برگزیده های پرشین تولز

رشته مترجمی زبان در آمد داره؟

عشق پاترل

Registered User
لایک‌ها
92
واسه کسی که بهترین جای دنیاش شهرستانشه! پس مشخص از اونجا بیرون نیومده! :android06:
یه بیلیط شهر بزرگ بگیر بیا ببین دنیا چه خبر از پاترول شکسته بهتر امده!
راستی واسه دهن یه بچه مدرسه ای زیاد بخواد راجع به رشته های دانشگاهی حرف بزنه!
فقط فوق لیسانس قدرت گرفتی بیا ببینم چی میگی! :android34:
زور زیادی زدی برای گرفتن فوق لیسانس قدرت؟ :D

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
شما که امسال کنکور داری بهترین کاری که میتونی بکنی اینهکه اینجا وقتتو تلف نکنی :D. الان برو درستو بخون وقت انتخاب رشته بیا اینجا مشورت بگیر

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,207
رشته ایی که تواناییش رو داری برو ضمن این که دانشگاهی هم که قبول میشی خیلی مهمه از لحاظ سختی. شاید اولش بگی چیزی نیست بابا میخونم پاس میکنم ولی بعد که می افتی تو غلطک تازه متوجه کارت میشی.

رشته زبان هم بستگی به توانایی شما داره دیگه. شما اگه زبان بخونی تو طول 4 سالی که داری میخونی هفته ایی یک مقاله خوب ترجمه کنی و یه سایت کوچولو داشته باشی بزنی تو سایتت بعد 4 سال سایتت میشه خدا.

ولی حرف من رو گوش کن رشته ایی که تواناییش رو داری برو. به بازار کار و ایناش اصلا کاری نداشته باش.

Nader FN

Registered User
لایک‌ها
118
با این حرف مخالفم.

دروس دانشگاهی خودش به تنهایی مشکلات خودش رو داره و طرف باید همت بسیار زیادی داشته باشه که هم دروس دانشگاهیش رو بخونه هم زبان رو تو موسسات در حد بالا تا اخرش دنبال کنه.

خیلی ها اولش میگن در کنار رشته تحصیلیمون زبانم ادامه میدیم..طرف 2 ، 3 ترم میره بعد ول میکنه..کلا کم پیش میاد طرف با وجود دروس دانشگاهیش بتونه زبان رو تا اخرین درجش ادامه بده...شما احتمالا همتتون خیلی بالا بوده..این همت بالا تو خیلی ها نیست.

نه دوست عزیز ، بحث همت نیست. من انگلیسی رو از 12 تا 17 سالگی یاد گرفتم. دو سال بعدش تازه رفتم دانشگاه. بنابراین کنتاکتی وجود نداشت.
کسایی که تو دوران دانشجویی بخوان برن دنبال زبان ، درک میکنم که چقدر سخته. ولی باز کار محالی نیست. تلاش میخواد با یه برنامه خوب و فشرده.

captain_malaki

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
584
شما بهتره رشته دیگه ای انتخاب کنی و زبان رو هم خودتون بخونید..هم تو ارشد و دکترا موفق تر خواهی بود و میتونی زبان رو هم در کنارش کار کنی تا به حد خوبی برسی..اما اگه فقط و فقط زبان بخونی...فقط زبان بلدی
استادی میشناسم 1 میلیون از هر زبان اموز برای تقریبا 3 ماه میگیره خصوصی کار میکنه..مترجمی برای بعضی شرکت ها میلیونی درامد داره...باید واقعا تلاش کنی

مترجم منصف

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من رادیولوژی مبخونم
لیسانس مترجمی زبان و هم از پیام نور گرفتم....الان دانشجوی رادیولوژیم ولی از مترجمی درآمد خوبی دارم...بنظر من بری تو دلش عالیه
فقط ثابت نیست...فصل ترجمه داره و باید شغل دوم باشه

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
راستش از زبان منصرف شدم، الان بین این چهار تا موندم: IT,حسابداری,عمران,معماری (طیف علایقو حال میای! اصلا به هم نمیان، اینا رو چه بهم، چه به زبان!)
به نظر شما کدوم یکی بهتره؟

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
راستش از زبان منصرف شدم، الان بین این چهار تا موندم: IT,حسابداری,عمران,معماری (طیف علایقو حال میای! اصلا به هم نمیان، اینا رو چه بهم، چه به زبان!)

ببین شاید 1000 نفر بیان بگن فلان رشته خوبه
ولی آخرش با خودت حساب کن ببین دلت چی میگه
ببین بیشتر به کدوم علاقه داری , ببین از انجام دادن کدوم کاره که لذت میبری
اگه دنبال پول باشی و با حرف دیگران بری توی یه رشته خاص یا یه شغل مطمئن باش تا آخر عمر پشیمونی باهات میمونه و همیشه با خودت میگی کاش میرفتم اون رشته یا کاری که خودم دوست داشتمو انجام میدادم کاش به حرف دیگران گوش نمیکردم , حالا با این اوصاف ببین به چی علاقه داری

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
حال اومدیم:general711:
حسابداری برو زود کلکشو بکن بیا بیرون

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
آخه مشکل همینجاست دیگه! شناختم از رشته ها فقط در حد اسمه، اصلا نمی دونم که به طور کلی چیکار می کنند، مثلا به ساخت و ساز علاقه دارم ولی عمران کلی درس پیچیده ی دیگه همه داره که نمی دونم چیه! به حساب دو دوتا چهار تا علاقه دارم ولی میترسم حسابداری هزارتا پیچ و خم داشته باشه(از ناتوانی در ادامه تحصیل نمی ترسم، می ترسم علاقه نداشته باشم)، به نقشه کشی علاقه دارم، ولی می گن عمران کار همون معماری رو هم می کنه، به IT علاقه دارم ولی فقط برای خودم(همینجوری برای سایتای خودم برنامه نویسی می کنم ولی اصلا علاقه ندارم زیر دست یکی دیگه واسه شرکتی چیزی برنامه نویسی کنم).
مدرسه ی ما هم که رسما تعطیل...! نه مشاوری داره نه چیزی...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,207
اصولا وقتی وارد یه رشته بشی اگه بتونی بفهمی اون مباحثش رو بهش علاقه مند هم خود به خود بعد یه مدت میشی ولی اگه نفهمی چیزی از اون رشته خود به خود بعد یه مدت از علایقت نسبت به اون رشته کاسته میشه.

مثلا اکثر بچه های علوم کامپیوتر به این دلیل که چون کامیپوتر رو دوست دارن وارد این رشته میشه ولی بعد میبینن اصلا چیزی از برنامه نویسی و کامپیوتر تو اون رشته وجود نداره همش ریاضیات محضه. بعد از یه مدت خود به خود زده میشن از این رشته. حالا بحث از این هم گسترده تره ولی من فقط یه مثالش رو زدم.

علاقه واقعا شاید 10 درصد به کارت بیاد ما تو دنیایی زندگی میکنیم که به اون چیزایی که داریم علاقه نداریم منم به دانشگاهم علاقه ندارم دوست دارم برم شریف درس بخونم اصلا علاقه ندارم انسانی معمولی باشم استغفرالله دوست دارم پیامبر باشم ولی خب چاره ایی نیست.

ولی حرف آخر رو " استعدادت در اون رشته میزنه " باید ببینی تو کدوم رشته استعداد بهتری داری اگه استعدادت تو رشته ها تا یه حد قابل قبولی بود بعد معیار بعدیت علاقت باشه.

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
به قول دوستمون شما که کنکور داری بشین درستو بخون و اینجا وقتتو تلفبه نظرم بیا سمت مهندسی مترجمی میتونی بیرون هم بخونی و ادامه بدی و درامد داشته باشی درامد مهندسی بیشتر مخصوصا اگه رو نرم افزارهای تخصصی وقت بذاری من خودم فقط از متلب درامد خوبی دارم چیزی هم که زیاده پروژه دانشجویی بعدشم مترجمی شغل مناسب که دهن پر کن باشه نداره ولی مهندسی ... در کل به چیزی که علاقه داری برو همون سمت ولی اگه سبک سنگین داری میکنی رو مترجمی فقط رو شغل دوم حساب باز کن

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
اصولا وقتی وارد یه رشته بشی اگه بتونی بفهمی اون مباحثش رو بهش علاقه مند هم خود به خود بعد یه مدت میشی ولی اگه نفهمی چیزی از اون رشته خود به خود بعد یه مدت از علایقت نسبت به اون رشته کاسته میشه.

مثلا اکثر بچه های علوم کامپیوتر به این دلیل که چون کامیپوتر رو دوست دارن وارد این رشته میشه ولی بعد میبینن اصلا چیزی از برنامه نویسی و کامپیوتر تو اون رشته وجود نداره همش ریاضیات محضه. بعد از یه مدت خود به خود زده میشن از این رشته. حالا بحث از این هم گسترده تره ولی من فقط یه مثالش رو زدم.

علاقه واقعا شاید 10 درصد به کارت بیاد ما تو دنیایی زندگی میکنیم که به اون چیزایی که داریم علاقه نداریم منم به دانشگاهم علاقه ندارم دوست دارم برم شریف درس بخونم اصلا علاقه ندارم انسانی معمولی باشم استغفرالله دوست دارم پیامبر باشم ولی خب چاره ایی نیست.

ولی حرف آخر رو " استعدادت در اون رشته میزنه " باید ببینی تو کدوم رشته استعداد بهتری داری اگه استعدادت تو رشته ها تا یه حد قابل قبولی بود بعد معیار بعدیت علاقت باشه.
داداش کی گفته علوم کامپیوتر فقط ریاضی محضه؟
علوم کامپیوتر=برنامه نویسی و کامیپوتر+ریاضی
متاسفانه تو ایران فقط به مهندسی کامپیوتر بها داده میشه شاید بخاطر اینه که میگن مهندسیه!
رشته خوب و بدم نداریم هرکسی تو هر رشته ای که بخواد میتونه موفق بشه.
شریف قبول شدنم چیز خیلی پیچیده ای نیست.فقط باید تلاش و پشتکار داشته باشی البته منظورم برقش نبود!

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
برق شریف چجوریه ؟
جوری نیست!:Dیکیرو میخواد صبح تا شب درس بخونه!:confused:ولی عوضش لیسانسش گرفت میره آمریکا و کانادا حالش میبره.:p
منظورم اینه که با تلاش و پشتکار هرکسی نمیتونه رتبه دو رقمی تو رشته ریاضی بیاره.
اما با تلاش و پشتکار میشه بیشتر رشته ها حتی تو شریف قبول شد.

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
جوری نیست!:Dیکیرو میخواد صبح تا شب درس بخونه!:confused:ولی عوضش لیسانسش گرفت میره آمریکا و کانادا حالش میبره.:p
منظورم اینه که با تلاش و پشتکار هرکسی نمیتونه رتبه دو رقمی تو رشته ریاضی بیاره.
اما با تلاش و پشتکار میشه بیشتر رشته ها حتی تو شریف قبول شد.
من برق شریف خوندم. خداوکیلی سال کنکورم هم بطور متوسط 2-3 ساعت بیشتر نمیخوندم. الان هم هنوز امریکا نرفتم ،حالشو ببرم :D. باور کن هرچی همکلاسی توی مدرسه داشتیم که دانشگاه آزاد رفتن ، بعد از فارغ التحصیلی سر از برکلی و استنفورد و حداقلش دیگه بریتیش کلمبیا درآوردن... ولی هم ورودیهای دانشگاه الان نصفشون ایرانن و اینجا ادامه تحصیل دادن ، نصفشون هم سوئد و اسپانیا و دانشگاههای درب و داغون کانادا و امریکا رفتن:confused:. شانس که نداریم ، شریف هم که میریم شریف خشک میشه:general304:
تازه ما ورودی آخرای دهه 70 بودیم ، الان که با این اخباری که میرسه دانشگاه با اون اسم و رسم ، تبدیل به مستراح شده :D. دانشگاه شریف خوش شانسترین ورودیهاش ورودیهای 69 تا 73 بودن.واقعا دوره طلایی شریف بود

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من برق شریف خوندم. خداوکیلی سال کنکورم هم بطور متوسط 2-3 ساعت بیشتر نمیخوندم. الان هم هنوز امریکا نرفتم ،حالشو ببرم :D. باور کن هرچی همکلاسی توی مدرسه داشتیم که دانشگاه آزاد رفتن ، بعد از فارغ التحصیلی سر از برکلی و استنفورد و حداقلش دیگه بریتیش کلمبیا درآوردن... ولی هم ورودیهای دانشگاه الان نصفشون ایرانن و اینجا ادامه تحصیل دادن ، نصفشون هم سوئد و اسپانیا و دانشگاههای درب و داغون کانادا و امریکا رفتن:confused:. شانس که نداریم ، شریف هم که میریم شریف خشک میشه:general304:
تازه ما ورودی آخرای دهه 70 بودیم ، الان که با این اخباری که میرسه دانشگاه با اون اسم و رسم ، تبدیل به مستراح شده :D. دانشگاه شریف خوش شانسترین ورودیهاش ورودیهای 69 تا 73 بودن.واقعا دوره طلایی شریف بود
شما بچه ی با استعدادی بودی که با روزی 2-3 ساعت شریف قبول شدی ، من به شخصه 24 ساعتو پر کنمم شریف قبول بشو نیسم:general208: داداش منم شریف خوند الان داره اپلای میکنه بره اونور:general503:
شما همینجا وضعت توپه دیگه واسه چی بری خارج
از اون دوستاتون که رفتن کانادا و امریکا خبر ندارین که چی شدن؟

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
شما بچه ی با استعدادی بودی که با روزی 2-3 ساعت شریف قبول شدی ، من به شخصه 24 ساعتو پر کنمم شریف قبول بشو نیسم:general208: داداش منم شریف خوند الان داره اپلای میکنه بره اونور:general503:
شما همینجا وضعت توپه دیگه واسه چی بری خارج
از اون دوستاتون که رفتن کانادا و امریکا خبر ندارین که چی شدن؟
نه آقا. البته قبول دارم که من یه تهرانی با استعدادم - قربون خودم برم الهی ، اسمایلی باز کردن نوشابه :D- ... اما کنکور ربطی به استعداد نداره. شما اگر پایه ریاضی و فیزیک 3 سال دبیرستانت قوی باشه ، نیازی نداری سال کنکور زیاد بخونی. ریاضی دوره دبیرستان در مقایسه با ریاضی دانشگاه که سال بعدش در یک ترم میخونی خیلی ساده تره. عمومی ها هم که کلا چند تا کتاب 200 صفحه ایه.
2 تا درس رو نمیتونی با خوندن شب کنکور یاد بگیری. یکی ریاضی یکی هم زبان. این دو تا رو باید از قبل خوب یاد گرفته باشی
وضعم بد نیست. اما جاه طلبی علمیم ارضا نشده :(
چرا خبر دارم. از فیسبوک و... . یکی از همدوره ایهای دانشگاه کمک کرد که یه دوره فلوشیپ برم سوئد ،بعدش برای پست دکترا اقدام کنم. ببین به چه روزی افتادیم. سوئد هم کشوره آخه؟ یه مشت دهاتی دور هم جمع شدن دانشگاه زدن. اه اه اه اه :D

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
دوس عزیز اگه دنبال پول و اینده هستی دو انتخاب تو مهندسی نداری برق و مکانیک چون این رشته ها هنو حوزه شغلیشون پر نشده جفتشم از رشت های مهم و سنگینه و از خوبی هاش اینه که میتونی در کنارش اگه نرم افزار باد باشی خوب میتونی پول دربیاری و منتظر مدرکش نباشی اگه تو کار نرم افزار خبره باشی پول خوبی در بیاری البته زحمت هم داره یکی از بدی های این رشته هم اینه که اگه علاقه نداشته باشی پیر نمیشی و دیوانه اما بین رشته های که گفتین از اونجایی که تو خانواده های ما همه نوع رشته ای پیدا میشه اول حسابداری به عنوان شغل حساب نکن به قول دوستمون اگه یه سنگ تو جمعیت شلوغ بندازی به هر کی بخوره ازش بپرسی رشتت چیه میگه حسابداری قبول نداری یه سنگ بزرگ بردار امتحان کن:D حسابداری چیزی نداره کافیه همکار سیستم بلد باشی و یکم انالیزت بالا باشه اینم بهت بگم بازار کارش داغونه یعنی هر کسی انتخاب نمیکنن و گرفتن ارشدم در حد گرفتن دکتراست برا مشغول شدن هم کافیه یه نیازمندی بگیری همشون نوشتن نیازمند یه خانم با 10 سال سابقه کار ای تی هم که وضعیتش مشخصه مثه حسابداری با این وضعیت که اصلا کار براش نیست مگر شرکت پسر خاله معماری هم که شغل دخترونه اس به نظرم میمونه عمران اونم که به نسبت برق و مکانیک اصلا حساب نمیشه کلا باید بری شرکت فامیل البته برق و مکانیک هم همین طور هست ولی باز یه امد کوچیکی هست که درصد نیازمندی حرفه ایش ;)بیشتره درکل در اینده خواستی انتخاب رشته کنی بیا پیش خودم دیگه ببخشید زیاد نوشتم شماهم جای داداش کوچیک ما خواستم روشن شی تا احساسی عمل نکنی:D

بالا