برگزیده های پرشین تولز

سرعت به شدت پایین اومده !

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سرعت کامپیوترم خیلی اومده پایین ! مرتب هنگ می کنه ! داره با اعصابم بازی می کنه

ویندوزم ایکس پی پروفشنال هست

تا یه هفته پیش مثل ساعت کار می کرد ولی یک هفتس قاط زده

چی کار کنم

:wacko:

:(

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
هنگ كردن اعلت زياد داره مثلا يك مدت مال من هنگ مي كرد مال مادر برد بود خدا مي دونه چقدر عذاب كشيدم تا علتش را پيدا كردم از پاور و رم شرو كن تا مادر برد

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مشكل شما مي تونه دلايل زيادي داشته باشه. دلايل سخت افزاري يا نرم افزاري.
اول اينكه در صورتي كه به اينترنت وصل ميشيد دچار اين مشكل هستيد، احتمال مبتلا به يك تروجان هستيد كه بايد ان را پاك كنيد. با Trojan Remover ها يا آنتي ويروس ها.
ممكن است شما به يك Spyware يا نرم افزار جاسوسي مبتلا شده باشي. اين برنامه ها مرتب در حال كار كردن هستند و كار كرد سيستم را فوق العده پايين مي آورند.
ممكن است در اين هفته ي اخير يك نرم افزار سنگين نصب كرده باشيد كه سرعت شما را پايين آورده در نتيجه سيستم هنگ كند. فعاليتهايتان را در هفته ي اخير بررسي كنيد.
ممكن است دچار ويروس شده باشيد كه ويروسها هم به دليل فعاليت زياد سرعت را پايين مي آورند. با يك آنتي ويروس به روز و قوي مي شود چك كرد.
اگر مدت زياديست كه با ويندزوتان كار مي كنيد ممكن است ويندوز دچار مشكل شده باشد. با ابزارهاي Fix مثل Norton Utilities هم بد نيست چك كنيد.
در آخر ويندوزتان را عوض كنيد. و اگر نتيجه نداد مشكل شما سخت افزاري است كه اگر نمي توانيد يا امكان تست نداريد بهتر است به يك جاي قابل اطمينان بگوييد تست كنند.

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MohammadR :
مشكل شما مي تونه دلايل زيادي داشته باشه. دلايل سخت افزاري يا نرم افزاري.
اول اينكه در صورتي كه به اينترنت وصل ميشيد دچار اين مشكل هستيد، احتمال مبتلا به يك تروجان هستيد كه بايد ان را پاك كنيد. با Trojan Remover ها يا آنتي ويروس ها.
ممكن است شما به يك Spyware يا نرم افزار جاسوسي مبتلا شده باشي. اين برنامه ها مرتب در حال كار كردن هستند و كار كرد سيستم را فوق العده پايين مي آورند.
ممكن است در اين هفته ي اخير يك نرم افزار سنگين نصب كرده باشيد كه سرعت شما را پايين آورده در نتيجه سيستم هنگ كند. فعاليتهايتان را در هفته ي اخير بررسي كنيد.
ممكن است دچار ويروس شده باشيد كه ويروسها هم به دليل فعاليت زياد سرعت را پايين مي آورند. با يك آنتي ويروس به روز و قوي مي شود چك كرد.
اگر مدت زياديست كه با ويندزوتان كار مي كنيد ممكن است ويندوز دچار مشكل شده باشد. با ابزارهاي Fix مثل Norton Utilities هم بد نيست چك كنيد.
در آخر ويندوزتان را عوض كنيد. و اگر نتيجه نداد مشكل شما سخت افزاري است كه اگر نمي توانيد يا امكان تست نداريد بهتر است به يك جاي قابل اطمينان بگوييد تست كنند.

اگه مشکل از تروجان باشه باید چی کار کنم؟

اگه از سپای باشه چی؟

من هم نورتون دارم هم زون آلارم هردو هم به روز هستند

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
حتما برنامه زیا دبارش کردیrun>msconfig>startmenu و همه تیکا رو وردار!!!!!!لااقل موقع بالا اومدن سریعتر بالا میاد!!!!!!!!!

همه تیکها رو ور دارم ؟!!!

مطمئنی؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از majnoon :
همه تیکها رو ور دارم ؟!!!

مطمئنی؟
تو استارت منو!!!!!!!نری جاهای دیگه تیک هارو ورداری!!اینجا که من گفتم از اجرا شدن برنامه ها اول شروع ویندوز جلوگیری می کنه!تازه می تونی هر برنامه که خواستی بزاری موقع بالا اومدن ویندوز اجرا بشه!!البته این کارو با برنامه های مثل سیستم ماشین همیشه انجام داد!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اين جايي كه مهرداد گفت توي Run رو خيلي مراقب باش. تمام فايلهاي موقع بوت شدن از جمله فايلهاي سيستمي اساسي اينجاست اگه تيكشو برداري كارت تمومه. Startup منوي استارت هم فقط چند تا چيز رو جزيي پاك مي كنه.
ببين همه ي تروجان ها رو نميشه از بين برد. يعني آنتي ويروس هم داشته باشي. اين طوره ها. گاهي شناخته نميشه. بايد با آنتي ويروسها مختلف و تروجان ريموور ها امتحان كني.مثلا مك آفي، پاندا و نورتون را امتحان كن جدا جدا. چون مك آفي و نورتون با هم مشكل دارند.
در مورد سپاي خوب مي توني از برنامه هايي مثل ad-ware استفاده كني كه آنتي اون هست. البته اسپايها چيزهاي خطرناكي هستند. آنينستال نميشن و كلي دردسر دارند. گاهي اوقان فقط شناسايي شده پاك نميشه. كه بايد از با استفاده از نام آن توي اينترنت تحقيق كني.
البته چون گفتي نورتون و زون آلارم به روز داري احتمال تروجان كمه اما هست.

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان اینجا گفتن که بد نیست که دستگاهم رو با یک برنامه ضد سپای چک کنم . من این برنامه رو پیدا کردم . تاییدش می کنید؟ یا نه ؟؟
:hmm:

Detects and Removes key-loggers, spyware, adware, screen recorders, chat room recorders, Internet loggers, and network administration monitors. (i.e. Gator Spector, iSpyNow, Spy-Buddy, Xupiter). Protect your Privacy and Identity. Encrypt Important Files so hackers can’t open them. Increase your Internet Speed by optimizing performance. Erase Internet and Windows history to speed up and secure your PC.

این هم لینکش

ضمنا هرکی هنوز استینگر رو نگرفته بره از سایت مک آفی بگیردش . خیلی از مشکلات رو حل می کنه

:)

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
تو استارت منو!!!!!!!نری جاهای دیگه تیک هارو ورداری!!اینجا که من گفتم از اجرا شدن برنامه ها اول شروع ویندوز جلوگیری می کنه!تازه می تونی هر برنامه که خواستی بزاری موقع بالا اومدن ویندوز اجرا بشه!!البته این کارو با برنامه های مثل سیستم ماشین همیشه انجام داد!!

این ها تو این بخش هست

کدوماشو وردارم؟ :

realsched
pronomgr
pctspk
advchk
igfxtray
hkcmd
ccapp
apoint
advchk
ctfmon
sndmon
service manager

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
خب 1 راهي هم من بهت ميگم امتحان كن!!
برو task managerاونجا تو process ببين cpuUsage ات چقدره اگه 100% بود ببين كدوم برنامه داره ازش داره استفاده ميكنه!
اون برنامه رو end process اش كن من معمولا تو ايكس پي اين مشكلو با svhost دارم كه خود به خود قات ميزنه!
وبه نظر من بهترين روش ريختن ويندوز كه خيالتو راحت مي كنه !!اگرم درست نشد حد اقل ميفهمي نرم افزاري نيست!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از majnoon :
این ها تو این بخش هست

کدوماشو وردارم؟ :

realsched
pronomgr
pctspk
advchk
igfxtray
hkcmd
ccapp
apoint
advchk
ctfmon
sndmon
service manager
اینجوری نمیشه گفت!!!!!!!!لوکیشن اونهارو ببین !!!!!!!!!از اونجا می فهمی که هر کدوم مال کدوم برنامه هستند!!!!!!!!اونوقت انتخاب کن که کدومهارو نمی خواهی!!!!!!!!هرچند که اگه تو استارت اپ همه تیک ها(فقط و فقط استارت اپ) رو ورداری مشکلی پیش نمی یاد!

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از SherlockHolmes :
خب 1 راهي هم من بهت ميگم امتحان كن!!
برو task managerاونجا تو process ببين cpuUsage ات چقدره اگه 100% بود ببين كدوم برنامه داره ازش داره استفاده ميكنه!
اون برنامه رو end process اش كن من معمولا تو ايكس پي اين مشكلو با svhost دارم كه خود به خود قات ميزنه!
وبه نظر من بهترين روش ريختن ويندوز كه خيالتو راحت مي كنه !!اگرم درست نشد حد اقل ميفهمي نرم افزاري نيست!!

ببينم ! الان سيديهاي ويندوز هست كه سرويس پك 2 رو هم داشته باشه ؟

majnoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
اینجوری نمیشه گفت!!!!!!!!لوکیشن اونهارو ببین !!!!!!!!!از اونجا می فهمی که هر کدوم مال کدوم برنامه هستند!!!!!!!!اونوقت انتخاب کن که کدومهارو نمی خواهی!!!!!!!!هرچند که اگه تو استارت اپ همه تیک ها(فقط و فقط استارت اپ) رو ورداری مشکلی پیش نمی یاد!

ممنون از راحنماييت !

بالا