برگزیده های پرشین تولز

زلزله زلزله

Neo.BHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرکز زلزله قم ، روستای کهک ...
شدت زلزله : 5.9 ریشتر (پنج و نه دهم)
عمق : 0 کیلومتر (تو کف اینم ، بمب اتمی بوده !!! که روی سطح لرزش ایجاد کرده )
ساعت دقیق : 5.59 دقیقه

نوشته 2007/06/18 14:29:49 که ..؟؟

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
صبح من اینجا بودم :

خبرگزاري فارس: زمين‌لرزه‌اي حوالي ساعت 18 و دو دقيقه بعد ازظهر تهران و مناطق مركزي كشور را به لرزه درآورد.

به گزارش خبرگزاري فارس دقايقي پيش به دليل زمين لرزه شهرهاي تهران و اطراف آن همچنين گرمسار و ورامين لرزيد.
اين گزارش مي‌افزايد همچنين صبح امروز فيروز آباد شيراز نيز به لرزش درآمد ولي اخبار تاييد نشده حاكي است مركز زلزله شهرستان قم مي‌باشد.
تاكنون هيچ گزارشي از خسارات جاني و يا مالي گزارش نشذه است.

حسش هم کردم اما گفتم ارزش تاپیک زدن نداره... وی میبینم کاش زده بودم !

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
بعید نیست تو اخبار بیان بگن زمین هم به خاطر وفات آیت الله لنکرانی به خود لرزید:happy:

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
مرکز زلزله قم ، روستای کهک ...
شدت زلزله : 5.9 ریشتر (پنج و نه دهم)
عمق : 0 کیلومتر (تو کف اینم ، بمب اتمی بوده !!! که روی سطح لرزش ایجاد کرده )
ساعت دقیق : 5.59 دقیقه

عمقش رو دارن تعیین می کنن،:wacko:
جالب تر اینه که این رسانه های ما برای خبر ابتدایی به سایت موسسه ژئوفیزیک یه سری نزدن،ضمنا" امروز قم هم شلوغ بوده،
کاهک کجای قم هست؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اینجا رو ببینید.مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران،اطلاعات اون دوستمون هم از لینکی که دادم بود.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
تهران يکی از شهرهايی هست که روی خط زلزله قرار گرفته. البته بيشتر شهرهای کشور ما همينطور هستند٬‌ ولی تقريبا ميشود گفت هيچ شهر بزرگی دقيقا روی گسل بنا نشده. بم تنها شهری بود که چنين خصوصيتی داشت و ديديد که چه بلايی بر سرش آمد. با وقوع يک زلزله که در مقياس مهندسی «زلزله متوسط» بود٬ ۹۰ درصد تخريب شد به طوری که ديگر نميشود نام شهر به آن اطلاق کرد. به عقيده کارشناسان٬ تنها شهری که ممکن است در اثر يک چنين زلزله ای٬ چنين خرابی بی اندازه ای توليد کند٬ تهران است. چون تنها تهران دقيقا روی گسل بنا شده.

دو نقشه زير حدودا گسلهای اطراف تهران رو نشان ميدهد.

ادامه خبر:
http://zelzelehtehran.persianblog.com/

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
/آخرين خبرها از زلزله قم/
آماده‌باش پليس تهران به دنبال وقوع زلزله

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: علمي

به دنبال وقوع زلزله نيروي انتظامي تهران بزرگ اعلام كرد كه تمامي نيروها در بوستانها و پاركها در حال آماده‌باش به سر مي‌برند.
به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مركز اطلاع‌رساني پليس پايتخت اعلام كرد با استفاده از تمامي نيروهاي خود در اماكن،‌ بوستانها و پاركهايي كه احتمال تجمع و حضور مردم در آنجا وجود دارد، به مردم خدمات‌رساني مي‌كنند.
براساس اين گزارش مردم در صورت بروز هر گونه مشكلي با توجه به افزايش تعداد گشتي‌ها و آماده‌باش تمامي نيروها مشكلات خود را به ماموران حاضر اعلام كنند.

آخرين اطلاعات درباره زلزله ساعت 17 و 59 دقيقه حوالي قم
سازمان زمين شناسي آمريکا (USGS) ساعت وقوع اين زلزله را ‌5 و ‌59 دقيقه و ‌54 ثانيه و مختصات کانون آن را 478/34 درجه عرض شمالي و 839/50 درجه طول شرقي و عمق آن را 3/42 کيلومتر از سطح زمين اعلام کرد.
به گزارش سرويس علمي ايسنا، بر اين اساس زمين لرزه در ‌22 کيلومتري جنوب و جنوب غربي قم، ‌88 کيلومتري شمال غربي کاشان و ‌114 کيلومتري شرق و شمال شرقي اراک و ‌143 کيلومتري جنوب و جنوب غرب تهران به وقوع پيوسته است.
سايت سازمان زمين شناسي آمريکا بزرگي اين زلزله را 6/5 ريشتر گزارش کرده است.
بزرگي زلزله اي که دقايقي پيش در شهر تهران احساس شد از سوي يکي از کارشناسان موسسه ژئوفيزيک تهران حدود 9/5 در مقياس امواج دروني اعلام شد.
به گزارش ايسنا، مرکز اين زمين لرزه حوالي جنوب استان قم گزارش شده است.
در همين زمينه محمود باقري دبير ستاد حوادث غير مترقبه استان تهران مرکز اين زلزله را در منطقه کهک در جنوب استان قم اعلام کرد.
به گفته وي هنوز گزارشي از تلفات و خسارات احتمالي اين زمين لرزه بدست نيامده است.
اين زمين لرزه حدود ساعت ‌18 امروز ـ ‌28 خرداد ماه ـ به وقوع پيوست.
اخبار تکميلي متعاقبا ارسال مي شود.

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
من ساعت را که نگاه کردم 6 و پنج دقیقه بود بعد زلزله. غرب تهرانیم. لوله آب کاملا ده 15 ثانیه می لرزید.

oceanic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم احساس کردم ، قشنگ میزم لرزید ، خودمم رو ویبره رفتم ... نیاوران

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
زلزله ای به قدرت 5.9 ریشتر جنوب قم را لرزاند

زلزله ای به قدرت 5.9 در مقیاس ریشتر روز دوشنبه ساعت 6 بعدازظهر بیست کیلومتری جنوب قم را لرزاند.
مرکز این زلزله در نزدیکی شهرهای کهک و قنوات، و در 19 کیلومتری جنوب شهر قم در مرکز ایران گزارش شده است. مرکز این زلزله حدود 130 کیلومتر با شهر تهران فاصله داشته است.

بنا بر گزارشهای رسیده، این زمین لرزه در شهر قم به صورت شدید و در شهرهای تهران، گرمسار، ورامین، ری، کرج، اراک، قزوین و حتی در شهرهای شمالی ایران در استان مازندران نیز احساس شده است.

بنا بر گزارشها ساکنان بعضی از محله های شهر تهران از ترس پس لرزه های این زلزله، به خیابانها آمده اند.

تا لحظه تنظیم این خبر، گزارشی از تلفات احتمالی این زلزله منتشر نشده است.

تهران، شهر زلزله خیز

ایران یکی از کشورهای زلزله خیز جهان است که در سالهای اخیر تعداد زیادی از شهروندان این کشور در اثر این بلای طبیعی جان خود را از دست داده اند.

زلزله بم در دی ماه سال 1382 با حدود 40 هزار تلفات بزرگترین زلزله سالهای اخیر ایران بوده است.

تهران، پایتخت چند میلیونی ایران، نیز روی چند گسل زلزله خیز واقع شده و وقوع زلزله ای بزرگ در این شهر همواره یکی ازنگرانی های مردم و مسئولان تهرانی بوده است.

سه سال پیش و چند ماه بعد از زلزله بم نیز زلزله ای که مرکزش در استان مازنداران بود، تهران را نیز لرزاند و شهروندان تهرانی را به خیابانها کشاند.

بالا