برگزیده های پرشین تولز

سوال در مرد فیوز دم درب منزل

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اول از همه از دوستمون که سوالشون رو اینجا پرسیدن معذرت خواهی میکنم که در تاپیکشون سوال خودم رو میرسم. امیدوارم بحث رو منحرف نکنم.
یک سوال کمی مرتبط با این تاپیک داشتم: مصرف برق ما خیلی زیاد میاد توی قبض برقمون، بخصوص در مقایسه با همسایه ها که مثلا میبینیم خوب اونها هم مثلا کولرشون همیشه روشنه و اینها . . . میخام ببینم مشکلی توی سیمکشی یا کنتور ما ممکنه وجود داشته باشه که موجب نشون دادن این مصرف برق بشه؟ اگر بله، چطوری باید پیداش کرد؟ خیلی ممنون

اولین کار این هست که کارکرد (کیلوات ساعت) کنتورتون رو با همسایه تون مقایسه کنین. اگر نزدیک هم هستن ولی تفاوت مبلغ زیاد هست به تعرفه (نوع کاربری) دقت کنین. ممکنه کنتور شما تعرفه اش خانگی نباشه (مثلا عمومی باشه).

برای چک کارکرد درست کنتور:
مرحله اول باید تمام مصرف کننده‌ها رو از پریز خارج کنین (حتی تلویزیون خاموش) دقت کنین نباید فیوز رو قطع کنین فقط هیچ مصرف کننده‌ای به هیچ پریزی متصل نباشه. در این حالت کنتور مطلقا نباید تکون بخوره. اگر میچرخه (حتی خیلی آهسته) حتما نشتی برق (برق دزدی) دارین. برای تشخیص حرکت بهتره وقتی که مارک (خط نشان سیاه) کنتور مقابل دید هست فیوز رو قطع بعد مصرف کننده‌ها رو خارج و دوباره فیوز رو وصل کنین.

در مرحله بعد فقط یک لامپ حرارتی مثلا 100 واتی رو روشن میکنین و برای تعداد گردش کنتور معین زمان رو اندازه‌گیری میکنین. فرضا اگر روی کنتور نوشته هر 375 دور = یک کیلوات ساعت معنیش اینه که برای یک لامپ 100 وات کنتور در هر ساعت باید 37 و نیم دور بزنه که برای 2 دور میشه 200 ثانیه.

اگر کنتورتون از این 3 تعرفه ای هاست محاسبه قیمت بر اساس ساعت مصرف متفاوت هست.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اولین کار این هست که کارکرد (کیلوات ساعت) کنتورتون رو با همسایه تون مقایسه کنین. اگر نزدیک هم هستن ولی تفاوت مبلغ زیاد هست به تعرفه (نوع کاربری) دقت کنین. ممکنه کنتور شما تعرفه اش خانگی نباشه (مثلا عمومی باشه).

برای چک کارکرد درست کنتور:
مرحله اول باید تمام مصرف کننده‌ها رو از پریز خارج کنین (حتی تلویزیون خاموش) دقت کنین نباید فیوز رو قطع کنین فقط هیچ مصرف کننده‌ای به هیچ پریزی متصل نباشه. در این حالت کنتور مطلقا نباید تکون بخوره. اگر میچرخه (حتی خیلی آهسته) حتما نشتی برق (برق دزدی) دارین. برای تشخیص حرکت بهتره وقتی که مارک (خط نشان سیاه) کنتور مقابل دید هست فیوز رو قطع بعد مصرف کننده‌ها رو خارج و دوباره فیوز رو وصل کنین.

در مرحله بعد فقط یک لامپ حرارتی مثلا 100 واتی رو روشن میکنین و برای تعداد گردش کنتور معین زمان رو اندازه‌گیری میکنین. فرضا اگر روی کنتور نوشته هر 375 دور = یک کیلوات ساعت معنیش اینه که برای یک لامپ 100 وات کنتور در هر ساعت باید 37 و نیم دور بزنه که برای 2 دور میشه 200 ثانیه.

اگر کنتورتون از این 3 تعرفه ای هاست محاسبه قیمت بر اساس ساعت مصرف متفاوت هست.

خیلی ممنون از پاسختون
نه همون کیلووات ساعت کارکرد ما تقریبا دو برابر مال همسایه هاست و من از همین موضوع تعجب میکنم.
خیلی ممنون از راهکارهایی که ارائه کردید. فردا برم سروقتش.
راستی مگه این کنتورهای سه تعرفه ای جایی نصب شده؟

بالا