برگزیده های پرشین تولز

سرویسهای حجمی میزبانی وب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از Ghazmar :
احسان جان، بي‌خيال بابا! جدي خيلي حوصله دارين شماها كه واس همه، همه چي رو توضيح مي‌دين.
آقا، در مورد اين سرويس، من مي‌خوام ببينم مي‌شه سوء استفاده كرد يا نه.
من الان پلان 50 مگابايتي از شما دارم. حالا فرض كن كه بجاي اين‌كه به پلان بالاتر برم، بيام و 50 مگابايت فضا اين‌جوري ازتون بگيرم (10 تومن ارزون‌تر درمي‌آد). بعد بيام يه شاخه توي فضاي قبلي‌ام درست كنم و اين رو لينك‌كنم به فضاي جديد (شبيه دستور ln توي يونيكس).
عملاً اين‌جوري 50 مگابايت به فضاي جديدم اضافه كردم و فقط هم پول همون 50 مگابايت فضا رو پرداختم، چون نيازي به ارتقاي پلان نداشتم.
اين كار امكان‌پذيره؟
عمرا نميشه يعني منكه فكر نميكنم بشه

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از arash_kh :
اين هومنه يه جاييش خله. مرتيكه وزداشته واسه من پي ام زده به مسنجر كه هاستاي شما حلاله يا حرومه. حكمش چيه و . . .
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
اتفاقاً از نظر تئوريك، كاملاً امكان‌پذيره. اگه يه ذره يونيكس بدوني، مي‌بيني كه اين امكان وجود داره. حالا نمي‌دونم بچه‌ها اين اجازه رو مي‌دن يا نه. ببينيم فردا ممدرضا يا احسان چي مي‌گن.
فدا!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از Ghazmar :
اتفاقاً از نظر تئوريك، كاملاً امكان‌پذيره. اگه يه ذره يونيكس بدوني، مي‌بيني كه اين امكان وجود داره. حالا نمي‌دونم بچه‌ها اين اجازه رو مي‌دن يا نه. ببينيم فردا ممدرضا يا احسان چي مي‌گن.
فدا!
شدنش كه ميشه... به نظر من كه كار نشد نداره! اونم توي كامپيوتر! :lol: ولي آخه هدف از اين سرويسها بيشتر براي كساني بوده كه با ديتابيس كاري نداشته باشن و بيشتر سايتشون استاتيك بوده باشه با ترانسفر بالا. مخصوصا اونايي كه عكسهاي زيادي توي سايت دارن يا احيانا چيزايي واسه داونلود و ... حالا اگر تو هم با ديتابيس و اينا كاري نداري خب راحت تر ميشه تصميم گرفت! :)

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
تو دنیا معروفه که مغز ایرانی از آب گل آلود کره می گیره !!!!!
بابا دمت گرم حال کردم.
Ghazmar اینی که تو میگی اگه درست متوجه شده باشم اینه که شما به جای اینکه بری پلان 3 بایی یه پلان 2 داشته باشی و یک پلان 1 حجمی یعنی مجموعا 50000 تومان (30000 تومان + 20000تومان) و خوب کلی هم ترانسفر خواهی داشت. !!
شدنش کاملا شدنیه. ولی دو تا نکته این دو تا سرویس روی دو تا سرور جدا هستند. بنابراین با دستورات لینوکس نمی شه. ولی با استفاده از Dns Entry می تونی یه ساب دامین روی سرور جدید (سرویس حجمی) برای خودت درست کنی. ولی خوب برای این کار باید dns دامینت رو به یکی از این سرویس دهنده های DNS بفرستی و از اونجا به آی پی کار کنی !! (شدنیه حالا توضیحاتش طولانی است)
خوب به جای این کار می تونی عکسها رو اونجا بریزی و با استفاده از آدرسی که ما می دیم ازش استفاده کنی. حتی این رو هم بگم که چون php داره می تونی به mysql سرویس فعلیت وصل شی ! این هم شدنیه. خلاصه که فکر جالبیه.

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از knowhow :
بابا دمت گرم حال کردم.
Ghazmar اینی که تو میگی اگه درست متوجه شده باشم اینه که شما به جای اینکه بری پلان 3 بایی یه پلان 2 داشته باشی و یک پلان 1 حجمی یعنی مجموعا 50000 تومان (30000 تومان + 20000تومان) و خوب کلی هم ترانسفر خواهی داشت. !!
شدنش کاملا شدنیه. ولی دو تا نکته این دو تا سرویس روی دو تا سرور جدا هستند. بنابراین با دستورات لینوکس نمی شه. ولی با استفاده از Dns Entry می تونی یه ساب دامین روی سرور جدید (سرویس حجمی) برای خودت درست کنی. ولی خوب برای این کار باید dns دامینت رو به یکی از این سرویس دهنده های DNS بفرستی و از اونجا به آی پی کار کنی !! (شدنیه حالا توضیحاتش طولانی است)
خوب به جای این کار می تونی عکسها رو اونجا بریزی و با استفاده از آدرسی که ما می دیم ازش استفاده کنی. حتی این رو هم بگم که چون php داره می تونی به mysql سرویس فعلیت وصل شی ! این هم شدنیه. خلاصه که فکر جالبیه.
شما اجازه اينكارو به ما ميدين؟ :lol:

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از knowhow :
بابا دمت گرم حال کردم.
ممدرضا جان، مخلصم! :)

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
آره. این اجازه نمی خواد ! کاملا شدنیه. اون چیزی رو که توضیح دادم.
ولی من توصیه می کنم از این سرویسهای حجمی برای فایلها استفاده کنید. چون وصل شدن از یک سرور به یک سرور دیگه برای استفاده از Mysql کار درستی نیست به دو دلیل اول اینکه سرعت رو میاره پایین. دوم اینکه این رد و بدل داخلی داده بین دو سرور برای استفاده از Mysql در واقع از Bandwidth هر دو اکانتتون استفاده می کنه. البته زیاد نمی شه چون فقط text است.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
ممدرضا جان. برداشتت از چيزي كه من مي‌خواستم درست بود. منتها يه خورده دقيق‌تر توضيح مي‌دم. ببين، يكي از دلايلي كه من دوميني رو براي خودم ثبت كردم و براش فضا گرفتم، مثل خيلي‌هاي ديگه، اين بود كه مي‌خواستم فايل‌هايي رو كه مي‌خوام آپ‌لود كنم، يا عكس‌هايي كه مي‌خوام توي وبلاگ استفاده كنم و خلاصه اين تيپ چيزها رو بتونم يك محل مشخص و با خيال راحت آپ‌لود كنم. الان هم توي دومينم، يه شاخه درست كرده‌ام به نام TempFiles و يه چيزي حدود 10-15 مگابايت همون شاخه‌س. هيچ كاري هم با MySQL يا چيزاي ديگه نداره. خب، حالا شما مي‌آين و يه سرويس حجمي ازائه مي‌كنين و قيمتش هم از ارتقاء پلان با حجم فضاي ديسك مشابه كمتره. طبيعيه كه من كه نيازي به استفاده از MySQL يا تعداد آدرس eMail يا اين چيزاي بيشتر ندارم، ترجيح مي‌دم 10 هزار تومن كمتر بدم و بجاي ارتقاي پلان، از 50 مگابايت، به 100 مگابايت، 10 مگابايت سرويس حجمي بگيرم. اما اين‌جوري اون يكپارچه بودنم از بين مي‌ره. پس ترجيح مي‌دم كه كماكان، توي همون شاخة‌ TempFiles قبلي فايل‌هام رو بذارم، ولي اين شاخه، ديگه همون شاخة قبلي نباشه، بلكه يه فضاي ديگه‌س، در حالي‌كه اسم، همون اسمه.
نمي‌دونم تونستم دقيقاً منظورم رو برسونم يا نه.
چون سرورهاي اين دو تا سرويس (قبلي و فعلي) يكي نيستن، همون‌طور كه گفتي، با ln نمي‌شه اين كار رو انجام داد و داستان يه خورده سخت مي‌شه.
حالا مي‌خوام نظرت رو بدونم. اين كار رو بكنم، يا ارتقاء پلان بدم.

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
البته اين كه يكي از دوستان مياد اينجا و يه نمه كم لطفي ميكنه نبايد ناراحت شد . من يكي از سرويساي اينجا استفاده كردم و راضيم . قيمتشم اون وقت كه داشتم سرويس ميگرفتم بد نبود (در واقع خوب بود-البته حالا بعضيها سرويش هايي ميدن كه قيمتش كمتر هست و خدماتي هم كه ميدن شايد به پاي اينجا نرسه ولي بدهم نيست) اين سرويس جديديشون هم فك كنم بد نباشه بخصوص براي كارهايي مثل بك آپ و نگهداري اطلاعات و ....
من يكي دارم فك ميكنم چطور ميشه از اين خدمات استفاده كرد .
با يه حساب سر انگشتي حساب كردم ديدم با حجم بيشتر ميتونم قيمت كمتر بگيرم .(حتي به كسايي كه تو سايتم پست ميزنن امكان آپلود فايل با حجم هاي بالاتر رو بدم كه خيليا شاكيشن).
هاستهاي مجاني بهت امكان نميده خيلي كارها بكني مثل محل ذخيره فايل و اطلاعات و دومش تو نميتوني از تبليغات اونها در بري هميشه توي صفحه هاشون تبليغات دارن . خدمات سرويسشون هم هميشه ضعيف هستش.
راستي اميرخان تو ، تو كار برنامه نويسي هستي يا نه . بابا يه پستي چيزي بزن تو سايتم ملت هجوم آوردن دارن پاشنه سايت رو از جا در مياره. بدو تا دير نشده :) (تبليغات مجاني واسه سايتم-فك نميكردم اينقدر برنامه نويس باحال پيدا كنم كه رفيقم باشن. مثلا از پنج شنبه ساعت 4 بعدازظهر كه ديگه تعطيلش كردم تا صبح شنبه 10 تا برنامه با سورس تو سايتم زده بودن از 6 نفر-زنده باد اوپن سورس) يكي نيس بگه بروبابا دلت خيلي خوشه.
راستي چند وقت پيش به اين ممدرضا گفتم سايتهايي كه هاستشون از شماست رو تو سايتتون معرفي كنيد تا ملت هركي خواست بره از اونها بپرسه آيا راضي هستن يا نه.؟؟؟

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
والا 10.000 تومان زياد تفاوت قيمتي نيست ولي خوب اينجوري ترانسفرت هم زياد مي شه اون به مقدار زيادي !
حالا من پيشنهاد مي كنم كه از ساب دامين به جاي فولدر استفاده كني. بعدش من اون ساب دامين رو ميندازم رو سرويس جديدي كه گرفتي.
اگه خواستي ايميل بزن تا توضيحات بيشتر بدم.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
يه سوالي براي من پيش اومده: مگه اينجوري نيست كه ارائه دهندگان هاستينگ يه سرور رو اجاره مي كنند و فضاي اونو تقسيم كرده و مي فروشند؟ اگر اينطوره چرا سرويسهاي حجمي ارزونتره؟ خوب براي سرور و ارتباط با اينترنت و . . . که بايد همون هزينه بشه. تفاوتش با سرور هاي داراي ديتابيس چيه؟ حدس مي زنم تفاوت اين سرورها با هم نرم افزاريه. يعني با تغيير نرم افزار يا Cpanel يا مثلا نصب يه Mysql سرورها داراي ديتابيس مي شوند و مي تونيد فضاها رو گرونتر بفروشيد!
اين چيزي که من مي گم کجاش غلطه؟

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
اصلا اين سرورها با هم هيچ فرقي ندارند. هر دو سرور همه نرم افزارهاي همديگر رو دارند.
دليل اينكه ما روي يكي از اين سرورها سرويسهاي حجمي داريم ارائه مي كنيم اينه كه Mysql و CGI همونطور که می دونید فشار زیاد به CPU میاره و از نظر Ram هم خیلی فضا اشغال می کنه. یعنی بار سرور بالا می ره و کارایی اون رو پایین تر میاره بنابراین نمی شه روی یک سرور بیش از یک مقداری سایت گذاشت. (یعنی میشه ولی کار درستی نیست چون سرعت بالا اومدن سایتها خیلی میاد پایین) حالا ما با این کار در واقع امکانات فضا و ترانسفر رو در اختیار کاربرهایی می گذاریم که از Cpu و Ram زیاد استفاده نمی کنند.

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
آقا من يك مگ مي خوام . . . :)
پولش چقدر ميشه . . ؟ :(
اشانتيون نميديد روي پلان دورم تون . . .؟ :p ;)

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از sina1808 :
آقا من يك مگ مي خوام . . . :)
پولش چقدر ميشه . . ؟ :(
اشانتيون نميديد روي پلان دورم تون . . .؟ :p ;)
شما اگه پلان دو داري و 50 مگ برات كمه، يه مگ چه كمكي مي تونه بكنه؟ :blink:

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
من براي پهناي باندش مي خوام
من حدود 70 كيليو بايت عكس گذاشتم تو سايت ديدم روزي 100 مگابايت پهناي باندم مصرف ميشه
با اين حساب بيچاره ميشم تا آخر ماه . . .

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
پس با اين حساب بايد روزي 1500 صفحه از سايتت بازديد بشه. درسته؟ اگه اينجور باشه خيلي خوبه. مي توني كم كم تبليغ بگيري!
بازديدكننده ها بيشتر از كجا ميان؟ گوگل؟

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
از گوگل كه خيلي ميان . . .
از كي تبليغ بگيرم؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
PageRank صفحه اول سايتتون پنج است(10/5) و اين خيلي خوبه. چند وقته سايتو راه انداختين؟ سايت معروفي به سايتتون لينک داده؟ خودتون اقدام خاصي براي بالا رفتن PageRank انجام داديد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا