برگزیده های پرشین تولز

سفيد كردن دندان؟!

Ehsan.Moradi

Registered User
لایک‌ها
4
تو بازیگر ها که همه دندوناشون داد میزنه غیر عادی سفیده !
به عمل سفید کردن اصطلاحا Bleaching می گن و با جرم گیری متفاوت هست ... در جرم گیری کولونی های میکروبی (خصوصا در پشت و بین دندانها)‌ برداشته میشه (جاهایی که خوب مسواک نمی خوره!) و معمولا بعد از جرم گیری آنچنان تغییری در رنگ دندان ایجاد نمی شه .

اما در Bleaching از مایعی رقیق که فرمولاسیون بسیار نزدیک به وایتکس !!!! داره استفاده می شه که عملا یک لایه از سطح مینای دندون رو حذف میکنه و با این روش دندان ها به طور موقت (۶ ماه تا ۱ سال)‌ سفید تر می شوند. ولی شدیدا این کار مضر هست و اکثر دندانپزشکان متعهد این رو پیشنهاد نمی کنن.
Bleaching هزینه آنچنانی هم نداره با ۳۰-۴۰ تومن میتونید انجام بدید ...

Gripen

Registered User
لایک‌ها
27
به عمل سفید کردن اصطلاحا Bleaching می گن و با جرم گیری متفاوت هست ... در جرم گیری کولونی های میکروبی (خصوصا در پشت و بین دندانها)‌ برداشته میشه (جاهایی که خوب مسواک نمی خوره!) و معمولا بعد از جرم گیری آنچنان تغییری در رنگ دندان ایجاد نمی شه .

اما در Bleaching از مایعی رقیق که فرمولاسیون بسیار نزدیک به وایتکس !!!! داره استفاده می شه که عملا یک لایه از سطح مینای دندون رو حذف میکنه و با این روش دندان ها به طور موقت (۶ ماه تا ۱ سال)‌ سفید تر می شوند. ولی شدیدا این کار مضر هست و اکثر دندانپزشکان متعهد این رو پیشنهاد نمی کنن.

چه عجب يه نفر يه راهمايي كامل كرد. مرسي از شما وهمين طور از بقيه دوستان :rolleyes:

خجالتی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

این پمادی که من گفتم تقریبا قیمتش نصفه این بود
حتما اون هم همین روشو استفاده کرده
خوب شد پس نخریدمش

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی در مورد سفید کردن به وسیله لیزر اطلاعات نداره؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
1- به هیچ عنوان، به هیچ عنوان، به هیچ عنوان زیر بار روکش کردن دندونات نرو، من چند تا از دندونام روکشه ( بهترین جنس روکش ) برای هر روکش 300 تومن هزینه کردم و الان هم اصلا راضی نیستم، نخ دندون یه ذره میره زیرش و بعضی وقتها بو میگیره ( با اینکه روزی دو بار دهنم رو با مسواک جر میدم ) هیچ چیز دندون طبیعی آدم نمیشه.
2- بعضی روکشها ترمیمی هستن ( مثل روکس دندونای من ) و بعضی برای زیبایی ولی هیچ کدومش توصیه نمیشه، به هیچ عنوان دور و بر روکش نرو که اگر بری روزی صد بار خودت رو لعنت میکنی.
3- جرم گیری درست و حسابی هیچ مشکلی برای دندون پیش نمیاره و فقط جرم ها رو از دندون شما پاک میکنه و نقشی در سفید تر کردن رنگ دندون شما نداره، فقط تمیز ترش میکنه که خب مطمئنا از وقتی که کثیف بوده سفید تر دیده میشه.
4- رنگ دندون ربطی به جرم و... نداره که با برداشتن یک لایه از مینای دندان سفید تر به نظر بیاد، مثلا اگر شما در بچگی از خمیر دندان با فلوراید استفاده کرده باشید ( خمیر دندون مخصوص بچه ها فلوراید نداره یا فلورایدش خیلی کمه ) دندونهاتون تیره میشه.
5- یکی از روش های سفید کردن استفاده از انواع مواد شیمیایی هست که توصیه نمیشه چون روش های بهتر و با دوام تری هم هست.
6- بهترین روش استفاده از یه دستگاه به اسم زیرو یه چیزی ... هست که دندان پزشک صورت و لثه های شما رو میپوشونه و بعد اون نور رو چند دقیقه به دندونهاتون میتابونه و بعد دندونهای شما هیییییییچ فرقی با دندونهای اون مجری های تلوزیون و... که میگید نخواهد داشت.

Gripen

Registered User
لایک‌ها
27
1- به هیچ عنوان، به هیچ عنوان، به هیچ عنوان زیر بار روکش کردن دندونات نرو، من چند تا از دندونام روکشه ( بهترین جنس روکش ) برای هر روکش 300 تومن هزینه کردم و الان هم اصلا راضی نیستم، نخ دندون یه ذره میره زیرش و بعضی وقتها بو میگیره ( با اینکه روزی دو بار دهنم رو با مسواک جر میدم ) هیچ چیز دندون طبیعی آدم نمیشه.
2- بعضی روکشها ترمیمی هستن ( مثل روکس دندونای من ) و بعضی برای زیبایی ولی هیچ کدومش توصیه نمیشه، به هیچ عنوان دور و بر روکش نرو که اگر بری روزی صد بار خودت رو لعنت میکنی.
3- جرم گیری درست و حسابی هیچ مشکلی برای دندون پیش نمیاره و فقط جرم ها رو از دندون شما پاک میکنه و نقشی در سفید تر کردن رنگ دندون شما نداره، فقط تمیز ترش میکنه که خب مطمئنا از وقتی که کثیف بوده سفید تر دیده میشه.
4- رنگ دندون ربطی به جرم و... نداره که با برداشتن یک لایه از مینای دندان سفید تر به نظر بیاد، مثلا اگر شما در بچگی از خمیر دندان با فلوراید استفاده کرده باشید ( خمیر دندون مخصوص بچه ها فلوراید نداره یا فلورایدش خیلی کمه ) دندونهاتون تیره میشه.
5- یکی از روش های سفید کردن استفاده از انواع مواد شیمیایی هست که توصیه نمیشه چون روش های بهتر و با دوام تری هم هست.
6- بهترین روش استفاده از یه دستگاه به اسم زیرو یه چیزی ... هست که دندان پزشک صورت و لثه های شما رو میپوشونه و بعد اون نور رو چند دقیقه به دندونهاتون میتابونه و بعد دندونهای شما هیییییییچ فرقی با دندونهای اون مجری های تلوزیون و... که میگید نخواهد داشت.

مرسي عزيز:)
ميشه بفرماييد هزينه اون اخري كه فرموديد چقدر ميشه؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
چند ماه پیش یکی از دوستای خواهرم رفت این کار رو بکنه ( یه جای خیلی تر و تمیز و گرون ) گفته بود 200 هزار تومن، که به نظر من میصرفه.
البته تا حالا ندیدم که هیچ پسری تو ایران این کار رو با دندوناش کرده باشه، معمولا دخترا این کار رو میکنن، چون اینقدر سفید میشه که خیلی خیلی تابلو هست.
یکی از فامیلهامون تو آمریکا دندون پزشکی داره، میگفت بالای 80 درصد مراجعینشون برای سفید کردن دندون میان.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
چند ماه پیش یکی از دوستای خواهرم رفت این کار رو بکنه ( یه جای خیلی تر و تمیز و گرون ) گفته بود 200 هزار تومن، که به نظر من میصرفه.
البته تا حالا ندیدم که هیچ پسری تو ایران این کار رو با دندوناش کرده باشه، معمولا دخترا این کار رو میکنن، چون اینقدر سفید میشه که خیلی خیلی تابلو هست.
یکی از فامیلهامون تو آمریکا دندون پزشکی داره، میگفت بالای 80 درصد مراجعینشون برای سفید کردن دندون میان.
این همون لیزر نیست ؟

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
بچه عا براي روكش دندون عصب كشي ميكنن
بعد دورشو ميتراشن و روش مثل در قابلمه روكش ميذارن
خيلي شيكه ولي دندون اصليتون اگر سالمه به هيچ وجه بخاطرش اينكارو نكنيد
هزينه روكش هم در درمانگاه خيريه 35تا 60 تومنه
بيمارستان ميلاد حدود 50تا90 تومنه و مطب خصوصي هم 100تومن
ولي اصلا از روكش استفاده نكنيد
اون مجري ها هم گاها از لاك سفيد كننده استفاده ميكنند كه هزينش حدود50 تومنه براي 5 بار استفاده يا بيشتر كافيه مثلا لاك غلط گيره

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
يه نكته يادم رفت بگم اگر روكش سفيد كنيد و بعدش دندوناتونو سفيد كنيد با روش هاي ديگه چون روش هاي ديگه برگشت داره موقع برگشت رنگ دندون روكش شده با اطراف كاملا تابلو هست مخصوا در نور خورشيد

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
یادم نیست اون نور لیزر بود یا ماوراء بنفش یا...
لاک دیگه چیه! اون کسایی که میبینید دندوناشون خیلی سفیده ( مثل بازیگر ها و مجری ها و... ) از همون روشی که گفتم استفاده میکنن
روکشی که قیمتش 100 تومن باشه باید انداخت تو ... و سیفون رو کشید، من روکش 300 تومنی رو دندونمه که یه دندون پزشک آمریکایی با بهترین مواد آمریکایی اصل کار گذاشتتش که به خاطر تحریم ها تو ایران پیدا نمیشه و باز هم از روکش دندون هام راضی نیستم، وای به حال اونی که بخواد با روکش 100 تومنی و... سر کنه!
روکش ترمیمی و روکش زیبایی با هم فرق میکنن، اونایی که کلی دندون رو میتراشن و روش رو روکش میگذارن ترمیمی هست برای زیبایی کمتر میتراشن و روکش هاش فرق داره، به هر حال هیچ کدومش توصیه نمیشه مگر اینکه دندوناتون از شدت خرابی منفجر شده باشه.
ضمنا اون روش سفید کردن با نور فقط روی دندونای طبیعی جواب میده و اگر دندون پر شده و یا روکش شده داشته باشید بعد از سفید کردن رنگ دندون های طبیعی با غیر طبیعی ها فرق خواهد داشت، برای همین بهتره قبلش به دندون پزشک اینا رو بگید ( البته اگر طرف آدم باشه اینا رو خودش برسی میکنه ). ( اگر دندون های جلویی شما روکش شده یا پر شده هست بهتره از خیر سفید کردن دندونهاتون با نور بگذرید )

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
آره، من
یکی از دندونهای آسیام ایمپلنت هست، چه اطلاعاتی میخوای؟

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
کسی راز حاج آقا ، گرگ معروف که کارتونی هم به اسمش بود به نام " سفید دندان " رو نمیدونه...؟ میگن کار خانوم گرگه بوده...

Gripen

Registered User
لایک‌ها
27
نكنيد اقا
جرم گيري رو ميگم!
با خوردن يه ليوان اب سرد يا چاي انگار دارن با چكش به دندونام ميكوبن:(

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
طبیعیه، اتفاقا بکنید آقا، خیلی هم خوبه، ولی بیش از حد انجام ندید که به مینای دندون صدمه نزنه.
چون عصب های دندون به حس کردن گرمی و سردی و... از پشت یک لایه جرم عادت کرده بودن و حالا این لایه جرم برداشته شده کمی طول میکشه که عصب ها خودشون رو با شرایط جدید سازگار کنن، حد اکثر بعد از یکی دو هفته خوب میشه.
جرم گیری علاوه بر تمیز کردن و زیبا تر کردن دندون ها به جلوگیری از پوسیدگی اونها هم کمک میکنه.
جرم گیری بیش از حد باعث میشه مینای دندان صدمه ببینه و رنگ دندان ها به سفید مایل به آبی متمایل بشه که بهش میگن دندان آبی و مینای دندان هم که صدمه ببینه هم که دیگه همه میدونن بعدش چی میشه...، جرم گیری سالی یک بار هیچ مشکلی برای آدم ایجاد نمیکنه

cia1368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی اطلاعاتی در مورد لامینت داره؟laminate

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
کسی اطلاعاتی در مورد لامینت داره؟laminate

سلام

یه سوال غیر مرتبط :کسی هست که اطلاعاتی در مورد ایمپلنت داشته باشه ؟

لامینیت (مقالات و گزارشات)
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?p=76877&posted=1#post76877

ایمپلنت دندانی- كاشت دندان (اخبار و گزارشات)
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=3235

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
این سفیدی دندون که در بازیگرها دیده میشه و غیر طبیعی به نظر میاد لامینت است . این لامینت خودش 2 مدل است یکی که یک ذره دندون رو مرطب میکنند و روش یک لایه میکشند که خوب بد هم نیست اما مثل دندون واقعی میشه و زیاد سفید و .... نیست . اما اینها که میبنید از 1 مدل لامینت استفاده میکنند که مثل روکش است و سری است یعنی باید همه دندان های مثلا جلو رو منفجر کنه و این رو بزاره روشون که من از دکتر خودم که تخصص زیبایی از ucla داره پرسیدم گفت خوب نیست .

cia1368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این سفیدی دندون که در بازیگرها دیده میشه و غیر طبیعی به نظر میاد لامینت است . این لامینت خودش 2 مدل است یکی که یک ذره دندون رو مرطب میکنند و روش یک لایه میکشند که خوب بد هم نیست اما مثل دندون واقعی میشه و زیاد سفید و .... نیست . اما اینها که میبنید از 1 مدل لامینت استفاده میکنند که مثل روکش است و سری است یعنی باید همه دندان های مثلا جلو رو منفجر کنه و این رو بزاره روشون که من از دکتر خودم که تخصص زیبایی از ucla داره پرسیدم گفت خوب نیست .

نوع اولش یعنی مثل چسبونک هست و عمر زیادی نداره؟درسته؟
نوع دوم رو هم که تا اونجایی که دیدم دندونهای جلو رو دو تراش افقی میدن و قالبگیری میکنند و بعد هم میچسبونند همینه دیگه؟از چه لحاظ خوب نیست؟این ucla چی هست؟
فرق روکش بدون فلز و لامینیت رو هم اگه میدونی بگو
نظرت در مورد اینها چیه؟
http://www.rfdent.com/index.php?option=com_gallery&task=category&cid=3&Itemid=64
http://www.rfdent.com/index.php?option=com_gallery&task=category&cid=5&Itemid=64

بالا