خرید بک لینک

سوالات متداول لیسنینگ آیلتس

شروع موضوع توسط Mojtaba-etemadizade ‏12 ژانویه 2017 در انجمن منابع آموزشی

 1. Mojtaba-etemadizade

  Mojtaba-etemadizade کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 ژانویه 2017
  نوشته ها:
  12
  تشکر شده:
  2
  تفاوت مهارت شنیداری ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ در آیلتس چیست؟

  مهارت لیسنینگ در آزمون آیلتس در هر دو ماژول Academic و General Training یکسان است. این در حالیست که مهارت های ریدینگ و رایتینگ آیلتس برای این دو ماژول متفاوت اند.


  من در Listening آیلتس چه می شنوم؟

  بخش اول و دوم فضای زبان عمومی دارند. بخش اول یک دیالوگ تلفنی بین دو نفر بوده و بخش دوم یک سخنرانی توضیحاتی عادی است.

  بخش سوم و چهارم فضای آکادمیک دارند. بخش سوم یک گفتگو بین 2 تا 4 نفر بوده و بخش سوم یک سخنرانی آکادمیک می باشد.  در لیسنینگ IELTS چه نوع سوالاتی وجود دارد؟

  بر خلاف آزمون تافل TOEFL، که فقط سوالات چند گزینه ای یا multiple choice دارد، در آزمون آیلتس سوالات متداولی دیده می شود. این سوالات عبارتند از:

  Multiple choice single answer – multiple choice multiple answer

  Multiple sentence completion

  Matching items (with or without items)

  Completion (table/form/sentence/summary)

  Diagram labeling (with or without labels)

  Short answer
  آیا می توانم در لیسنینگ آیلتس پاسخ هایم را به صورت مخفف بنویسم؟

  خیر! برای مثال شما نمی توانید New York را NY بنویسید و باید کامل آن را یادداشت کنید.


  چند بخش در لیسنینگ آیلتس وجود دارد؟

  چهار بخش. بخش اول و دوم فضای زبان عمومی را داشته و بخش های سوم و چهارم آکادمیک می باشند.  آیا هر متقاضی آیلتس که در سالن حضور دارد صوتی متفاوت از لیسنینگ IELTS می شنود؟

  خیر. همه به صورت همزمان یک صوت را می شنوند.  باید چند سوال در Listening آزمون آیلتس پاسخ بدهم؟

  چهار بخش لیسنینگ آیلتس هر کدام 10 سوال دارند که روی هم رفته می شوند 40 سوال. با توجه به نمره ای که می خواهید، تعداد سوالاتی که باید پاسخ بدهید مشخص می شود. مثلا اگر 7 بخواهید، باید 30 الی 31 پاسخ صحیح بدهید.  آزمون Listening آیلتس چقدر طول می کشد؟

  کل این مهارت روی هم رفته، 40 دقیقه زمان می برد. آزمون 30 دقیقه طول کشیده و در انتها 10 دقیقه وقت اضافی برای وارد کردن جواب ها به برگه ی پاسخ نامه به شما داده می شود.  برگه ی پاسخ نامه ی Listening آیلتس چیست؟

  دفترچه ی سوالات شما را کسی نمی بیند. آنچه تصحیح می شود، پاسخ های شما از روی برگه ی پاسخ نامه ی لیسنینگ شماست. نمونه ی برگه ی پاسخ نامه لیسنینگ آیلتس را ببینید.


  آیا باید پاسخ های مهارت شنیداری آیلتس را بلافاصله بعد از شنیدن به برگه پاسخ نامه انتقال دهم؟

  خیر! تا انتهای پخش recording لیسنینگ، شما فقط و فقط باید روی پاسخگویی به سوالات درون دفترچه سوال متمرکز باشید. پس از اتمام پخش (حدود 30 دقیقه)، به شما 10 دقیقه دقت اضافی داده می شود تا جواب ها را به برگه ی پاسخ نامه انتقال دهید.  در لیسنینگ آیلتس به چه تعداد پاسخ صحیح چه نمره ای تعلق می گیرد؟

  نمره ی 6: 22 تا 25 پاسخ صحیح

  نمره ی 6.5: 26 تا 29 پاسخ صحیح

  نمره ی 7: 30 تا 31 پاسخ صحیح

  نمره 7.5: 32 تا 34 پاسخ صحیح

  نمره ی 8: 35 تا 36 پاسخ صحیح

  نمره ی 8.5: 37 تا 38 پاسخ صحیح

  نمره ی 9: 39 تا 40 پاسخ صحیح  توجه کنید که آنچه مراکز تهیه کننده و برگزار کننده ی آزمون آیلتس اعلام کرده اند بسیار سِری و کلی تر است و موارد فوق بر اساس تجربه ی نمرات زبان آموزان به دست آمده است.


  آیا در آزمون شنیداری آیلتس پاسخ غلط نمره ی منفی دارد؟

  خیر! این آزمون نمره ی منفی ندارد پس به هیچ عنوان هیچ جوابی را خالی نگذارید و اگر به هر دلیل از جمله کمبود وقت یا متوجه نشدن، نتوانستید پاسخ سوال را بدهید، جواب را خالی نگذارید و چیزی بنویسید تا شاید شانسی نمره ای گرفتید!


  آیا پاسخ سوالات در لیسنینگ IELTS به ترتیب داده می شود؟

  بله! پاسخ تمام سوالات در مهارت شنیداری آیلتس به ترتیب می آید.  آیا قبل از پخش صوت در لیسنینگ آیلتس، به من زمانی برای خواندن سوالات داده می شود؟

  بله. در اصل، این زمان به شما داده می شود تا با موضوع لیسنینگ آشنا شده و بتوانید تا حدی پاسخ ها را حدس بزنید تا با شنیدن صوت ضبط شده برای اولین بار، بتوانید پاسخ سوال های داده شده را بنویسید. این زمان به دلیل خاصی به شما داده شده است.

  در کل، هر فعالیت لیسنینگی، باید با پخش دوباره ی صوت همراه باشد. شنیدن دفعه ی اول برای درک ایده ی اصلی (main idea) بوده و دفعه ی دوم آن برای جزییات (details) می باشد. در آیلتس اما، دفعه ی اول آن حذف شده و به جایش، به شما زمانی داده می شود تا با خواندن سوال ها بتوانید موضوع کلی آن را درک کنید.

  توجه کنید که برای چه تعداد سوال به شما وقت داده می شود. برای مثال، به شما وقتی داده می شود تا سوالات 1 الی 6 را بخوانید و سپس گوش دهید و پاسخ دهید.


  آیا می شود روی دفترچه ی سوالات لیسنینگ چیزی نوشت و علامت زد؟

  بله! اما اگر شما نگران این هستید که نوشته های شما روی برگه یا دفترچه ی سوال روی نمره ی شما تاثیر می گذارد، باید بدانید که آنچه تصحیح می شود برگه ی پاسخ نامه ی شما بوده و کسی به جز شما دفترچه ی لیسنینگ شما را نخواهد دید.


  آیا می توانم برای یادداشت هایم در مهارت شنیداری آیلتس برگه ی اضافی بگیرم؟

  خیر! شما می بایست تمام یادداشت هایتان را روی دفترچه ی سوالات انجام دهید. نگران نباشد! فضا زیاد است!  آیا رعایت حروف بزرگ و در واقع capitalization در لیسنینگ آیلتس مهم است؟

  قطعا! ضروری است که قوانین capitalization یا نگارش حرف اول کلمات با حروف بزرگ را رعایت کنید، مثلا نوشتن اسامی خاص، اسم شهرها و کشورها، ...


  آیا می توانم در Listening آیلتس پاسخ ها را تماما با حروف بزرگ یا Capital بنویسم؟

  بله! شما می توانید تمام پاسخ خود را به صورت Capital یا Upper Case بنویسید و این در مواقعی که در مورد capitalization شک دارید می تواند کمک کننده باشد. صحت این مطلب را در این لینک ببینید.


  در پاسخم به سوالات لیسنینگ آیلتس، اعداد را چطور بنویسم؟

  برخی می پرسند اعداد را با عدد بنویسیم یا حروف؟

  هر دو درست است اما توصیه ی اکسیر به شما این است که اگر از نظر تعداد لغات در مضیقه نیستید، اعداد را با حروف بنویسید چرا که به دلایلی نامشخص، دست خط برخی به شکلی است که اعداد 3، 5، 6 و 8 را نمی توان به درستی تشخیص داد! اما اگر به حروف نوشته شود (مثلا THREE) قابل تشخیص تر است!


  آیا املای درست کلمات (Spelling) در پاسخ های من تاثیر دارد؟

  قطعا! املای دقیق کلمات لازم است و اگر کلمه ای را درست ننویسید، نمره اش را نخواهید گرفت. این در حالیست که بعضی معتقد هستند ممتحنین آیلتس می توانند برخی اشتباهات خیلی جزئی را چشم پوشی کنند به شرط آنکه مطمئن باشند شما به درستی متوجه جواب شده اید. این در مهارت های خواندن و نوشتاری آیلتس خیلی کمتر اتفاق می افتد.  در لیسنینگ آیلتس باید از خودکار استفاده کنم یا مداد؟

  در لیسنینگ IELTS و ریدینگ IELTS، شما باید از مداد استفاده کنید؛ پس تراش و پاک کن به همراه داشته باشد. در رایتینگ آیلتس می توانید از هر دو استفاده کنید اما باز هم توصیه می شود از یک مداد استفاده کنید.


  در سوالات چند گزینه ای لیسنینگ آیلتس، آیا حتما باید گزینه ی صحیح را بنویسم یا نوشتن کلمات صحیح هم مانعی ندارد؟

  اگر صورت سوال را به درستی بخوانید، نوشته است که گزینه ی صحیح (A, B, etc.) را بنویسید! متقاضیان بسیاری با عدم توجه به همین نکته ی کوچک، نمره ی بسیاری از سوالات را از دست می دهند.  چه لهجه های در مهارت Listening آزمون آیلتس شنیده می شود؟

  آیلتس یک آزمون بینالمللی می باشد پس لهجه های متنوع ای در آن شنیده می شود. اما توجه داشته باشید که لهجه ی غالب بریتانیایی بوده و پس از آن به ترتیب لهجه های امریکایی و استرالیایی شنیده می شود. بیشتر آنچه شما احتیاج دارید، General American وReceived Pronunciation می باشد. کار معقول آن است که خودتان را با تمامی لهجه های انگلیسی آشنا کرده و به اندازه کافی تمرین کنید. البته لهجه های ایرلندی و اسکاتلندی از استاندارد آزمون خارج هستند. در ضمن، هدف از یادگیری زبان، توانایی برقراری ارتباط می باشد. آیا شما نمی توانید فارسی را با لهجه های متفاوت مازندرانی، اصفهانی، ترکی، ... درک کنید؟  عبارت "حداکثر دو کلمه و/یا یک عدد" – "no more than two words and/or a number" به چه معناست؟

  این عبارت را یکبار با "وَ-and" بگیرید و یک بار با "یا-or"

  حالت های "وَ-and":

  • یک کلمه و یک عدد
  • دو کلمه و یک عدد


  حالت های "یا-or"

  • یک کلمه
  • دو کلمه
  • یک عدد
  تمامی پنج مورد فوق می توانند پاسخ درست به این سوال باشند.


  آیا می توانم از حروف تعریف “a” و “the” استفاده کنم؟

  اگر در پاسخ هایتان در تکمیل جملات، نیاز به استفاده از این کلمات می باشد تا جمله از نظر ساختاری صحیح باشد، طبیعتاً می بایست از آن ها استفاده کنید.

  اما اگر شما در حال تکمیل کردن کلمه های درون یک جدول، یادداشت یا فرم هستید، الزامی به استفاده از این ها نمی باشد.  چطور میتوانم مهارت شنیداری یا Listening آیلتس خود را تقویت کنم؟

  اکسیر لیسنینگ آیلتس را سر بکشید!

  اکسیر آیلتس یک برنامه ی جامع است که به شما کمک می کند زبان انگلیسی عمومی خود را تقویت کرده و همچنین خود را برای چهار مهارت آزمون آیلتس آماده کنید.

  منبع: http://www.ielts-elixir.com/ielts-listening-faqs.html
   
  ..SaaRaa از این نوشته تشکر کرده است.
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
 3. ..SaaRaa

  ..SaaRaa کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏12 دسامبر 2016
  نوشته ها:
  7
  تشکر شده:
  2
  محل سکونت:
  تهران
  ممنون خیلی عالی بود :)
   
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی