برگزیده های پرشین تولز

راهکارهای امنیتی در بانکداری آنلاین با استفاده از ESET

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
34
چک کردن مانده حساب، پرداخت صورت حساب ها و مدیریت امور مالی همگی مواردی هستند که آن ها را آنلاین انجام می دهیم. با این حال آیا مطمئن هستید که ایمنی را در آن ها رعایت می کنید؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با خطراتی که می تواند در وب گردی شما را تهدید کند، آشنا سازیم. راهکارهای امنیتی ESET می‌تواند شما را در مقابل بسیاری از این خطرات محافظت نمایید.

از یک دستگاه قابل اعتماد استفاده کنید
اصل اول و اساسی هنگام اتصال به حساب کاربری استفاده از یک دستگاه قابل اعتماد است. شما برای پرداخت های آنلاین خود از چه دستگاه هایی استفاده می کنید؟ تبلت، کامپیوتر شخصی یا تلفن های هوشمند؟ همانطور که می دانید احتمال فعالیت های مخرب در هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد وجود دارد. از این رو سعی کنید از دستگاه های شخصی خود استفاده کنید و از دستگاه های عاریه و یا عمومی حداقل استفاده را داشته باشید.

زمانی که متصل هستید احتیاط کنید
هر اتصالی به اینترنت نمی تواند آنقدر مطمئن باشد که شما به حساب های بانکی خود متصل شوید و تراکنش انجام دهید. وای فای عمومی در کافی شاپ و یا یک شبکه ی وای فای در یک جای عمومی می تواند یک زنگ خطری برای اطلاعات شما باشد. در صورتی که از چنین اتصالاتی استفاده می کنید بهتر است به یک اتصال امن همانند وی پی ان متصل شوید تا داده های بین شما و سرویس دهنده یا همان سرور رمزنگاری شوند.

آپدیت سیستم خود را به حداکثر برسانید
فراموش نکنید که همیشه سیستم عامل و نرم افزارهای خود را به روز نگه دارید. آپدیت بودن سیستم ها راه را برای سوء استفاده و اکسپلویت مجرمان از باگ های سیستم می بندد. برای صرفه جویی در زمان و به حداکثر رساندن حفاظت سیستم ها آپدیت سیستم خود را به صورت خودکار تنظیم کنید. با این‌کار، نسخه های جدید آپدیت و آسیب پذیری ها پچ خواهند شد.

از یک راهکار امنیتی قابل اعتماد و آپدیت شده استفاده کنید
قبل از اتصال به حساب بانکی خود یا پرداخت هر چیزی از طریق اینترنت از وجود یک راهکار امنیتی قابل اعتماد، آپدیت و چند لایه اطمینان حاصل کنید. راهکار امنیتی قابل اعتماد می تواند سیستم شما را در برابر انواع مختلف نرم افزارهای مخرب محافظت کند و ایمیل های فیشینگ و اسپم را از ایمیل های سالم تشخیص دهد و شما را در برابر حملات مخرب محفوظ حفظ کند.​

eset.jpg


یک رمز عبور قوی ایجاد کنید و آن را فقط برای یک حساب کاربری استفاده کنید
بهتر است همین حالا از خود بپرسید که آیا واقعا رمز عبور شما برای حساب بانکی آنلاین امن است؟ یکی از مهمترین قوانین این است که شما هرگز رمزعبور را مجدداً استفاده نکنید. ما به خوبی می دانیم که به خاطر سپردن رمزعبورهای متعدد و پیچیده برای حساب های کاربری کاری دشوار است اما باید دانست که استفاده از رمزهای عبور تکراری و ساده می تواند به یک فاجعه برای شما تبدیل شود. زیرا اگر مجرمان بتوانند یکی از آن ها را حدس بزنند یا به یکی از آن ها دسترسی بیابند تمام حساب های شما به دست آن ها خواهد افتاد. برای این کار شما می توانید از یک پسورد منیجر استفاده کنید تا بتواند تمام رمز عبورهای شما را در فضایی امن و رمزنگاری شده حفظ کند.

از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید
اگر بانکی که از آن استفاده می کنید تایید هویت دو مرحله ای را برای تایید هویت شما ارائه می دهد حتما از این سرویس استفاده کنید. از این راه بانک می تواند مجدداً کنترل کند که پشت این معامله خود شما هستید یا مجرمان کمین کرده اند و قصد دارند تا حساب های بانکی شما را خالی کنند. از این رو حتی اگر رمز عبور شما بدست مجرمان افتاده باشد تلاش آن‌ها بدون تایید دوم بی فایده خواهد بود.

فریب مجرمان را نخورید
مجرمان سایبری به معنای واقعی کلمه از هر راهی برای دسترسی به داده های حساس شما استفاده می‌کنند. برای آن ها حساب بانکی یا حساب شبکه ی اجتماعی شما تفاوتی ندارد چون آن ها می توانند از هر کدام از این راه ها کسب درآمد کنند و به خواسته و اهداف خود برسند.

آن ها دروغ های زیادی را سر هم می کنند و از این طریق تلاش می کنند تا اطلاعات کارت شما و رمز را بگیرند و از آن طریق به پول های شما دسترسی یابند. به خاطر داشته باشید فریب مجرمان در خیلی چیزها می تواند نمایان شود و این فقط به هوشیاری شما بستگی دارد.

از حساب بانکی خود در هر جایی استفاده نکنید و خروج فراموش نشود!!
فراموش نکنید که اگر از سیستم شخص دیگر یا جای عمومی استفاده می کنید از حساب بانکی خود خارج شوید. در صورتی که این کار را انجام ندهید احتمال نفوذ مجرمان به حساب شما وجود خواهد داشت.

نوتیفیکیشن های خود را از طریق مسیج فعال کنید
اگر جزء افرادی هستید که مدام از حساب بانکی خود استفاده می کنید حتما گردش حساب خود را از طریق مسیج بانکی فعال کنید. از این طریق در صورتی که مجرمان به حساب بانکی شما نفوذ کنند مطلع خواهید شد و می توانید فورا به بانک سرقت بانکی را گزارش دهید.
 
بالا