برگزیده های پرشین تولز

سفر به باکو اطلاعات می خوام

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
سلام دوستان بنده شرایطش پیش اومده و می خوام این سفر رو مجردی برم خوب با سرچی که انجام دادم اطلاعات زیادی گیرم اومد اما هنوز یه سری چیزا نا معلومه :confused:

1 - دلار به صرفه تره یا منات ؟

2 - باکو سواحل صنعتی داره مناطقی که برای شنا باشه نداره ؟ (ادم باکو بره بعد تو اب نره ضایس:p)

3 - زبان ترکی باکو با زبان ترکی ما چقدر تفاوت داره یه دوست اذری هم همراهمه داریم میریم گلیممون رو از اب می تونه بکشه بیرون؟ :lol:

4 - یه هتل خوب که شبی بیشتر از 40 دلار نباشه معرفی کنید یا اگر در مورد اجاره اونجا اطلاعاتی دارید بفرمایید :)

و سوال اخر اینکه به نظرتون ما که داریم انقدر پول پیاده میشیم ترکیه انتخاب بهتری نیست ؟:guilty:

کسی رفته یه اعلام خاطره هم بکنه ثواب داره :D

CYB3R

Registered User
لایک‌ها
469
از نظر من ترکیه بهتره .

آذربایجان پلیساش اکثرا رشوه می خوان :دی ( چپ ، راست فقط کافیه پلاک مایشنت رو ببینه مسافری :دی )

زبونشون هم 90% مثل زبون آذری های ایران هست .

الانم زمستونه بری دریا برا شنا می خندن بهت :دی

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
از نظر من ترکیه بهتره .

آذربایجان پلیساش اکثرا رشوه می خوان :دی ( چپ ، راست فقط کافیه پلاک مایشنت رو ببینه مسافری :دی )

زبونشون هم 90% مثل زبون آذری های ایران هست .

الانم زمستونه بری دریا برا شنا می خندن بهت :دی

:p حالا من فردا عازم نیستم که شاید فروردین یا اردبیهشت دارم میرم اون موقع هوا خوفه یه تنی هم به اب میزنیم تا چش دشمنان اسلام از کاشه در بیاد :p:blush:

پلیساش اقا ما 20 تا سایت خوندیم همه شاکین ازشون :D پلیسای خودمون بهترن گویا :D

iman.re

Registered User
لایک‌ها
21
در تایید حرفهای دوستمون پلیس های باکو افتضاح هستند و واقعا غریب کش....زبان دوستتون بسنده میکنه...باکو گرونه و نسبت به استانبول در ترکیه صد در صد استانبول سفر بهتر و خاطره انگیز تری خواهد بود.خواهر زاده ی من اونجا دانشجو هست و چندبار خانوادگی سفر داشتیم به اونجا.شهر زیبایی است ولی با تجربیات خودم استانبول عالیه.

امین رضا

Registered User
لایک‌ها
59
سلام
پیشنهاد منم استانبول ترکیه هست. باکو نرفتم اما حداقل استانبول که رفتم فوق العاده بود. راستی اگه رفتی استانبول تو بازارای پایین شهرش حتما قلیون هم بخر:دی

ali1221

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان بنده شرایطش پیش اومده و می خوام این سفر رو مجردی برم خوب با سرچی که انجام دادم اطلاعات زیادی گیرم اومد اما هنوز یه سری چیزا نا معلومه :confused:

2 - باکو سواحل صنعتی داره مناطقی که برای شنا باشه نداره ؟ (ادم باکو بره بعد تو اب نره ضایس:p)

3 - زبان ترکی باکو با زبان ترکی ما چقدر تفاوت داره یه دوست اذری هم همراهمه داریم میریم گلیممون رو از اب می تونه بکشه بیرون؟ :lol:

4 - یه هتل خوب که شبی بیشتر از 40 دلار نباشه معرفی کنید یا اگر در مورد اجاره اونجا اطلاعاتی دارید بفرمایید :)

و سوال اخر اینکه به نظرتون ما که داریم انقدر پول پیاده میشیم ترکیه انتخاب بهتری نیست ؟:guilty:

من نرفتم ولی چند نفر از دوستان رفتن و تجربیاتشون رو برام گفتن, چیزایی که میدونم رو میگم شاید به دردتون بخوره.
1. دلار بردن و چنج کردن دلار با مانات در باکو
2. آب دریای خزر همه جاش آلودس, مثل شمال خودمون, ولی پارک های آبی عمومی و خصوصی تو باکو زیاده
3. تفاوت زبان تو کلماتیه که اونها معادل روسی و ما معادل فارسیشو استفاده میکنیم+ تفاوت های جزیی دیگه, ولی لهجه یکی هست و تو صحبت دوشواری نیست, به شرطی که اون دوستتون واقعا ترکیش خوب باشه.
4....
5. قطعا استانبول, به دلایل بسیار از جمله عدم نیاز به ویزا, بزرگتر بودن و داشتن آثار تاریخی و توریستی زیاد, مهماننواز تر بودن پلیس و مردم.

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
بله بله به نظرمن و پدر بنده که هی میرن و منو نمیبرن ترکیه بهتره آذربایجان شدیدا گرونی هستش و پلیسها شدیدا گیر میدن
خودهمین پدر من کیف شو گشته بودن بعضی از وسایلها رو برداشته بودن ترکیه خیلی بهتره
زبان هم خوب الان من راحت هم ترکی ترکیه و آذری آذربایجان رو میفهمم و صبحت میکنم
بیام باهات :D

kavia

Registered User
لایک‌ها
2
اقا من زياد رفتم باكو هيچي نداره حتي ارزش يه روز ديدن هم نداره

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
در تایید حرفهای دوستمون پلیس های باکو افتضاح هستند و واقعا غریب کش....زبان دوستتون بسنده میکنه...باکو گرونه و نسبت به استانبول در ترکیه صد در صد استانبول سفر بهتر و خاطره انگیز تری خواهد بود.خواهر زاده ی من اونجا دانشجو هست و چندبار خانوادگی سفر داشتیم به اونجا.شهر زیبایی است ولی با تجربیات خودم استانبول عالیه.

بسیار از شما ممنونم به خاطر اطلاعاتی که بهم دادید :)

مافیا بازی زیاده بپا لختت نکنن!!!

ما اونا رو لخت نکنیم اینا کاری نیتونن بکنن :lol::D

سلام
پیشنهاد منم استانبول ترکیه هست. باکو نرفتم اما حداقل استانبول که رفتم فوق العاده بود. راستی اگه رفتی استانبول تو بازارای پایین شهرش حتما قلیون هم بخر:دی

بسیار ممنون حالا قلیون می خوایم چه کنیم وطنیش بیتره :D

من نرفتم ولی چند نفر از دوستان رفتن و تجربیاتشون رو برام گفتن, چیزایی که میدونم رو میگم شاید به دردتون بخوره.
1. دلار بردن و چنج کردن دلار با مانات در باکو
2. آب دریای خزر همه جاش آلودس, مثل شمال خودمون, ولی پارک های آبی عمومی و خصوصی تو باکو زیاده
3. تفاوت زبان تو کلماتیه که اونها معادل روسی و ما معادل فارسیشو استفاده میکنیم+ تفاوت های جزیی دیگه, ولی لهجه یکی هست و تو صحبت دوشواری نیست, به شرطی که اون دوستتون واقعا ترکیش خوب باشه.
4....
5. قطعا استانبول, به دلایل بسیار از جمله عدم نیاز به ویزا, بزرگتر بودن و داشتن آثار تاریخی و توریستی زیاد, مهماننواز تر بودن پلیس و مردم.

اقا بسیار ممنونم این جور که دوستان گفتن اصلا منو زده کردن از باکو حالا استانبول بیتره یا انتالیا ؟:confused:

بله بله به نظرمن و پدر بنده که هی میرن و منو نمیبرن ترکیه بهتره آذربایجان شدیدا گرونی هستش و پلیسها شدیدا گیر میدن
خودهمین پدر من کیف شو گشته بودن بعضی از وسایلها رو برداشته بودن ترکیه خیلی بهتره
زبان هم خوب الان من راحت هم ترکی ترکیه و آذری آذربایجان رو میفهمم و صبحت میکنم
بیام باهات :D

خودمون ترک داریم کمبود نداریم :D:D دم شما گرم ممنونم از اطلاعاتت ;)

اقا من زياد رفتم باكو هيچي نداره حتي ارزش يه روز ديدن هم نداره

اقا ما غلط کردیم باکو نمیریم :D حالا استانبول بیتره یا انتالیا برای سفر 2 تا جوان مجرد :D

امین رضا

Registered User
لایک‌ها
59
استانبول و ازمیر رفتم اما انتالیا تو سن طفولیت رفتم چیزی یادم نمیاد:دی اما استانبول رو کاملا تایید میکنم. واقعا کم نظیره. بازم نظرم رو استانبوله ؛)
پ.ن: داداش بعدش میای میگی استانبول تصویب شد حالا برم تو قسمت اروپایی نشین استانبول یا اسیایی نشینش:دی

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
داداش باکو رو ول کن . ما یه بار رفتیم دم مرز کلی ازمون رشوه گرفتن :eek: یارو کم مونده بود وسایلمون رو هم از پشت ماشین خالی کنه به عنوان غنیمت ! فقط کافیه بهت کلید کنن خلاصه به هر بهانه ای ازت رشوه میگیرن تا از مرز رد بشی . خیلی هم گرونیه من یه سال پیش رفتم واقعا وضعیت خراب بود از ایرانم گرون تر بود الان رو نمیدونم شاید ما از اونا وضعیت مون خراب تر شده :D

دوستت اگر زبان آذری درست و حسابی بلد باشه میتونه کار راه بنداز باشه والا اگر زبان آذری واقعی رو بلد نباشه تو بعضی کلمات میمونید . اگر خواستی منو با خودتون ببرید به عنوان مترجم پولم ازتون نمیگیرم :D
ولی پیشنهاد من رفتن به ترکیه است مجرد هم هستید بیشتر حال میده :p

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
سلام. من رفتم
سواحل برای شنا داره هم پلاژ عمومی هم خصوصی .
اگه آذری بلد باشی مشکلی نیست . رشوه هم نمی گیرن اگه نه مشکل در صحبت کردن داری.
دلار ببری چنج به مانات کنی خوبه ولی شهر و کشور گرونی هست اگه زبان بلد نباشی خیلی بیشتر.
با شبی 20 الی 40 مانات می تونی خونه کرایه کنی . ما این کار رو کردیم بصرفه تر هست.
اگه برای بوم بوم میری زیاد بوم بوم خونه داره روس . ولی با مانات گرون در میاد . دیسکو هم زیاد داره

باید با کسی بری که زبان بلد باشه یا اونجا زندگی کنه والا فایده نداره برات شهر مافیایی هست.

ولی استانبول یا ترکیه بیشتر توریستی هست .

AZAZEL

Registered User
لایک‌ها
341
استانبول و ازمیر رفتم اما انتالیا تو سن طفولیت رفتم چیزی یادم نمیاد:دی اما استانبول رو کاملا تایید میکنم. واقعا کم نظیره. بازم نظرم رو استانبوله ؛)
پ.ن: داداش بعدش میای میگی استانبول تصویب شد حالا برم تو قسمت اروپایی نشین استانبول یا اسیایی نشینش:دی

:D خوب ما خواستیم بریم باکو دوستان زدمون کردن حالا اروپایی نشین استانبول بیتره یا اسیایی نشینش ؟ :دی

داداش باکو رو ول کن . ما یه بار رفتیم دم مرز کلی ازمون رشوه گرفتن :eek: یارو کم مونده بود وسایلمون رو هم از پشت ماشین خالی کنه به عنوان غنیمت ! فقط کافیه بهت کلید کنن خلاصه به هر بهانه ای ازت رشوه میگیرن تا از مرز رد بشی . خیلی هم گرونیه من یه سال پیش رفتم واقعا وضعیت خراب بود از ایرانم گرون تر بود الان رو نمیدونم شاید ما از اونا وضعیت مون خراب تر شده :D

دوستت اگر زبان آذری درست و حسابی بلد باشه میتونه کار راه بنداز باشه والا اگر زبان آذری واقعی رو بلد نباشه تو بعضی کلمات میمونید . اگر خواستی منو با خودتون ببرید به عنوان مترجم پولم ازتون نمیگیرم :D
ولی پیشنهاد من رفتن به ترکیه است مجرد هم هستید بیشتر حال میده :p

یا ابرفضل :eek: اقا ما فکر میکردیم اوضاش خراب باشه ولی دیگه اینجا گویا کلا تگزاسه که :eek: دوست خودم 6 سیلندره نیاز به همراه نیست خخخخ :lol:

سلام. من رفتم
سواحل برای شنا داره هم پلاژ عمومی هم خصوصی .
اگه آذری بلد باشی مشکلی نیست . رشوه هم نمی گیرن اگه نه مشکل در صحبت کردن داری.
دلار ببری چنج به مانات کنی خوبه ولی شهر و کشور گرونی هست اگه زبان بلد نباشی خیلی بیشتر.
با شبی 20 الی 40 مانات می تونی خونه کرایه کنی . ما این کار رو کردیم بصرفه تر هست.
اگه برای بوم بوم میری زیاد بوم بوم خونه داره روس . ولی با مانات گرون در میاد . دیسکو هم زیاد داره

باید با کسی بری که زبان بلد باشه یا اونجا زندگی کنه والا فایده نداره برات شهر مافیایی هست.

ولی استانبول یا ترکیه بیشتر توریستی هست .

هااااا استانبول میریم پس زبان انگلیسی خودم بدک نیست ولی گویا اونجا کلا در حد سلام علیکم انگلیسی بلد نیستن اقا ما باکو نمیریم استانبول خوف بید ;) خرجشم که داره یکی میشه خوب استانبول میریم :)

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138
دوستان کاملا راهنمایی کردند ؛ واقعا به درد نمی خوره باکو ؛
از مامورین مرزی شون بگیر تا پلیس راه رشوه بگیرند
الکی گیر می دن
مثلا ما تو جاده 40 تا می اومدیم ؛ گفت باید 30 تا بیایید ؛ با کلی منت که آشنای سفیر هستیم ؛ 30 تومن چند سال پیش جریمه برید و رشوه گرفت
جاده هاشون که مفت گرونه ؛ فکر کن رفتی دهات کوره ایران که هنوز برق هم بهش نرسیده که البته همه جای ایران برق هستش

غذاهاشون واقعا مفت گرونه ؛ از گرسنگی می میرید اگر غذا نبرید با خودتون

زمینی برید که از لنکران تا باکو باید کلی پول بنزین هم پیاده بشید ؛
کلا جای بی خودی هستش ؛ نظر شخصی بنده ....

irmpmn

Registered User
لایک‌ها
1
آقا ما ویزا گرفتیم با این حرفا کاملا پشیمون شدم :دی

mohammad2666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

سلام از نظر زبان که ترکی خودمونه از دوستان هم میخوام هر کی باکو نرفته نظر نده باکو مراکزتفریحی وتجاری زیادی داره تالارموسیقی کشتی سواری شهربازی کنارساحل کلا جای خوب زیاد داره

behnush

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
تور باکو

بسیاری از گردشگران بخاطر زیبایی های آذربایجان و آب و هوای مساعد و طبیعت بکر آن به آذربایجان سفر می کنند. باکو پایتخت آذربایجان است که به عنوان عروس قفقاز شناخته شده است.

تور باکو یکی از مناسب ترین تورهای خارجی است. نزدیکی فرهنگی جمهوری آذربایجان با ایران و قیمت تور باکو دلایل خوبی برای انتخاب این تور است.

Baku-17.jpg

فرهنگ باکو
نزدیکی فرهنگی با ایران، فضاهای مناسب و جذاب گردشگری و تفریحگاه های بسیار، و زیبایی باکو سفر به این شهر را بسیار جذاب کرده است.

باکو به عنوان پرجمعیت ترین شهر آذربایجان مطرح است و بافت قدیمی و تاریخی آن به عنوان میراث فرهنگی این کشور به ثبت رسیده است.

از جاذبه های گردشگری باکو میتوان به میدان فواره، قطار کافه ها و چایخانه ها اشاره کرد.

Baku-35.jpg

جاذبه های گردشگری باکو
از دیدنی های باکو هم می توان به بافت قدیمی باکو با حصارهای زیبا، کاخ شیروان شاه، برج دختر و پارک مفاخر اشاره کرد. قسمت جذاب و لذت بخش سفر هم خرید و خوردن غذاهای سنتی آذربایجان است.

مراکز خرید و رستوران های
در میدان فانتین و خیابان نظامی میتوانید از فروشگاه ها صنایع دستی زیبا را بعنوان سوغات باکو خریداری کنید و به دوستان و خانواده خود هدیه بدهید.

از رستوران های باکو در این منطقه هم میتوانید برای امتحان غذای های سنتی و کباب قفقازی و کوفته های رنگارنگ استفاده کنید.

هتل ها و اقامتگاه ها
هتل های باکو و هتل آپارتمان های باکو امکانات رفاهی خوبی به مهمانان خود عرضه می کنند، و گردشگران اقامت خوبی را در این اقامتگاه های مدرن و مجهز سپری می کنند.

Last edited:
بالا