برگزیده های پرشین تولز

سوال از فروشندگان موبایل و تبلت

milad_habibi_1372

Registered User
لایک‌ها
141
سلام
دوستان من دانشجوی شهر بروجرد هستم
میخوام برای اینکه دستم تو جیب خودم باشه یه کاسبی هم راه بندازم
برای همین من " موبایل فروشی " رو انتخاب کردم چون علاقه دارم

بودجه ای هم که در نظر گرفتم 20 تومن هست ( مغازه و ... جداگانه ) کم و زیاد تر هم بشه مشکلی نیست

خوساتم مشاوره بدید مغازه دارای محترم که :

1- نمایندگی یک برند رو بگیرم بهتره یا کلی بیارم از برند های مختلف ؟

2- الان سرمایه گذاری کنم خوبه با مبلغ زیاد یا کم بذارم ( به خاطر نوسانات )

3- جنس رو از کجا باید جور کنم ؟

4- چه دردسر هایی قبل و بعدش داره ؟

5- هر چیز دیگه ای که به نظرتون میرسه رو بگید بهم .

منتظر راهنماییاتون هستم

arezo0o0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام
اگه دنبال یه کارو کاسبی خوب هستی باید اول در مورد نوع برندی که میخوای باهاش شروع به کار کنی تحقیق و برندی رو انتخاب کنی که ساپورت و پشتیبانی عالی داشته باشه

toofan245

Registered User
لایک‌ها
58
دوست عزیز من حدود 3 ساله که فروشگاه موبایل و تبلت دارم.
سه سال پیش با 15 میلیون تومن شروع کردم. نمایندگی برند خاصی رو نگرفتم و از هر برندی رو دارم. از ساده ترین گوشی ها تا گوشی های جدید
باید با توجه به درآمد مردم شهر نوع گوشی ها رو انتخاب کنی. اگه درآمد مردم بالاست و اکثر افراد شهر رو جوانان تشکیل می دهند بهتره گوشیه ای جدید و هوشمند بیاری.
ضمنا سود فروش موبایل خیلی کمه. چون بازار بسیار رقابتیه. الان اگه قیمت خرید یک گوشی مثلا 500 هزار تومان باشد در این بازار نهایت بشه 520 داد.
بهتره بیشتر سرمایت رو در لوازم جانبی بزاری چون سود 100 تا 300 درصدی داره.
به جز گرفتن جواز کسب هیچ دردسر دیگه ای نداره. واسه خرید هم بهترین جا علاءالدین تهرانه
سوالی بود در خدمتم

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
دوست عزیز من حدود 3 ساله که فروشگاه موبایل و تبلت دارم.
سه سال پیش با 15 میلیون تومن شروع کردم. نمایندگی برند خاصی رو نگرفتم و از هر برندی رو دارم. از ساده ترین گوشی ها تا گوشی های جدید
باید با توجه به درآمد مردم شهر نوع گوشی ها رو انتخاب کنی. اگه درآمد مردم بالاست و اکثر افراد شهر رو جوانان تشکیل می دهند بهتره گوشیه ای جدید و هوشمند بیاری.
ضمنا سود فروش موبایل خیلی کمه. چون بازار بسیار رقابتیه. الان اگه قیمت خرید یک گوشی مثلا 500 هزار تومان باشد در این بازار نهایت بشه 520 داد.
بهتره بیشتر سرمایت رو در لوازم جانبی بزاری چون سود 100 تا 300 درصدی داره.
به جز گرفتن جواز کسب هیچ دردسر دیگه ای نداره. واسه خرید هم بهترین جا علاءالدین تهرانه
سوالی بود در خدمتم
سلام.
داداش با وضعیت فعلی سرمایه لازم برای وردو به این بازار حداقل چقدره؟
2-روزی چند تا گوشی میشه فروخت تو این گرونی؟(متوسط)

toofan245

Registered User
لایک‌ها
58
سلام.
داداش با وضعیت فعلی سرمایه لازم برای وردو به این بازار حداقل چقدره؟
2-روزی چند تا گوشی میشه فروخت تو این گرونی؟(متوسط)

اگه مغازه و دکور رو به حساب نیاریم. برای خرید جنس به نظرم واسه شروع حدود 15 میلیون تومان برای گوشی و 10 میلیون تومان برای لوازم جانبی معقولانه است.
فروش هم بستگی به خیلی چیزها داره، فروشنده خوب، مکان خوب، قیمت رقابتی، تبلیغات مناسب
الان شهر ما حدود 180 هزار نفر جمعیت داره و نزدیک 30 تا فروشگاه موبایل داره. فروش من به طور متوسط روزانه 2 میلیون تومان است که حدود 100 هزار تومان سودشه
ماهانه یک میلیون و دویست هزار تومان اجاره مغازه است و نزدیک 2 میلیون تومان در ماه سود خالص
به طور متوسط در روز 5 تا گوشی میفروشم که بیشتر گوشی هایی با قیمت متوسط هستن گوشی هایی با رنج قیمت 500 هزار تومان

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
درآمد تبلت چطوره ؟ قصد راه اندازی مغازه ندارم ولی در جنوب قیمتهای خوبی به من پیشنهاد شده . نظر خودم بازاریابی در شهر خودمون و فروش اینترنتی در همین فروم هست .
یه سوال دیگه دارم مثلا یه تبلت 900 تومنی مغازه دار چند میگیره که 900 میفروشه؟

toofan245

Registered User
لایک‌ها
58
درآمد تبلت چطوره ؟ قصد راه اندازی مغازه ندارم ولی در جنوب قیمتهای خوبی به من پیشنهاد شده . نظر خودم بازاریابی در شهر خودمون و فروش اینترنتی در همین فروم هست .
یه سوال دیگه دارم مثلا یه تبلت 900 تومنی مغازه دار چند میگیره که 900 میفروشه؟

دوست عزیز طبق قوانین اتحادیه حداکثر سودی که برای فروش موبایل و تبلت فروشنده میتونه بگیره 10درصده
یعنی اگه یه تبلت رو بده 900 تومن باید 810 خریده باشه.
البته دستکاری کردن فاکتور و اینطور کارها رو میشه انجام داد اما بازار به حدی رقابتی هستش که مجبوریم سیاست سود کم فروش زیاد رو در پیش بگیریم. مثلا شاید تبلت رو بخریم 900 هزار تومان و بفروشیم 920 هزار تومان. به جاش در کنارش لوازم جانبی تبلت که سود زیادی داره رو به مشتری بفروشیم

daneshbin

Registered User
لایک‌ها
75
منم با ایده ی سود کم فروش زیاد موافقم
فروش لوازم جانبی در کنار محصول اصلی یکی از بهترین روش های بازاریابی هست
البته من پیشنهاد میدم یک برند پر طرفدار رو بفروشی و توی شهرتون معروف کنید

milad_habibi_1372

Registered User
لایک‌ها
141
از دوستان ممنونم

من هنوز دارم فک میکنم

بهترین جا برای اجاره ی مغازه برای موبایل فروشی کجاس معمولآ ؟

toofan245

Registered User
لایک‌ها
58
از دوستان ممنونم

من هنوز دارم فک میکنم

بهترین جا برای اجاره ی مغازه برای موبایل فروشی کجاس معمولآ ؟

بهنرین جا اونجایی هستش که موبایل فروشی زیاده
معمولا هرشهری یک خیابون داره که اکثر موبایل فروشی ها اونجا هستند . بهتره همونجا یه مغازه اجاره کنی و با دکور متفاوت و قیمت مناسب نسبت به بقیه خیلی زود جا بیفتی

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
بهنرین جا اونجایی هستش که موبایل فروشی زیاده
معمولا هرشهری یک خیابون داره که اکثر موبایل فروشی ها اونجا هستند . بهتره همونجا یه مغازه اجاره کنی و با دکور متفاوت و قیمت مناسب نسبت به بقیه خیلی زود جا بیفتی

اگه قیمت ارز رو ثابت فرض کنیم در برابر افت قیمت گوشی یا تبلت شما چه کار می کنید؟
الان فروشگاه های اینترنتی بعضا روزانه قیمت رو تغییر می دن ...

toofan245

Registered User
لایک‌ها
58
اگه قیمت ارز رو ثابت فرض کنیم در برابر افت قیمت گوشی یا تبلت شما چه کار می کنید؟
الان فروشگاه های اینترنتی بعضا روزانه قیمت رو تغییر می دن ...

هیچی ضرر میکنیم.
البته تا الان که ضرر خاصی نکردیم چون قیمت ها هرروز بالاتر میره اما شده که قیمت پایین هم بیاد و ضرر کنیم
اگه واسه موبایل فروشی روی لوازم جانبی مانور بدی سود میکنی اما اگه بیشتر سرمایه و وقتت رو واسه فروش گوشی بزاری احتمال شکست خیلی زیاده

بالا