برگزیده های پرشین تولز

راه حل مشکل باز نشدن درب دی وی دی رایتر

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
خداییش که من خیلی کیف کردم
بابا هر علم دیگه داری ذکاتش رو باید بدی اینجا به اشتراک بذاری :p
من که دیشب دعات کردم در ضمن فاتحه هم فرستادم
دستت درد نکنه ولی من هنوز ربطشو نفهمیدم !!!

قربونت برم ممنون بابته فاتحه برا مادرم فرستادی و تشکر شما که کردید شعور و شخصیت خودتونو رسوندید
من وظیفه خودم دونستم که برا دوستان گل این سایت 1 کاره کوچیک بکنم.تعریف از خودم نمی کنم ولی باورت نمیشه نه تو سایتهای خارجی هست نه تو سایتهای ایرانی گفتم دنبال اسم رسم نیستم هرکی سرچ کنه متوجه میشه اولین سایت ترفند این موضوع سایت persiantools.com و هیچ جا نذاشتم حتی تو سایتهای دیگه چون این سایت برا من برکت داشت و کاربرانه با معرفت مثل شما داره وظیفه خودم دونستم که بگم به دوستان که پولشونو الکی خرج نکنند چون همه مثل برادر هستیم شما و کاربرای دیگه
من تو یه سایت همسایه مطلبی می نوشتم همه می امدن مسخره می کردن اینو نمی گما کلا دیدم لیاقت ندارن خوبی بهشون بکنی و هیچ چیزی نمی زاشتم ولی این سایت و مدیرانش چون خیلی گل هستند منم گفتم نم نم شروع کنم به ترفند .

و گفتم کسی کپی می کنه جایی اسم منبع رو بگه persiantools.com

در مورد چه ربطی داره بعدم چشم می نویسم که بدونید
ربطش به چیه حتی تعمیر کار هم نمی دونه فکر می کنه تسمه هستش یا غیره.... اخرش می گه خرابه درست نمیشه چون برا خودم پیش امده. ولی دیدی نه درشو باز کردی نه چیزی چقدر راحت بود اقا meysam19
موفق باشید :heart:

meysam19

Registered User
لایک‌ها
13
چاکریم
بی صبرانه منتظره بقیه ی ترفندهای بکر شما هستیم

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
چاکریم
بی صبرانه منتظره بقیه ی ترفندهای بکر شما هستیم

خواهش می کنم من کاری نکردم
یه ویندوز 8 اورجینال خریده بودم از دبی سریالش پرید حالا درگیره درست کردنشم حالمو گرفته

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
من مخلص همتونم هستم چشم حتما بزودی فقط این ویندوزم درست بشه حله حوصله دار میشم. میشم TNT میام می ترکونم براتون

hdavoodh

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
16,196
استارتر جان یه بار دیگه دقیق یادمون میدی چیکار کنیم؟ چی چی رو کج میکنی ؟ یه عکسی ؟ فیلمی؟

عاقبا بخیر شی عزیز ....................

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
به صورت عكسهاي منظم يا فيلم بگذاريد خيلي بهتره دوست عزيز .

mardomak88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان عزیز نیاز به کمک و راهنمایی شما دارم.. برای بیرون درآوردن پنل جلوی دی وی دی رایتر چه کار باید کنم ؟ ممنون میشم اگه خیلی ساده و گام به گام برام توضیح بدین....

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
چشم
دیشب شما خواب بودید منداشتم می نوشتم چشمام داشت می رفت دیگه اخراش بود بعدش اکس گذاشتم کجارو باز کنید و چیکار کنید کجاش نا مفهومه بگید واضحتر بگم
فیلم قربونه شکلت اینجا همه چی درهمه دبی بودم 20 mb سرعت دانلود بود کاشکی انجا اپ می کردما حیف

به صورت عكسهاي منظم يا فيلم بگذاريد خيلي بهتره دوست عزيز .

داداشی قربونت برم اینجا ایرانه شوخی نیستش گیرم هم فیلم بگیرم کیفیت خفن پاینه ولی بگید کجاشو متوجه نشدید منم واضحتر بگم چشم
هیچ کاری نداره

Last edited by a moderator:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
توضيحات رو واضح تر بگي خيلي بهتره داداش گلم .

MXRX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
این مشکل بیشتر تو مدل DVD-RW HP دیدم کلا" ایراد کارخانه ای دارند بعد از مدتی درب آن باز نمیشود نه با تعویض تسمه نه با تعویض موتور آسانسور این مشکل حل نمیشه مشکل همین قدرت بیش از اندازه آهنربا هست که به فولی دیسک میچسبد و موقع اجکت کردن مشکل ایجاد میکنه, این راه حل با کمی دقت بخوبی جواب میدهد ..:cool:

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
دوستان عزیز نیاز به کمک و راهنمایی شما دارم.. برای بیرون درآوردن پنل جلوی دی وی دی رایتر چه کار باید کنم ؟ ممنون میشم اگه خیلی ساده و گام به گام برام توضیح بدین....
پنل جلوشو چرا می خوای در بیاری یکم فشار میاد ولی اهسته در بیار
اول درب dvd رایترت بیرون باشه بقل سمت راست و چپ 2 تا خاره که جا افتاده .خار بقل یکیشو فشار بده یواش همون سمتو بکش بیرون یکم نکنی بد که از خار در امد برو سراغ خار انوری انم فشار بده در میاد حالا 2 تا مشکلش این بود حالا سومین مشکلش در اوردن از درب کشویی که اونم باید به کج در بیاری نه به جلو بکشی

صحبت شما معنیش اینه با عکس بذارم . یدونه دارم پلاستیکیه خوب ولی برا شما اهنه ولی موضوع کجاش مهمه بزار عکس الان بندازم برات

این مشکل بیشتر تو مدل DVD-RW HP دیدم کلا" ایراد کارخانه ای دارند بعد از مدتی درب آن باز نمیشود نه با تعویض تسمه نه با تعویض موتور آسانسور این مشکل حل نمیشه مشکل همین قدرت بیش از اندازه آهنربا هست که به فولی دیسک میچسبد و موقع اجکت کردن مشکل ایجاد میکنه, این راه حل با کمی دقت بخوبی جواب میدهد ..:cool:

دقیقا ولی دوستم همشون یکی هستن حالا یکی توش خوب ددر میاد یا بد چون درونه همشونو دیدم چرخ دنده تسمه همه یکی هستن حتی اهن ربا و غیره گفتم مثلا سونی یک برند قویه تو همه چی ولی بنظرت واقعا سونی هستش ؟

MXRX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
چه تمسش رو عوض کنی چه فنر رو آخرم بعد از یک هفته میشه مثل روز اول
بهترین راه همینه که همیشه توش CD بزاری باشه
گذاشتن CD بطور دائم , باعث کم شدن عمر اپتیک و لیزر دیسک درایو شما میشه چون با هر بار راه اندازی سیستم, به صورت اتوماتیک شروع به خواندن دیسک میکنه که در نهایت باعث کاهش عمر دیسک درایو (DVDROM- CDROM ) شما میشه.

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
دوستان با این خرابه که اهنی نیست من دارم پلاستیکیه شکلش فرق داره گمراه می شید بزارم
هر کسی مشکل داره از رو رایترش یه عکس بزاره لینک عکس باشه سنگین نشه صفحه تاپیک یا کوچیکش کنید بزارید

گذاشتن CD بطور دائم , باعث کم شدن عمر اپتیک و لیزر دیسک درایو شما میشه چون با هر بار راه اندازی سیستم, به صورت اتوماتیک شروع به خواندن دیسک میکنه که در نهایت باعث کاهش عمر دیسک درایو (DVDROM- CDROM ) شما میشه.

اینو می خواستم الان بنویسم که شما گفتید چون یک چیزه واضح هستش مگه اینکه از Device Manager رایترو غیر فعال کنید هر موقع خواستید فعالش کنید

عکس گذاشتم تو پست اول قرار گرفت و توضیح کامل دادم فقط مشکل اینجاس این پلاستیکیه برای اکثر شماها اهنه اون اهنه بهتر میشه درستش کرد

موفق باشید

شکمشو می بریم قلبشو در میاریم شوخی می کنم برات تو پست 1 گذاشتم یه نگاه بنداز

انهایی که متجه نشدن یه لینک عکس از بالای صفحه رایترشون بزارن؟​

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون . من نظرم بيشتر براي كم تجربه ها و كساني كه شايد از روي متن متوجه نشدند بود .

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
ممنون . من نظرم بيشتر براي كم تجربه ها و كساني كه شايد از روي متن متوجه نشدند بود .
می دونم می دونم
پس چرا از اول نگفتی؟ مثلا الان کی گفته من کم تجربه هستم؟ که شما ناجی شدید چیزه خواستی نیست خیلی اسونه
درب اول زیره درب اول یه درب کوچیکه اهنیه بجزو اون اهنی نیست دیگه همونو کج کنید تمام همین

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اين روش رو در اولين مورد تعميري امتحان ميكنم . خيلي عاليه چنين تجاربي رو بصورت منظم مرحله مرحله بگذاريم . مثل سايتهاي مشابه خارجي . هر چند مراحل با جزئيات توضيح داده بشه مخاطب راحت تر متوجه ميشه .
باز هم ممنون

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
اين روش رو در اولين مورد تعميري امتحان ميكنم . خيلي عاليه چنين تجاربي رو بصورت منظم مرحله مرحله بگذاريم . مثل سايتهاي مشابه خارجي . هر چند مراحل با جزئيات توضيح داده بشه مخاطب راحت تر متوجه ميشه .
باز هم ممنون

اخه کاری نداره قربونه شکلت برم فقط کسی عجله نکنه نگاه کنه بخونه همین .
کسی هم که نتونست همینجا علام می کنه کجاش گیر کرده من و شماها دوستا همگی همینجور که یاد گرفتیم راهنمایی می کنیم دربش که پیچ داره اگر کسی واقعا بلده باز کنه توشو تمیز کنه میشه نو

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
اینکه دقیقا چه تفاوتی دارند رو نمیدونم ولی میدونم که اینم یه راه واسه باز و بسته کردن دی وی دی رایتر هست .
با ضبط ماشین کار نکردم

تفاوتشون در اینه که وقتی نرم افزاری باز میشه ، نیازی به مدار دیبانس کلید نداره. از اون بهترش وقتیه که استپر در حال کار بوده :p ، اگر دقت کرده باشی هیچوقت در رایتر بعد از رایت دیویدی مشکل نداره. دیویدی رو رایت میکنه و میده بیرون

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157
یک سوال می پرسم می خوام بدونم کی می دونه یا بلده البته جسارت نباشه رفاقتیه
بهترین ماده برای تمیز کردن لنز 1 نمونه رایتر چیه هرکی بگه جایزه داره خیلی هم کاربرد داره حتی کی می دونه؟

تفاوتشون در اینه که وقتی نرم افزاری باز میشه ، نیازی به مدار دیبانس کلید نداره. از اون بهترش وقتیه که استپر در حال کار بوده :p ، اگر دقت کرده باشی هیچوقت در رایتر بعد از رایت دیویدی مشکل نداره. دیویدی رو رایت میکنه و میده بیرون

من تست نکردم نمی تونم الکی نظری بدم والا دوستان یک چک بکنند ببینیم میشه جسارت نباشه البته می گن دوستان dvd کلا تو ش باشه باز میشه حالا چه رایت کنند چه نکنند خوب مشکل درب خودرو حل شد شوخی می کنم جدی نگیریا یه فکری به حاله لنزش باید بکنیم همینجوری ادامه بدیم 4 سال دیگه المپیک دعوت می شیم

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
من تست نکردم نمی تونم الکی نظری بدم والا دوستان یک چک بکنند ببینیم میشه جسارت نباشه البته می گن دوستان dvd کلا تو ش باشه باز میشه حالا چه رایت کنند چه نکنند خوب مشکل درب خودرو حل شد شوخی می کنم جدی نگیریا یه فکری به حاله لنزش باید بکنیم همینجوری ادامه بدیم 4 سال دیگه المپیک دعوت می شیم

نظر من فصل الختامه ! :p

لنزش رو باید با چیزی که لک نمیذاره تمیز کنی . آب مقطر .حلالهای الکلی..کلروفرم

بالا