برگزیده های پرشین تولز

سوالات برنامه نويسي : VB

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
پرهام خان ادرسشو میدی؟

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اقا مطمئنی ؟Visual Studio 2005 انقدر زیاده که DVD شده ؟ پس من برم همینو بگیرم دیگه ؟ :D

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
این آدرسش: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express که البته صفحه اصلی Visual Studio Express هست و باقی لینکها هم اونجا هست.
من پیشنهاد میکنم که از این صفحه ایمیج سی دی هاش رو دانلود کنید: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/support/install
هر ایمیج حدود ۴۵۰ مگابایت هست که شامل یک نسخه محدود MSDN هم میشه. و اگر اشتباه نکنم SQL Server Express Edition رو هم داره.

البته مثلا برای VB Express میتونید از گزینه Download در این صفحه هم دانلود کنید که بستگی به انتخابهاتون حجمش متفاوته: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/vb/download

شایان جان من نسخه سی دیش رو ندیدم و فقط رو دی وی دی دیدم. به هر حال همون زمانی هم که رو سی دی بود با MSDN حدود ۵ تا سی دی میشد.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
اساتید عزیز سلام عرض شد
282.gif
!!! بنده در حال یاد گیری ویژوال بیسیک هستم (دارم الفبا یاد میگیرم تاره ) !!!
2 ساعت گشتم ببینم سوالهای خیلی مبتدیانه رو کجا بپرسم که از این به بعد سوالاتم رو اونجا بپرسم گیر نیاوردم و اینجا رو انتخاب کردم
اگه جای مناسب تری هم هست برای پرسیدن سوال بهم بگین لطفا"
اولین سوالم اینه این فایلهای SLN کارشون چیه ؟؟!؟! من دارم از روی کتاب اصلیش میخونم ولی خیلی بد راجع به این قسمت توضیح داده
یه جوون مردی کمک کنه
242.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از IcedAngel :
اساتید عزیز سلام عرض شد
282.gif
!!! بنده در حال یاد گیری ویژوال بیسیک هستم (دارم الفبا یاد میگیرم تاره ) !!!
2 ساعت گشتم ببینم سوالهای خیلی مبتدیانه رو کجا بپرسم که از این به بعد سوالاتم رو اونجا بپرسم گیر نیاوردم و اینجا رو انتخاب کردم
اگه جای مناسب تری هم هست برای پرسیدن سوال بهم بگین لطفا"
اولین سوالم اینه این فایلهای SLN کارشون چیه ؟؟!؟! من دارم از روی کتاب اصلیش میخونم ولی خیلی بد راجع به این قسمت توضیح داده
یه جوون مردی کمک کنه
242.gif
اون فایل فایل اصلی یه پروژه وی بی دات نت هست. به معنی solution که با دابل کلیک اون راه حل (پروژه) در دات نت باز میشه.

فعلا هم شبت بخیر :)

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
در حقیقت هر Solution شامل یک یا چند پروژه هست که حتی این پروژه ها میتونند نوعشون و حتی زبانشون با هم متفاوت باشه. مثلا میتونید یک Solution داشته باشید که شامل یک پروژه از نوع Windows Application با VB.net و یک پروژه از نوع Control Library با C#.net باشه. و یا انواعی از پروژه های دیگر که حتی میتونند توسط نرم‌افزارهای دیگری به Visual Studio اضافه بشن. مثلا وقتی که InstallShield رو نصب میکنید، انواع مختلف پروژه‌های نصب نرم‌افزار InstallShield نیز به VisualStudio اضافه میشن و میتونید از داخل خود VisualStudio با InstallShield برنامه نصبتون رو بسازید!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از balabala :
اون فایل فایل اصلی یه پروژه وی بی دات نت هست. به معنی solution که با دابل کلیک اون راه حل (پروژه) در دات نت باز میشه.

فعلا هم شبت بخیر :)
جالب شد ... ولی خوب نفمیدم ... راه حل باز میشه ؟؟ منظور چیه و به چه دردی میخوره بلا :blush: من خیلی نوی نو هستما :D دیدم میان ترمش رو گند زدم بشینم خوب بخونم

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از Parham.G :
در حقیقت هر Solution شامل یک یا چند پروژه هست که حتی این پروژه ها میتونند نوعشون و حتی زبانشون با هم متفاوت باشه. مثلا میتونید یک Solution داشته باشید که شامل یک پروژه از نوع Windows Application با VB.net و یک پروژه از نوع Control Library با C#.net باشه. و یا انواعی از پروژه های دیگر که حتی میتونند توسط نرم‌افزارهای دیگری به Visual Studio اضافه بشن. مثلا وقتی که InstallShield رو نصب میکنید، انواع مختلف پروژه‌های نصب نرم‌افزار InstallShield نیز به VisualStudio اضافه میشن و میتونید از داخل خود VisualStudio با InstallShield برنامه نصبتون رو بسازید!
ممنون پرهان جان ... دقیقا" همون چیزی رو توضیح دادی که تو این کتاب هم توضیح داده پس با این حساب میشه چند پروژه رو با هم تلفیق کرد نه ؟؟ ولی تو کتاب گفته هر فایل که با وی بی میسازین یک SLN جدا داده ... پس باید حین ساخت این سولوشن ها رو ترکیب کرد نه ؟ البته گفته توضیح بیشتر در کتال بعدی هستش و به همین توضیحی که شما دادی بسنده کرده
راستی اسم کتاببم اینه : Microsoft Visual Basic.net BASICS نوشته Knowlton , Thompson, colling هستش

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از IcedAngel :
ممنون پرهان جان ... دقیقا" همون چیزی رو توضیح دادی که تو این کتاب هم توضیح داده پس با این حساب میشه چند پروژه رو با هم تلفیق کرد نه ؟؟ ولی تو کتاب گفته هر فایل که با وی بی میسازین یک SLN جدا داده ... پس باید حین ساخت این سولوشن ها رو ترکیب کرد نه ؟ البته گفته توضیح بیشتر در کتال بعدی هستش و به همین توضیحی که شما دادی بسنده کرده
راستی اسم کتاببم اینه : Microsoft Visual Basic.net BASICS نوشته Knowlton , Thompson, colling هستش
بله دقیقا همونطور که گفتم میشه چند پروژه رو با هم تلفیق کرد. مثلا فرض کنید که یک پروژه داریم که شامل تعداد زیادی User Control و یا Custom Control و یا Component میشه، خوب اینجا برای اینکه پروژه اصلی شلوغ نشه این کنترلها رو در یک پروژه از نوع Control Library تعریف میکنیم که پس از کامپایل خروجی DLL میده و خود برنامه اصلی هم یک پروژه دیگه که از نوع Windows Application میتونه باشه. و بعد از کنترلهایی که توی اون پروژه طراحی کردیم تو این یکی استفاده میکنیم. و البته چون اون کنترلها به صورت یک پروژه تعریف شده به صورت مستقل هم میشه از خروجی DLL اون تو برنامه های دیگه هم استفاده کرد. و در مجموع تمام این دو پروژه میتونه داخل یک Solution باشه که همون فایل SLN هست.
شما وقتی که یک پروژه رو شروع میکنید، پس از Save اون به صورت خودکار یک فایل SLN تشکیل میشه. تو این مرحله شما با همون فایل SLN میتونید پروژه خودتون رو باز کنید. ولی تو پنجره Solution Explorer چیزی به نام Solution نمیبینید. حالا که پروژه بازه یک پروژه دیگه اضافه کنید. File->Add->New Project . حالا میبنید که به محض اضافه شدن پروژه، در پنجره Solution Explorer یک Solution در بالا میبنید که زیرمجموعه اون، دوتا پروژه قرار دارده.
امیدوارم که مطلب رو رسونده باشم. بازهم اگر جایی مفهوم نیست بفرمایید تا بیشتر توضیح بدم.

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
سوال جدید !

میخوام برای برنامه switch بذارم ! مثلا اینطوری

pt.exe -t

بعد این « -t » یه کاری بکنه ! یا اگر این بود یه چیزی تو برنامه اجرا نشه !

چطوریه ؟! :D

Parham

Registered User
لایک‌ها
2

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
ممنون داش پرهام ! عالی بود ! خیلی ساده بود ... ولی بلد نبودم ... ممنون

MS_VB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من میخواستم در باره نحوه ارتباط ویژوال بیسیک با SQl بدانم لطفا هر کی بلده بهم بگه

بالا