برگزیده های پرشین تولز

سوال در رابطه با Ipods , MP3 Players & Disc Mans

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
با سلام به تمامی مدیران و بچه های فعال بخش سخت افزار...:)
این شاید اولین تاپیک من توی این بخش بعد 3 سال باشه ! ولی امروز یه جورایی احساس کردم که باید این تاپیک رو بزنم :)
یک سرچ در رابطه با موضوعات بالا توی پی تی کردم و تاپیکی در رابطه با " تمام موارد مربوط به Mp3 Player ها "
نگاهی به تاپیک انداختم ولی متاسفانه چیز خاصی دستگیرم نشد . این بود که گفتم این تاپیک رو بزنم و از اون دسته از بچه هایی که در رابطه با موارد بالا اطلاعاتی دارند بخوام که یه توضیحی در رابطه با هر کدوم و این 3 مورد بدن و این که خودتون چه موردی رو انتخاب می کنید و چرا ؟
ممنون میشم اگر یه سری اطلاعات در رابطه با جدید ترین های بازار ( بازار جهانی نه ایران) در این جا قرار بدید :)

با تشکر
72.gif

مکس

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اولا بنظر من دیگه عمر Disc-man ها بسر اومده!;) واقعا خودشون حجیم هستن و حجم آهنگی هم که تو CD میشه ریخت خیلی نیست! مگر 2تا کیف CD همراه داشته باشی که باز حجم همراه آدم بیشتر میشه!! :wacko: ولی در کل من در مورد Disc-man به D-NE20 رای میدم! :D :D :p
اما MP3 Player ! :happy:
کلا Mp3 player ها دو دسته هستن: Flash Memory و Hard Disc Memory بینشون هم فرق زیاده! Flash ها از 64mb تا 4GB دارن و HDD ها از 1.5GB تا 60GB !
تو Flash ها من Sony A-608 و Sony E-507 رو پیشنهاد میکنم که به ترتیب 1GB و 2GB جا دارن!;) البته A-608 راستش هنوز ایران که نیومده هیچی، جهانی هم نشده!:blush: فعلا فقط تو ژاپن موجوده!:D
تو Hard ها هم به Sony HD5 که 20GB و 30GB داره!
iPod:
خب ipod هم مدلهای Flash داره، هم مدلهای hard دار! مدلهای Hard دار رو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون بقدری باتریش زود تموم میشه که واقعا میره رو اعصاب! :wacko: :hmm: :hmm: مدلهای FLash هم که دو سری داره: ipod Shuflle چون Display نداره واقعا ارزش خرید نداره، ولی میتونم بگم ipod Nano شاهکار Apple تو همه ی ipod ها هستش! و واقعا هم بی نقصه!:happy: ;) :rolleyes:
نکته 1: قیمت mp3 player یه فاکتور خیلی مهمه که من تو این post اصلا در نظر نگرفتم! :D :blink: یعنی با این قرض رفتم که شما بهترین رو میخواین و قیمت براتون مهم نیست! ;) اگه بخوام اون فاکتور رو هم بیاریم دیگه خیلی دسته بندی ها زیاد میشه!:wacko: ولی خب مطمئنا دیگه Sony با این قیمت هیچ جایی نداره تو مدلها! (البته اینم همیشه باشد یادمون یاشه که: هرچقدر پول بدی، همون قدر آش میخوری!;) :p )
نکته 2: اگه میبینین من همه ی انتخاب هایی که کردم Sony بوده، فکر نکنین من یا بابام یه کاره ی Sony هستیم دارم این وسط تبلیغ میکنم! هرکی خواست یه مدل که بنظرش بهتره رو معرفی کنه، من بهش ثابت میکنم اینا بهترن!;) :cool:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از SonyStyle :
اولا بنظر من دیگه عمر Disc-man ها بسر اومده!;) واقعا خودشون حجیم هستن و حجم آهنگی هم که تو CD میشه ریخت خیلی نیست! مگر 2تا کیف CD همراه داشته باشی که باز حجم همراه آدم بیشتر میشه!! :wacko: ولی در کل من در مورد Disc-man به D-NE20 رای میدم! :D :D :p
اما MP3 Player ! :happy:
کلا Mp3 player ها دو دسته هستن: Flash Memory و Hard Disc Memory بینشون هم فرق زیاده! Flash ها از 64mb تا 4GB دارن و HDD ها از 1.5GB تا 60GB !
تو Flash ها من Sony A-608 و Sony E-507 رو پیشنهاد میکنم که به ترتیب 1GB و 2GB جا دارن!;) البته A-608 راستش هنوز ایران که نیومده هیچی، جهانی هم نشده!:blush: فعلا فقط تو ژاپن موجوده!:D
تو Hard ها هم به Sony HD5 که 20GB و 30GB داره!
iPod:
خب ipod هم مدلهای Flash داره، هم مدلهای hard دار! مدلهای Hard دار رو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون بقدری باتریش زود تموم میشه که واقعا میره رو اعصاب! :wacko: :hmm: :hmm: مدلهای FLash هم که دو سری داره: ipod Shuflle چون Display نداره واقعا ارزش خرید نداره، ولی میتونم بگم ipod Nano شاهکار Apple تو همه ی ipod ها هستش! و واقعا هم بی نقصه!:happy: ;) :rolleyes:
نکته 1: قیمت mp3 player یه فاکتور خیلی مهمه که من تو این post اصلا در نظر نگرفتم! :D :blink: یعنی با این قرض رفتم که شما بهترین رو میخواین و قیمت براتون مهم نیست! ;) اگه بخوام اون فاکتور رو هم بیاریم دیگه خیلی دسته بندی ها زیاد میشه!:wacko: ولی خب مطمئنا دیگه Sony با این قیمت هیچ جایی نداره تو مدلها! (البته اینم همیشه باشد یادمون یاشه که: هرچقدر پول بدی، همون قدر آش میخوری!;) :p )
نکته 2: اگه میبینین من همه ی انتخاب هایی که کردم Sony بوده، فکر نکنین من یا بابام یه کاره ی Sony هستیم دارم این وسط تبلیغ میکنم! هرکی خواست یه مدل که بنظرش بهتره رو معرفی کنه، من بهش ثابت میکنم اینا بهترن!;) :cool:
من که میگم فقط iPod nano
و بعد از اون iPod!

Unknown

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
iPod nano متاسفانه تو ايران قيمت بالايي داره . من چند روز پيش ۲ گيگ رو قيمت کردم گفت 265000 تومان !!!!!

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ipod واقعا عاليه مخصوصا استحكام مكانيكي بالايي داره كه به ظرافت ظاهريش اصلا نمياد.
من كه غير از اين نسخه سياه رنگش حاضر نيستم چيزي بخرم.
انشا ا.. يه ذره قيمتش بياد پايين تا حالشو ببريم.

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
ipod nano تائید میشه !
mp3 player هم سونی خوبه lexar هم خوبه (امروز جکی جان یه مدل خوبش رو معرفی کردن)
البته در نهایت به جیب شما بستگی داره

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
منم nano رو خیلی تسخیرکننده دیدم ... آدم نمیتونه مایه تیله تو جیبش باشه و در مقابلش دوام بیاره ...

webwiser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من علاوه بر امکان پخش به ضبط هم نیاز مبرم دارم. میشه چیزی که امکان ضبط هم داشته باشه معرفی کنید.
ipod ضبط هم می کنه؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از webwiser :
من علاوه بر امکان پخش به ضبط هم نیاز مبرم دارم. میشه چیزی که امکان ضبط هم داشته باشه معرفی کنید.
ipod ضبط هم می کنه؟

خودش که نه، ولی یکی از لوازم جانبی هاش یه میکروفون به اسم iTalk هست که اون ipod رو به Voice Recorder تبدیل میکنه! ;) تو پایتخت هم من دیدم! ولی قیمت ندارم! فقط هم به ipod معمولی میخوره انگاری....:(

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از SonyStyle :

خودش که نه، ولی یکی از لوازم جانبی هاش یه میکروفون به اسم iTalk هست که اون ipod رو به Voice Recorder تبدیل میکنه! ;) تو پایتخت هم من دیدم! ولی قیمت ندارم! فقط هم به ipod معمولی میخوره انگاری....:(
بله ولی فراموش نکن iPod nano تازه اومده و من احتمال خیلی زیادی میدم که به زودی براش بسازن.
کسی iPod nano را در ایران دیده؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از MohammadR :
بله ولی فراموش نکن iPod nano تازه اومده و من احتمال خیلی زیادی میدم که به زودی براش بسازن.
کسی iPod nano را در ایران دیده؟

دیده؟؟ دوستم خریده!! ;) :p :happy: از پایتخت! فکر کنم 290 تومن! :wacko: بهش گفتم یه Review ازش اینجا بزاره!;) حالا اگه تنبلی نکنه فکر کنم یه چند روز دیگه یه خبری بشه اینجا!! البته اگه!!!:rolleyes:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از SonyStyle :

دیده؟؟ دوستم خریده!! ;) :p :happy: از پایتخت! فکر کنم 290 تومن! :wacko: بهش گفتم یه Review ازش اینجا بزاره!;) حالا اگه تنبلی نکنه فکر کنم یه چند روز دیگه یه خبری بشه اینجا!! البته اگه!!!:rolleyes:
این iPod nano ی که دوستت خریده حافظه اش چند گیگ بود؟
در ضمن با مشکل باتری چه می کنه که بعد از مدتی باید عوض بشه؟
به نقل از kasra_kh
مهمتر از همه ی اینها مشکل باتریش هست !
باتریش رو خودتون نمیتونید عوض کنید و باید به نمایندگی های اپل بفرستید !
پول باتری و تعویضش هم مبلغ قابل توجهی نسبت به قیمت iPod تون میشه ! شاید بشه گفت مثل اینه که یه iPod mini خریدید !
وسایل جانبیش هم جداگانه عرضه میشه ! قیمت اونهام کم در نمی آد !

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از MohammadR :
این iPod nano ی که دوستت خریده حافظه اش چند گیگ بود؟
در ضمن با مشکل باتری چه می کنه که بعد از مدتی باید عوض بشه؟
به نقل از kasra_kh

4گیگ خریده اون! ;) مشکل باتری اونجوری نیست که شما فکر میکنی....:blink: باتری که به این سادگیا نیاز به تعویض پیدا نمیکنه:D من الان 1ساله Sony HD3 دارم، هنوز عینه روز اولش جواب میده و باتریش یه ریزه هم ضعیفتر نشده! استفاده ام هم زیاده، هفته ای 2~3 بار شارژ کامل مبکنم! ;) اگر هم یه روزی باتری بخواد که من مطمئن در بدترین حالت کمتر از 3سال نیست، آدم خودش باتریشو میخره تعویض میکنه! حالا مگه اینجا گارانتی داره که بدی حتما خود اپل عوض کنه... باتریش هم تا اون موقع حتما هست تو مغازه. مال خود من که الان هست تو جمهوری، تازه فوق فوقش از Amazon.com میگیره، اون که دیگه داره! :happy:
لوازم جانبی دیگه هم من فکر نمیکنم نیاز داشته باشه! چی مثلا؟ Voice Recorder ؟ من یکی دلم نمیاد همچین استفاده ای ازش بکنم!! :(
به عنوان mp3 PLAYER چیزی کم نداره!​

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
اینجا چقدر نقل تو نقل شده !:D

(من الان نمیتونم با این browser ام از ادیتور استفاده کنم برا همین توی "" نقل میکنم)
به نقل از PDA عزیز (توی تاپیکی به نام mini ipod )

"همونطور كه مي دونيد باتري اين دستگاهها ، non-Replaceable هستند . در اصل User Replacable نيستند . و اين به اين معنيه كه شما بعد از نزديك به دو تا سه سال استفاده از اين دستگاه ، بايد اون رو به نمايندگي منتقل كنيد تا باتري رو براتون تعويض كنن . اما كدوم نمايندگي ؟ عملا نمايندگي در داخل ايران وجود نداره ."

نکته ی مهم همین non user replacable بودنشونه !
ولی بازم خرید iPod توی ایران بستگی به بودجه ای داره که میخواین صرفش کنید !
در مورد وسایل جانبیش هم بد نیست یه نگاه به http://www.apple.com/ipodnano/accessories.html بندازید ! فکر کنم حداقل USB Power Adapter و Dock لازم باشن (با صرف نظر کردن از کیف و case های محافظ!)
همینطور راجع به باتریها هم اینجا رو یه نگاه بندازید ! www.apple.com/batteries

shayanoh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها،
من یکی از دوستام خواسته بود که یه Review از iPod Nano بدم ولی بس که درگير بودم تازه پيغامشو دیدم. به هر حال بهتر چون چند وقتیه که از خريدن iPod Nano میگذره و همه چی شو می دونم تقريباً
اول که خلاصه بگم: شاهکاره... دقيقاً هيچ امکاناتی نيست که شما از OS اين دستگاه بخواين و در اختيارتون قرار نده، و همه چی هم به راحتی قابل دسترسه.
در باره باطری بايد بگم که در رابطه را زمان کارکردش که من هيچ مشکلی نداشتم، خود Apple گفته که 14 ساعت کار می کنه ولی من تا 15-16 ساعت هم کار ازش کشيدم. البته فکر کنم ميدونم چرا.
من یه 4gb خريدم، که خود Apple گفته 1000 تا آهنگ جا ميشه، ولی من 1072 تا آهنگ روش دارم + حدوداً 3000 تا عکس و 700 مگابايت هم خالی دارم... چطوری؟
Apple وقتی میگه 1000 تا آهنگ با فرض اينه که تو آهنگات MP3 باشه و 128kbps. ولی من آهنگامو همه رو MP4 گذاشتم و 96kbps. با توجه به فناوری برتر MP4 کيفيت به هيچ وجه افت پيدا نمی کنه، و چون راحت تر از MP3 خونده میشه، عمر باطری هم بالا میره.
در رابطه با اينکه میگن يک سال و نيم بيشتر هم عمر نمی کنه بذارين اينطوری بگم. عمر باطری iPod حدودا 500 بار شارژ شدنه. تعريف هر بار شارژ هم اينه که مثلا اگر شما نصف باطری رو استفاده کنين، کامل شارژ کنين، دوباره نصف استفاده کنينو کامل شارژ کنين اين تازه میشه يک بار شارژ. با توجه به اينکه nano براتون 14 ساعت کار میکنه؛ داريم 14 در 500 يعنی 7000 ساعت که اگر فرض کنيم روزی شما 10 ساعت هم آهنگ گوش کنی بيش از دو سال برات کار می کنه.
برانکه پست طولانی نشه ادامه Review رو تو پست بعدی میدم.

shayanoh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب اين ادامه Review منه از پست قبلی.
اگر بخواين به Nano به عنوان يک Flash Disk نگاه کنين، خوب علاوه بر اينکه آهنگتونو پخش می کنه، چند گيگابايت هم فضا در اختيارتون میزاره که فايل رد و بدل کنيد. سرعت خوندن و نوشتن از فلش در Nano 4gb که من دارم حدودا 25-30 مگابايت در ثانيه هستش، يعنی به اندازه کافی برای هر کاری سريعه، و مثل هر فلش ديگه ای بدون احتياج به برنامه ای تشخيص داده میشه. تنها اشکالی که بعضيا به iPod می گیرن اينه که فقط با استفاده از برنامه خودش يعنی iTunes و فقط از يک کامپيوتر میتونين توش آهنگ بريزين، يعنی نمیتونين همين طوری به يک کامپيوتر ديگه وصلش کنين و MP3 توش بريزين. قبول می کنه ولی پخش نمی کنه، بايد بيارين تو کامپيوتر خودتون، اونو تو iTunes وارد کنين و بعد Nano رو با اون برنامه Sync کنين.
از اينجا که بگذريم به امکانات خود Nano می رسيم.
خوب اول از هر چيز که می رسيم به طرز کنترل. اگر عکس Nano رو ديده باشين، يک دايره طوسی پايين هست که وسطشم يک دکمه سفيده. شما برای بالا و پايين رفتن توی Menuها کافيه انگشتتونو روی اون قسمت دايره ای به طور ساعتگرد، يا برعکس بکشين و با فشار دادن قسمت وسط وارد Menu شويد. در چهار جهت خود قسمت دايره ای هم چهار دکمه برای کارهای مختلف وجود داره که موقع فشار دادن داخل ميره و کاملا احساس دکمه بودن رو داره. (يعنی حساس به فشار نيست مثل خود قسمت طوسی برای Scroll، عين دکمه ميمونه کاملا) اميدوارم درست تونسته باشم توضيح بدم.
بعد ميرسيم به قسمت Music که وقتی واردش میشين تمام آهنگ ها رو می تونين بر اساس Artist, Album, Genre, Composer ببينين و آهنگ مورد نظرتونو انتخاب کنين. اگر برای آهنگی عکس آلبوم هم توی iTunes انتخاب شده باشه نشون میده براتون و شروع به پخش می کنه. توی صفحه بخش هم می تونين صدا رو کم و زياد کنين، توی آهنگ عقب و جلو برين و به آهنگتون امتياز بدين. اين امتياز دهی برای وقتی که به طور Shuffle آهنگ گوش می کنين به درد می خوره که آهنگ هايی که بيشتر دوست دارينو بيشتر بذاره. تمام اين کارها به راحتی با حرکت دست روی صفحه طوسی انجام میشه.
علاوه بر اين شما می تونين از روی خود دستگاه يک Playlist واسه خودتون درست کنين که چه آهنگ هايی رو به ترتيب پشت سر هم براتون بزاره.
قسمت بعدی که بهش می رسيم، Photos هستش که خوب هر عکسی که با iTunes تعيين کرده باشين اونجا میزاره. باز هم همين جوری عادی نمی تونين توش عکس بريزين، بايد حتما با iTunes باشه. اينجا هم یه Slideshow قشنگ داره که میتونه آلبوم عکس شما رو با Effectهای بی نظيری که از اين دستگاه بعيده براتون نشون بده، با آهنگ هايی که دوست دارين.
بعد از اين میرسيم به امکانات جزيی تر دستگاه. اينارو خلاصه تر ميگم.
Notes:
وقتی Nano رو با عنوان يک فلش وصل کنين و با Mycomputer برين روش، يک فولدر با اسم Notes می بينين که هر فايل Textای که اونجا بريزين توی خود iPod میتونين بخونينش.
Clock:
ساعت و آلارم. توضيح بيشتری نمی خواد!
Contacts:
اين با دفتر تلفن شما توی Outlook يا Outlook Express تنظيم میشه که دفتر تلقنتونو توی Nano هميشه همراهتون داشته باشين.
Calendar:
اينم مثل بالايی با Outlook يا Outlook Express تنظيم ميشه که هيچ وقت يه قرار ملاقات مهم رو از دست ندين.
Games:
اينجا هم 4 تا بازی داره که انصافا برای اين دستگاه خيلی باحالاً. ترجيح میدم توضيح ندم که لذت کشفشو خودتون داشته باشين. يکيش خيلی باحاله. اسم بازيا ايناس: Brick, Music Quiz, Parachute, Solitare.
ُStopwatch:
يک کرونومتر.
Screen lock:
اين چندان به درد نمی خوره، ولی باحاله. يه راهه برای Lock کردن صفحه با يک رمز، که روش وارد کردن رمزش واقعاً بی همتاست. بايد خودتون ببينين.

علاوه بر اينها يک منوی Settings هم وجود داره که هر چيزی که توی Nano بشه داشتو میشه توش تنظيم کرد.

توی پست بعدی به بعضی اشکالای Nano میپردازيم.

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
یه چیزی ! فکر کنم اصلا مشکلی که باعث تعویض باتری میشه اینه که بعد از هر بار تخلیه مقدار ظرفیتی که از باتری شارژ میشه کمتر از دفعه ی قبل (و در نتیجه کمتر از ظرفیت اصلیه باتری) هست ! بعد از یه مدت ( یه سال , 2 سال شایدم بیشتر ! بسته به مقدار استفاده و شارژ و خالی شدن) این اختلاف از حالت نامحسوس بیرون میاد و کم کم قابل توجه میشه ! یعنی مثلا کم کم به 60 % 50 % و پایینتر میرسه ! تا وقتی که دیگه لازم به تعویض باتری بشه !
برای همین نمیتونید 14 ساعت کار کامل رو تا زمان تعویض حساب کنید ! مقدار خیلی کمتر میشه (البته چون احتمالا میانگین استفاده هم از 10 ساعت کمتره یه چیز حدود همین 2 سال بدست میاد !) !
موضوع همینه ! آیا ارزشش رو داره که آدم یه iPod بخره که 2 3 سال بعد مجبور شه یه پول قابل توجه نسبت به خود iPod بده برای تعویض باتریش (به جز مشکلات احتمالی که نیاز به نمایندگی داره و همینطور به جز وسایل جانبی لازم که بهشون اشاره کردم !) یا نه ! در مورد iPod nano چیزی نمیگم (چون امکاناتش کلا از iPod mini فراتر ه ! صفحه ی نمایشش ابعادش طراحیش و ...! البته قیمتش هم باید در نظر گرفت) ولی iPod mini در بین micro hard ها اصلا بهترین نبود (با در نظر گرفتن همه ی جوانب ! ) ! منظورم از این که بهترین نبود فقط توی ایران نیست (ببینید تو ایران دیگه چقدر مشکل داشت)! اگه به review های خارجی مراجعه کنید میبینید که مثلا Creative Zen Micro امتیازش از iPod بالاتره خیلی جاها ! توی ایران که جای خودشو داره !

shayanoh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب اين ادامه Review منه که ظاهراً يه پست فاصله افتاد با قبلی (اگر بيشتر نيفته تا من اينو بنويسم!!!)
دوستی در باره باطری گفت که من میگم واقعاً Nano می ازره با توجه به امکاناتی که میده، حتی اگر عمر باطریش دو سال ديگه تموم شه. من که پشيمون نيستم از خريدش.
و اينم اشاره کنم که iPod بيش از 90% بازار mp3 player های مبتنی بر hard رو توی آمريکا داره، و بيش از 75% کل mp3 player ها در آمريکا.
به هر حال حالا برسيم به اشکالات، يکيش که همين باطریه که فکر کنم به اندازه کافی روش بحث شده.
يکی دیگه از اشکالاتی که Nano داره اينه که صفحه روش به راحتی خط ميفته و بايد حتماً يه محافظ برای داشته باشيد. خود Nano يه برچسب روی سطح روش داره که يه لبه داره که از اون بگيرينو بکنين. من برانکه Cover خاصی سراغ نداشتم ترجيح دادم لبه اضافه رو با تيغ ببرم و بزارم به عنوان Cover بمونه، و خوب هم داره کار میکنه. سطح فلزی پشتشم شديدا اثر انگشت روش ميمونه که هنوز من روش مناسبی واسه تميز نگه داشتنش پيدا نکردم، ولی مشکلی هم باهاش ندارم!
از اينا که بگذريم تنها مشکلی که می مونه اينه که من با iTunes توی Windows داشتم. ظاهراً اين مشکل توی خود Mac OS X نيست (که خوب البته واضحه، هميشه کرم از Windowsه) بعد از اولين دفعه ای که وصل کردم Nano به خوبی Detect نمیشد و iTunes نمی تونست روش بنويشه و Error می داد که نتونستم روی ديسک بخونم يا بنويسم و از اين حرف ها. من بعد از گشتن توی Forumهای خود Apple هم راه حل شو پيدا کردم. که بايد يه تنظيم خاصيو توی اون چند ثاتيه ای که Nano تشخيص داده میشه تا قبل از اينکه بپره set کنين، که اگر مشکل داشتين با خودم يه تماسی بگيرين می گم دقيقاً چيکار بايد کرد.
راستی اينو يادم رفت بگم که کيفيت earphoneهای nano واقعا شاهکاره، از Creative که خيلی خيلی بهتره، من با يک مدل sony net md هم که مقايسه کردم، کاملاً iPod Nano سر بودش. به جرئت ميگم، کيفيتش از تمام earphone های استاندارد روی MP3 Playerهای ديگه به وضوح بهتره.

فقط ميمونه قيمت، که 2gb رو می تونين 230 تومن گير بيارين، و 4gb رو از 275 تا 290، من خودم 280 خريدم، ولی بعدش 275 هم ديدم.
ديگه چيزی من نمی دونم که بگم. اگر سوالی دارين بپرسين.

راستی اگر سايتی دارين و خواستين از اين Review استفاده کنين، لطفا حداقل اسم منم ذکر کنين که زحمتم هدر نره !!! و اگرم به خودم يه ميلی چيزی بزنين آدرسه سايت رو بدين خوشحال می شم.

شايان استاد حسن
[email protected]

پ.ن.: راستی به خاطر اشتباه های تايپی يا ديکته ای يا دستور زبانی معذرت می خوام، خيلی من بلد نيستم ترو تميز بنويسم.

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
خب اینم از Review دوستم که به اندازه کافی هم کامل و جامع بود! ;) :happy:
در مورد باتری هم فکر کنم بعضی از دوستان دیگه دارن زیاد گیر میدن! ساعت Rolex که نیست یه عمر براتون کار کنه! mp3 player ه! عمرش هم محدوده! و با تمام این حرفها بارم باتریش قابل تعویضه بهرحال....;)
اینجا رو هم ببینین، جالبه! دل و روده ی ipod nano بیچاره رو کشیدن بیرون!! :wacko: :D اینجا هم باتریشو هم میتونین ببینین که چه ساده وصل شده به برد اصلی.....​

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از SonyStyle :
خب اینم از Review دوستم که به اندازه کافی هم کامل و جامع بود! ;) :happy:
در مورد باتری هم فکر کنم بعضی از دوستان دیگه دارن زیاد گیر میدن! ساعت Rolex که نیست یه عمر براتون کار کنه! mp3 player ه! عمرش هم محدوده! و با تمام این حرفها بارم باتریش قابل تعویضه بهرحال....;)
اینجا رو هم ببینین، جالبه! دل و روده ی ipod nano بیچاره رو کشیدن بیرون!! :wacko: :D اینجا هم باتریشو هم میتونین ببینین که چه ساده وصل شده به برد اصلی.....​
Review کامل و بی نقصی بود و دست شما درد نکنه.
به نظر من که ببه قول دوستمون تا دو سال دیگه باتریش حتما گیر میاد. اما قیمت را خدا داند!
کسی میدونه قیمت باتری همین iPod های معمولی الان چنده؟

بالا