برگزیده های پرشین تولز

روشن كردن يه سيستم از شبكه

MSN_Golden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام خدمت شما دوستان
من چطوري مي تونم يه سيستم ديگه توي شبكه رو با اجازه خودش روشن كنم ؟
مرسي :)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از MSN_Golden :
سلام خدمت شما دوستان
من چطوري مي تونم يه سيستم ديگه توي شبكه رو با اجازه خودش روشن كنم ؟
مرسي :)
تا اونجایی که من می دونم باید دست به دامن بایوس بشی.بعضی از مادربوردها این قابلیت رو دارن که از طریق lan سیستم رو روشن کنن پیشنهاد می کنم یه نگاه به setup سیستم بندازی ببینی این امکان فراهمه یا نه.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
آره احتمالا امکان پذیر هست. از طریق مودم که صد در صد اما Lan رو نمیدونم. میشه با فرستادن یه سیگنال به مودم سیستم رو روشن کرد. من هر وقت منزل رو ترک میکنم کابل مودم رو میکشم. چون اگه کسی به منزل زنگ بزنه یا از منزل با بیرون تماس بگیرن سیستم روشن میشه. اوائل که وقتی سیستم خود به خود روشن میشد فکر میکردم جن زده شدم.

kamyar_akhbari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از athar :
آره احتمالا امکان پذیر هست. از طریق مودم که صد در صد اما Lan رو نمیدونم. میشه با فرستادن یه سیگنال به مودم سیستم رو روشن کرد. من هر وقت منزل رو ترک میکنم کابل مودم رو میکشم. چون اگه کسی به منزل زنگ بزنه یا از منزل با بیرون تماس بگیرن سیستم روشن میشه. اوائل که وقتی سیستم خود به خود روشن میشد فکر میکردم جن زده شدم.

سلام .

در تاييد فرمايش شما بايد بگم كه آره ، كارتهاي شبكه هم امكاني به نام WOL )Wake on LAN) دارن كه اگه به

صورت سخت افزاري ، يك تكه سيم كوچكي كه داخل جعبه كارت شبكه موجود هست رو ، يك سرش رو به پين

مخصوص روي كارت و سر ديگش رو روي مادربرد (البته اگه مادر برد ساپورت كنه ) وصل كني، و از تو Setup سيستم

Wake on lan option رو Enable كني ، وقتي دستگاه پايين باشه، به محض اينكه يك packet كه مربوط به خودش

باشه از روي شبكه دريافت كنه، سيستم مياد بالا
1.GIF

دقيقا يه option داخل setup سيستم هست كه شبيه اينه و اسمش Wake on Ring هستش كه اون مال

مودم هست. ميتونيد به جاي اينكه مودم رو از پريز بكشيد مواقعي كه خونه نيستيد، اون آپشن رو از ست آپ

Disable كنين.

ميبخشين فضولي كردم تو صحبتهاي شما
3.GIF

موفق باشيد

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از kamyar_akhbari :
سلام .

در تاييد فرمايش شما بايد بگم كه آره ، كارتهاي شبكه هم امكاني به نام WOL )Wake on LAN) دارن كه اگه به

صورت سخت افزاري ، يك تكه سيم كوچكي كه داخل جعبه كارت شبكه موجود هست رو ، يك سرش رو به پين

مخصوص روي كارت و سر ديگش رو روي مادربرد (البته اگه مادر برد ساپورت كنه ) وصل كني، و از تو Setup سيستم

Wake on lan option رو Enable كني ، وقتي دستگاه پايين باشه، به محض اينكه يك packet كه مربوط به خودش

باشه از روي شبكه دريافت كنه، سيستم مياد بالا
1.GIF

دقيقا يه option داخل setup سيستم هست كه شبيه اينه و اسمش Wake on Ring هستش كه اون مال

مودم هست. ميتونيد به جاي اينكه مودم رو از پريز بكشيد مواقعي كه خونه نيستيد، اون آپشن رو از ست آپ

Disable كنين.

ميبخشين فضولي كردم تو صحبتهاي شما
3.GIF

موفق باشيد
عالی بود مرسی.منظور منم همین بود.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
آقای اخباری از صحبت های شما کمال تشکر رو دارم. راستش نمیدونستم که اون کابل کوچک برای چی هست و همینطور چطور میشه کاری کرد که دیگه سیستم با تماس گرفتن روشن نشه.
با سپاس از نکات مفیدی که عرض کردید.

MSN_Golden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از شما دوستان
اتفاقا منم اون جايگاه Wol رو توی چندین کارت شبکه دیدم
ولی متاسفانه کارت شبکه من این جا رو نداره
من هر وقت شبکه رو Disable میکردم و سیستم رو خاموش میکردم بعدش اگه سیستم مقابل یا سیستمشو Restart میکرد یا شبکه رو قطع و وصل میکرد سیستمم خود به خود روشن میشد
منظور پس کارت شبکه من همچین قابلیتی رو داره
اما اینکه دقیقا و مستقیما با یک فرمان از طرف سیستم مقابل این کار انجام بشه رو خیلی مشتاقم بدونم
با تشکر

digilas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MSN_Golden :
ممنون از شما دوستان
من هر وقت شبکه رو Disable میکردم و سیستم رو خاموش میکردم بعدش اگه سیستم مقابل یا سیستمشو Restart میکرد یا شبکه رو قطع و وصل میکرد سیستمم خود به خود روشن میشد
اما اینکه دقیقا و مستقیما با یک فرمان از طرف سیستم مقابل این کار انجام بشه رو خیلی مشتاقم بدونم
با تشکر

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام
با نرم افزار solar winds ميشه اين كار رو كرد
شما بايد مك ادرس كارت مورد نظر رو داشته باشي :eek:
bye

aka

Registered User
لایک‌ها
0
BOOTROM نمیخواد ؟

dammkon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام و خسته نباشيد
و تشكر از توضيحات بالا
كلا روشن شدن در سيستم ها بستگي به نوع power متفاوت هست
در نوع قديمي يا همون AT 1 همچين چيزي وجود نداره شما اول متمان بشو كه از پاور اي تي ايكس استفاده ميكني
بعد اينكه روشن شدن سيستم به اشكال متفاوتي ممكن ميباشد
يكي از راههاي معمول توسط power swich ميباشد . راه هاي ديگر مثل روشن شدن با موش يا كيبورد از اين طريق راه ها ميباشد
و اين از امكانات سيستنم هاي ATX ميباشد . در ضمن روشن شدن فقط نياز به يك تحريك دارد كه بايد صورت گيرد مثل روشن شدن سيستم دوستمان توسط زنگ تلفن كه ميبايست در setup اين امكان را disable كنند
به همين سادگي شما پس از اتسال كابل مربوطه WOL بايد فقط تنظيمات setup رو دستكاري كني :p

ramin281

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اين كار رو با net support انجام مي دم
هم راحته و هم دردسر تنظيمات بايوس رو نداري

seddighis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با netsupport كه سخته بايد روي همه ايستگاهها نصب كني
مگر نه ؟

hussein1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MSN_Golden :
ممنون از شما دوستان
با تشکر

سلام دوست عزيز تمام اين مراحلي كه دوستان گفتن درسته و با فرض اينكه wake on lan رو پشتيباني كنه و مادر برد شما نيز اين قابليبت رو داشته باشه شما از طريق برنامه remote desktop يه بخشي داره به نام wake on lan كه از شما مك آدرس مي خواد و به اون كارت شبكه يه پكت ارسال مي كنه و اون كامپيوتر روشن مي شه البته خود من هم درباره محتويات اين پكت چيزي نمي دونم ولي اميدوارم چواب سوالت رو پيدا كرده باشي لطفا اگه كسي هم در باره اين پكت اطلاعات بيشتري داره خوشحال مي شم در اختيارم بذارم

بالا