برگزیده های پرشین تولز

ريپورت + اكسس + دلفي

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
مي خواستم در يك برنامه بانك اطلاعاتي بوسيله اكسس و دلفي . ريپورت ويزارد اكسس را فعال كنم. يعني به كاربر اين قابليت را بدهم كه خودش به وسيله ي ويزارد اكسس كه براي ساختن ريپورت وجود دارد قالب بندي ريپورتش را تعيين كند.
لطفاَ اگر كسي اين كار رو بلده كمكم كنه. خيلي ممنون ميشم.
-با تشكر

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
در واقع من مي خوام در يك برنامه بانك اطلاعاتي به كاربر اين امكان را بدهم كه از نتايج جستجويش پرينت بگيرد. كاربر بايستي بتواند، تعيين كند كه در هنگام پرينت گرفتن مثلاً فقط 3 تا از فيلد هايي كه خودش آن ها را مشخص مي كند، در پرينت بيايد. يا مثلاً تمام فيلدها در خروجي پرينتر بيايد. براي اينكار لازم است كه طوري خروجي را در صفحه بچيند تا در يك كاغذ A4‌ جا شود، براي همين هم من مي خواستم كه مستقيماً كاربر را به Report Wizard اكسس ارجاع دهم تا خودش در آنجا چيدمان فيلدها را در كاغذ مشخص كند.
بنظرتون فعال كردن Report Wizard از داخل دلفي غير ممكن است؟
براي انجام اينكار، شما روش ديگري غير از Report Wizard سراغ داريد؟

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برو تو سوال خودم جوابتو دادم
حالشو ببر
اگه باز مشكل داشتي شايد امشب بيام

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
شاید با automation ها بشه. تو کامپوننت های آفیس هست. من با automation های Word کار کردم و میدونم که نود و نه درصدکارایی که تو ورد میشه مثلاً با macro ها کرد رو تو دلفی میشه انجام داد حتی بدون اینکه اصلاً ورد دیده بشه ولی با access اصلاً کار نکردم به خاطر اینکه دلفی اینقدر قوی هست که نیازی به امکانات اکسس نداره. فقط چون ado و اکسس فارسی رو خوب support میکنه از بانکش استفاده میکنم.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يعني شما هم براي گزارش گيري از كامپوننت Rvreport استفاده مي كنيد؟
آخه توي Thread مربوط به 3سوال از Rvreport ، گفتن كه انگاري استفاده از اين كامپوننت Standalone‌ بودن برنامه رو از بين ميبره.

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من با Quick Report کار کردم. واسه کاری که من داشتم جواب می داد

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اين كامژوننت Rave در اصل به خاطر اين به دلفي اضافه شده كه از كمپاني نيروانا هست (يكي از دو اسپانسر پروژه Indy ) اما اينكه ميگي StandAlone بودن برنامه رو از بين ميبره منظورت فايل ريپورت هستش؟؟؟ اونو كه ميتوني با يه كامپوننت ساده تو فرم اضافه كني (يه كامپوننت كه ميتونه فايلو به فرم اضافه كنه)

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
littlerabbit جان يه سر به سوال من بزن اونجا تو قسمت سوم كامل راجع به اين مشكل توضيح دادم .
پيشنهاد ميكنم خودت هم قبلش يه تستي بكني

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
میدونم. مشکل شما رو هم آخرش یه دوستی جواب دادن.

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من آخر سر براي انجام دادن كار گزارش گيري از همون كامپوننت QReport استفاده كردم، چون برتري خاصي رو توي كامپوننت Rave نسبت به كامپوننت QReport‌ نديدم(البته براي كاري كه من مي خواستم انجام بدم). در مورد گزارش گيري انتخابي هم بايد بگم كه تقريبا بي خيال چيدمان فيلدها در كاغذ شدم و در واقع كاربر با انتخاب اينكه مي خواهد چه فيلدهايي را در خروجي گزارشش ببيند، تنها باعث Visible يا غير Visible‌شدن فيلدها در خروجي گزارش مي شد، يعني انتخاب كاربر هيچ تغييري در چيدمان فيلدها در خروجي گزارش ايجاد نمي كرد. در واقع اين قضيه تغيير چيدمان هنوز هم به عنوان يك قضيه حل نشده مطرحه. مي خواستم اگر كسي را ه حلي به ذهنش رسيد، اونو بگه.
اما مساله بعدي اين است كه حالا مي خواهيم از اين گزارش پرينت بگيريم. من براي پرينت گرفتن از توابع print و Printer Setup‌ مربوط به QReport استفاده كردم. و تا الان هم اشكالي توي كار چاپ از اون نديدم، اما چون اين برنامه اي كه من نوشتم، قراره ديگران با پرينتر هاي متفاوت از اون استفاده كنند و توي اينجا
http://delphi.about.com/library/bluc/text/uc051701i.htm
نوشته بود كه بهتره از اين توابع استفاده نكنيد، از درست كار كردن برنامه ام توي شرايط مختلف مطمئن نيستم.
راه حلي هم كه اين سايت ارائه داده بود چون نسبت به dpi چاپگر هاي مختلف، متفاوت بود، به نظرم را ه حل چندان خوبي نبود. مي خواستم ببينم شما براي چاپ يك گزارش چكار مي كنيد؟ اگر از اين دو تابع print و Printer Setup‌ مربوط به Qreport‌ استفاده كرده ايد و مشكلي در ارتباط با چاپ به شما گزارش نشده يا شده لطفاً بگيد.
-با تشكر

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
من يه برنامه ديدم كه با crystal report اين كار رو خيلي خوب انجام مي داد

RJDanesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amironline :
من يه برنامه ديدم كه با crystal report اين كار رو خيلي خوب انجام مي داد
تا بوده همين بوده تا باد همين بادا
من عاشق دلفي ام ولي پول ندارم آموزش گاه برم كمك راهنمايي درس نون خشك هر چي داري خريداريم يعني مي بريم با حاليد گفته باشم! :lol:

بالا