برگزیده های پرشین تولز

سوالات در مورد معافیت های پزشکی- (قوانین در اولین پست" حتما "خوانده شود تا جواب بگیرید)

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
با سلام دوستان تصمیم گرفتم یه دایراه معارف برای سوالات معافیت پزشکی راه بندازم! میدونین چرا ؟ من از کارمندای بیمارستان امام سجادم که مرکز معافیتهای ایرانه چون مراجعه کننده با این سوالات زیاده گفتم این دایره معارف رو راه بندازم تا سر کار یکم از مراجعه کننده کم بشه
قوانین رو بخونین لطفا
از من مشخصات نخواید و پیام خصوصی هم ندید در این رابطه جواب نمی دم همه چیز رو همین جا ذکر کنید.
بیشتر مواردی که ذکر میشه بر اساس تجربه های من و کار در بیمارستان بعضی مواقع قوانین عوض میشه که اون دیگه دست من نیست .
پ ر ب م د هم ممنوع! <- یکم فکر کن متوجه میشی
در ضمن من چون سرم شلوغه شاید جواب دادنم یکم طول بکشه که سعی میکنم تا سریع جواب بدم
قابل دونستین تشکر هم یادتون نره
حالا سوالاتتون رو بفرستین:

Last edited:

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
نقل شده از دوستان
دوستان اگر پدر و مادر از هم جدا شده باشن و دوتا پسر داشته باشن، فرزند اول از سربازی معاف میشه؟

این مورد در شورای **** وظیفه پیگیری میشه که من اطلاعاتی در این مورد ندارم!

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
آقا چرا ب من ــــــــــه معافیت ماده 33بندـــــــه8یی نه گواهی نامه میدن نه پاسپورت؟

چ کاریه خوب همه معافیت اعصاب روانی ها رو میزدن دیوانه تا طرز فکر ملت هم راحت بشه دیگه!

پ . خ نتونستم بدم اینجا گفتم . . . (فروم اینقدر سنگین شده زوووری پست میدم یه رب فقط تو شروع گفتگو گیر مییکنم!)

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
هرکدام زودتر اقدام کنه

آقا چرا ب من ــــــــــه معافیت ماده 33بندـــــــه8یی نه گواهی نامه میدن نه پاسپورت؟

چ کاریه خوب همه معافیت اعصاب روانی ها رو میزدن دیوانه تا طرز فکر ملت هم راحت بشه دیگه!

پ . خ نتونستم بدم اینجا گفتم . . . (فروم اینقدر سنگین شده زوووری پست میدم یه رب فقط تو شروع گفتگو گیر مییکنم!)

بند و ماده شما مربوط به معافیت های اعصاب و روان هستش که محدودیت های زیادی داره
گواهینامه تا سه سال نمیدن بعدش باید بری کمسیون اگه تایید کننت گواهینامه یکساله یا دو ساله بهت میدن
متاسفانه مشاغلی که از این بند ها خبر داشته باشن بهت کار نمیدن باز جای شکرش باقی چون قبلا کارت قرمز بود الان که هوشمند شده فقط بند و ماده میزنه روش و کلا باید بی خیال مشاغل دولتی بشی
در معاملات و جابه جایی هایی که سند به نام میزنن یکم به مشکل میخوری که باید حکم حجر و این چیزا جور کنی ارث و میراثم شاملش میشه
ویزا و پاسپورتم بعضی کشور محدودیت دارند که کشوراشو نمیدونم
دانشگاه ها دانشجو با این شرایط نمی پزیرن
و ....
اگه خانواده عروسم بفهمه بهت زن نمیده :cool:
از نظر من معافیت اعصاب و روان خیلی بده:general406:
خلاصه اینکه طرف میاد کلی زور میزنه معاف میشه بعد میره 6 ماه بعد میاد برای ابطال کارتش بی خیال اعصاب و روان:general711::general711::general711:

Art_d

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوست عزیز
من برای کتفم اقدام کردم برای معافیت,هی از جا در میاد.دفترچم رو پست کردم یه برگه اومد برای بیمارستان.بقیه الله رفتم دکتر اونجا گفت که کپسول کتفت پاره شده میتونی عمل کنی ولی فرستاد منو برم ام ار ای ارزوگرام(رنگی) بگیرم.گفتم بهش که نیاز هست در حالت در رفته ام ار ای بگیرم,گفت نه خطرناکه اگه خودت درش بیاری.می خواستم بدونم با این شرایط میتونم معاف داعم بشم و ایا عمل کرده یا نکردش برای کمسیون فرقی داره یا نه (فعلا اگر با این شرایط معاف بشم نمیخوام عمل کنم)؟بعدش من acl و مینیسک زانو رو هم عمل کردم,به این معافیت داعم میخوره یا معاف از رزم؟
ممنون...

Last edited:

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
سلام دوست عزیز
من برای کتفم اقدام کردم برای معافیت,هی از جا در میاد.دفترچم رو پست کردم یه برگه اومد برای بیمارستان.بقیه الله رفتم دکتر اونجا گفت که کپسول کتفت پاره شده میتونی عمل کنی ولی فرستاد منو برم ام ار ای ارزوگرام(رنگی) بگیرم.گفتم بهش که نیاز هست در حالت در رفته ام ار ای بگیرم,گفت نه خطرناکه اگه خودت درش بیاری.می خواستم بدونم با این شرایط میتونم معاف داعم بشم و ایا عمل کرده یا نکردش برای کمسیون فرقی داره یا نه (فعلا اگر با این شرایط معاف بشم نمیخوام عمل کنم)؟بعدش من acl و مینیسک زانو رو هم عمل کردم,به این معافیت داعم میخوره یا معاف از رزم؟
ممنون...

تا سال پیش برج 5 در رفتگی کتف شامل معافیت میشد با همین شرطی که میگفتی (عکس انداختن از کتف در رفته تو بیمارستانهای مورد اعتماد که بقیه الله یکیشه) ولی در قانون جدید دکتر میپرسه می خوای عملش کنی؟ اگه بگی آره معاف موقت میشی اگه بگی نه معاف از رزم میشی

Art_d

Registered User
لایک‌ها
25
تا سال پیش برج 5 در رفتگی کتف شامل معافیت میشد با همین شرطی که میگفتی (عکس انداختن از کتف در رفته تو بیمارستانهای مورد اعتماد که بقیه الله یکیشه) ولی در قانون جدید دکتر میپرسه می خوای عملش کنی؟ اگه بگی آره معاف موقت میشی اگه بگی نه معاف از رزم میشی
برای معافیت موقت زمان میدن که مثلا باید تا این تاریخ عمل کنی یا نه؟اگر عمل کنم بعدش باید برم سربازی؟بعد اگر پزشک بیمارستان برای کمیسیون بنویسه که بعد عمل هم کتفم محدودیت حرکتی پیدا میکنه چجوری میشه؟زانوم چطور,اون معافیت داره؟

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
برای معافیت موقت زمان میدن که مثلا باید تا این تاریخ عمل کنی یا نه؟اگر عمل کنم بعدش باید برم سربازی؟بعد اگر پزشک بیمارستان برای کمیسیون بنویسه که بعد عمل هم کتفم محدودیت حرکتی پیدا میکنه چجوری میشه؟زانوم چطور,اون معافیت داره؟
معاف موقت رو برای درمان میدن دیگه
برای معافیت اعصاب روان بیشتر اوقات مثلا 6 ماه موقت میدن طرف میره با مدارک بستری میاد اگه تو معاینات اوضاش بهتر نشده باشه معافش میکنن
مورد شما هم همینه اگه عمل کنی و مشکل حل نشه اون موقع یه چاره ای دیگه برات می خونن

مینیسک زانوتون رو نمیدونم از دکترها میپرسم روز یکشنبه میرم بیمارستان بهم یاد آوری کن بصورت پخ.... تا یادم نره

Art_d

Registered User
لایک‌ها
25
مینیسک زانوتون رو نمیدونم از دکترها میپرسم روز یکشنبه میرم بیمارستان بهم یاد آوری کن بصورت پخ.... تا یادم نره
چشم,مرسی دوست عزیز.فقط اگر لطف کنی بقیه سوالاتم رو هم از دکترا بپرسی ممنونت میشم.

jomong777

Registered User
لایک‌ها
129
از نظر ارتوپدی این ناراحتی ها رو دارم .
1. نرمی استخوان و کجی انگشت های دست به ویژه دست راست .
2. پای ایکسی 8 درجه انحراف یا بیش تر در هر پا . الان فکر کنم بیش تر هم شده باشه چون زانو درد دارم .
بقیه ناراحتی هام هم ایناست .
1. کبد چرب
2. چربی خون
3. 30 کیلو اضافه وزن

با این شرایط احتمال معافی هست ؟
احتمال معاف از رزمی چه طور .

ممنون از شما دوست عزیز .

jj20

Registered User
لایک‌ها
112
برای بیماری های روده از چیا میشه معافیت گرفت؟
کولیت هم معافیت داره؟

babelirani

Registered User
لایک‌ها
127
سلام عزیز

هنوز این قانون وجود داره برای چاقی و لاغری ؟

بند 8- چاقي و لاغري مفرط با توجه به عدد A به شرح زير عمل مي شود:

A<15 لاغری مفرط

15<A<20 لاغر

20<A<25 نرمال

25<A<35 اضافه وزن

35<A<40 چاقی مفرط

A>40 چاقی مرضی

الف) اگر عدد A كمتر از 15 و بيشتر از 40 باشد معاف دائم.
ب) اگر عدد A بين 35 تا 40 باشد معاف از رزم.

ممنون اگه جواب بدید عزیز

emperor561

Registered User
لایک‌ها
413

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
سلام واسه معافیت دیابت چند شب بیمارستان نگه میدارن ؟
من دفترچه بیمه ندارم چقدر خرج پام میفته ؟
با تشکر

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
آیا برای معافیت اعصاب روان اذیت میکنند حتما باید سابقه بستری شدن داشته باشی تا معاف کنند؟
تو قانون جدید کم کاری تیروئید دیگه معاف نمیکند؟

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
سلام واسه معافیت دیابت چند شب بیمارستان نگه میدارن ؟
من دفترچه بیمه ندارم چقدر خرج پام میفته ؟
با تشکر

بیمارستان ما 24 الی 48 ساعت بستری میکنن و خرجشم فعلا 620 تومن برای هر شب هستش دفترچه هم داشتی توفیقی نداشت برای معافیت بیمه هیچ هزینه ای تقبل نمیکنه
البته با دفترچه نظامی در موارد خاص میشه یه خورده هزینه ها رو کم کرد

آیا برای معافیت اعصاب روان اذیت میکنند حتما باید سابقه بستری شدن داشته باشی تا معاف کنند؟
تو قانون جدید کم کاری تیروئید دیگه معاف نمیکند؟

اعصاب و روان در صورت نبود مدارک در صورتی که واقعا مشکلی پیدا بشه معاف موقت 6 تا یکساله میشی مگه مشکلت خیلی حاد باشه که معافت کنن
بعد از معاف موقت در صورتی که بستری مستری بشی یکم کار راحتر میشه برای معافیت ولی بازم میگم معافیتش محدودیت زیاد داره که خیلی ها بعد چند وقت میان برای ابطالش
البته مواردی مثل لکنت زبان شدید و یا هموسکچولاتی(همجنس گرایی و یا دو جنسه ) و چند مورد دیگه که مربوط به اعصاب روان میشن ولی محدودیتهای اونجوری رو ندارن

کم کاری شدید تیروئید معافیت داره که باید معاینه بشی تا معلوم شه دکترش روزهای یکشنبه و سه شنبه عصر ساعت 1 تا 2 بیمارستان هست چون فوق تخصصه فیشش 33 تومنه و معمولا با آزمایش تایید میشه
میتونی یه دویست تومن خرج کنی تا نظر دکتر رو بدونی

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
دوست عزیز اما تو قانون جدید که ماه پیش ابلاغ شد معافیت کم کاری تیروئید برداشته شد یعنی نوشته هیپرتیروئیدی و هیپو تیروئیدی اگر به درمان جواب بدهد معاف از رزم تقریبا 99 درصد کم کاری تیروئید به درمان جواب میدن دیگه

بالا