برگزیده های پرشین تولز

سوالي در مورد بوبين

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام يچه ها من با اينجا آشنايي ندارم پس اگر سوالم اشتباست يا جاي مناسبي نزدم من رو بخشيد

من يك شوكر قوي دارم كه متاسفانه به نظر من اتصال كوتاه كرده و بوبين اون سوخته !!! :eek:

چراغ قوه اون كار ميكرد ...

بازش كردم و يك چيز مشكي كه مي گن بوبين هست رو ديدم كه دوتا سيم بالاش و دو تا پايين داشت ... پُلم بود

6 تا باتري 1.2 ولت 600 ميلي آمپري داشت

يك كليد

يك سوييچ كه امكان چراغ قوه و شوكر رو از هم جدا مي كنه

فكر نكنم چيز ديگه اي داشت !!!

بعد از اينكه بازش كردم چراغ قوه هم از كار افتاد !!! شارژ هم داره ... نه سيمي قطع شده نه چيزي داته كه به هم بريزه يك مدار به نظر سادست !!!

بوبين اگه خراب شده باشه مي شه درستش كرد ؟ اصلا قابل تعمير هست ؟
اگه قابل تعمير نيست ميشه تهيه كرد ؟

من براي درست شدنش چه كار مي تونم بكنم ؟ ! آيا لازم هست عكسي ازش اينجا بذارم ؟

پ. ن

شوكر 500 هزار ولتي هست

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام

آخه از راه دور که نمیشه در مورد تعمیر یه وسیله نظر داد (میشه عین این برنامه های پزشکی تلویزیون )، شاید اصلا تشخیص شما در مورد سوختن کویل اشتباه بوده ،و مدار اسیلاتور یا اینورتر سوخته (که برق باتری رو متناوب با فرکانس بالا میکنه و میده به کویل تا ولتاژ بالا بده)

اگر کویل سوخته باشه ، میتونید بدید براتون سیم پیچی کنن (در تهران میدان امام *****، توپخانه سابق) ، یا خودتون با داشتن کولیس قطر سیم رو اندازه بگیرید و با در نظر گرفتن ضخامت کویل ، تعدا دور سیم پیچی رو به دست بیارید و خودتون سیم پیچی کنید ، ولی در هر دو صورت ، چون شما تنظیمات اولیه کارخونه سازنده رو دقیقا نمیتونید پیاده کنید ، احتمال خطر در این وسیله که ارتباط مستقیم با جون آدم داره ، وجود داره
به نظر من ساخت از اولش کار راحت تریه تا تعمیرش

موفق باشید

با تشكر از توجه و پاسخ شما اينم دو تا عكس از اين دستگاه ساده :

82xj6gl.jpg

6t1iv06.jpg

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام

عکس دستگاه کمک زیادی نمی کنه ، ولی اگر با توجه به سابقه استفاده به سوالات من جواب بدید ، میشه تعمیرش کرد.

1- وقتی سالم بود ، با اتصال به پوست ، شوک میداد یا علاوه بر اتصال به پوست فشار دادن کلید خاصی هم لازم بود
2- شوک ادامه دار بود یا فقط یک لحظه بود (مثلا شما به مدت 10 ثانیه میتوانستید شوک را ادامه بدید یا نه)
3- الان ، باتریها بعد از استفاده (اتصال یا زدن کلید شوک) گرم میشوند یا نه

موفق باشید

سلام دوست عزيز

1- كاري به پوست نداشت / وقتي كليدش رو نگه ميداشتم شوكر كار ميكرد و بين دو سر آخر شوكر برقي مثل رعد و برق ظاهر مي شد

2- شك تا حدي كه باتري خالي بشه ادامه داشت و همانند رعد و برق عمل ميكرد. من تا 5 دقيقه هم اون رو گرفته بودم و كار مي كرد

3- گرم شدنش رو نميدونم اما با سيم نازكي چند بار تست كردم و سر مثبت و منفي رو به هم زدم و سيم همچون لامپ روشن شد و پلاستيك روش رو آب كرد و حتي كمي از سيم روي لحيم كاري بود كه لحيم رو هم مي خواست آب كنه !!!

يك فيلم از كارايي شوكر دارم كه قبلا گرفته بودم ايشالا پيدا كنم لينكش رو مينويسم

قبلا از زحمات شما تشكر ميكنم :):rolleyes::blush:

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام

با توضیحاتی که شما دادین ، معلوم شد که دستگاه یک ترانس ساده نبوده که با فشار دادن کلید، برق باتری رو برای یک لحظه به ترانس وصل کنه و شوک بده
این شوکر شامل یک اسیلاتور و یک اینورتر بوده که احتمالا داخل همون پکیج سلف(بوبین) بسته بندی و سیلد شده و احتمال سوختن هر کدوم از اینها هست (مدار اسیلاتور ، مدار سوئیچینگ و یا خود ترانس)
برای تست شما نیاز به field strength meter یا اسپکتروم انالایزر دارید که ببینید جریان متناوب به اولیه ترانس وارد میشه یا نه ، ولی در اولین قدم میتونید با اهم متر معمولی دو سر شاکر (که جرقه میزنه) رو تست کنید ببینید بین اونها اتصال الکتریکی برقراره یا نه، اگر برقرار نبود لااقل ثانویه ترانس سوخته (شاید بقیه قسمتها هم سوخته باشه)
من بیشتر شکم به قسمت سوئیچینگه، ولی با توجه به سیلد بودن ، تست این قسمت بدون دستگاههای ذکر شده امکان نداره

در کل ساخت دوباره اش از تعمیرش راحت تره;)

موفق باشید

متخصص دیگری نیست که مشکل رو بر طرف کنه . ایشون که دیگه نیستن !!!!!!!!!!!!

maziar1996

Registered User
لایک‌ها
8
دادا من هم از این شو کر ها دارم که خراب شده ترانسش گیر نمیاد بهتره یه دونه بسازی خودت بزاری تو جای شوکرت

mitra1234

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام يچه ها من با اينجا آشنايي ندارم پس اگر سوالم اشتباست يا جاي مناسبي نزدم من رو بخشيد

من يك شوكر قوي دارم كه متاسفانه به نظر من اتصال كوتاه كرده و بوبين اون سوخته !!! :eek:

چراغ قوه اون كار ميكرد ...

بازش كردم و يك چيز مشكي كه مي گن بوبين هست رو ديدم كه دوتا سيم بالاش و دو تا پايين داشت ... پُلم بود

6 تا باتري 1.2 ولت 600 ميلي آمپري داشت

يك كليد

يك سوييچ كه امكان چراغ قوه و شوكر رو از هم جدا مي كنه

فكر نكنم چيز ديگه اي داشت !!!

بعد از اينكه بازش كردم چراغ قوه هم از كار افتاد !!! شارژ هم داره ... نه سيمي قطع شده نه چيزي داته كه به هم بريزه يك مدار به نظر سادست !!!

بوبين اگه خراب شده باشه مي شه درستش كرد ؟ اصلا قابل تعمير هست ؟
اگه قابل تعمير نيست ميشه تهيه كرد ؟

من براي درست شدنش چه كار مي تونم بكنم ؟ ! آيا لازم هست عكسي ازش اينجا بذارم ؟

پ. ن

شوكر 500 هزار ولتي هست

mitra1234

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصل دستگاه به سیم پیچشه اگر خراب شده باشه به هیچ عنوان درست نمیتونی نکنی فقط نیتونی از وسایل دیگر ک شامل نوسان ساز هست و باطری یه شوکر دیگه درسن کنی چون سیم پیچ داخل عایق بسیار محکم بسته شده باز کردنش امکان نداره اگر کار الکترونیک بلد باشی میتونی ی دونه دیگه درست کنی در ساینهای مختلف طرز ساخت اومده من چند تا از این سیم پیچها رو که حتی با ضربه عایقشون شکسته دیدم و درست کردم ولی انتخاب نوع خازن و دیود ها با دور سیم پیچ رابطه دقیق داره اگرم بلد نیستی باید دور بندازی چون کاریش نمیشه کرد 09359067007 اگر خواستی با من تماس بگیر شاید بتونم راهنماییت کنم برای رته اندازی مجدد

بالا