تماس می گیرم. فقط دانشجویی حساب کن.

mahyar999

Registered User
لایک‌ها
362
سنگ کوهت در و گوهر است خاک دشتت بهتر از زر است

شما گویا در مدینه سال 40 هجری زندگی میکنی

قم یکی از مهیج ترین شهر های جهان هست ، من میشناسم کسی رو که از کانادا بلند میشه یه ربع میاد قم زیارت میکنه میره :D

بالا