• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سوئیچ کلید کیبوردهای کامپیوتر سوئیچ کلید کیبوردهای کامپیوتر چگونه کار می‌کنند؟ چرا گیمرها به کیبورد مکانیکی نیاز دارند؟

MSI SUPPORT

Registered User
تاریخ عضویت
2 فوریه 2017
نوشته‌ها
1,842
لایک‌ها
175
سن
29
کیبورد از مهم‌ترین تجهیزات جانبی برای گیمرها محسوب می‌شود. تنوع کیبوردهای گیمینگ امروزه بسیار زیاد شده است و با وجود تنوع زیاد، هر گیمر سلیقه خود را در انتخاب کیبورد مخصوص بازی دارد. اما چیزی که همه گیمرهای حرفه‌ای بر روی آن تفاهم نظر دارند این است که یک کیبورد مخصوص بازی باید از کلید سوئیچ‌های مناسب و باکیفیتی برخوردار باشد. MSI، کمپانی شماره یک تجهیزات مخصوص بازی در مقاله‌ای در وب سایت خود به مسئله صفحه کلیدهای مخصوص بازی پرداخته و جزئیات جالبی را در مورد این تجهیزات منتشر کرده است. در این مقاله نگاهی سریع خواهیم داشت به مکانیزم سوئیچ کلید کیبوردهای کامپیوتر و این چگونه سوئیچ کلید کیبوردهای گیمینگ مهم‌ترین نقش را در چنین محصولی ایفا می‌کند.


سوئیچ کلید کیبوردهای کامپیوتر: مکانیکی، Membrane و Mechanical membrane

با اینکه عامل برتری یک گیمر در بازی، در درجه اول مهارت آن شخص است، اما امتیازاتی که یک ابزار مناسب در اختیار گیمر می‌دهد را نباید نادیده گرفت. از جمله این مزایا باید به افزایش سرعت عمل گیمر در واکنش‌ها اشاره کرد که در هر بازی می‌تواند تعیین کننده فرد پیروز باشد. اکنون به بررسی مکانیزم سه سوئیچ کیبوردهای شرکت MSI که عبارتند از سوئیچ Membrane، Mechanical و Mechanical membrane می‌پردازیم.
switch-20200220-2.png


کیبوردهای مجهز به سوئیچ Membrane را می توان رایج‌ترین نوع کیبوردهای بازار دانست. نوع مکانیزم و ساختار این سوئیچ‌ها باعث شده هزینه ساخت آنها پائین باشد بنابراین صفحه کلیدهای مجهز به این نوع کلید، قیمت بالایی ندارند. درون اینگونه کیبوردها یک مدار قرار دارد که بر روی آن یک لایه لاستیکی نازک قرار گرفته است. هر سوئیچ نقطه مشخصی از مدار را تحت کنترل خود دارد که باعث می‌شود در زمان فشردن یک دکمه مشخص، مدار تشخیص لازم را داده و فرمان را به کامپیوتر منتقل می‌کند. فنر باعث برگشت دکمه‌های membrane می شوند و دیگر فرمانی صادر نمی‌شود.
از آنجایی که این نوع صفحه کلیدها بسیار رایجند و اکثریت کاربران تجربه کار با آنها را دارند، با شکل عملکرد این نوع صفحه کلیدها نیز آشنایی دارند و حسی که در زمان فشردن دکمه به کاربر منتقل می‌شود را کاملا درک می‌کنند. این نوع کلیدها مقاوت نسبتا بالایی دارند و سفت هستند بنابراین شانس اینکه دکمه اشتباهی را فشار دهید کم است. در مقایسه با سوئیچ‌های مکانیکی، کیبوردهای Membrane کمترین طول عمر دارند و قدرت فنر کلیدها پس از 5 الی 10 میلیون بار فشردن کاهش پیدا می‌کند.کیبوردهای مکانیکی، انتخاب حرفه‌ای‌ها

اما می‌رسیم به سوئیچ‌های مکانیکی که در مقایسه با Membrane، مکانیزم پیشرفته و پیچیده‌تری دارند و البته گران قیمت‌تر نیز هستند. در سوئیچ‌های مکانیکی هر کلید سوئیچ از فنز فلزی در داخل خود برخوردار است که باعث می‌شود عمر سوئیچ‌های مکانیکی بسیار بالا باشد. MSI از سوئیچ‌های مکانیکی مشهور Cherry MX یا سوئیچ‌هایی با طراحی مشابه در کیبوردهای مکانیکی خود استفاده می‌کند که طول عمر 50 میلیون بار کلید یا بیشتر را تضمین می‌کنند. سرعت عمل این نوع کیبوردها بسیار بالاست و بسیار سریع هم به جای اول خود باز می‌گردند. این ویژگی‌ها باعث شده کیبوردهای مکانیکی بالاترین محبوبیت را در بین گیمرها داشته باشند.

switch-20200220-3.png
از نظر بازخورد دکمه‌ها، حسی که یک سوئیچ مکانیکی به کاربر منتقل می‌کند بسیار جذاب است. یک کلیکر پلاستیکی در این گونه سوئیچ‌ها تعبیه می‌شود که وظیفه‌اش فقط تولید یک نویز خاص در زمان فشرده شدن است و صدای دیگری نیز در زمان رهاسازی دکمه تولید می‌کند. صداها در میان انواع سوئیچ‌های مکانیکی متفاوت است. سوئیچ با صدای کلیکی مورد علاقه تایپیست‌ها است و سوئیچ‌های تمام خطی که پاسخگویی بسیار بالایی دارند، در بین گیمرها از محبوبیت بالایی برخوردارند.کیبوردهای مکانیکال/Membrane: انتخابی حرفه‌ای با قیمت مناسب
اما کیبوردهای مکانیکال/Membrane شرکت MSI همانطور که از نامشان پیداست، ترکیبی از هر دو مکانیسم مذکور هستند که نتیجه این ترکیب، تولید محصولاتی با قیمت اقتصادی‌تر است. بازخورد این نوع کیبوردها مشابه نمونه‌های مکانیکی است اما به جای فنر فلزی، از قطعات پلاستیکی، درست مانند سوئیچ های Membrane استفاده شده است.
switch-20200220-4.pngام اس آی این افتخار را دارد که با درک نیازهای تمامی گروه‌های کاربری، محصولاتی مناسب را برای کاربران کامپیوتر تولید و روانه بازار کند. آن دسته از گیمرهایی که بودجه محدودی برای خرید یک کیبورد مخصوص بازی در اختیار دارند می‌توانند کیبوردهای مکانیکی، Membrane شرکت MSI را در نظر داشته باشند که به نسبت قیمت، کارایی بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. اما اگر خواهان یک کیبورد حرفه‌ای و همه چیز تمام هستید، باید کیبوردهای مکانیکی MSI را امتحان کنید. این کیبوردها طول عمر بسیار بالایی دارند و برای حرفه ای‌ها طراحی شده‌اند.
 
بالا