برگزیده های پرشین تولز

سوالی در مورد باتری لپ تاپ

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
من یه لپ تاپ خریدم. باتری اش از نوع لیتیوم-یون هست. لپ تاپ همیشه در محلی استفاده میشه که برق هست. یعنی به باتری خیلی خیلی به ندرت احتیاج پیدا میکنم. میخوام بدونم کدوم یکی از این روش ها برای نگه داری باتری بهتره:

1- باتری همیشه به لپ تاپ باشه و برق هم وصل باشه به لپ تاپ

2- باتری رو فول شارژ کنم. از لپ تاپ جدا کنم. هر 15 روز 20 روز دوباره بزنم به لپ تاپ و خالی اش کنم . دوباره فول شارژ کنم و دوباره درش بیارم تا 15-20 روز بعد.

خودم فکر میکنم راه دوم درسته.نظر شما ها چیه؟:)

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
روش دوم ولی نباید باطری فول شارژ باشه بهتره روی 40 تا 60 درصد باشه باطری نو هم که میخرید هیچوقت فول شارژ نیست. ماهی یکبار استفاده بسشه.

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
باتری وصل باشه همیشه هم مشکلی نداره ولی هفته ای 1 بار از باتری استفاده کنید تا شارژ و دشارژ بشه.
اگرم میخوایید باتری رو جدا کنید نباید فول باشه همونطور که دوستمون گفتن بهتره 30 تا 50 درصد شارژ باشه بعد بزاریدش کنار.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
50% شارژ داشته باشه اگه میخواید جدا کنید(البته اگه جدا میشه)
جای خنک هم نگهداری کنید
هر 1 ماه یک بار هم دشارژ و شارژ کنید
منبع: سایت اپل

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
از راهنمایی های همگی ممنون و متشکر.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
animsmilysmile.gif

. من تعجب مي‌كنم چطور هر يك از دوستان به همين راحتي يك راهي در مورد نحوه شارژ يك دستگاه خاص كه نه مدلش و نه برندش را مشخص نموده‌اند، پيشنهاد مي‌دهند!! چند وقت پيش هم در يك تاپيكي يك نفر در مورد ترتيب وصل نمودن پاور به برق و لپتاپ پرسيده بود و يك جواب كلي داده شد كه هميشه اول بايد پاور به رق زد بعد كابل پاور را به لپتاپ!!! (تصويري از دفترچه يك مدل لپتاپ توشيبا و يك مدل لپتاپ دل، كه كاملن برعكس گفته فوق هست، و يك مدل سوني كه مطابق گفته فوق هست. باز هم بر اساس اين 3 تصوير نميظتوان گفت پس تمامي لپتاپ‌هاي دل و توشيبا به اون شكل هستند و سوني شكل ديگر!! بلكه:)

. اما اصلن روش صحيح پاسخ به اين نوع سوالات فقط يك جمله هست! "[فقط] به دفترچه يا سايت سازنده وسيله خريداري شده مراجعه نماييد و روش صحيح آن كمپاني را براي آن وسيله خاص مطالعه نماييد."

. هر كمپاني تكنولوژي خاص خودش را دارد و گاهي در توليد يكسري از خانواده‌هاي محصولات خود حتا در زمينه و نوع شارژ آن گرفته تا ... ممكنه تغييراتي را بدهد. مثلن من دو نوع ماشين تراش فليپس دارم، مدت زمان و نحوه شارژشون به دليل تفاوت نوع باتريشان و ... با هم فرق مي‌كنند و پسرخاله من مدل ديگه‌اي از همين برند را دارد ولي اون ديگه اساسن نوع شارژش با هر دومدل من فرق مي‌كند. هميشه تغييرات و تكنولوژي بكار رفته در نوع باتري هم نيست! (معلومه!) كيت شارژ كننده، نحوه مديريت برق سيستم و ....

. پس جواب صحيح را همواره در همان دفترچه وسيله خريداري شده يا سايتش بيابيد... برند و مدل وسايل شما با ما و همديگر متفاوت هست....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/19
26.gif
103.gif

Last edited:

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
بله درسته حرف شما کاملا هم متین هست.

الان با مراجعه به user guide لپ تاپ خودم دیدم که به وضوح نوشته:

If you want to use constant AC power you are advised to remove the battery pack after it is fully charged

پس تصمیم گرفتم که باتری رو کاملا شارژ کنم و بعد از لپ تاپ جداش کنم. ممنون.

بالا