برگزیده های پرشین تولز

سقوط دلار به زودی

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
با بالا رفتن غیر عادی دلار و مشکلات عدیده ای که بوجود اومد به زودی شاهد سقوط اون هستیم

و من نگرانم از ضرر افرادی که در این مدت دلار خریداری کردند و نفروختن

-------------------

قیمت سایت ها به صورت دروغین هر روز بالاتر میره

ولی این دلار قاچاق به زودی فقط با قیمت 1400 تومان قابل فروش هست

خیلی ها از جمله من فکر میکردن که امکان ثبت خرید و فروش دلار وجود نداره

اما ظاهرا موضوع جدی شده و تا پایان ماه دوباره دلار با قیمت واقعی وارد بازار میشه و اجناس تا حدودی ارزان میشن

-----------------

از اونجایی که تا دیروز قیمت دلار در حال افزایش شدید بود در ادامه این تاپیک ثبت وقایع افت دلار به اطلاع میرسه

با احترام / حجت

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
عمرا بیاد پایین ممکنه 1900 بشه 1600 ولی بعد میشه 2200 .. مگر اینکه واقعا معجزه بشه ..

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
عمرا بیاد پایین ممکنه 1900 بشه 1600 ولی بعد میشه 2200 .. مگر اینکه واقعا معجزه بشه ..

من فکر میکنم قصدشون اینه نزدیک به 1600 نگه دارن

به هر حال این سیل عظیم دلار ذخیره شده اگه به بازار بیاد

دیگه قیمت ها خیلی پایین میاد

مردم تو یکی دو روز گذشته خیلی ترسیدن چون دلار فقط برای فروش با قیمت 1900 هست

خرید 1400 هست که در صرافی هاست

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
دلار قاچاق معنی نداره ، این اسم من درآوردی برای عوام فریبی و امنیتی کردن جو خرید فروش

قانون: درویشی درباره قیمت خرید ارز در بانکها نیز گفت: با بانکها توافق شده است که با نرخ شناور بازار فرعی که امروز برای دلار حدود ۱۳۵۰ تومان است ارز افراد متقاضی فروش را خریداری کنند!

معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد : افراد دارای ارز بدون مدرک خرید تا پانزدهم بهمن فرصت دارند تا با سپرده گذاری یا فروش آنها در شبکه بانکی از شمول قاچاق بودن و قوانین پولشویی خارج شوند.

ابراهیم درویشی گفت: پس از ابلاغ بانک مرکزی مبنی برغیر قانونی و قاچاق بودن ارز بدون مدرک خرید، شمار زیادی از هموطنان که از پیش ارزهای خارجی در دست داشتند و یا برگ خرید آنها مفقود شده است ازاین تصمیم ابراز نگرانی کردند.

وی افزود: در پی این نگرانی ها بانک مرکزی باهماهنگی بانکها تصمیم گرفت از امروز تا پانزدهم بهمن فرصتی را برای این دسته ازهموطنان ایجاد کند.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: افراد دارای ارز بدون مدرک خرید می توانند آنرا در یکی از شعب ارزی بانکهای دولتی یا خصوصی که بیشترین سود را به آنها می دهد سپرده گذاری کنند و بانکها نیز موظف شدند سود سپرده های ارزی را با همان ارز به سپرده گذار پرداخت کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر،وی تصریح کرد: افراد پس از سپرده گذاری می توانند هر گاه به ارز خود نیاز داشتند آن را برداشت کنند.

درویشی درباره قیمت خرید ارز در بانکها نیز گفت: با بانکها توافق شده است که با نرخ شناور بازار فرعی که امروز برای دلار حدود 1350 تومان است ارز افراد متقاضی فروش را خریداری کنند!

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود : بدیهی است پس از پایان مهلت تعیین شده ارزهای مکشوفه قاچاق تلقی و متناسب با مقررات و قانون مبارزه با پولشویی با دارندگان ان برخورد خواهد شد.

وی درباره ارز همراه مسافر نیز گفت : برای مسافران عازم خارج از کشور نیز پس از ورود به سالن ترانزیت فرودگاههای بین المللی باجه های ارزی در نظر گرفته شده است که به صورت شبانه روزی فعال هستند و به ازای هر نفر هزار دلار با نرخ دولتی پرداخت می شود .

درویشی میزان ارزی را که مسافران خارج از کشور مجازند با خود ببرند پنج هزار دلار به ازای هر نفر اعلام کرد.

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
شاید زیاد پایین نیاد ولی بعیده فعلا زیاد بالا بره . فعلا خرید دلار و سکه از بازار آزاد خطرناک هست . مخصوصا سکه . اگر میخواهید روی سکه سرمایه گذاری کنید و مطمئن هستید که بالا میره برید و از پیش فروش بانک ملی بخرید .

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
من فکر میکنم قصدشون اینه نزدیک به 1600 نگه دارن

به هر حال این سیل عظیم دلار ذخیره شده اگه به بازار بیاد

دیگه قیمت ها خیلی پایین میاد

مردم تو یکی دو روز گذشته خیلی ترسیدن چون دلار فقط برای فروش با قیمت 1900 هست

خرید 1400 هست که در صرافی هاست

من به شخصه با اینکه درآمدم از دلار هست ترجیح میدم که قیمت برگرده مثلا روی همون 1000 تومان .. چون الان خیلی مشکل ساز شده و مردم واقعا قدرت خرید ندارن .. مثلا ثبت دامنه که قبلا 10 تومان بوده الان 20 تومانه و به بعضی واقعا فشار میاد .. اگر اینجوری پیش بره همه ورشکست میشن ، چون طرف جنسی که میفروشه ( هرچند با سود زیاد ) دیگه نمیتونه جاش چیزی بخره .. امیدوارم این وضعیت درست بشه ..

والا صرافی هم که نه خرید داره نه فروش و حواله هم دلاری 2000 تومان حساب میکنند ..

COLDPLAY™

Registered User
لایک‌ها
5
دلار دلالی پایین که نمیاد هیچ بالاترم میره
دلار دولتی بستگی داره

mhadih

Registered User
لایک‌ها
124
همه میگفتن بعد از ممنوعیت خرید و فروش دلار , ارزونتر میشه ولی در حد یه مسکن 10 روزه هم عمل نکرد. اگه دلار ارزون بشه مطمئنا قاچاق کالا زیاد میشه بخاطر قیمت کمتر کالاهای خارجی نسبت به تولیدات داخل . دلار باید در حدی باشه که خریدار صرفش نکنه کالای خارجی بخره . از طرفی با ممنوعیت خرید و فروش دلار در بازار آزاد کسی هم انچنان دنبال قاچاق نمیره از طرفی کالاهای هم که باید وارد بشه باید از مجرای قانونی وارد بشه تا ارز دولتی بهش تعلق بگیره.

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
همه میگفتن بعد از ممنوعیت خرید و فروش دلار , ارزونتر میشه ولی در حد یه مسکن 10 روزه هم عمل نکرد. اگه دلار ارزون بشه مطمئنا قاچاق کالا زیاد میشه بخاطر قیمت کمتر کالاهای خارجی نسبت به تولیدات داخل . دلار باید در حدی باشه که خریدار صرفش نکنه کالای خارجی بخره . از طرفی با ممنوعیت خرید و فروش دلار در بازار آزاد کسی هم انچنان دنبال قاچاق نمیره از طرفی کالاهای هم که باید وارد بشه باید از مجرای قانونی وارد بشه تا ارز دولتی بهش تعلق بگیره.

ما کالای ایرانی هم داریم ؟

من فکر نمیکنم دیگه چیزی باقی مونده باشه که وارد نکرده باشن

با همین قانون فروش ارز دیگه قاچاق هم خیلی کم میشه

دولت میخواد ارز خودش رو گرونتر بفروشه

اما وضعیت دیگه خیلی ناجور هست

همینطور پیش بره تا اخر سال تورم 100% رو شاهد هستیم

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
اصلا این موضوع ربطی به دلار نداره این وضعیت بخاطر سقوط ارزش ریاله ، این امنیتی کردن بگیر ببند تو بازار هم فقط جنبه کنترل داره برای دلال بازی
ارزش ریال پائین تر هم می یاد منتظر بالا رفتن بیشتر قیمت ارز در برابر ریال باشید

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
اگر می خواست پایین بیاد خود دولت زودتر همه صداو سیما رو پر می کرد ...

P30star

Registered User
لایک‌ها
208
آره آره دلار هم ارزون میشه 2 بار :دی

فعلا همچین دارن فشار می دن

از همه بیشتر خود 2لت داره از این گرونی سود می بره بعد بیاد ارزون کنه ؟

100 تومن ارزون میشه

و بعد دوباره گران خواهد شد

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
آره ، همه چی ارزون میشه و مملکت میشه بهشت و نرخ تورم تک رقمی میشه و .... اصلاً همه چی رو مفتی میارن میدن در خونه . از گوشت و مرغ بگیر تا گوشی موبایل و لپ تاپ و چیزهایی از این دست.

این روزا ماشاالله همه کارشناس و پیشگوی اقتصادی شدن!!!!

و من نگرانم از ضرر افرادی که در این مدت دلار خریداری کردند و نفروختن

آقا شما زیاد نگران نباش ، برای سلامتیت خوب نیست!

بالا