برگزیده های پرشین تولز

سرعت هارد اکسترنال

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
یه هارد اکسترنال وسترن دارم مستقیم که به usb سیستم وصلش میکنم سرعتش کمتره تا زمانیکه به هاب آداپتور دار وصل میکنم
علتش چیه؟ چون هاب آداپتور داره موتور هارد تند تر میچرخه آیا؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشکل به خاطر تغذیه هارد هست . در حالت هاب به دلیل اینکه تغذیه بهتره انجام میشه . سرعت بهتر میشه

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
برای همین در usb ورژن 3.1 یه کاری کردن که تا 2 آمپر خروجی بده

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
شدت جریان توی سرعت هارد مهم هست یا ولتاژ؟
ولتاژ که مشخص و ثابته در هاردهای 2.5 اینچ فقط 5 ولت و در هاردهای 3.5 اینچ 5 ولت و 12 ولت
شدت جریان خروجی از یه هاب یو اس بی هیچ ربطی به سرعت هارد نداره چون اون مقدار حداکثری رو نشون میده که هاب میتونه جریان بده
مصرف کننده ها(مثل هارد) یه میزان جریان میکشن اگر شدت جریان گذرنده از هاب از شدت جریانی که هارد میکشه کمتر باشه هارد دچار مشکل میشه
همیشه باید مقدار جریان مصرف کننده کمتر از تولید کننده باشه
البته از نظر تئوری با هم مساوی هم باشن مشکلی نیست اما تو عمل به علت هدررفت به صورت گرما و نویز عملی نیست

• Like
Reactions: hwt

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
پس چرا با هاب سرعت read/write بیشتره؟

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
پس چرا با هاب سرعت read/write بیشتره؟
چونکه شما وقتی به هارد اکسترنال رو به پورت USB2 رایانه وصل میکنید جریانی که هارد مصرف میکنه بیشتر از جریانی هست که رایانه داره به هارد میده برای همین سیستم هوشمند هارد سرعت چرخش رو پایین میاره که جریان کمتری مصرف کنه و به همین دلیل سرعت کلی هارد کم میشه
اما وقتی به هاب آداپتور دار وصل میکنی جریان به اندازه کافی داخل هارد وجود داره و میتونه سرعت بیشتری داشته باشه

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
ولی شما گفتی usb کامپیوتر نیم آمپر جریان میده و هاب آداپتور دار هم نیم آمپر!
usb کامپیوتر 5 ولت و هاب آداپتور دار هم 5 ولت!
پس اگه جریانی که هارد مصرف میکنه بیشتر از جریانی هست که رایانه داره به هارد میده برای حالت هاب هم جریان مورد نیاز هارد باید بیشتر از جریانی باشه که هاب بهش میده!
شدت جریان خروجی از یه هاب یو اس بی هیچ ربطی به سرعت هارد نداره

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
ولی شما گفتی usb کامپیوتر نیم آمپر جریان میده و هاب آداپتور دار هم نیم آمپر!
usb کامپیوتر 5 ولت و هاب آداپتور دار هم 5 ولت!
پس اگه جریانی که هارد مصرف میکنه بیشتر از جریانی هست که رایانه داره به هارد میده برای حالت هاب هم جریان مورد نیاز هارد باید بیشتر از جریانی باشه که هاب بهش میده!
من کی گفتم هاب آداپتور دار نیم آمپر جریان میده؟
من منظورمو خوب نتونستم برسونم
ببین دوست من
هاب های یو اس بی چه اینترنال و چه اکسترنال با آداپتور و بدون آداپتور هر کدوم یه شدت جریان حداکثری براشون تعریف شده
اما همه هاب های یو اس بی طبق قانون باید 5 ولت ولتاژ بدن
پس تفاوت هاب ها همه در شدت جریان هست
حالا شما فرض کن مصرف کننده (یعنی هارد اکسترنال، ماوس و ...) هم براش یه مقدار جریان حداکثری تعریف شده
مثلا برای هارد 1 ترابایت اکسترنال سیگیت 800 میلی آمپر جریان حداکثری تعریف شده باشه
حالا اگه جریان خروجی از هاب یو اس بی(تاکید میکنم چه اکسترنال و چه اینترنال)کمتر از مقدار 800 میلی آمپر باشه هارد به مشکل میخوره و نمیتونه با حداکثر پرفورمانس کار کنه و سیستم هوشمند هارد دو کار انجام میده.یا به صورت صفر و یک عمل میکنه(یعنی هارد رو خاموش میکنه) یا با پایین آوردن سرعت چرخش هارد مقدار جریان مصرفی رو کاهش میده.
پس باز هم میگم
شدت جریان خروجی از هاب یو اس بی هیچ ربطی به سرعت هارد نداره اما وقتی که این شدت جریان کمتر از شدت جریان مورد نیاز هارد بشه ربط پیدا میکنه و سرعت هارد پایین میاد.
باز اگه توضیحات ناقصه بگو

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
شدت جریان خروجی از هاب یو اس بی هیچ ربطی به سرعت هارد نداره اما وقتی که این شدت جریان کمتر از شدت جریان مورد نیاز هارد بشه ربط پیدا میکنه و سرعت هارد پایین میاد.
شما خودت این جمله رو یه بار بخون
خودش خودشو نقض میکنه
من گرفتم منظورتونو اما شما هی به اشتباه دارین تاکید میکنید که جریان هاب ربطی به سرعت هارد ندارد

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
شما خودت این جمله رو یه بار بخون
خودش خودشو نقض میکنه
من گرفتم منظورتونو اما شما هی به اشتباه دارین تاکید میکنید که جریان هاب ربطی به سرعت هارد ندارد
باشه آقا شما درست میگی.

biautiful_2012

Registered User
لایک‌ها
230
بالا