برگزیده های پرشین تولز

روش تهیه ژل کتیرا

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
دوستان مدراتور اگر صلاح دونستند این تاپیک رو به بخش علم و دانش منتقل کنند

دنبال یک روش تهیه ژل کتیرا هستم که زود خراب و فاسد نشه و غلظت خوبی هم داشته باشه .. هر کی بلده لطفا اینجا با ما در میان بذاره ..

اخطار : لطفا این تاپیک رو منحرف نکنید ؛ بذارید یک فیضی ببریم

omidgiahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حرف از کتیرا شد

حالا یه سوال داشتم ؟

کتیرا چند نوع هست و کدام نوعش برای ژل خوبه!!

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
مواد لازم:
1.حدود 500 الی 1000 تومان کتیرای خالص که میتوانید از عطاری تهیه کنید فقط یادتون باشه موقع خرید کتیراها زیاد خورد نباشن تا راحت بشه به نسبت ازش ژل گرفت
2.یک عدد بطریه در دار که من از بطریهای ژل آتوسا استفاده میکنم
3.آب ترجیحا جوشیده

مراحل ساخت:
ابتدا حدود 5 تا 7 عدد برگ کتیرا که ما فرض میگیریم هر کدوم اندازه یه سکه ی 10 تومانیه قدیمی هستشو داخل ظرف میریزیم سپس آب جوشیده ولرم بهش اضافه میکنیم تا جایی که آب به دندانه های بالای ظرف برسه بعد درشو میزاریمو یه 12 ساعتی صبر میکنیم بعد هر نیم ساعت 1 ساعت یه تکون حسابی بهش میدیم تا قشنگ قراقاطی شه! بعدش یه چند ساعتی هم میزاریمش تو یخچال تا حسابی خودشو بگیره.
حالا شما وقتی در ظرفو باز کنیو چپش بکنی کتیرا به ظرف چسبیده تکون نمیخوره البته این اندازه مواد برای این غلظت بود اگه شل تر بخواین یا آبو بیشتر کنین یا کتیرارو کمتر. البته تو دفعات بعدی دیگه دستتون میاد چه قدر بریزید.
برای اینکه هیچ وقتم بو نگیره همیشه تو یخچال بزاریدش!

خوب خانومهای عزیز آموزش امروز هم به پایان رسید امیدوارم استفاده ی لازم رو برده باشید تا برنامه ی بعد
خدا نگهدار

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
من فقط اینو می دونم که بهترین نوع کتیرا واسه مو اونی هست که رنگش سفید و بلوری باشه .

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
به نقل از JuJu :
مواد لازم:
1.حدود 500 الی 1000 تومان کتیرای خالص که میتوانید از عطاری تهیه کنید فقط یادتون باشه موقع خرید کتیراها زیاد خورد نباشن تا راحت بشه به نسبت ازش ژل گرفت
2.یک عدد بطریه در دار که من از بطریهای ژل آتوسا استفاده میکنم
3.آب ترجیحا جوشیده

مراحل ساخت:
ابتدا حدود 5 تا 7 عدد برگ کتیرا که ما فرض میگیریم هر کدوم اندازه یه سکه ی 10 تومانیه قدیمی هستشو داخل ظرف میریزیم سپس آب جوشیده ولرم بهش اضافه میکنیم تا جایی که آب به دندانه های بالای ظرف برسه بعد درشو میزاریمو یه 12 ساعتی صبر میکنیم بعد هر نیم ساعت 1 ساعت یه تکون حسابی بهش میدیم تا قشنگ قراقاطی شه! بعدش یه چند ساعتی هم میزاریمش تو یخچال تا حسابی خودشو بگیره.
حالا شما وقتی در ظرفو باز کنیو چپش بکنی کتیرا به ظرف چسبیده تکون نمیخوره البته این اندازه مواد برای این غلظت بود اگه شل تر بخواین یا آبو بیشتر کنین یا کتیرارو کمتر. البته تو دفعات بعدی دیگه دستتون میاد چه قدر بریزید.
برای اینکه هیچ وقتم بو نگیره همیشه تو یخچال بزاریدش!

خوب خانومهای عزیز آموزش امروز هم به پایان رسید امیدوارم استفاده ی لازم رو برده باشید تا برنامه ی بعد
خدا نگهدار
الا چرا فقط خانومها
24.gif

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
به نقل از من :
از کتیرا چی بهتر هست ؟
تا اونجایی که من می دونم , کتیرا بهترین چیز هست که باعث ریزش مو و ضعیف شدن پیار مو نمیشه .. و طبیعی هم هست .

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Tiva :
تا اونجایی که من می دونم , کتیرا بهترین چیز هست که باعث ریزش مو و ضعیف شدن پیار مو نمیشه .. و طبیعی هم هست .
البته به شرطی هر یکی-دو روز سر رو بشورید. نه این که 1 ماه رو سر بمونه!!!:p این جوری خودش منبع هر چی
آلودگیه!
:rolleyes:

mokhche

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از bachemazloom :
البته به شرطی هر یکی-دو روز سر رو بشورید. نه این که 1 ماه رو سر بمونه!!!:p این جوری خودش منبع هر چی
آلودگیه!
:rolleyes:

بابا آخرش که موهای هممون میریزه
پس همون آمادشو بخرید:)

Eblis3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

يه سوال داشتم : اين سرم مو كريستال چي هست و طرز استفاده ش رو يكي از دوستان بفرميند .

ممنون از لطفتون

يا ساقي

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اسپری استیبل کننده نیوآ مو بخرید
واقعا محشره بوی خوبی داره عمرا هم حالت مو بهم بریزه

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام.
عرض کنم خدمتتون که من بالای 10 سال هست دارم از کتیرا استفاده میکنم.موهام هم شکر خدا چشمش نزنم سر جاش هست.

این کتیرا ساختن و کتیرا زدن قلق خاصی داره که خیلی مهم هست رعایت بشه.

برای درست کردنش من به این روش رسیدم و خیلی نتیجه خوبی میده.
همونطور که دوستان گفتن چند برگه کتیرا رو توی مقدار کافی آب بندازید.اگر میخواین کتیرا سفت بشه به شکلی که وقتی ظرف رو خم میکنید به راحتی نریزه آب سرد استفاده کنید.مقدار کتیرا و آب بعد از یک مدت دستتوت میاد.

بعد هر 4-5 ساعت یکبار در ظرف رو باز کنید و با یک قاشق هم بزنید تا مایع یکنواخت تر بشه.دی...
بعد از 10-12 ساعت یکبار دیگه با قاشق هم بزنید و درنهایت بگذاریدش توی یخچال.

برای اینکه مدت زیادی بمونه و لکه های سیاه رنگ بعد از مدتی توش ظاهر نشه بایستی حتما طی مراحل عمل آوری و نگهداری توی یخچال تمام مدت درش بسته باشه.چون به راحتی کپک میزنه.وقتی درش باز باشه هاگ قارچ که توی هوای آزاد و توی فضای یخچال هست واردش میشه و زود قارچی میشه که میتونه به پوست سر شما هم سرایت کنه.

من پیشنهاد میکنم از انواع آماده استفاده نکنید.چون برای افزایش مدت نگهداری توش روغن خاص یا همون گلیسریل میریزن که به شدت برای مو مضر هست.
خودتون به راحتی و با بهترین کیفیت میتونید درست کنید.

برای اینکه موهاتون سفید نشه باید قبل از استفاده از کتیرا موه ها خیس باشه.
من خودم از حمام بیرون میام همونطور که موهام خیس هست کتیرا رو استفاده میکنم.

Last edited:

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
راستی اگر خیلی حساس هستید میتونید هر شب قبل از خواب یه شونه بکشید توی موهاتون .اینطوری به موهاتون آسیب نمیرسه.

برای ژل و موارد مثل اون هم بهتر هست همینطور عمل کنید.علتش هم اینه که ممکنه طوی طول شب سرتون رو بد بگذارید و موهاتون در اصطلاح بشکنه.

فردا صبحش هم به راحتی با دست تر توی موهاتون بکشید و شونه یزنید.میشه مثل اولش.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
منم حدود 15 ساله دارم کتیرا استفاده میکنم...به نظر من بهترین هست...چون امثال ژل و تافت و این چیزها منشا شیمیایی دارن...ضمنا مثلا ژل رو وقتی استفاده میکنید نباید زیاد رو سرتون بمونه...یعنی مثلا بعد از ظهر میزنید تا شب...شب که میاین خونه باید بشورید اگر نه ریزش پیدا میکنید...ولی مثلا کتیرا این مشکل رو نداره...من شده یه موقع هایی تا 2 روز کتیرا روی سرم بوده و هیچی هم نشده....کلا چیز خیلی خوبیه..

روش تهیه من هم اینطوری هست:

اب رو جوش میارم..میریزم تو یه ظرف ترجیحا پلاستیکی...تیکه های کتیرای خشک رو به مقدار لازم میریزم توش و میزارم کنار..بعد 10-12 ساعت با یه قاشق میام سراغش! کمی اب ولرم هم با خودم میارم..شروع به هم زدن میکنید و کمی اب ولرم اضافه میکنید و باز هم میزنید و تکرار و تکرار تاجایی که وقتی با قاشق کتیرا رو بر میدارید و میریزید پایین مشابه عسل شده باشه...یعنی نه خیلی سفت که بچسبه به قاشق..نه خیلی شل که ابکی باشه...این جا که رسیدید کتیرا اماده هست...برای کپک نزدن میتونید بهش یه نصف قاشق چای خوری ابلیمو اضافه کنید...البته اگر کتیرا رو در ظرف در بسته نگهدارید که هوا بهش نخوره کپک نمیزنه..من مثلا هر بار درست میکنم تا 2-3 ماه دارم ..کپکی هم مشاهده نمیشه...

بالا